Setari Cookie-uri

M-a inselat sotul.

Totul e foarte simplu:

ORI IL UITI DE TOT


ORI UITI CA TE_A INSELAT


ORI IL INSELI SI TU SI TE SIMTI POATE MAI BINE (desi nu e o solutie)

ideea este sa alegi ceva cu care sa te impaci... iar dupa ce ai luat o decizie... ramasa sa ramana si sa nu te bantui singura.

SCURT!
AlexandraAndrei
Postat pe 7 Martie 2010 19:20
De la: AlexandraAndrei, la data 2010-03-07 19:20:11Totul e foarte simplu:

ORI IL UITI DE TOT


ORI UITI CA TE_A INSELAT


ORI IL INSELI SI TU SI TE SIMTI POATE MAI BINE (desi nu e o solutie)

ideea este sa alegi ceva cu care sa te impaci... iar dupa ce ai luat o decizie... ramasa sa ramana si sa nu te bantui singura.

SCURT!

Sa insele si ea???!!! Ce mai ramane din casnicia lor...mai bine se decide si urmeaza cu stoicism ceea ce si-a propus.E greu sa iei o asemenea decizie dar "cancerul "unei casnicii este tocmai sa nu iei rapid decizii in astfel de situatii. Daca mai inseala si ea se alege praful si pulberea...
kudika093476
Postat pe 8 Martie 2010 13:19
De la: kudika093476, la data 2010-03-08 13:19:37
De la: AlexandraAndrei, la data 2010-03-07 19:20:11Totul e foarte simplu:

ORI IL UITI DE TOT


ORI UITI CA TE_A INSELAT


ORI IL INSELI SI TU SI TE SIMTI POATE MAI BINE (desi nu e o solutie)

ideea este sa alegi ceva cu care sa te impaci... iar dupa ce ai luat o decizie... ramasa sa ramana si sa nu te bantui singura.

SCURT!

Sa insele si ea???!!! Ce mai ramane din casnicia lor...mai bine se decide si urmeaza cu stoicism ceea ce si-a propus.E greu sa iei o asemenea decizie dar "cancerul "unei casnicii este tocmai sa nu iei rapid decizii in astfel de situatii. Daca mai inseala si ea se alege praful si pulberea...


lasa fata,sa treaca si ea prin ce a trecut el....si el la fel.
_curly
Postat pe 8 Martie 2010 15:13
Eu cred ca ai de luat o decizie foarte grea pe care s-ar putea sa o regreti mai tarziu, dar cred ca cel mai important este sa te gandesti la tine ( pentru ca daca tu vei fi nefericita copii tai vor simti asta si sigur vor fi si ei afectati negativ si in plus poate acum le va fi mai greu , dar mai tarziu vor intelege). ar trebui sa iti raspunzi singura la intrebari, fara interventii din exterior....oare il poti ierta cu adevarat sau vei trai de acum inainte cu o neliniste, cu o durere , cu o frustrare pe care v-a trebui sa o ignori.
Asta este marea incercare : sa decizi daca chiar il poti ierta si poti merge inainte ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat sau te vei minti singura ca l-ai iertat dar vei purta mereu o tristete in suflet? ..iar ideea asta de a merge la munte si a incerca sa treci peste tot mi se pare o iluzie , o chestie de moment sincer...Ar trebui sa lasi sa treaca un timp (cat consideri ca este necesar ) si atunci sa te hotarasti.
Sa ai grija de tine si sper sa iei decizia potrivita si sa anunti si pe noi ce ai hotarat.
Leya24
Postat pe 8 Martie 2010 17:55
e destul de delicata situatia ta, dar eu cred ca in sinea ta tu stiai la ce te expui cand ai hotarat sa pleci,
copii cred ca sunt mici, pentru ca am vazut ca nu ai decat 29 de ani;
daca iei o decizie gresita sa nu regreti mai tarziu, la necaz omul spune multe si face multe; analizeaza cum a cheltuit banii pe care i-ai trimis, daca i-a investit cu folos (daca ai reusit sa-i trimiti ceva)
poate a fost atras in aceasta cursa si apoi ti-a fost data dovada, scenarii sunt multe. stii cum e, lumea e rea, daca vede ca vrei sa realizezi ceva gaseste ceva cu care sa te distruga, tu stii cel mai bine ce fel de sot ai. daca in 10 ani nu te-a inselat niciodata, atunci ia decizia corecta pentru voi toti.
sa ne tii si pe noi la curent cu ce s-a mai intamplat.
sa-ti dea Dumnezeu ganduri bune si sa iei hotararea care trebuie.
quantex
Postat pe 9 Martie 2010 13:46
Am luat decizia de a ma intoarce in tara definitiv.Sunt alaturi de familia mea din luna feb dar nu am mai intrat pe site pentru ca acum muncesc in tara si am mai putin timp liber.L-am iertat si mergem mai departe.Este complect schimbat.Vreau sa lamuresc cateva aspecte.Relatia noastra inainte de acest eveniment era bazata pe prietenie,comunicare si dragoste.Acum este la fel dar lipseste increderea pentru ca acest sentiment odata pierdut greu il recastigi.Va multumesc pentru sfaturi.
kity2011
Postat pe 14 Aprilie 2010 11:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Epoca Ceausista! 114 De la: Fulg-de-nea 21 Decembrie 2014 17:14
rana pe uter 3 De la: kudika184484 22 Martie 2012 11:05
dieta personala :sml-confused0006: 3 De la: bl_de 15 Iulie 2009 12:34
BUNA 5 De la: mika76 25 Februarie 2011 10:36
Trebuie sã slabesc!!! 236 De la: battleofwits 12 Martie 2011 20:27