Setari Cookie-uri

cat de mult poti lasa de la tine ?

e clar nu sunteti facuti unul pentru altul si decit sa lincezestiintr-p relatie fara viitor si fara placera de a sta linga cineva mai bine lasi balta totul. Singuratate ain doi doare rau de tt !
Aproape_eu
Postat pe 18 Ianuarie 2010 11:29
De la: kudika073838, la data 2010-01-11 16:32:16buna imi cer scuze daca deranjez dar as avea si eu nevoie de un sfat:am o relatie de 5 ani cu un tip dar stam impreuna doar de un an jumate.inainte aveam o relatie la distanta si parca altfel erau lucrurile.de cand ne-am mutat impreuna totul s-a schimbat.incet parca ne distantam unul de altul nu comunicam sau cel putin nu comunic eu si prefer sa tin in mine ce ma apasa pt ca mi-e frica ca o sa se supere pe mine si tot asa.de vreo 3 ori am vrut sa il parasesc dar m-a convins ca merita sa ne mai dam o sansa si am acceptat.sunt momente cand ne certam prea des cand ma jigneste si ma injura.apropiatii ma sfatuiesc sa il parasesc.am avut si o sarcina dar am decis ca e mai bine sa renunt la ea pt ca cica nu eram pregatiti sa fim parinti:el are 33 eu 24.un sfat va rog.


Fetito! ce te sfatuiesc eu pe tine e sa i-ti vezi singura de drum ...relatiile de genul "dute vino" sunt toxice si ce nu merge o data nu va merge nici a doua oara, rare ori se intampla sa fie altfel.
kametora83
Postat pe 18 Ianuarie 2010 16:27
te injura ?? spunei la revedere
visavis
Postat pe 18 Ianuarie 2010 16:29
eu zik s il lasi si sa-ti cauti altul.crede-ma,sa fiu in situatia ta l-as lasa.dak nu vrei asa,du-te la parinti si zi-le.ei sigur iti vor spune ce e bine sa faci
BlueRose123
Postat pe 18 Ianuarie 2010 19:50
De la: kudika073838, la data 2010-01-11 16:32:16buna imi cer scuze daca deranjez dar as avea si eu nevoie de un sfat:am o relatie de 5 ani cu un tip dar stam impreuna doar de un an jumate.inainte aveam o relatie la distanta si parca altfel erau lucrurile.de cand ne-am mutat impreuna totul s-a schimbat.incet parca ne distantam unul de altul nu comunicam sau cel putin nu comunic eu si prefer sa tin in mine ce ma apasa pt ca mi-e frica ca o sa se supere pe mine si tot asa.de vreo 3 ori am vrut sa il parasesc dar m-a convins ca merita sa ne mai dam o sansa si am acceptat.sunt momente cand ne certam prea des cand ma jigneste si ma injura.apropiatii ma sfatuiesc sa il parasesc.am avut si o sarcina dar am decis ca e mai bine sa renunt la ea pt ca cica nu eram pregatiti sa fim parinti:el are 33 eu 24.un sfat va rog.


cred ca aici e NEPOTRIVIRE DE CARACTER combinat cuLIPSA DE RESPECT ,iar de Iubire cred ca nici nu merita pronuntat cuvantul
ionelaela
Postat pe 18 Ianuarie 2010 23:21
24 de ani, deci tanara.copii nu, maritata nu, care-i prblema ta?pune in balanta bune si rele si vezi care atarna mai greu.uneori trebuie sa mai si gandesti!nu doar inimia are ceva de sus.ea o sa faca ce spunea ratiunea pana la urma.fii puternica, femeie!!deja nu mai esti o copila, sau cel putin nu ar trebui sa fii!sa te injure?tatal tau te-a injurat vreodata?daca da, ei bine el nu e tatal tau, iar tu nu mai esti un copil!fruntea sus!!
shante
Postat pe 19 Ianuarie 2010 11:33
si inca ceva, un barbat la 30 si de ani nu e pregatit sa aiba un copil?poate nu cu tine...
shante
Postat pe 19 Ianuarie 2010 11:35
nu las deloc
yumy
Postat pe 19 Ianuarie 2010 11:38
...iubire fara respect nu exista....daca te injura inseamna ca nu te respecta...daca l injuri si tu inseamna ca va meritati si pur si simplu asta i modul vostru de comunicare...
...esti sigura ca nu aveti probleme mai grave?
kudika102120
Postat pe 20 Ianuarie 2010 10:50
...iubitul meu incearca sa ma izoleze de lume...de prieteni .de iesirile cu colegii...de ce?e oare lipsa de incredere?..imi spune ca ma iubeste...asa sa fie?
kudika102120
Postat pe 20 Ianuarie 2010 10:52
De la: kudika073838, la data 2010-01-13 13:24:39multumesc de caracterizarea pe care mi-ai facut-o si da poate sunt o fata care nu ia atitudine dar asta sunt eu si oricum situatia nu o sa tina la infinit.

