Setari Cookie-uri

Epilare definitiva cu tratamentul crema Epilar



Si-a facut cineva? eu am cumparat tratamentul crema Epilar online de la un magazin cu produse profesionale- professionalcosmetics.ro. am citit pe forumuri internationale foarte multe lucruri bune despre el si m-am bucurat tare cand a aparut si in romanica noastra.
nu mai suportam sedintele cu laser care nu mi-au facut mare lucru la axile. am inceput deja aplicarile cu Epilar System, sunt la a doua si sunt foarte multumita nu e dureros si mi-a crescut mult mai putin par, subtire, rar. cica dupa a treia aplicare diferenta e mare de tot si ca sa dispara de tot parul sunt necesare intre 6 si 10 aplicari- depinde de persoana. vreau sa stiu daca a facut cineva tratametul complet ca nu mai am rabdare
in plus tubuletele sunt mici si sunt f tentata sa dau mai mult decat trebuie desi stiu ca el se aplica fff putin, tot fiindca nu mai am rabdare. sper sa imi ajunga o cutiuta pentru 7-8 aplicari .
lacrimma2010
Postat pe 1 Decembrie 2009 23:16
Si cam cat costa aceasta crema?Ca ma intereseaza si pe mine si daca poti da mai multe detalii.Mersi
remylla
Postat pe 16 Decembrie 2009 16:59
Am dat 805 lei.
lacrimma2010
Postat pe 27 Februarie 2010 02:43
e chiar asa de eficienta crema aceasta?
si e vb de lei noi sa vechi?
ast rasp.....
kudika095864
Postat pe 27 Februarie 2010 15:45
astept raspuns..........
sunt noua pe aici...poop toate fetele
kudika095864
Postat pe 27 Februarie 2010 15:47
in lei noi, adica 8 milioane in lei vechi. nu am terminat inca tratamentul, sunt in curs...pana acum sunt multumita, merita banii la cat am cheltuit eu per sedinta cand mergeam la laser si efectele nu m-au dat pe spate, asta a fost parfum. am povestit mai multe sus, in postarea anterioara. poate a facut cineva tratamentul complet, sa ne povesteasca impresii finale. oricum va tin si eu la curent, insa acum nu numai s-a rarit parul ci a crescut mult perioada intre epilari si cred ca la anul o sa il termin
lacrimma2010
Postat pe 14 Martie 2010 17:51
Eu am folosit produsul "hair no more" si inca il mai folosesc
dar se vad rezultate foarte bune.De la prima aplicare parur iti creste din ce cin ce mai putin si mai rar pana ajungi la o epilare definitiva. va las un id daca vreti ceva detalii andadanda17@yahoo.com
Andadanda
Postat pe 21 Aprilie 2010 14:49
Buna fetele,
am folosit si eu "hair no more" si am fost dezamagita. la mine nu a mers. Epilar System insa da, chiar recomand, este o metoda eficienta!
AncaDanone
Postat pe 26 Aprilie 2010 21:34
De la: AncaDanone, la data 2010-04-26 21:34:29Buna fetele,
am folosit si eu "hair no more" si am fost dezamagita. la mine nu a mers. Epilar System insa da, chiar recomand, este o metoda eficienta!


Am uitata sa spun ca , culmea, de la prima aplicare nu au fost rezultate, la a doua asa si asa, parca mi se parea ca incepe sa creasca mai putin si la a treia aplicare fara nici o exagerare am fost socata! Mi s-a parut incredibil, sincer.
AncaDanone
Postat pe 26 Aprilie 2010 21:36
Eu am facut epilare definitiva cu IPL si am fost foarte multumita de rezultat. Difera de la persoana la persoana.
sweetgirll
Postat pe 28 Aprilie 2010 16:04
De la: sweetgirll, la data 2010-04-28 16:04:05Eu am facut epilare definitiva cu IPL si am fost foarte multumita de rezultat. Difera de la persoana la persoana.


How much la buzunar?

Postat pe 28 Aprilie 2010 16:08
Depinde pe ce zona vrei sa stii. Iti dau un exemplu,axile-50euro/sedinta. Eu am ales mai multe zone si am beneficiat de reducere.
sweetgirll
Postat pe 28 Aprilie 2010 16:27
De la: sweetgirll, la data 2010-04-28 16:27:54Depinde pe ce zona vrei sa stii. Iti dau un exemplu,axile-50euro/sedinta. Eu am ales mai multe zone si am beneficiat de reducere.


