Setari Cookie-uri

In special femeilor din zodia fecioara...

Ceao! O sa trec direct la subiect. Am cunoscut o fecioara in urma cu aprx 2 ani , mi-o placut de la inceput si nu am ezitat sa-i spun asta,dar n-o vrut relatie din motive ca nu ma place....ceea ce nu cred....pt ca are un altfel de comportament si am acceptat sa-i fiu amic, o fata f dificila avand in vedere ca are 20 de ani sunt primu baiat cu care s-o intalnit pana acum....si nici eu nu am multe la activ din acelasi motiv....sa astept pe cineva care sa merite dragostea mea. Am foarte multe dileme in relatia asta....de "prietenie" sau ce-o fi ea...care nu pare chiar asa ... vorbim zilnic pe net deoarece ea ii plecata la scola dincolo de 1 an...mereu vb de momentele petrecute impreuna.....ii f atenta cu mine.... tinem f mult unul la celalalt.....dar eu nush ce vrea ea de la mine....eu i-am zis c-o vreau ca iubita....si ma comport astfel....dc ar vrea sa-i mai fiu in preajma daca chiar ar fi asa....nu simte nimik pt mine . Povestea ii f lunga ....am postat pe multe forumuri...baieti astia alpha au zis Next....Dar nu-i chiar asa....imi doresc cv ...parerea mea....ca daca aceasta fata n-are intentii cu mine....n-ar mai sta in preajma mea....sa-mi dea tot felu de explicatii.....sa ma alinte cand sunt suparat! II f rece....si vreau sa sparg gheata din jurul inimioarei ei! Cer ajutoru tuturor fecioarelor....sau cine a mai fost in situatia asta....sa-mi dea un sfat bun......ca la sfarsit sa iau decizia cea mai buna- ID mes : ovidius_gall@yahoo.com Imi cer scuze pt exprimarea nu foarte elocventa
OvidiuGall
Postat pe 12 Ianuarie 2010 18:42
e greu cu tine mai baeate..teai indragostit,nai sa ajunji departe,sunt fete multe si asa ca sus in deal e o casa i acolo e mindra ta
nikhifor78
Postat pe 12 Ianuarie 2010 18:47
m-am indragostit in urma cu 2 ani...si n-o fost nici un secret.......acum ii mai grav.....O iubesc! Ii o fata prea de treaba sa cred ca m-o tinut de fraier 2 ani....sa astept....deoarece stia ca astept...is multe detali...pe care as dori sa le discut cu cineva din acea zodie....care iti respinge orice miscare cu zambetu pe buze....dar nici nu te lasa sa renunti.....
OvidiuGall
Postat pe 12 Ianuarie 2010 18:52
sa inteleg ca ai postat pe acest site doar pt a vb cu cineva din zodia fecioarelor? poi atunci cauta-ti alt site....daca alte sfaturi nu accepti;observ ca tu nu vrei sa vezi realitatea si asta nu e bine
steffy91
Postat pe 12 Ianuarie 2010 20:03
De la: OvidiuGall, la data 2010-01-12 18:52:52m-am indragostit in urma cu 2 ani...si n-o fost nici un secret.......acum ii mai grav.....O iubesc! Ii o fata prea de treaba sa cred ca m-o tinut de fraier 2 ani....sa astept....deoarece stia ca astept...is multe detali...pe care as dori sa le discut cu cineva din acea zodie....care iti respinge orice miscare cu zambetu pe buze....dar nici nu te lasa sa renunti.....


Eu cred ca nu esti corect nici fata de tine si nici fata de ea cand afirmi ca te-a tinut de fraier.
Prin ce anume mai exact a facut asta,daca de la bun inceput ti-a spus ca nu vrea mai mult de la tine?
Ea te vede ca un prieten si are nevoie de tine in acest mod,iar tu o doresti ca iubita,de aici vine neintelegerea.
Nu este nimeni de vina in acest caz,doar ca nu sunteti pe aceasi lungime de unda.

