Setari Cookie-uri

Transpiratie cauzata de stres!!!!

Am o mare problema! Desi sunt o persoana care are girja de igiena personala, atunci cand ies in oras sau ma duc undeva unde sunt persoane mai putin cunoscute , sau trebuie sa iau cuvantul in fata mai multor persoane si sunt emotionata, incep sa transpir la sub-brat. Nu miros urat dar nu e deloc frumos sa ma trezesc cu hainele ude. Acasa , cu familia sau prieteni nu patesc asta , mai ales ca atunci ma simt in pielea mea si relaxata. Ma puteti ajuta?
caramica_dulce
Postat pe 27 Decembrie 2009 18:48
da te putem ajuta razand de problemele tale in sch poti sa te duci la un doctor asta nu e o pb de rez pe kudika macar cred ca atata puteai si tu sa procesezi
yumy
Postat pe 8 Ianuarie 2010 11:12
De la: caramica_dulce, la data 2009-12-27 18:48:11 Am o mare problema! Desi sunt o persoana care are girja de igiena personala, atunci cand ies in oras sau ma duc undeva unde sunt persoane mai putin cunoscute , sau trebuie sa iau cuvantul in fata mai multor persoane si sunt emotionata, incep sa transpir la sub-brat. Nu miros urat dar nu e deloc frumos sa ma trezesc cu hainele ude. Acasa , cu familia sau prieteni nu patesc asta , mai ales ca atunci ma simt in pielea mea si relaxata. Ma puteti ajuta?


Nu-i grav, gandeste-te numai la cate toxine elimini transpirand :)
Altele se duc ca disperatele la sala sa elimine toxinele pe care tu le elimini in 10 minute de 'stres'.
Serios nu-i mare problema, cand stii ca vei avea de-a face cu o situatie stresanta, imbraca un tricou/camasa/rochie neagra/de culoare inchisa si n-ai treaba. Un control la medicul de familie eventual sa stii sigur ca nu e vorba despre glandele endocrine sau alte 'aiureli', dar in rest eu n-as mai fi stresata de faptul ca transpir prea mult. Transpiratia nu miroase oricum, 8 ore incontinuu poti transpira daca inainte ai facut un dus si ti-ai luat hainute curate
liliana2005
Postat pe 15 Ianuarie 2010 11:40

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
aparat masaj/slabit Vibra Belt 1 De la: blondacris 10 Octombrie 2008 12:08
electrostimulare sau biostimulare????? 1 De la: b63msh 16 Noiembrie 2008 20:51
Vreau o piele fina!!!! 37 De la: Inna30 26 Februarie 2010 17:23
Sani mari?? 21 De la: geo_reincarcat_iara 1 August 2010 20:49
of.of. am si eu ! 18 De la: Boca 21 Ianuarie 2010 12:59