Setari Cookie-uri

M-a inselat sotul.

De la: oncica2005, la data 2009-12-19 12:45:38Sper sa am puterea de al ierta macar de dragul copiilor.Intradevar eu am simtit schimbarea cand era cu acea femeie si acum se vede ca este schimbat complect in bine.Ma suna,imi da mesaje mereu,imi spune ca abea asteapta sa vin si numara zilele cat mai am pana ajung in tara,chiar face unele chestii pe care nu le-a facut timp de 10 ani.Sper ca Sarbatorile de Craciun sa imi calauzeasca pasii.Sarbatori fericite la toti si o sa va tin la curent cu ce decizie am luat.Ms de sfaturi.

stii ce?...crad ca daca il ierti..de fapt,tie iti convine situatia...el iti sta cu copiii,iar tu p-acolo,pe unde esti n-ai niciun stres...chiar daca te mai inseala cand si cand..intr-o zi,ai s-o faci si tu..ca na,trebuie platit cu aceeasi moneda...astfel,casa ramane casa,cu copiii are cine sta...si fiecare isi vede de ale lui...asa-i?!
stravaro
Postat pe 3 Ianuarie 2010 16:20
Adica tu munceai printre straini si el si-o punea cu altele. Poate doar de una ai aflat tu, nu?

Trist.
Kathara
Postat pe 3 Ianuarie 2010 16:32
De la: oncica2005, la data 2009-12-14 15:42:39Buna.Sunt noua pe forum si am nevoie de pareri ca nu stiu ce sa fac.Sunt in casatorita de 10 ani.De-a lungul timpului toate bune si frumoase.Avem trei copii frumosi si sanatosi.In urma cu 4 luni am luat decizia de comun acord cu sotul meu sa plec in Italia la munca ca sa ne imbunatatim viata iar in luna August eu am plecat lasand totul in buna regula.La doua luni dupa plecarea mea am descoperit ca ma inseala sotul cu o fata care a facut sex cu 2 barbati odata.La inceput a negat dar cand i-am aratat dovezile a recunoscut.El isi cere iertare si spune ca nu mai face,chiar si-a schimbat comportamentul fata de mn si de copii.Eu nu mai am incredere in el.
A facut planuri sa mergem la munte sa ne recreem ca sa vedem ce este de facut sa salvam casnicia.O parte din mine imi spune sa il iert iar cealalta spune ca sa nu fac greseala asta.Copii nici nu vor sa auda de o separare fiindca ne iubesc pe amandoi.Cunoscutii spun ca a facut o greseala,ca noi am fost mereu unul langa altul si a facut asta ca s-a vazut singur.Ce sa fac ca nu am incredere in el?Il iubesc dar imi revine in minte acea zi blestemata cand am aflat totul.Am aflat ca ea era o fata "Buna cu toti".Ce sa fac ca mai am putin si vin in tara adica 2 saptamani?