heaven2007
Postat pe 13 Ianuarie 2010 10:59
PS:Daca totusi vrei sa verifici daca are ceva sentimente mai intense pentru tine,ai putea sa ii spui ca a aparut o alta fata care tot se tine de capul tau,ca este frumusica si ca ti-a batut apropouri sa iesi cu ea la un film si vezi ce reactie va avea:daca ii va fi indiferent sau daca o va deranja.
Na,zic si eu...
heaven2007
Postat pe 13 Ianuarie 2010 11:10
am verificat...am avut o prietena timp de 2 luni...in speranta c-o voi uita....si s-a indepartat de mine ...nu ne-am mai vazut in perioada aia....imi zicea ea ca-i fericita ca sunt si eu...dar dupa ce m-am despartit de aia ...am inceput sa ne apropiem mai mult....practic pe zi ce trece suntem tot mai aproape...m-o chemat la ea acasa....sa-i cunosc parinti,la sf mi-o zis maicasa sa am grija de ea...nush ce sa inteleg de acolo...si nici n-am apucat sa fac vreo miscare ca saptamana urmatoare tipa pleca din tara...de at vb zilnic pe mess...si sapt viitoare se intoarce pentru o luna....de o luna ne facem planuri la intalnirea :)) , ii ciudat ca ne comportam ca si cum am fi impreuna....doar ca nu ne sarutam nu facem sex....f greu s-o acomodat si cu atingerea mea....Nu ma luati cu chestii deastea...renunta...bla bla...am s-o fac cand simt asta...eu cer o idee ...cineva care o trecut prin asa ceva....sau un sfat de la o fata care se aseamana cu ea...sa stiu ce-i in mintea ei...Nu pot sa plec pur si simplu
OvidiuGall
Postat pe 15 Ianuarie 2010 20:28
Am intrat pe profilul tau ca sa vad cati ani ai!!! Parerea mea este ca pur si simplu asteapta sa o ceri in casatorie.Si de ce iti spun asta, pt ca am o prietena f buna fecioara si mama tot fecioara a fost, sunt niste femei extraordinar de serioase, mamoase si iubitoare si nu pot sa fie dacat al unui singur barbat. Sfatul meu este sa lasi discutiile sterile si sa treci direct la atac, cu toate armele de care dispui,dar repet,numai daca ai intentii serioase cu ea
miss_darine
Postat pe 16 Ianuarie 2010 10:30
Si ce-ar trebui sa fac io in situatia asta...mi-as dori sa se ajunga acolo...acum ii plecata la studii pana in august...duminica ne intalnim...m-o invitat acasa le ea sa mancam o prjitura... ceea ce-i intre noi nu-i o relatie de amicitie....ii zic mereu ce simt pt ea.....dar ea nu zice nimik .... ai drepatate ii f mamoasa,ii singura persoana cu care vorbeste despre sentimentele ei...nici macar cu sora-sa nu vb.... am incercat sa scot cv de la sora ei....dar o zis ca nu poate scoate nimik de la ea....niciodata n-o vb cu ea despre baieti...si tot ea mi-o zis ca sunt sg baiat cu care s-o intalnit... si ca ele asa or fost educate..sa astepte baiatu cu intentii clare ..aseara mi-o zis....ca nici cu parinti nu vb asa des ca si cu mine... ii obsedata de cariera... cv sfaturi pe duminica....m-am gandit s-o astept cu trandafiri ca de obicei...
OvidiuGall
Postat pe 17 Ianuarie 2010 18:52
...prietene si eu sunt fecioara si am o varsta...pentru ca te vad cum te consumi iti dau un sfat...feciarele femei isi doresc barbati perseverenti si niciodata nu stiou ce vor..dar, chiar daca neaga iubirea o simt ...si rar o impartasesc...(chiar daca seamana cu un horoscop...asta e adevarul)
...DECI...fata te place categoric dar nu i in stare sa decida ca vrea sa se implice...si nu stie ce vrea...asa i caracterul fecioarelor
...sta in preajma ta pentru ca vrea sa ti testeze rezistenta si tenacitatea...
...te va accepta in viata ei numai daca vei fi perseverent si te vei impune un pic..fecioarele cedeaza la alinturi,gesturi romantice...iubire....pasiune....fecioarele sunt foarte pasionale.
...asuma ti responsabilitatea de a fi mai ferm...prin gesturi tandre cuvinte de dragoste si multa iubire
...daca esti capabil de asa ceva o sa reusesti sa faci din ea femeia visurilor tale.
succes si multa iubire
kudika102120
Postat pe 19 Ianuarie 2010 08:10
...primeste o cu trandafiri si cu un inel de logodna...daca asta vrei....dar esti sigur ca i femeia cu care poti imparti bine si rau....o logodna nu i o casatorie...stii ca in lumea asta sunt oameni care traiesc ani fara sa fie casatoriti legal ...adica cu acte?...raspunsul este in mintea si inima ta...nu lasa sfaturile de pe net sa ti schimbe viata....noi nu am fost cu tine la prima intalnire...nu am fost cu tine cand ai tinut o prima data de mana....tu stii ce simti si ce trebuie sa faci si mai ales cand...
kudika102120
Postat pe 20 Ianuarie 2010 06:58

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Il iubesc,dar e prea exagerat deja!!! 37 De la: kudika050245 9 Iulie 2009 21:11
cand 1+1 este egal cu 3! 345 De la: mara_andrei 27 Mai 2011 01:04
doar atit .... il iubesc. 35 De la: SIDONIA69 15 Mai 2009 11:52
IUBESC UN INTERLOP 4 De la: cami_goanga10 25 Aprilie 2010 10:35
Oare sa fie nehotarata? 235 De la: leo_ 11 August 2010 21:49