Setari Cookie-uri

rugaciune de aparare impotriva geloziei

Rugãciune de apãrare împotriva geloziei

Glorioase sfinte Antoane, Dumnezeu a voit sã fii sfântul minunilor si în vremurile noastre. Toti cei necãjiti aleargã la tine. Iatã-mã si pe mine la picioarele tale spre a-ti deschide inima mea cea atât de zbuciumatã. Sfinte Antoane, eu nu mai am liniste. Mã zbucium fãrã a vedea vreo scãpare din suferintele mele, pe care le îndur fãrã vinã. Nu mai pot suferi necontenitele învinuiri nemeritate, ce vin tocmai din partea acelei persoane care ar trebui sã-mi fie cel mai bun sprijin pe pãmânt. Gelozia îi tiranizeazã inima, iar eu sufãr atât de mult de pe urma ei.
Sfinte Antoane, tu care cunosti nevinovãtia mea în aceastã privintã si credinta mea nestrãmutatã ce am jurat-o sotului (sotiei), vino în ajutorul meu asa cum, în viata ta pãmânteascã, ai ajutat pe cei ce se aflau în acelasi necaz. Lumineazã mintea sotului meu (sotiei mele), ca sã recunoascã dreptatea si adevãrul si-ti voi arãta recunostintã tot timpul vietii mele. Amin
marilenalorena
Postat pe 12 Decembrie 2009 19:44
stiu eu o varianta mai scurta:
Doamne da-le minte agaricilor care nu se pot controla, si-si altoiesc femeile din cauza geloziei...amin
freakbabe
Postat pe 12 Decembrie 2009 22:16
Nu trebuie sa fi ironica doar pentru ca tu nu ai probleme cu asa ceva.....pentru unii oameni gelozia poate fi o problema....nu stiu daca rugaciunea este o solutie dar dorinta de a te schimba sau de a incerca sa iti controlezi impulsurile de moment e un lucru bun si chiar si daca incerci sa spui o rugaciune tot e un lucru binevenit.......sa stai pe margine scuipand seminte si judecand e usor.....sa oferi soluti sau sa incerci sa ajuti nu o face toata lumea.
kudika376086
Postat pe 13 Martie 2011 02:42
daca ai ajuns sa spui rugaciuni din cauza geloziei, poate ar fi mai bine sa te nchizi intr o camera si sa arunci cheia.
rockk
Postat pe 13 Martie 2011 06:58
De la: kudika376086, la data 2011-03-13 02:42:19 Nu trebuie sa fi ironica doar pentru ca tu nu ai probleme cu asa ceva.....pentru unii oameni gelozia poate fi o problema....nu stiu daca rugaciunea este o solutie dar dorinta de a te schimba sau de a incerca sa iti controlezi impulsurile de moment e un lucru bun si chiar si daca incerci sa spui o rugaciune tot e un lucru binevenit.......sa stai pe margine scuipand seminte si judecand e usor.....sa oferi soluti sau sa incerci sa ajuti nu o face toata lumea.


mai bine incercati supozitoare cu opiu,
dau rezultate mai bune decat o poezie recitata in baie
battleofwits
Postat pe 13 Martie 2011 08:37

Daca tot ai ajuns sa te rogi pentru asta,vezi vreo schimbare?Ce usor e sa crezi ca o rugaciune te scapa de una si de alta decat sa faci ceva sa schimbi situatia....Da nah....fiecare face ce il duce capu`....
Barbie30_
Postat pe 13 Martie 2011 09:09

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ingrijirea parului 20 De la: Liteon 28 Septembrie 2009 10:58
Buna 1 De la: printesa17 18 Martie 2010 22:07
cine ma ajuta si pe mine???unde pot gasi sa cumpar un manechin de croitorie reglabil?? 20 De la: alejandra_scumpika 3 Decembrie 2015 08:01
mi-a intarziat ciclu 5 De la: kudika174830 21 Mai 2010 01:09
aerobic 13 De la: mirabela30 19 August 2009 16:11