Iubita mea, te-ar fi incalzit cu ceva daca te insela cu o fata serioasa, nu cu una "buna cu toti"? Te inseli amarnic. De fapt sotul tau nu te-a inselat. Si-a calmat doar niste necesitati hormonale. Ma ierti, poate am sa fiu rea, dar nu va inteleg! Plecati departe de tara, de copii, de sot, stat luni intregi departe unul de altul si aveti pretentia sa nu cumva sa faca un pas pe alaturi! Cum credeti sa poate face asta un barbat normal, in putere? Barbatii nu sunt ca noi, la ei e mult mai dezvoltat instinctul sexual. Nu a facut asta ca sa te piarda pe tine. S-a gandit probabil ca nici macar nu vei afla si intre voi va ramane totul la fel. Eu zic ca merita sa-i mai dai o sansa. Toti barbatii la un momendat calca stramb. E in legea firii. Al tau are si circumstante atenuante. Doar nu ai fi vrut cat timp esti plecata ( o lunia, doua, un an) sa nu se rezolve decat singur in baie? Sau ai crezut ca daca tu esti plecata nu i se mai scoala, nu mai are nevoie de sex, pana cand te intorci. E aberant. Il iubesti cu adevarat? Daca e asa, nu te mai gandi la postii. Nu tot ce zboara se mananca, iar printii cu care ilenele cosanzene au trait fericite pana la adanci batraneti au murit odata cu povestile. Unde nu mai pui ca ele nici nu plecau in Italia la munca, sa-si lase sotiorii singuri acasa.
lidiaolteanu
Postat pe 3 Ianuarie 2010 16:38
De la: lidiaolteanu, la data 2010-01-03 16:38:05
De la: oncica2005, la data 2009-12-14 15:42:39Buna.Sunt noua pe forum si am nevoie de pareri ca nu stiu ce sa fac.Sunt in casatorita de 10 ani.De-a lungul timpului toate bune si frumoase.Avem trei copii frumosi si sanatosi.In urma cu 4 luni am luat decizia de comun acord cu sotul meu sa plec in Italia la munca ca sa ne imbunatatim viata iar in luna August eu am plecat lasand totul in buna regula.La doua luni dupa plecarea mea am descoperit ca ma inseala sotul cu o fata care a facut sex cu 2 barbati odata.La inceput a negat dar cand i-am aratat dovezile a recunoscut.El isi cere iertare si spune ca nu mai face,chiar si-a schimbat comportamentul fata de mn si de copii.Eu nu mai am incredere in el.
A facut planuri sa mergem la munte sa ne recreem ca sa vedem ce este de facut sa salvam casnicia.O parte din mine imi spune sa il iert iar cealalta spune ca sa nu fac greseala asta.Copii nici nu vor sa auda de o separare fiindca ne iubesc pe amandoi.Cunoscutii spun ca a facut o greseala,ca noi am fost mereu unul langa altul si a facut asta ca s-a vazut singur.Ce sa fac ca nu am incredere in el?Il iubesc dar imi revine in minte acea zi blestemata cand am aflat totul.Am aflat ca ea era o fata "Buna cu toti".Ce sa fac ca mai am putin si vin in tara adica 2 saptamani?

Iubita mea, te-ar fi incalzit cu ceva daca te insela cu o fata serioasa, nu cu una "buna cu toti"? Te inseli amarnic. De fapt sotul tau nu te-a inselat. Si-a calmat doar niste necesitati hormonale. Ma ierti, poate am sa fiu rea, dar nu va inteleg! Plecati departe de tara, de copii, de sot, stat luni intregi departe unul de altul si aveti pretentia sa nu cumva sa faca un pas pe alaturi! Cum credeti sa poate face asta un barbat normal, in putere? Barbatii nu sunt ca noi, la ei e mult mai dezvoltat instinctul sexual. Nu a facut asta ca sa te piarda pe tine. S-a gandit probabil ca nici macar nu vei afla si intre voi va ramane totul la fel. Eu zic ca merita sa-i mai dai o sansa. Toti barbatii la un momendat calca stramb. E in legea firii. Al tau are si circumstante atenuante. Doar nu ai fi vrut cat timp esti plecata ( o lunia, doua, un an) sa nu se rezolve decat singur in baie? Sau ai crezut ca daca tu esti plecata nu i se mai scoala, nu mai are nevoie de sex, pana cand te intorci. E aberant. Il iubesti cu adevarat? Daca e asa, nu te mai gandi la postii. Nu tot ce zboara se mananca, iar printii cu care ilenele cosanzene au trait fericite pana la adanci batraneti au murit odata cu povestile. Unde nu mai pui ca ele nici nu plecau in Italia la munca, sa-si lase sotiorii singuri acasa.


