Setari Cookie-uri

Experiente placute si mai putin placute.

Hey.Salut din nou.
Ma gandeam sa deschid un nou subiect ca sa ne putem impartasii experientele placute sau mai putin placute,in ceea ce priveste produsele pentru ingrijirea parului .:)
blondiewishes
Postat pe 10 Ianuarie 2010 14:34
Eu,de exemplu am avut rezultate foarte bune de la un produs de la care nu ma asteptam.
Masca pentru par deteriorat -Gerocossen [cu miere,ulei de masline]
De la masca Biopoint,de asemenea rezultate foarte foarte bune.
De la gama L'oreal noua,pentru reparare[cea rosie]Sunt bune!
De la spray'urile Gliss rezultate bunicele.
Balsam Vidal,la fel.
Masca Gliss pentru varfuri despicate...e apa de ploaie.Nu e buna de nimic.
Masca de la gerovital...mi-a cazut foarte foarte mult par din cauza ei.
Si ar mai fi cateva dar trebuie sa mi aduc aminte ;))
blondiewishes
Postat pe 16 Ianuarie 2010 13:19
astea-s apa de ploaie. esti norocoasa.
Boca
Postat pe 16 Ianuarie 2010 13:35
De la: Boca, la data 2010-01-16 13:35:50astea-s apa de ploaie. esti norocoasa.

da..oarecum
blondiewishes
Postat pe 16 Ianuarie 2010 19:27
Oricum, cele mai proaste produse care exista pe piata romaneasca sunt produsele HERBAL ESSENCES.
sunt PLINE de coloranti!!!NU fac nimic parului.
Va spun.Am fost ingrozita.Si nu sunt singura.cunosc alte 3 persoane,cu tipuri diferite de par care au patit la fel.
parul se usuca,se despica rau varfurile,cade si se incurca f tare!!!
blondiewishes
Postat pe 16 Ianuarie 2010 19:32
Eu am parul ondulat, adica o mare problema uneori, si am observat ca balsamul de la Nivea imi face f bine ( am incercat multe alte firme )

Cat despre sampon, folosesc L'oreal, cel roz !

In formula asta parul meu sta f bine !
Summer_
Postat pe 16 Ianuarie 2010 19:43
De la: Summer_, la data 2010-01-16 19:43:21Eu am parul ondulat, adica o mare problema uneori, si am observat ca balsamul de la Nivea imi face f bine ( am incercat multe alte firme )

Cat despre sampon, folosesc L'oreal, cel roz !


da.Sunt foarte bune .
Samponul roz e acela pentru par lung cu extract de perle nu?Am avut si eu si am fost foarte multumita.Si toata gama nivea pentru par este foarte buna :)

blondiewishes
Postat pe 16 Ianuarie 2010 23:27
De la: Metal_spell, la data 2010-01-16 23:27:56
De la: Summer_, la data 2010-01-16 19:43:21Eu am parul ondulat, adica o mare problema uneori, si am observat ca balsamul de la Nivea imi face f bine ( am incercat multe alte firme )

Cat despre sampon, folosesc L'oreal, cel roz !


da.Sunt foarte bune .
Samponul roz e acela pentru par lung cu extract de perle nu?Am avut si eu si am fost foarte multumita.Si toata gama nivea pentru par este foarte buna :)




Da, intradevar, sunt f bune ! Mai nasol este cand vrand nevrand ma spal cu altceva pe cap !
Summer_
Postat pe 16 Ianuarie 2010 23:41
Ma inteleg foarte bine cu gama Pantene sau Nivea, insa produsul minune care mi-a slavat scalpul de la chelire (exagerez , mi-a cazut mult par intr-un timp ) este Samponul Regenerant cu extract de Catina de la Corona (o firma romaneasca de care n-am auzit pana acum)

Dezamagitoare au fost SunSilk (am folosit doar mostre), Head&Shoulders (care mai rau mi-a facut matreata... o data, mi-a facut matreata si nici nu aveam inainte) si WashandGo (tot mostra)
kitty_krieger
Postat pe 17 Ianuarie 2010 02:00
De la: Summer_, la data 2010-01-16 23:41:30
De la: Metal_spell, la data 2010-01-16 23:27:56
De la: Summer_, la data 2010-01-16 19:43:21Eu am parul ondulat, adica o mare problema uneori, si am observat ca balsamul de la Nivea imi face f bine ( am incercat multe alte firme )

Cat despre sampon, folosesc L'oreal, cel roz !


da.Sunt foarte bune .
Samponul roz e acela pentru par lung cu extract de perle nu?Am avut si eu si am fost foarte multumita.Si toata gama nivea pentru par este foarte buna :)




Da, intradevar, sunt f bune ! Mai nasol este cand vrand nevrand ma spal cu altceva pe cap !

