Setari Cookie-uri

cum pot slabi din nou ?

de mai bine de un an am inceput sa pun kilograme si kilograme in plus . Nu m-am impacientat deoarece eu deregula puteam sa dau repede jos orice surplus . Tin sa mentionez ca am 1,70 si de la 50 am ajuns la 61 de kg.Intr-un final , cand am constientizatdata ca de data asta ceva s-a schimbat ( o luna la sala si regim si pe langa faptul ca nu am dat nimik jos am mai pus chiar un kilogram si jumatate ) am inceput s ama impacientez rau de tot .Toti prietenii imi spun ca m-am schimbat drastic , am crescut 3 numere la pantaloni si nu stiu ce sa ma mai fac . Cred ca ar trebui sa recurg la un nutritionist , pentru ca e clar ca schimbarea din viata mea ( si anume schimbarea orasului si a modului de viata ) au avut un cuvant de spus asupra siluetei mele . Sa ma duc la un salon de remodelare iese din discutie intrucat nu imi ajunge bugetul ( la 21 de ani , studentimea se resimte pt fiecare 2 lei scosi din buzunar ) . Va rog , ma poate ajuta cineva cu un sfat sau o vreao recomandare pt cei in cunostinta de cauza ?
persoana_mea
Postat pe 13 Decembrie 2009 02:32
buna
asa am patit si eu acum cativa ani cand de la 56 kg am ajuns la 64 lg in numai cateva luni.
am slabit urmand o dieta de detoxifiere a organismului plus sala si sauna 3-4 ori pe sapt .
in timpul saunei ma ungeam cu o solutie anticelulitica care ma facea sa transpir mai mult si apoi ma infasuram cu folie de plastic. pentru detoxifiere am apelat la medicul de familie care mi-a recomandat o dieta bazata numai pe fructe si legume plus multe ceaiuri : ceai verde, ceai de coada calului etc.
pot sa zic ca in 3 luni am ajuns la 54 kg deci mai putin decat aveam inainte .
lady_fox_86
Postat pe 18 Decembrie 2009 13:03
sala+sauna ma ajungea cam un mil pe luna. dieta era mai costisitoare dar s-a meritat . ideea e sa nu exagerezi cu dieta ca apoi o sa te anemiezi mult
lady_fox_86
Postat pe 18 Decembrie 2009 13:06
as dori sa stiu kt costa o sedinta la nutritionist
thekamelia86
Postat pe 21 Decembrie 2009 20:35
fii atenta cum am slabit eu fara sala!
incepi prin a face abdomene in fiecare sera acasa in asa fel incat sa ajungi la o suta pe seara. nici nu iti inchipui cum lucreaza abdomenul.plus sarituri 100 pe seara cu mainile pe solduri. pierzi la calorii in felul asta.nu uita vointa iti trebuie.si, f. important, nu mai manca dupa 6 seara decat fructe.dulciurile nici n-ar trebui sa le gusti.
Helada
Postat pe 22 Decembrie 2009 09:34
multumesc mult pt sfaturi fetelor ...la mine nu a mers prea mult cu sala ...plus ca e si costisitor ... am fost fff dezamagita ...am sa incerc si cu abdomenele pe acasa sa vad ce iese
denisa10
Postat pe 22 Decembrie 2009 10:47
foloseste cu incredere produsele herbalife. eu consum de 1 an si ma simt excelent , am slabit 15 kg in 4 luni si ma mentin de 9 luni fara probleme . daca esti interesata contacteazama si te pot ajuta .
miki51
Postat pe 22 Decembrie 2009 12:13
De la: lady_fox_86, la data 2009-12-18 13:03:43buna
asa am patit si eu acum cativa ani cand de la 56 kg am ajuns la 64 lg in numai cateva luni.
am slabit urmand o dieta de detoxifiere a organismului plus sala si sauna 3-4 ori pe sapt .
in timpul saunei ma ungeam cu o solutie anticelulitica care ma facea sa transpir mai mult si apoi ma infasuram cu folie de plastic. pentru detoxifiere am apelat la medicul de familie care mi-a recomandat o dieta bazata numai pe fructe si legume plus multe ceaiuri : ceai verde, ceai de coada calului etc.
pot sa zic ca in 3 luni am ajuns la 54 kg deci mai putin decat aveam inainte .

1.cu detoxifierea org sunt de acord, insa acele creme celulitite si folia de plastic in niciun caz nu iti va scadea procentajul de grasime.
2.medicul de familie nu este nici nutritionist si nici antrenor
3.dieta bazata pe fructe, legume si ceai? asta pe o perioada scurta de timp, nu ai cum sa traiesti sanatos doar cu asaceva.
4.apropo, 10kg in 3 luni...am vazut fete facand asa ceva si fara sa manance doar legume si fructel; pe langa astea au mancat si carne si chiar si dulciuri. chestia e ce alimente consumi, cand, cat, in ce combinatii....
Ronnie_Coleman
Postat pe 27 Decembrie 2009 20:59
De la: miki51, la data 2009-12-22 12:13:21foloseste cu incredere produsele herbalife. eu consum de 1 an si ma simt excelent , am slabit 15 kg in 4 luni si ma mentin de 9 luni fara probleme . daca esti interesata contacteazama si te pot ajuta .

auzisem acum ceva timp ca in unele tari sunt interzise astfel de produse....oare de ce?
Ronnie_Coleman
Postat pe 27 Decembrie 2009 21:00
De la: denisa10, la data 2009-12-22 10:47:12multumesc mult pt sfaturi fetelor ...la mine nu a mers prea mult cu sala ...plus ca e si costisitor : ... am fost fff dezamagita: ...am sa incerc si cu abdomenele pe acasa sa vad ce iese

si la ce te astepti de la niste abdomene???
Ronnie_Coleman
Postat pe 27 Decembrie 2009 21:01
De la: Helada, la data 2009-12-22 09:34:54fii atenta cum am slabit eu fara sala!
incepi prin a face abdomene in fiecare sera acasa in asa fel incat sa ajungi la o suta pe seara. nici nu iti inchipui cum lucreaza abdomenul.plus sarituri 100 pe seara cu mainile pe solduri. pierzi la calorii in felul asta.nu uita vointa iti trebuie.si, f. important, nu mai manca dupa 6 seara decat fructe.dulciurile nici n-ar trebui sa le gusti.