Thanks!

Postat pe 28 Aprilie 2010 20:43
Abia acum gasisem ceva si incep sa ma indoiesc.Va dau un copy paste.
"Nu stiu care este efectul tratamentului, dar daca veti cauta cu atentie pe internet, veti gasi cateva persoane: naomi22, laura din constanta, dana nu mai stiu cum care incearca sa incurajeze vanzarea acestui produs. Deci atentie mare la recomandari!!!!!!!! Nu am gasit alta persoana multumita de rezultat! Aceste persoane, din dorinta de a vinde s-au dat drept cliente multumite, dar ele sunt vanzatoare!!!! Au postat pe toate forumurile! Deschideti bine ochii inainte de a cumpara! Nu acuz, dar personal mi se pare suspect"
Culmea are dreptate.Deja mi-am luat tratamentul din pacate.Va tin la curent cu rezultatul.

Pff am dat copy paste pana nu am mai putut,nu am cum sa raspund la toate.daca chiar vreti sa incercati nu comandati de pe site-ul romanesc.Au incarcat pretul la extrem.Un simplu google e de ajung daca adaugi 'BUY".Imi pare rau ca l-am luat si mai vroiam sa si investesc in el.Nine ca nu am luat teapa cu 8 mil.Il gasiti la 50$.Va pup
wrummmmm
Postat pe 27 Octombrie 2011 05:36
buna ai dreptate vinzatoarele sunt destul de nesimtite daca il iei de pe situl ala pe care fac reclama la greu unele fete costa 8 mil jumate ,eu una lam luat dar am cautat depilar sistem nu epilar e acelasi produs dar costa 400 lei nu 800 si o sa va zic experienta mea la firele foarte finute si puf da rezultate se raresc dar dupa mare atentie ffffffffffffffffffffffffff multe aplicari eu am aplicat de am inebunit la firele groase mare brinza nu am vazut pentru ca probabil avind radacina mai adinca infipta in derm e foarte greu sa ajunga acolo produsul ,eu recomand in modul urmator pentru firele groase si medii faceti electroliza doare cu draci dar da rezultate sigur pt puful care mai ramine si e greu de luat cu electroliza mai chinuitil cu produsul depilar sistem sii ceva ceva imbunatatiri o sa fie dar trebue sa fiti capoase tare dupa vre-o zece aplicari mare chestie nu o sa fie abia dupa 15 oo sa observati ca ehehe e mai rar da oare nu mi se pare mie ......pina la urma se rareste dar la fire groase nu prea aveti sanse cu produsul eu am incercat f multe produse
am incercat si laser si ipl si va zic ca nuuuuuuuuuuuuuuuu sunt definitiveeeeeee nu va mai lasati pacalite ele vor sa faca bani si normal ca va zic gogosi la electroliza se ia fiecare fir in parte si cu un ac fin se baga curent electric de joasa tensiune in papaila dermala si in acelasi timp se cauterizeaza vasele sangvine ,asta este singura metoda pe care o puteti considera aproape de definitiva tine f multi anii uneori cu noroc majoritatea fireleor nu isi mai revin dupa ce au fost curentate atiit de violent iar produsul depilar puteti sa il folositi dar o sa dea rezultate greu dupa multa incapatiare si mai mult la firicele finute si puf la firele groase himmm din experienta va zic ca greu ......daca doriti sa il achizitionti luati l de la depilar sistem eu lam primit cu suma de 380 lei direct acasa trimis si e acelasi produs numai ca e mai nou si are 2 enzime eu pe asta lam incercat sii da ceva rezultate dar la mine sau vazut rezultatele dupa ce am pensat si smuls si dat cu ceara ca o nebuna de vreo 9 ori cred asta la firele finute care sau raritt binisor alaea groase ........lamine nimic eu le ard de le ia dracu la un cabinet de elctrologie si desi doare de pling si dau din piciare indur pt ca stiu ca o sa cedeze asa si mor iar puful finut il smulg si dau in continuare cu epilar asta e solutia mea restul.....................la mine eu dat gres si sincer o sa vedeti ca ipl si laser merge numai la fire groase gen inghinal axila...............daca va luati dupa excrocele alea care va zic ca merge si puf si fire satenute ele mint nu merge doar fire super grose si oricum creste la loc in scurt timp si la electroliza sunt sanse sa creasca la loc dar sansele sunt mult mai mici ca la laser prefer sa sufar chiar de mor de durere decit sa las sa isi bata joc de mine niste individe care ar zice orice sa faca un ban
