Setari Cookie-uri

Cu ce sa imi intaresc unghiile....si ce oja rezistenta care nu se ciobeste recomandati?

Nu am unghii foarte subtiri dar se rup incredibil de usor. Ce sa fac? Ce oje de calitate care sa nu strice unghia cunoasteti? ... Nu ma luati cu Farmec, Flormar si Gabrini.... ceva fara acetona, si poate... mai ieftin de 30 RON se poate?
melly_jo
Postat pe 20 Decembrie 2009 18:16
In ceea ce priveste cosmeticele, ieftin si bun, nu prea gasesti.

Pt intarirea unghiilor eu am folosit o metoda scrisa de o tipa pe un forum : iti tii unghiile tim de cateva minute, sa zicem 5,in ulei de masline incalzit, dupa care le mai tii 5 min intr-o lamaie putin stoarsa, ideea este sa vina in contact cu pulpa si sucul fructului. La mine a avut efect.
Summer_
Postat pe 20 Decembrie 2009 18:57
De la: Summer_, la data 2009-12-20 18:57:03In ceea ce priveste cosmeticele, ieftin si bun, nu prea gasesti.

Pt intarirea unghiilor eu am folosit o metoda scrisa de o tipa pe un forum : iti tii unghiile tim de cateva minute, sa zicem 5,in ulei de masline incalzit, dupa care le mai tii 5 min intr-o lamaie putin stoarsa, ideea este sa vina in contact cu pulpa si sucul fructului. La mine a avut efect.
[/quot

da da ....sa stii ca metoda asta chiar functioneza...doar ca nu e musai sa fie ulei de masline
freakbabe
Postat pe 20 Decembrie 2009 19:02
Eu asa citisem
Merci pt informatie
Summer_
Postat pe 20 Decembrie 2009 19:17
De la: Summer_, la data 2009-12-20 19:17:45Eu asa citisem
Merci pt informatie


azi chiar am chef de pupacit
freakbabe
Postat pe 20 Decembrie 2009 19:23
Incearca lacurile de unghii de la Deborah . Ca sa protejezi unghia de actiunea daunatoare a ojei , aplica inainte o baza (base coat) , cu calciu eventual .
mahy33
Postat pe 20 Decembrie 2009 19:28
Multumesc de sfaturi . Sunteti niste dulci.
melly_jo
Postat pe 22 Decembrie 2009 03:26
pai ce sa iti zic eurovita avon si maybeline the best of the best
iulia069834
Postat pe 9 Ianuarie 2010 22:44
Coco Nails, Hair, Make-Up, Bar Constanta - o experienta unica - Va ofera servicii complete de manichiura si pedichiura, hair styling exceptional si machiaje ultramoderne - carti de vizita ale personalitatii si frumusetii dumneavoastra, stil si eleganta. Rasfatati-va cu o manichiura spa, o pedichiura de relaxare, un refreshing facial, sau un hair styling exceptional. Veti adora timpul relaxant petrecut in salonul nostru de manichiura si frumusete! Fotoliile si minibarul, manichiura si pedichiura luxoase, sunt doar cateva exemple din oferta noastra de servicii de lux cu stil. Tehnicieni nostri de unghii sunt profesionisti si experimentati, precum si echipamentul nostru este de cea mai buna calitate, astfel va veti bucura de ingrijirea decadenta a unghiilor si de relaxarea serviciilor spa, numai la Coco Nails Constanta