Da..stiu
o data am ramas fara sampon[de al meu]si a trebuit sa ma spal cu samponul mamei
.INGROZITOR. mi-a cazut fff mult par.eram ingrozita si de cat de mult se incurca.
SCHAUMA->>mai bine nu incerca
blondiewishes
Postat pe 17 Ianuarie 2010 12:07
DO:
-phyto
-L´occitane
-lush
-biopoint
-weleda
-dr.hauschka

DON´T
-l´oreal, vichy, la´roche posay, the body shop
- procter & gamble, pantene
-sunsilk
-kallos
-schwarzkopf % henkel, Gliss
Aphrodite
Postat pe 17 Ianuarie 2010 16:13
Metal_spell, acum as putea sa atac si eu!
Pe topicul meu m-ai atacat imediat, scriind ca folosesti produse de la saloane, in timp ce aici pomenesti despre Gerocossen, Nivea, L'Oréal (pe care nu le-as folosi nici macar in vis)
Acestea sunt produse care, de altfel, nu se apropie nici macar din punctul de vedere al pretului de gama Syoss, de care pomeneam eu.

Pana la urma, care erau produsele acelea de la "salon"?!
ioana17_bibi
Postat pe 17 Ianuarie 2010 16:31
De la: ioana17_bibi, la data 2010-01-17 16:31:21Metal_spell, acum as putea sa atac si eu!
Pe topicul meu m-ai atacat imediat, scriind ca folosesti produse de la saloane, in timp ce aici pomenesti despre Gerocossen, Nivea, L'Oréal (pe care nu le-as folosi nici macar in vis)
Acestea sunt produse care, de altfel, nu se apropie nici macar din punctul de vedere al pretului de gama Syoss, de care pomeneam eu.

Pana la urma, care erau produsele acelea de la "salon"?!



In functie de ce criterii iti alegi produsele pt ingrijirea parului ?
In functie de pret, sa fie mai scumpe, de la salon, pt a parea mai ,,trendy'' ?
Sau in functie de efectele produselor respective asupra parului ?
Summer_
Postat pe 17 Ianuarie 2010 16:45
Eu mi le aleg in functie de efectele lor asupra parului meu. In functie de ceea ce doresc sa obtin. Pretul nu ma intereaza. Nici "firma".
Nicidecum nu sunt mincinoasa sau ipocrita sa spun ca vai, de la "salon" O singura data mi-am luat ceva de salon...si atat a fost!
Ceea ce nu intelege Metal este ca, fiecare par este diferit si trebuie sa ne alegem produsele in functie de problemele lui, de personalitatea lui, de tipul de par...
Daca ei ii sunt folositoare anumite produse, nu inseamna ca imi vor folosi si mie sau altei fete. Putem sa dam exemple de produse pe care le folosim.Asta nu inseamna ca vor da rezultate extra pe alt par.
ioana17_bibi
Postat pe 17 Ianuarie 2010 16:53
ha. ha-ha... ha

daca nu te-ai ataca ca o matza in calduri, ai putea trece drept o persoana cu un oarece IQ. GET IT?

@ metal spell: da, herbal essences sunt sub nivelul marii

&@ Aphrodite: eu am folosit vichy, am fost incantata la inceput. si acum vroiam sa mi-l cumpar din nou. mi l-a recomandat o prietena, avusese parul f deteriorat si dupa cateva luni cu vichy era complet regenerat, iar ea, din contra, nu fusese multumita de phyto.

deci cred ca depinde f mult si de parul fiecaruia. o sa incerc si eu phyto.
Boca
Postat pe 17 Ianuarie 2010 17:10
eu folosesc de toate si nu am nimic
yumy
Postat pe 17 Ianuarie 2010 17:17
Auzi, Boco, dar pe tine te-a intrebat cineva?!
Ti-am spus si pe celalalt topic ca esti lipsita de cele mai elementare cunostinte de gramatica a limbii romane!

