Setari Cookie-uri

nu stiu ce sa cred....oare vrea sa ne despartim si nu stie cum sa faca?

salutare tuturor! ca de obicei va cer parerea....am o relatie de 7 luni cu un baiat care pana acum parea ca nu e ca toti ceilalti. tote bune si frumoase pana de revelion cand am plecat la munte cu niste prietenii si 2 fete gemene singure si destul de bagarete care s-au cam tot dat la al meu prieten...in prima zi n-am zis nimic desi observam cu tristete ca cele doua il luau in brate chipurile sa se fereasca de bulgari, erau mereu in preajma lui desi eram si eu acolo. nimic grav pana cand prietenul meu a inceput sa le dea atentie la modul ca mie abia imi raspundea daca-l intrebam ceva si lor imediat, le lasa pe ele sa-l ajute la gratare nu pe mine...l-am lasat in pace sa vad pana unde merge! m-a certat pe mine din cauza lor pt ca nu a vazut ca se jucau cu zapada si a fost lovit cu un bulgare in cap,se lua de mine din toate nimicurile si normal cum si eu sunt om m-am retras undeva afara din cabana ca sa ma linistesc. a durat putin momentul de liniste pentru ca at cand i-am spus ce ma deranjaza ca alea se dau la el si ca le da nas, mi-a spus ca sunt nebuna ca nu se da nimeni la el ca nu l-a luat nimeni in brate. ne-am impacat pe moment ca sa nu intram in noul an certati,pe 1 ianuarie am venit acasa, pe 2 ne-am vazut la un suc si am observat ca avea un comportament ciudat..l-am intrebat ce are, a zis ca nimic..l-am lasat in pace. de pe 3 pana pe 9 nu ne-am mai intalnit doar am vb la telefon pentru ca el a fost ocupat sa iasa cu baietii seara de seara pana dimineata. l-am intrebat daca nu cumva s-a plictisit de relatie ca nu cred ca nu putea sa-si faca timp cateva minute sa ne vedem, a zis ca nu e asa ca pur si simplu a copilarit si el si sa nu ma mai oftic atat ca nu ne-am vazut. de mentionat faptul ca pana acum nu a mai avut relatii mai lungi de o luna si numai cu fete "cuminti",nu a fost obisnuit sa fie cineva alaturi de el si sa i se dea atentie cum e normal intr-o relatie,etc..dupa saptamana de petreceri, am plecat la facultate la craiova. au urmat 2 zile in care ne-am vazut doar la cursuri, abia daca m-a sunat iar de venit la mine nici vorba iar inainte serile le statea numai cu mine. m-am hotarat si intr-o seara sapt asta cand m-a sunat l-am luat mai tare si l-am rugat sa-mi spuna adevarul...a urmat o convorbire telefonica de vreo ora si ceva in care mi-a spus ca nu sunt vinovata cu nimic, ca am fost prea buna cu el l-am lasat sa iasa cu baietii, sa umble, nu l-am stresat dar a intrat intr-o stare de "ciufuteala" cum zice el, nu mai are chef de nimeni, se cearta cu toata lumea,simte ca e legat de o persoana de mult timp i se acorda atentie si nu e obisnuit...nu vrea sa ne despartim nu vrea sa ma faca sa sufar,ci doar sa o lasam mai moale pana isi revine ca trebuie sa se gandeasca la ce lasa in urma si ce are in fata iar in cazul in care ne vom despartii, vrea sa ramanem f buni prieteni. in momentul de fata cred ca nu stie cum sa incheie relatia, e foarte distant si probabil ma va lasa sa pun eu punct... acum il las pe el sa ma caute nu-l presez tot ca sa se gandeasca. problema e ca nu mai pot sta asa imi e foarte greu,mai ales ca am intrat si in sesiune,dar am stabilit ca ii las o perioada de gandire. am ajuns sa nu pot dormii noaptea ,ma invinovatesc pentru ce s-a intamplat de revelion desi mi-a zis ca nu are legatura...poate daca nu-i ziceam nimic nu intra in starea asta....oare isi va revenii sau urmeaza despartirea? voi ce credeti? va multumesc de acum pentru sfaturi pentru ca stiu ca o sa le primesc pe cele mai bune