Scuza-ma, dar barabtii sunt oameni, nu animale. Deci se pot abtine, o luna, doua, trei , patru si da, se pot rezolva numai in baie. Care-i problema? Asa cum s-a abtinut ea, trebuia sa se abtina si el./
Kathara
Postat pe 3 Ianuarie 2010 16:46
De la: stravaro, la data 2010-01-03 16:20:16
De la: oncica2005, la data 2009-12-19 12:45:38Sper sa am puterea de al ierta macar de dragul copiilor.Intradevar eu am simtit schimbarea cand era cu acea femeie si acum se vede ca este schimbat complect in bine.Ma suna,imi da mesaje mereu,imi spune ca abea asteapta sa vin si numara zilele cat mai am pana ajung in tara,chiar face unele chestii pe care nu le-a facut timp de 10 ani.Sper ca Sarbatorile de Craciun sa imi calauzeasca pasii.Sarbatori fericite la toti si o sa va tin la curent cu ce decizie am luat.Ms de sfaturi.

stii ce?...crad ca daca il ierti..de fapt,tie iti convine situatia...el iti sta cu copiii,iar tu p-acolo,pe unde esti n-ai niciun stres...chiar daca te mai inseala cand si cand..intr-o zi,ai s-o faci si tu..ca na,trebuie platit cu aceeasi moneda...astfel,casa ramane casa,cu copiii are cine sta...si fiecare isi vede de ale lui...asa-i?!





....usurel ... diplomatia nu trebuie sa lipseasca niciodata ... femeia a nascut 3 copii, ia crescut, ia ingrijit, munceste mai mult decit barbati-su ... merita mai mult decit sa fie inselata ... indiferent de motive ... sintem oameni nu ANIMALE ... aici dovezile de vitejie si mindrie demne de copile mucoase nu au ce cauta ... daca ea decide sa il foloseasca pe barbati-su pentru a creste copii are tot dreptul ... are tot dreptul sa il foloseasca pentru a obtine tot ce ii trebuie ... pentru ca MERITA ...
marco918
Postat pe 3 Ianuarie 2010 16:57

... iar cele pentru care totul este doar INSTINCT si simple ''aventuri'' ... acceptabile dupa mintea lor ... v-ar placea ca dintr-o astfel de ''aventura'' sa va pricopsiti cu ceva boli transmisibile sexual care sa va schimbe sau sa va scurteze viata ? ... multe ginditi simplist si aveti in minte doar exemplele foarte discutate - hiv, hepatita, sifilis, gonoreea ... dar sint multe bacterii si virusuri, purtate de femeile cu multi parteneri sexuali si transmise de barbatii care au contacte cu acestea (chiar si protejate) care odata ''aduse'' in casa va vor transforma viata intr-un sir de ''ghinioane'' ... o simpla anexita, preluata in urma unei ''aventuri'' a voastra sau a sotului, care nu este stiuta si tratata corect (si de obicei se observa prea tirziu, cu toate ca s-a raspindit cam la 4 din 5 femei in romania) poate duce la finaluri pentru care va veti da toata viata cu capul de pereti ... si aata ar fi unul dintr-o gramada de astfel de ''bonusuri'' cu care se pricopsesc ''familiile'' cu astfel de mentalitati PROSTESTI ... in astfel de cazuri proverbul - prost sa fii noroc sa ai, nu prea are relevanta ...
marco918
Postat pe 3 Ianuarie 2010 19:34
da asa este ,de obicei ne gandim la copii sa le fie lor bine ,dar la noi cine se gandeste?
suntem femei si putem suporta totul
dar nu e mereu asa
copii cresc mari si noi femeile ajungem sa traim langa niste barbati pt care nu mai simtim nimic
si daca ar fi sa intoarcem foaia invers
daca am insela noi femeile cine near mai ierta pe noi?
cu siguranta nu barbati care se zice ca ne iubesc
nu vreau sa dau sfaturi dar am trecut prin multe si vb din propria experienta
nu mam gandit niciodata co sa traiesc cu un barbat doar de dragul copiilor
dar si asta are o limita
sunt si barbati care stiu sa iubeasca si sa respecte femeile
am avutr norocul sa intaslnesc un asemenea barbat dar nu ma pot desprinde de familia mea
asta pana intro zi cand o sa stiu sa ma pretuies mai mult
cat despre plecarea in italia nu are nici o scuza pt a insela
si eu lucrez acolo si o fac doar cu gandul sa mearga la copii mei bine ,si este un motiv bine intemeiat
nu merge nimeni acolo si mai ales cu trei copi pt a se distra
va multumesc
kudika088263
Postat pe 3 Ianuarie 2010 23:32
Ofer servicii de divinatie in Tarot, probabil cele mai bune servicii de pe internet, moralitate, profesionalism. Analize personalizate realizate cu mult suflet si pasiune analizele personalizate care nu sunt generate automat de vreun program de calculator precum pe alte site-uri. Nu lasa viitorul sa te prinda nepregatit.Fii cu un pas inainte si lasa tarotul sa iti dezvaluie viitorul si de ce nu chiar sa te ajute sa iti schimbi viata in bine.
Prezicerile mele sunt intotdeauna sincere, s-ar putea sa nu fie intotdeauna ceea ce doriti sa auziti, dar intotdeauna va fi adevarul.

