rugaciune de aparare impotriva geloziei

Rugãciune de apãrare mpotriva geloziei

Glorioase sfinte Antoane, Dumnezeu a voit sã fii sfntul minunilor si n vremurile noastre. Toti cei necãjiti aleargã la tine. Iatã-mã si pe mine la picioarele tale spre a-ti deschide inima mea cea att de zbuciumatã. Sfinte Antoane, eu nu mai am liniste. Mã zbucium fãrã a vedea vreo scãpare din suferintele mele, pe care le ndur fãrã vinã. Nu mai pot suferi necontenitele nvinuiri nemeritate, ce vin tocmai din partea acelei persoane care ar trebui sã-mi fie cel mai bun sprijin pe pãmnt. Gelozia i tiranizeazã inima, iar eu sufãr att de mult de pe urma ei.
Sfinte Antoane, tu care cunosti nevinovãtia mea n aceastã privintã si credinta mea nestrãmutatã ce am jurat-o sotului (sotiei), vino n ajutorul meu asa cum, n viata ta pãmnteascã, ai ajutat pe cei ce se aflau n acelasi necaz. Lumineazã mintea sotului meu (sotiei mele), ca sã recunoascã dreptatea si adevãrul si-ti voi arãta recunostintã tot timpul vietii mele. Amin
marilenalorena
Postat pe 12 Decembrie 2009 19:44
stiu eu o varianta mai scurta:
Doamne da-le minte agaricilor care nu se pot controla, si-si altoiesc femeile din cauza geloziei...amin
freakbabe
Postat pe 12 Decembrie 2009 22:16
Nu trebuie sa fi ironica doar pentru ca tu nu ai probleme cu asa ceva.....pentru unii oameni gelozia poate fi o problema....nu stiu daca rugaciunea este o solutie dar dorinta de a te schimba sau de a incerca sa iti controlezi impulsurile de moment e un lucru bun si chiar si daca incerci sa spui o rugaciune tot e un lucru binevenit.......sa stai pe margine scuipand seminte si judecand e usor.....sa oferi soluti sau sa incerci sa ajuti nu o face toata lumea.
kudika376086
Postat pe 13 Martie 2011 02:42
daca ai ajuns sa spui rugaciuni din cauza geloziei, poate ar fi mai bine sa te nchizi intr o camera si sa arunci cheia.
rockk
Postat pe 13 Martie 2011 06:58
De la: kudika376086, la data 2011-03-13 02:42:19 Nu trebuie sa fi ironica doar pentru ca tu nu ai probleme cu asa ceva.....pentru unii oameni gelozia poate fi o problema....nu stiu daca rugaciunea este o solutie dar dorinta de a te schimba sau de a incerca sa iti controlezi impulsurile de moment e un lucru bun si chiar si daca incerci sa spui o rugaciune tot e un lucru binevenit.......sa stai pe margine scuipand seminte si judecand e usor.....sa oferi soluti sau sa incerci sa ajuti nu o face toata lumea.

mai bine incercati supozitoare cu opiu,
dau rezultate mai bune decat o poezie recitata in baie
battleofwits
Postat pe 13 Martie 2011 08:37

Daca tot ai ajuns sa te rogi pentru asta,vezi vreo schimbare?Ce usor e sa crezi ca o rugaciune te scapa de una si de alta decat sa faci ceva sa schimbi situatia....Da nah....fiecare face ce il duce capu`....
Barbie30_
Postat pe 13 Martie 2011 09:09

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ANIVERSARI 2 De la: kudika037251 23 Iunie 2009 16:29
DESERT PLANT 1 De la: kudika032207 29 August 2009 10:17
NU MA POT INGRASA !!!!!!!!!!!!! 20 De la: fratzica 15 Iulie 2013 15:05
Blonde vs. Brunete - ce alegi si de ce? 6 De la: MyBlueLight 1 Noiembrie 2013 09:57
acte necesare 3 De la: alina_gl1986 20 Martie 2010 18:11
Setari Cookie-uri