mda n-i sa tina la nesfarsit.ori te lasa el si tu ramai ca proasta ori ajunge sa te bata de te baga in spital si atucni intervine mata si tatcu si va despartiti. de ce nu pui capul ala la contributie? pt ce esti bataia lui de joc? chiar nu ai un pic de repesc pt tine? te jigneste si tu ce faci? ....... mai ai putin si incepi si tu sa-l injuri....... ca la tigani
Shhh
Postat pe 28 Ianuarie 2010 08:12
Intr-o relatie poti lasa multe de la tine,dar numai atat timp cat exista respect reciproc.Printre altele,dragostea inseamna si respect.Cand el dispare,nu mai ai nimic.
ella13
Postat pe 2 Februarie 2010 11:33
Eu te sfatuiesc sa pleci cat mai departe de el,cum sa te injure eu nu as face asa ceva ptr nimic in lume cu cineva.
Stiu ca e greu dar lasa tot si pleaca nu ai ptr ce sa mai stai cu el.
carabincatalinmanuel
Postat pe 29 Septembrie 2010 20:19
Cum adica sa o iei de la capat singura? Ai doar 24 de ani, esti tanara, ai toata viata inainte.Sunt femei care o iau de la capt la 40.Si eu in feb am iesit dintr-o relatie cu un baiat pe care inca il mai iubesc, dar m-am desp tocmai din cauza ca ma supara foarte tare cand ma jignea sau injura, nu pot tolera asa ceva.Nu s-a intamplat de multe ori, dar indeajuns incat sa iau decizia asta. Dca anu te respecta...degeaba...cand trece flacara aceea de inceput si apar probleme adevarate, copii si alte cele , cum o sa mai fie daca acum nu e bine?Pe considerentul acesta am hotarat si eu sa ma despart de el, desi...de ce sa mint...inca ma mai gandesc la el, dar mai bine sufar un an sau cat mi-o lua sa-l uit decat toata viata. Succes ! Sa iei decizia cea buna!
pisukblonda
Postat pe 30 Septembrie 2010 09:58
De la: kudika073838, la data 2010-01-13 13:22:03nu e adevarat ca imi place sa fiu batuta si injurata ca nu sunt sado-maso ce naiba.dar mi-e greu sa o iau de la capat si sa imi dau seama ca 5 ani din viata mea s-au dus pe apa sambetei.tu cum ai reactiona ?


Dumnezeule! La un asa mod de gandire DOAR la 24 de ani, nici nu vreau sa ma gandesc cum va fi viata ta la 30. Crezi ca totul se rezuma DOAR la a nu fi injurata sau batuta? Probabil ca stand ca o mobila in casa unui barbat, consideri ca e mai mult decat suficient si nu poti cere mai multe de la viata. Lasa, vin ei si acei 40 de ani cand vei gasi puterea sa o iei de la capat.

Habar nu ai cat timp ai pierdut deja. Si daca nu faci nimic acum, inceteaza sa mai visezi la o poveste ca in telenovele. Multumeste-te sa fii doamna x-ulescu si gata. Bafta oricum!
rashela
Postat pe 30 Septembrie 2010 10:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
mai are rost casnicia ? 31 De la: anca0704 15 Septembrie 2009 20:39
eu 29 De la: dandanaua_reloaded 8 Septembrie 2009 22:18
Vulnerabilitate in urma despartirii? 14 De la: kudika149571 16 Iulie 2010 17:10
ce se intampla knd intervin parintii 4 De la: EuBebelusa 26 August 2008 15:32
O poveste cu despartiri si impacari repetate 10 De la: 18 Aprilie 2013 10:46