Confidentialitatea este respectata si garantata. pt. mai multe detalii accesati site-ul http://tarotkitty.webs.com/
Cristinakitty
Postat pe 4 Ianuarie 2010 05:33
De la: kudika088263, la data 2010-01-03 23:32:28da asa este ,de obicei ne gandim la copii sa le fie lor bine ,dar la noi cine se gandeste?
suntem femei si putem suporta totul
dar nu e mereu asa
copii cresc mari si noi femeile ajungem sa traim langa niste barbati pt care nu mai simtim nimic
si daca ar fi sa intoarcem foaia invers
daca am insela noi femeile cine near mai ierta pe noi?
cu siguranta nu barbati care se zice ca ne iubesc
nu vreau sa dau sfaturi dar am trecut prin multe si vb din propria experienta
nu mam gandit niciodata co sa traiesc cu un barbat doar de dragul copiilor
dar si asta are o limita
sunt si barbati care stiu sa iubeasca si sa respecte femeile
am avutr norocul sa intaslnesc un asemenea barbat dar nu ma pot desprinde de familia mea
asta pana intro zi cand o sa stiu sa ma pretuies mai mult
cat despre plecarea in italia nu are nici o scuza pt a insela
si eu lucrez acolo si o fac doar cu gandul sa mearga la copii mei bine ,si este un motiv bine intemeiat
nu merge nimeni acolo si mai ales cu trei copi pt a se distra
Drga mea, nici nu a zis nimeni ca merge cineva acolo pentru a se distra. Sotul meu are o vorba si eu ii dau perfecta dreptate. Atunci cand o femeie alege sa-si lase sotul si copiii si sa plece, indiferent pentru ce motiv, inseamna ca in familia aceea ceva e rupt deja. Iar cand el e de acord cu asta, lucrurile stau extrem de rau. Din nou, nu va mirati ca va inseala sotul, daca voi insiva nu aveti grija de casnicia voastra.
In privinta felului in care esti tratata in casnicie. Nimeni nu te obliga sa ramai langa un om care nu te respecta. Eu nu am facut-o la timpul meu si sunt fericita si eu si copiii mei. Si actualul sot :). Dar, nu mi-am neglijat niciodata partenerul, nici pe primul, nici pe actualul. Poate va spune ceva faptul ca, dupa ani multi de la despartire, fostul inca nu are pe nimeni altcineva si regreta arau de tot ca s-a purtat ca un nemernic cu mine. Si credeti-ma, as fi preferat de o mie de ori sa stiu ca m-a inselat odata, decat sa suport umilinta si bataile pe care le-am suportat cand eram cu el si ma gandeam la copii, cum spui tu.
Dar asta e una si faptul ca sotul unei femei se poarta frumos cu ea si cu copiii, dar cu mintea ratacita si hormonii alergand de nebuni prin mintea lui a inselat-o odata. Asta sigur si-a invatat lectia si nu o va mai face a doua oara! Iar daca greseste iar, isi merita soarta.
lidiaolteanu
Postat pe 4 Ianuarie 2010 21:36
Uite daca tot am intrat in acest dialog vreau sati spun ca eu am plecat doar datorita sotului pt ca asa este bine si normal sati urmezi sotul si familia sa fie familie
dar asta cred ca nu a fost de ajuns ,si am stiut sa am grija de el din toate punctele de vedre
barbati (uni) nu toti se pare ca vreau sa incerce si altceva dar fara sa gandeasca ca ranesc persoana care le este mereu alaturi
da tu spuneai ca acum esti cu un alt barbat as vrea sa inteleg cum ai putut sati lasi copii (daca ai avut cu primul sot)eu inca nu pot sa fac asta
cat despre faptul ca te batea asta nu concep intro famiilie chiar si de dragul copiilor nu as putea ramane alaturi de un om care intinde mana la o femeie pt a o lovi
kudika088263
Postat pe 5 Ianuarie 2010 21:09