Ghilimele nici nu meriti: daca nu te-ai ataca ca o matza in calduri -- Eu nu ma atac pe mine, fa! Va atac pe voi!
ioana17_bibi
Postat pe 17 Ianuarie 2010 20:33
De la: ioana17_bibi, la data 2010-01-17 16:31:21Metal_spell, acum as putea sa atac si eu!
Pe topicul meu m-ai atacat imediat, scriind ca folosesti produse de la saloane, in timp ce aici pomenesti despre Gerocossen, Nivea, L'Oréal (pe care nu le-as folosi nici macar in vis)
Acestea sunt produse care, de altfel, nu se apropie nici macar din punctul de vedere al pretului de gama Syoss, de care pomeneam eu.

Pana la urma, care erau produsele acelea de la "salon"?!


Draga mea,scumpa mea!!!Ce intelegi tu prin ''experiente''?
Acum folosesc produsele de la Londa profesional si joico.
Iar tu , abtine-te ca e mai bine asa!GET a life.Si..incearca sa mai si gandesti inainte sa vorbesti!
Cheers
blondiewishes
Postat pe 17 Ianuarie 2010 23:30
Hai, lasa-ne!!!
ioana17_bibi
Postat pe 18 Ianuarie 2010 09:06
De la: ioana17_bibi, la data 2010-01-17 20:33:11Auzi, Boco, dar pe tine te-a intrebat cineva?!
Ti-am spus si pe celalalt topic ca esti lipsita de cele mai elementare cunostinte de gramatica a limbii romane!


,,ale limbii romane''
Summer_
Postat pe 18 Ianuarie 2010 15:27
De limba romana!
ioana17_bibi
Postat pe 18 Ianuarie 2010 18:33
pantene am inteles ca nu e decat reclama de el.dar daca coafeza mea mi-l va recomanda il voi incerca
iulia069834
Postat pe 18 Ianuarie 2010 18:37
Determinantul grupului nominal "limbii romane" este "gramatica" si NU "cunostinte". Ar trebui sa mai inveti si tu.....
Gramatica este "a" limbii romane, si nu "cunostinte". Acum ai inteles?!
ioana17_bibi
Postat pe 18 Ianuarie 2010 18:41
"Eu nu ma atac pe mine, fa!"
FA acest topic este deschis pt produse de ingrijirea parului?
miss_darine
Postat pe 18 Ianuarie 2010 18:41
ioana17_bibi
Postat pe 18 Ianuarie 2010 18:43
De la: ioana17_bibi, la data 2010-01-18 09:06:45Hai, lasa-ne!!!

Hai don'soara.GET A LIFE si nu mai cersiiiiiiiiiiii atentie peste tot!!
p.s -mai pune mana pe un manual de limba si literatura romana !
blondiewishes
Postat pe 18 Ianuarie 2010 20:53
buna cf
danutza_danutza
Postat pe 18 Ianuarie 2010 20:56
despre ce se discuta pe aici sunt noua si nu prea stiu
danutza_danutza
Postat pe 18 Ianuarie 2010 20:58
De la: danutza_danutza, la data 2010-01-18 20:58:02despre ce se discuta pe aici sunt noua si nu prea stiu

O don'soara careia ii joaca hormonii :))
si care cerseste atentie,neavand altceva mai important de facut.
In rest,vorbim asa..despre experiente cu unele produse pentru par.
Bun venit
blondiewishes
Postat pe 18 Ianuarie 2010 21:46
voi chiar va certati din cauza unor produse cosmetice????
kitty_krieger
Postat pe 18 Ianuarie 2010 21:56

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
tatal are Rh negativ si mama Rh pozitiv este vreo problema? 38 De la: maarinncik 18 Februarie 2016 17:38
Cat de rusinos si cat de actual ? 2 De la: happyastrid 14 Noiembrie 2015 16:39
tunsoare in functie de forma fetei 3 De la: 90701 7 Noiembrie 2009 20:06
Ce credeti despre "One Tree Hill"? 9 De la: kudika86 13 Septembrie 2009 13:35
Garnier Color Sensation... 2 De la: kudika_10630 29 Iunie 2012 13:31