kudika436578
Postat pe 8 Decembrie 2011 01:02
Update.Mi l-am luat de afara 50$.Cred ca sunt pe la a 10-a aplicare cel putin,avand in vedere zona tratata si faptul ca creste repde.Imi pare rau sa va dezamagesc dar nu functioneaza.Singurul lucru bun care s-a intamplat este ca nu ma mai doare cand ma epilez.
Electroliza next..nu mai am incredere in nici un produs nici in ipl spl etc.Stiti care sunt costurile,un salon bun?Multumesc
wrummmmm
Postat pe 12 Decembrie 2011 08:18
scumpa mea uite ce fac eu fac electroliza in iasi la o doctorita din moldova f de treaba femeia ,te anumt ca doareeeeeeeeeeeeeeee rau de tot dar iti face anestezie si e mai ok asa doar unde nu ajunge anestezia se simte mai aiurea ,au am facut 3 sedinte de electroliza pina acum si sincer e singura repet singura metoda care da roade sunt mai putine fire si trebuie sa te tiii serios de elctroliza daca vrei sa dispara toate dar merge euam incercat de toate si nu glumesc vb serios am incercat laser n d yag am incercat ipl am incercat calo cream si depilar sistem nu merge nimcccccccccccccccccccccccccc la electroliza merg si firele groase si cele fine mie mi-au disparut din ambele categorii la electroliza poate lua doamna chiar si fire finute pufulici e f buna si de treaba eu te sfatuiesc draga mea sa faci in felul urmator sa faci electroliza si la puful f fin care nu se poate sa il ei cu ceara puful epilat cu ceara periodic cedeaza si nu mai creste dupa un an 2 de smuls dar asta se intimpla la puf....parul o sa creasca in continuare la ceara ............deci pentru fire groase si medii electroliza , pentru puf ceara calda o sa vezi ca vei fi multumita nu mai fa nimic alceva ca pielea e si asa f agresata de atiitea incercari fa electroliza eu iti garantez ca merge si ai grija ca cine iti face sa fie priceput numai o persoana priceputa va reusi sa iti curenteze si fire groase si pufi mult succes eu fac electroliza in iasi .asa inca un truc draga mea a iti cumper de la un plafar tinctura de marar ...o sa iti faca puful mai finut si cresc un pic sinii deoarece mararul are fitoestrogeni poti sa cauti pe google efectele mararului in cresterea sinilor de obicei nu rezista mult efectul de marire ci doar pe parcursul tratamentului cu marar dar uneori ii rotunjeste binisor si daca maninci ok si nu mai slabesti ramin asa eu sunt dovada vie ca daca iei multe luni marar frunze tinctura codite ce vrei tu poti sa te duci si la piata si sa iei marar si sa puii ff mult intr-o salata dar sa ai grija sa maninci regulat marar in fiecare zi sau mai usor tinctura de marar in apa si vei vedea ca pufuletul are tendinta sa fie mai finut iar sinisorii o sa se rotunjeasca un pic vor fi mai plini dar asta dupa 2 3 luni de marar la greu mult succes vezi la electroliza intereseaza te daca face anestezie tipa care o sa iti faca si daca poarta manusi sa fie profesionista si sa aiba experienta ,si o sa vezi ca merge curenteaza firicelele de par cu curent de le ia naiba si de la sedinta la sedinta sunt mai putine daca esti ambitioasa o sa vezi ca o sa scapi de problema te poop
kudika436578
Postat pe 15 Ianuarie 2012 21:47