important este sa faci ce simti tu
daca il ierti trebuie sa fii tare sa nu-i aduci aminte de ce a facut
daca nu-l ierti trebuie sa fii tu stapana pe tine sa ai o situatie buna sa poti avea grija si de copii
iar chestia cu " sa platesti cu aceeasi moneda" nu prea reusesti daca nu esti facuta ptr asa ceva
eu imi doresc si am vrut o relatie pe langa casatorie si nu am reusit....de ce ??? nu stiu.....
acum totul depinde de tine.........
bafta!!!
dani_pisi
Postat pe 16 Ianuarie 2010 17:41
daca timp de 10 ani a fost totul bine...iarta-l. a ramas in tara singur cu 3 copii, nu a mai gandit cum trebuie, are circumstante atenunate
dar deja a trecut destul timp de la intamplare...banuiesc k deja ai ales, nu?
tine-ne la curent!
Aprila
Postat pe 20 Ianuarie 2010 03:36
De la: oncica2005, la data 2009-12-14 15:42:39Buna.Sunt noua pe forum si am nevoie de pareri ca nu stiu ce sa fac.Sunt in casatorita de 10 ani.De-a lungul timpului toate bune si frumoase.Avem trei copii frumosi si sanatosi.In urma cu 4 luni am luat decizia de comun acord cu sotul meu sa plec in Italia la munca ca sa ne imbunatatim viata iar in luna August eu am plecat lasand totul in buna regula.La doua luni dupa plecarea mea am descoperit ca ma inseala sotul cu o fata care a facut sex cu 2 barbati odata.La inceput a negat dar cand i-am aratat dovezile a recunoscut.El isi cere iertare si spune ca nu mai face,chiar si-a schimbat comportamentul fata de mn si de copii.Eu nu mai am incredere in el.
A facut planuri sa mergem la munte sa ne recreem ca sa vedem ce este de facut sa salvam casnicia.O parte din mine imi spune sa il iert iar cealalta spune ca sa nu fac greseala asta.Copii nici nu vor sa auda de o separare fiindca ne iubesc pe amandoi.Cunoscutii spun ca a facut o greseala,ca noi am fost mereu unul langa altul si a facut asta ca s-a vazut singur.Ce sa fac ca nu am incredere in el?Il iubesc dar imi revine in minte acea zi blestemata cand am aflat totul.Am aflat ca ea era o fata "Buna cu toti".Ce sa fac ca mai am putin si vin in tara adica 2 saptamani?
cristinxxx
Postat pe 20 Ianuarie 2010 09:02
Buna,

Amintesteti de ceea ce a fost mai minunat intre voi vezi ce bagaj de iubire mai ai prin sufletel si daca simti destul da-i o sansa adevarata.Daca nu ......nu tine cont neaparat de copii.Tu si el...
Te pupic! E minunat sa ierti!
kudika093476
Postat pe 22 Ianuarie 2010 14:11