Postat pe 15 Ianuarie 2010 13:55
daca faceai un rezumat ceva poate citeam si eu
Dontyyy
Postat pe 15 Ianuarie 2010 14:02
De la: Dontyyy, la data 2010-01-15 14:02:56 daca faceai un rezumat ceva poate citeam si eu


asa am zis si eo ..da in alta parte ,ca vad ca a deschis 2 tombicuri pe aceeias tema !
blaa
Postat pe 15 Ianuarie 2010 14:06
faci bine ceea ce faci, si anume, nu-l cauti

cred ca atentia pe care i-au acordat-o fetele acelea l-a facut sa realizeze ca este intr-o relatie acum, ca nu poate avea pe oricine i se nazare, ca nu poate face lucruri pe care le facea singur fiind. Pare a nu fi pregatit pentru o relatie serioasa, pare a nu fi destul de matur, de experimentat sau de indragostit (acre din ele, nu-mi pot da seama)
kitty_krieger
Postat pe 15 Ianuarie 2010 14:07
De la: blaa, la data 2010-01-15 14:06:54
De la: Dontyyy, la data 2010-01-15 14:02:56 daca faceai un rezumat ceva poate citeam si eu


asa am zis si eo ..da in alta parte ,ca vad ca a deschis 2 tombicuri pe aceeias tema !

sa-ti explic io sau dontyyy cum e cu erorile kudicii?
kitty_krieger
Postat pe 15 Ianuarie 2010 14:08
aaaa difera titlul tombicului ! si a trebuit sa deschida altu'...sa intelegem mai bine
blaa
Postat pe 15 Ianuarie 2010 14:09
gata, am vazut la ce te referi
kitty_krieger
Postat pe 15 Ianuarie 2010 14:11
De la: pisicuta_razboinica, la data 2010-01-15 14:08:52
De la: blaa, la data 2010-01-15 14:06:54
De la: Dontyyy, la data 2010-01-15 14:02:56 daca faceai un rezumat ceva poate citeam si eu


asa am zis si eo ..da in alta parte ,ca vad ca a deschis 2 tombicuri pe aceeias tema !

sa-ti explic io sau dontyyy cum e cu erorile kudicii?


uofff! pudika asta
blaa
Postat pe 15 Ianuarie 2010 14:11
De la: pisicuta_razboinica, la data 2010-01-15 14:11:01gata, am vazut la ce te referi


blaa
Postat pe 15 Ianuarie 2010 14:12
mii de scuze..nu am vrut sa-l deschis de mai multe ori..prima data mi-a dat eroare, mi-a aratat ca nu a fost publicat apoi cand l-am mai adaugat o data era de doua ori..
Spiridusha_89
Postat pe 15 Ianuarie 2010 14:21
De la: Spiridusha_89, la data 2010-01-15 14:21:54mii de scuze..nu am vrut sa-l deschis de mai multe ori..prima data mi-a dat eroare, mi-a aratat ca nu a fost publicat apoi cand l-am mai adaugat o data era de doua ori..