asa pt ca ai intrebat de costuri o ora costa 150 ron f ok avind in vedere ca chiar mai dispar unele fire dupa o sedinta prima oara e mai rau ca sunt multe apoi e din ce in ce mai ok electroliza e singura solutie permanenta singura aprobada de FDA restul laserul ipl spl creme ameteli sunt cu elfect temporar eu am incercat de toate am dat o groaza de bani si degeaba ,in 3 sedinte de electroliza am avut rezultate cit nam avut cu toate prostiile incercate anterior cumulat parerea mea e ca in cam 10 12 14 sedinte dispare tot parul de pe o zona tratata prin eletroliza eu am facut 3 si am cu cam 30 la suta mai putin par sunt realista si sincera la mine doamna respectiva se chinuie si ia si pufuletii eu o apreciez f mult nu mai incerca cu prostii ca nu merge cu alte chestii chiar daca o sa te doara eu zic ca merita si nu e f scump oricum laserul e mai scump si nu e bun de nimic.........doar la parul axial sau ingiinal merge unde is fire f groase la fiere mai finute eu iti garantez ca nu o sa mearga decit cu electroliza ..incearca si tu o sa vezica o sa fie bine te poop si fii curajoasa
kudika436578
Postat pe 15 Ianuarie 2012 21:57
Rusine celor de la pro**cosm,aia care vand epilar ca sunt asa de jalnici incat sa apleleze la escrocherii de genul.Pe Domnisoara care a facut reclama pe n site-uri la produsul asta sub diferite conturi as taia-o ca pe crenvusti(scuzati violenta dar o merita) .Fetelor nu mai CREDETI IN NIMIC!!!.O sa ma duc la doctor si intreb acolo ce si cum functioneaza.Goodluck!! Sper ca,cu postul asta sa nu mai fie si alta fata tepuita.Va pup:*
wrummmmm
Postat pe 28 Martie 2012 11:46
Epilare definitiva IPL asistata medical!
In 2013 centrele Derma Estetique realizeaza procedurile de epilare definitiva la acelasi standard inalt, asistate de medici cu experienta de 8 ani in domeniu si o tehnologie de ultima ora.
Verifica ofertele promotionale si afla detalii despre tehnicile de epilare definitiva in site-ul clinicii:
www.dermaestetique.ro
DermaEstetique
Postat pe 7 Aprilie 2013 19:51
Am si eu o propunere pt problema parului corporal,eficienta,extrem de ieftina(60 lei,o cutie de 50gr) si naturala 100%,poate fi folosita si pe copii.Este vorba de traditia femeilor arabe care foloseau uluiul de furnici asiatice pt stoparea aparitiei parului nedorit.Aceasta formula inovatoare este disponibila intrt-o crema,cu miros placut.Femeile arabe foloseau aceasta crema si la bebelusi.Crema are efecte efecte dovedite stiintific:reduce aparitia parului cu 65%,incetineste aparitia parului cu 75% si subtiaza parul cu 46%.Crema tratament distruje radacina firului de par,avand ca efecte intarzierea si eliminarea aparitiei parului.Se foloseste pe pielea curata(zona epilata) un strat subtire de crema,o data pe zi,timp de 7zile,se lasa sa actioneze timp de o ora si se clateste(eu personal o las mai mult,pana la urmatorul dus).Se lasa sa creasca parul dupa cele 7 zile de tratament si se epileaza din nou si se aplica crema o data pe zi timp de 7zile si tot asa pana nu mai apare deloc par(cam intre 6-8luni dureaza tratamentul).Efectele se vad dupa prima etapa(7zile) parul apare mult mai putin si mai subtire.Pt mai multe detalii si informatii va stau la dispozitie la nr:0766790400 sau pe mail:cosmeticeorientale@yahoo.ro
miha_adri
Postat pe 6 Noiembrie 2013 10:32
Buna!
si eu foloseam creme inainte sau epilator, si am facut si epilarea definitiva, eu am facut la o clinica 8 sedinte si dupa fiecare sedinta se vedea diferenta, parca asistenta a folosit or-light SPL. Sunt f multumita si nu mi sa inrosit pielea si nu am avut alte complicatii

mirunette
Postat pe 20 Noiembrie 2013 12:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Pe frunte si pe nas ,am liniute maruntele merg in cruce TOATE...folosek si scrub,crema hidratanta,sapun hidratant...si nimik...CE MA FAK? 1 De la: Stacy 21 Martie 2012 18:58
Ce parere aveti despre epilatul cu ceara de unica folosinta? 5 De la: Eloah 22 Octombrie 2013 12:37
Recomandare epilator 8 De la: kudika_12469 30 Iulie 2012 14:32
Ajutor - problema mare cu epilatul 6 De la: kudika_943081 3 Decembrie 2013 21:47
epilator cu lumina 9 De la: Monicamm85 8 Iulie 2010 17:09