Nu...eu nu as ierta.Timp de 10 ani nu l-ai inselat,da?!I-ai fost credincioasa.Asadar inseamna ca meriti pe cineva la fel ca tine sau chiar mai bun.Nu te minti singura,nu exista niciun motiv plauzibil incat sa inseli.Sa ramana cu fata aceea daca dupa 10 ani nu te respecta indeajuns incat sa fie fidel.parerea mea...
luiza_georgiana
Postat pe 24 Ianuarie 2010 14:26
Ce frumoasa e viata la 18 ani... si ce transanti sintem si ce usor o putem lua de la capat cu toate... :)
Dar la 40 nu mai gindesti chiar asa, viata e mai complexa, si mult mai grea decit o vezi cind esti tinar si totul e roz.
Ce parere ai avea daca sotul tau ar descoperi ca ai silicoane si te-ar parasi pentru cineva care are sini naturali, considerind ca l-ai inselat cind ti-ai pus "accesorii" pe care nu le ai in dotare? Oare silicoanele nu sint tot o forma de inselare?

Doamna care a deschis subiectul nu a mai raspuns ce decizie a luat, dar nimeni nu se poate pune in locul ei, si cu atit mai putin sa-i dea vreun sfat. Pina la urma de vorba de ce isi doreste ea de la viata mai departe. Vrea s-o ia de la capat, singura, si eventual sa imparta copiii? Sau incearca sa refaca relatia bazata pe dragoste?
brad71
Postat pe 24 Ianuarie 2010 17:48
Draga mea, copiii nu se lasa. Normal ca sunt cu mine!!!Nu as lasa copiii nici daca as sti ca maine mor din cauza asta. Nu te obliga nimeni sa-i parasasti. Un barbat, daca te iubeste, te accepta cu tot cu copii. Daca nu, nu merita. Mai bine singura. Pot spune ca eu am avut noorc, dar sincer, am invatat ca norocul si-l face omul cu mana lui. Bafta!
lidiaolteanu
Postat pe 24 Ianuarie 2010 20:48
Ofer servicii de divinatie in Tarot, probabil cele mai bune servicii de pe internet, moralitate, profesionalism. Analize personalizate realizate cu mult suflet si pasiune analizele personalizate care nu sunt generate automat de vreun program de calculator precum pe alte site-uri. Nu lasa viitorul sa te prinda nepregatit.Fii cu un pas inainte si lasa tarotul sa iti dezvaluie viitorul si de ce nu chiar sa te ajute sa iti schimbi viata in bine.
Prezicerile mele sunt intotdeauna sincere .

Confidentialitatea este respectata si garantata. pt. mai multe detalii accesati site-ul http://tarotkitty.webs.com/
Cristinakitty
Postat pe 25 Ianuarie 2010 22:19
Ofer servicii de divinatie in Tarot, probabil cele mai bune servicii de pe internet, moralitate, profesionalism. Analize personalizate realizate cu mult suflet si pasiune analizele personalizate care nu sunt generate automat de vreun program de calculator precum pe alte site-uri. Nu lasa viitorul sa te prinda nepregatit.Fii cu un pas inainte si lasa tarotul sa iti dezvaluie viitorul si de ce nu chiar sa te ajute sa iti schimbi viata in bine.
Prezicerile mele sunt intotdeauna sincere .

Confidentialitatea este respectata si garantata. pt. mai multe detalii accesati site-ul http://tarotkitty.webs.com/
Cristinakitty
Postat pe 25 Ianuarie 2010 22:20
fcjhv
kudika089375
Postat pe 23 Februarie 2010 20:21
De la: marco918, la data 2010-01-03 19:34:12
... iar cele pentru care totul este doar INSTINCT si simple ''aventuri'' ... acceptabile dupa mintea lor ... v-ar placea ca dintr-o astfel de ''aventura'' sa va pricopsiti cu ceva boli transmisibile sexual care sa va schimbe sau sa va scurteze viata ? ... multe ginditi simplist si aveti in minte doar exemplele foarte discutate - hiv, hepatita, sifilis, gonoreea ... dar sint multe bacterii si virusuri, purtate de femeile cu multi parteneri sexuali si transmise de barbatii care au contacte cu acestea (chiar si protejate) care odata ''aduse'' in casa va vor transforma viata intr-un sir de ''ghinioane'' ... o simpla anexita, preluata in urma unei ''aventuri'' a voastra sau a sotului, care nu este stiuta si tratata corect (si de obicei se observa prea tirziu, cu toate ca s-a raspindit cam la 4 din 5 femei in romania) poate duce la finaluri pentru care va veti da toata viata cu capul de pereti ... si aata ar fi unul dintr-o gramada de astfel de ''bonusuri'' cu care se pricopsesc ''familiile'' cu astfel de mentalitati PROSTESTI ... in astfel de cazuri proverbul - prost sa fii noroc sa ai, nu prea are relevanta ...