100 de abdomene corect nu faci tu nici in 5 serii, te asiguri ;) si apoi e logic ca daca faci abd, sa lucreze abdomenul, nu? si poate ne dai si tu explicatia (desi nu exista,dar poate o descoperi tu) dc sa nu mancam dupa 6 decat fructe. 100 de sarituri? nici mai mult nici mai putin, nu? poate sa sara coarda la fel de bine....desi nu are o greutate f mare va resimti din plin acele sarituri la nivelul articulatiilor gleznei, genunchilor, soldului, coloanei....
Ronnie_Coleman
Postat pe 27 Decembrie 2009 21:04
De la: thekamelia86, la data 2009-12-21 20:35:25as dori sa stiu kt costa o sedinta la nutritionist

l-am auzit pe unu ca ar cere si 3 milioane. acum depinde de pers....
Ronnie_Coleman
Postat pe 27 Decembrie 2009 21:05
De la: lady_fox_86, la data 2009-12-18 13:06:58sala+sauna ma ajungea cam un mil pe luna. dieta era mai costisitoare dar s-a meritat . ideea e sa nu exagerezi cu dieta ca apoi o sa te anemiezi mult

nu stiu ce dieta ai tinut tu, dar te asigur in privinta banilor, ca mancatul sanatos este mai in castig nu doar dpdv al sanatatii dar si financiar. :)
Ronnie_Coleman
Postat pe 27 Decembrie 2009 21:06
persoana_mea, esti din Bucuresti? ca sa iti faci asa o idee de ansamblu, poti sa imi citesti vechile mele mesaje de pe forumul asta (intri la profilul meu, si dai acolo la mesajele scrise de mine, vezi ca iti va aparea un tabel si sub el vreo 10 numere, adica inca 10 tabele, majoritatea sunt pe tema de antr si nutritie). imi e lene sa mai scriu a nu stiu cata oara ce trebuie facut. vad tot mai des pers din ce in ce mai "competente".
Ronnie_Coleman
Postat pe 27 Decembrie 2009 21:10
cel mai bine e sa apelezi la sfaturile unui nutritionsit . Cred c amiscarea, fitnessul si consumul de apa doi litri pe zi plus renuntare ala faionoase si dulcuri plkus piine iti asigura nivelul de slabit de care ai nevoie. Mult succes si rabdare si ince ceva in plus: invata s ate iubesti asa cum esti !
Aproape_eu
Postat pe 2 Ianuarie 2010 12:18
Puteti slabi in cel mai placut mod:


DANSAND!!!


Incepand cu 16 ianuarie, o noua grupa de incepatori va face primii pasi in fascinantul taram al TANGO-ului la Iasi, in cadrul cursurilor oferite de clubul Tango Feliz...
Daca esti din Iasi, daca iti place sa dansezi, daca simti ca ai o inima in piept care bate ritmul pasiunii si al iubirii, vino si tu!
Te vei bucura sa descoperi cata fericire si cata stralucire poate aduce dansul in viata ta!
Orarul cursurilor este urmatorul:
Marti, orele: 19:45 - 21:45
Sambata, orele 17:00 - 19:00

Va asteptam cu drag la dans!

Detalii la telefon 0748224669, 0721049565 si 0751763218
stardancer
Postat pe 10 Ianuarie 2010 21:33
T ocmai am scris despre asta si pe un alt topic inceput pe aici pe forumul kudicelor (nepudice sper eu). Eu am fost plecata un an la masterat in Franta si acolo mi-au fost recomandate de o colega din Belgia care le incercase si ea niste tablete de slabit pe baza de ingrediente naturale XL-S.Se iau inainte de masa si absorb grasimea si colesterolul din mancare. Am tinut 2 luni acest obicei si am ajuns sa slabesc 7 kg fara niciun fel de efort. Am fost foarte incantata, dar plecand din Belgia nu am mai putut sa tin cura. Oricum de curand am aflat ca au fost aduse si in Romania.

Chiar o kudika de pe acest forum mi-a trimis linkul din Romania al pastilelor de slabit: www.xl-s.ro
dana_romos
Postat pe 28 Ianuarie 2010 12:36

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce sa fac sa ma ingras? 5 De la: Annnnaaa 1 Iulie 2009 20:57
Mentineti greutatea dorita, evitand curele de slabire hazardate 2 De la: kudika002001 15 Iulie 2009 19:46
nu am tinut nici o cura dar acum as face datimi niste sfaturi plzzzz 6 De la: eu21alex 23 Septembrie 2009 11:42
cateva diete incercate si cu rezultate plus mici trucuri de slabit 88 De la: AnaYani 3 Septembrie 2013 13:01
HELP!!! Vreau sa slabesc! 7 De la: kudika476015 9 Aprilie 2014 22:14