Bulevardul MAMAIA, nr.232, Constanta, judetul Constanta
0341/881831; 0724178995
www.coconails.ro
BlondaX
Postat pe 11 Martie 2010 21:38
desi ai spus ca nu vrei sa auzi de farmec...eu iti recomand mai intai lotiunea pentru tratarea unghiilor cu vitamina B5 de la farmec care este foarte buna....apoi ca lac si oja iti recomand de la Konad Nail Art au o gama variata de produse de buna calitate si pe langa faptul ca rezista pe unghii mai au si modelase cu stampile ,placute si lamela (stamp &scraper&image plate)care ne incanta pe noi femeile......cauta pe net si iti poti cumpara produsele on line...daca esti din bucuresti sediul este in Vatra Luminoasa Nr.2-24 Bl.D6,Sc.A,Etj.5 :021/250/80/40"tel"......www.micmag.ro....PS:este o firma Koreeana....multa bafta!!!
kudikadream88
Postat pe 24 Aprilie 2010 13:26
hi....:D eu tot am problema cu unghiile...la mine inca se exfoliaza si se rup...am incercat tratamentu cu ulei de masline...si imi tineam si unghiile in apa cu sare...ca cica tot ajuta...dar mie nu mi-a prea ajutat...si poate ca uleiul de masline ajuta...dar eu de exemplu nu am prea avut rabdare sa mai continui tratamentul...l-am urmat vreo saptamana parca...sau putin mai mult...si nu prea am vazut efect...si nu am mai vrut sa continui :p apoi am cumparat mai multe produse pt unghii...pt crestere si intarire...si bla bla bla...deci...acuma observ de la un timp ca imi e de folos un produs de la Avon.. :D e un ulei simplu....Avon-nail experts-strong results :) asa scrie pe el...eu ma dau cu el pe unghii...mai ales inainte de a-mi vopsi unghiile cu oja :) dupa le dau cu oja...si deasupra ojei...aplic lac de unghii incolor...mai ales am unul care e mai demult si cam e ingroshat...si al folosesc pe ala...si vad ca imi tine unghiile bine...adica nu mi se rup...nu se exfoliaza si tine oja bine pe unghie :)
mihaitza932
Postat pe 1 Iulie 2010 00:58
De la: mihaitza932, la data 2010-07-01 00:58:13hi....:D eu tot am problema cu unghiile...la mine inca se exfoliaza si se rup...am incercat tratamentu cu ulei de masline...si imi tineam si unghiile in apa cu sare...ca cica tot ajuta...dar mie nu mi-a prea ajutat...si poate ca uleiul de masline ajuta...dar eu de exemplu nu am prea avut rabdare sa mai continui tratamentul...l-am urmat vreo saptamana parca...sau putin mai mult...si nu prea am vazut efect...si nu am mai vrut sa continui :p apoi am cumparat mai multe produse pt unghii...pt crestere si intarire...si bla bla bla...deci...acuma observ de la un timp ca imi e de folos un produs de la Avon.. :D e un ulei simplu....Avon-nail experts-strong results :) asa scrie pe el...eu ma dau cu el pe unghii...mai ales inainte de a-mi vopsi unghiile cu oja :) dupa le dau cu oja...si deasupra ojei...aplic lac de unghii incolor...mai ales am unul care e mai demult si cam e ingroshat...si al folosesc pe ala...si vad ca imi tine unghiile bine...adica nu mi se rup...nu se exfoliaza si tine oja bine pe unghie :)


unghiile nu se exfoliaza decat daca le tai!
o femeie nu taie o unghie, iti iei o pila profesionala si scurtezi unghia din pila.
Succes!
stem_29
Postat pe 1 Iulie 2010 22:04
Nici acum nu s-a gasit solutia la oja care se "ciobeste"?
Barbie30
Postat pe 1 Iulie 2010 22:07
De la: stem_29, la data 2010-07-01 22:04:35
De la: mihaitza932, la data 2010-07-01 00:58:13hi....:D eu tot am problema cu unghiile...la mine inca se exfoliaza si se rup...am incercat tratamentu cu ulei de masline...si imi tineam si unghiile in apa cu sare...ca cica tot ajuta...dar mie nu mi-a prea ajutat...si poate ca uleiul de masline ajuta...dar eu de exemplu nu am prea avut rabdare sa mai continui tratamentul...l-am urmat vreo saptamana parca...sau putin mai mult...si nu prea am vazut efect...si nu am mai vrut sa continui :p apoi am cumparat mai multe produse pt unghii...pt crestere si intarire...si bla bla bla...deci...acuma observ de la un timp ca imi e de folos un produs de la Avon.. :D e un ulei simplu....Avon-nail experts-strong results :) asa scrie pe el...eu ma dau cu el pe unghii...mai ales inainte de a-mi vopsi unghiile cu oja :) dupa le dau cu oja...si deasupra ojei...aplic lac de unghii incolor...mai ales am unul care e mai demult si cam e ingroshat...si al folosesc pe ala...si vad ca imi tine unghiile bine...adica nu mi se rup...nu se exfoliaza si tine oja bine pe unghie :)


unghiile nu se exfoliaza decat daca le tai!
o femeie nu taie o unghie, iti iei o pila profesionala si scurtezi unghia din pila.
Succes!


da...am observat si eu asta :D si mai ales daca folosesti un tratament adecvat si le pileshti doar intr-o singura directie :) efectuez acest lucru deja de vreo luna si vad ca functioneaza...unghiile mele nu se mai exfoliaza ca mai inainte :) :D
mihaitza932
Postat pe 5 Iulie 2010 00:05
Incearca si Blaze,oja fotocromica care-si modifica culoarea la soare.Acum in Romania pe www.oja-blaze.ro
blazenetwork
Postat pe 5 August 2010 15:06

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Unghii cu gel Bucuresti sector 4 3 De la: kudika431246 21 Septembrie 2011 16:12
recomandare 4 De la: elena15manu 3 Septembrie 2009 17:57
super manichiurista 21 De la: kudika073516 23 Octombrie 2011 17:45
Forum unghii false 68 De la: unghiigelconstanta 24 Septembrie 2013 14:40
Manichiura fara forfecuta 5 De la: kudika084010 28 Iulie 2010 09:28