ce adevar graiesti!!!!! oare varsta sa fie cauza????
oare te-ai gandit la vreo pozitie ??? 69 sau altceva???!!!!!
ca vartsa asta sigur nu o ai......
dani_pisi
Postat pe 27 Februarie 2010 12:00
Oare domnita nu a auzit ca s-a inventat prezervativul?


brad71
Postat pe 27 Februarie 2010 17:13
De la: brad71, la data 2010-02-27 17:13:47Oare domnita nu a auzit ca s-a inventat prezervativul?




nu ..... e de la tara bre ! nu are televizor ..... !!!!
coldwind
Postat pe 27 Februarie 2010 17:18
Se vede treaba ca toate bolile femeilor se iau prin contact sexual!!:))
Nu vorbiti prostii! Cititi inainte de a face afirmatii din astea. Cine a luat vreodata anexista de la un barbat???? Aveti grija de igiena voastra si nu puneti pe seama barbatilor orice infectie cu cine stie ce bacterie. Nu e dracu chiar asa de negru pe cum pare.
lidiaolteanu
Postat pe 27 Februarie 2010 17:34
De la: kudika090185, la data 2009-12-17 15:47:06Inca o data se confirma ceea ce imi spunea sotia referitor cu ce se confrunta la servici, plecatul in stainatate la munca duce la:
-dezbinarea familiei
-lipsa educatiei la copii, care de cele mai multe ori o apuca pe cai gresite, neavand cine sa-i controleze.

Deci sa inteleg ca totul a fost OK timp de 10 ani si apoi a inselat, nu sunt chiar atat de sigur cred ca mai e ceva , ia vezi tu ce scartie acolo:COMUNICAREA, DRAGOSTEA, INTELEGEREA.
Intrebare :DE CE INSALA UN BARBAT SAU O FEMEIE?


Asta incercam sa scot si eu in evidenta. Multi sar sa-o sfatuiasca sa-l lase> Eu sunt convinsa ca ceva scartaie in orice relatie in care se ajunge la un momendat la inselat. Intai sa stai stramb sa gandesti drept, apoi sa iei decizii transante. Aata cu sfatul prietenilor trebuie lasata la urma. Nimeni nu traieste in locul tau, oricat de prieten ti-ar fi. Nu te-ai casatorit la sfatul prietenilor, nu ai facut copii la sfatul prietenilor, nu faci sex cu sotul tau in pozitia pe care ti-o spun prietenii. Unele rufe chiar sunt facute pentru a fi spalate numai in familie. De multe ori astfel se evita pana si inselatul, dar despartirea.
lidiaolteanu
Postat pe 27 Februarie 2010 17:40
Problema cu inselatu nu e chiar asa de simpla si nu poate fi lamurita in doua vorbe.
Unii inseala doar pt. ca li s-a ivit ocazia, adica au o aventura... problema este ca trebuie sa fie suficient de destepti ca sa nu se pricopseasca cu vre-o "amintire" care se poate trata sau nu, la doctor, si sa nu fie asa de idioti incat sa afle nevasta.
Nu se distruge o familie doar pt. o gresala. Si apoi, de cele mai multe ori, o greseala de genul asta, il face pe sot sa aprecieze si mai mult ce are acasa si relatia cu sotia se revigoreaza.
Iar daca o sotie alege sa-si pastreze familia, sa nu o distruga doar pentru o greseala, bravo ei.
O greseala a sotului trebuie sa-i aduca aminte ca si ea trebuie sa aiba mai multa grija de relatia cu sotu, de aspectul ei si de atitudinea ei.
Iubirea trebuie intretinuta si cultivata cu multa grija de catre ambi parteneri.
Cer_instelat
Postat pe 28 Februarie 2010 11:49
Probabil ca daca tu ai fi fost o tipa mai dezghetata la minte, ai fi stiut prima dupa ce s-ar fi consumat evenimentul(cum ar fi fost si normal) ti-ar fi impartasit experienta, asta daca ar fi avut cui, (tu trebuie sa fi si sotie, prietena, amanta lui, nu doar sa-i adunci confort financiar si domestic)...stiind insa ce are la usa, s-a ferit, ti-a ascuns, de dragul tau, al copiilor, averii stranse de-a lungul anilor etc. Unde este libertatea, comunicarea in cadrul familiei voastre? Exista? Nu crezi ca trebuie sa schimbi si tu ceva la tine?...poate macar din atitudine...
cotyca
Postat pe 1 Martie 2010 14:34
De la: kudika093476, la data 2010-01-22 14:11:49Buna,

Amintesteti de ceea ce a fost mai minunat intre voi vezi ce bagaj de iubire mai ai prin sufletel si daca simti destul da-i o sansa adevarata.Daca nu ......nu tine cont neaparat de copii.Tu si el...
Te pupic! E minunat sa ierti!




e cel mai bun sfat pe care l am auzit
in putine cuvinte si la subiect
salitos
Postat pe 5 Martie 2010 21:06
buna
ce sa mai zic eu ca sotia a savarsit adulter spiritual,cica sex nu a facut caci am aflat dupa 6 luni ca face ea ca discuta si 2-3 ore pe zi cand eu eram plecat la firma.

a ajuns sa i scrie si un bilet de dragoste cum ca ea il iubeste, am 2 copii frumosi am fost la psiholog nu am divortat dar imi revine in minte ce a facut si cum s a comportat ea cu mine-urat- in 6 luni de zile si nu stiam de ce.
acum face pe credincioasa si se roaga merge la preot dar sa si cerara scuze si sa o iert nu prea recunoaste a zis asa cu o retinere ,cica si eu sunt vinovat ca nu i am acordat atentie
ca sa fac?
am dovezi de la telefoane cat a vorbit, cand eu eram plecat, numai cand ma gandesc la ziua cand ea i a inmanat biletul sau ea zice scrisoare de dragoste satanei oare ce s a intamplat?
voi ce ziceti?
kudika107889
Postat pe 5 Martie 2010 21:33
Te-ai gindit vreo secunda ca ea nu de sex are nevoie, ci de un om cu care sa poata vorbi?
Daca tu esti plecat tot timpu si nu-i acorzi macar citeva minute dintr-o ora ca sa-i trimiti un sms ia-l n care sa-i spui ca o iubesti?
Nu mai vorbesc de mess, ca acum e asa usor sa fii alaturi de cel iubit daca ai net ;)

Deci, daca a ajuns sa ii spuna altuia ca-l iubeste, fara sa si-o traga sub coada, inseamna ca nu asta cauta la el, ci un suflet deschis care s-o asculte.
Deschide urechile, si lasa problemele de la job in copacul din fatza casei ;)
Succes.
brad71
Postat pe 6 Martie 2010 17:11

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
nu stiu ce sa fac!!!!!:( 15 De la: ghiuzelim 22 Aprilie 2010 01:39
fecioara-scorpion 2 De la: ruby4you 6 Ianuarie 2011 21:15
Am nevoie de liniste si de un sfat 7 De la: mayya_ale 30 Martie 2015 16:45
confuz... 30 De la: kudika030047 27 Iulie 2009 09:57
Nici nu mai stiu ce sa mai cred .... 19 De la: kudika046025 1 Noiembrie 2009 18:02