ok .te scuzam dar totusi care-i rezumatu?
blaa
Postat pe 15 Ianuarie 2010 14:23
De la: , la data 2010-01-15 13:55:55salutare tuturor! ca de obicei va cer parerea....am o relatie de 7 luni cu un baiat care pana acum parea ca nu e ca toti ceilalti. tote bune si frumoase pana de revelion cand am plecat la munte cu niste prietenii si 2 fete gemene singure si destul de bagarete care s-au cam tot dat la al meu prieten...in prima zi n-am zis nimic desi observam cu tristete ca cele doua il luau in brate chipurile sa se fereasca de bulgari, erau mereu in preajma lui desi eram si eu acolo. nimic grav pana cand prietenul meu a inceput sa le dea atentie la modul ca mie abia imi raspundea daca-l intrebam ceva si lor imediat, le lasa pe ele sa-l ajute la gratare nu pe mine...l-am lasat in pace sa vad pana unde merge! m-a certat pe mine din cauza lor pt ca nu a vazut ca se jucau cu zapada si a fost lovit cu un bulgare in cap,se lua de mine din toate nimicurile si normal cum si eu sunt om m-am retras undeva afara din cabana ca sa ma linistesc. a durat putin momentul de liniste pentru ca at cand i-am spus ce ma deranjaza ca alea se dau la el si ca le da nas, mi-a spus ca sunt nebuna ca nu se da nimeni la el ca nu l-a luat nimeni in brate. ne-am impacat pe moment ca sa nu intram in noul an certati,pe 1 ianuarie am venit acasa, pe 2 ne-am vazut la un suc si am observat ca avea un comportament ciudat..l-am intrebat ce are, a zis ca nimic..l-am lasat in pace. de pe 3 pana pe 9 nu ne-am mai intalnit doar am vb la telefon pentru ca el a fost ocupat sa iasa cu baietii seara de seara pana dimineata. l-am intrebat daca nu cumva s-a plictisit de relatie ca nu cred ca nu putea sa-si faca timp cateva minute sa ne vedem, a zis ca nu e asa ca pur si simplu a copilarit si el si sa nu ma mai oftic atat ca nu ne-am vazut. de mentionat faptul ca pana acum nu a mai avut relatii mai lungi de o luna si numai cu fete "cuminti",nu a fost obisnuit sa fie cineva alaturi de el si sa i se dea atentie cum e normal intr-o relatie,etc..dupa saptamana de petreceri, am plecat la facultate la craiova. au urmat 2 zile in care ne-am vazut doar la cursuri, abia daca m-a sunat iar de venit la mine nici vorba iar inainte serile le statea numai cu mine. m-am hotarat si intr-o seara sapt asta cand m-a sunat l-am luat mai tare si l-am rugat sa-mi spuna adevarul...a urmat o convorbire telefonica de vreo ora si ceva in care mi-a spus ca nu sunt vinovata cu nimic, ca am fost prea buna cu el l-am lasat sa iasa cu baietii, sa umble, nu l-am stresat dar a intrat intr-o stare de "ciufuteala" cum zice el, nu mai are chef de nimeni, se cearta cu toata lumea,simte ca e legat de o persoana de mult timp i se acorda atentie si nu e obisnuit...nu vrea sa ne despartim nu vrea sa ma faca sa sufar,ci doar sa o lasam mai moale pana isi revine ca trebuie sa se gandeasca la ce lasa in urma si ce are in fata iar in cazul in care ne vom despartii, vrea sa ramanem f buni prieteni. in momentul de fata cred ca nu stie cum sa incheie relatia, e foarte distant si probabil ma va lasa sa pun eu punct... acum il las pe el sa ma caute nu-l presez tot ca sa se gandeasca. problema e ca nu mai pot sta asa imi e foarte greu,mai ales ca am intrat si in sesiune,dar am stabilit ca ii las o perioada de gandire. am ajuns sa nu pot dormii noaptea ,ma invinovatesc pentru ce s-a intamplat de revelion desi mi-a zis ca nu are legatura...poate daca nu-i ziceam nimic nu intra in starea asta....oare isi va revenii sau urmeaza despartirea? voi ce credeti? va multumesc de acum pentru sfaturi pentru ca stiu ca o sa le primesc pe cele mai bune


Pai incepeam prin a le lua pe cele 2 de par si le bateam cap in cap poate isi reveneau .
Lui ..idem si sunam pe cineva sa vina sa ma ia de acolo ...si nici ca-l mai bagam in seama pe nesimtit!

..nu vrea sa ne despartim nu vrea sa ma faca sa sufar,ci doar sa o lasam mai moale pana isi revine - cu alte cuvinte ,elegant ce sa zic ...ti-a dat papucii!
blaa
Postat pe 15 Ianuarie 2010 14:33
m-am gandit si la varianta cu luatul de par dar am zis sa nu fiu chiar asa..poate poate o sa-si dea seama de un lucru evident, acela ca nu e singur...ms mult pentru sfat! mi-am luat intr-un fel gandul de la el...
Spiridusha_89
Postat pe 15 Ianuarie 2010 14:45
Blaa si inca ceva... pentru ca observ ca esti o tipa care zice lcrurilor pe nume, e fb ca nu-l mai caut, nu?
Spiridusha_89
Postat pe 15 Ianuarie 2010 14:46
De la: Spiridusha_89, la data 2010-01-15 14:46:50Blaa si inca ceva... pentru ca observ ca esti o tipa care zice lcrurilor pe nume, e fb ca nu-l mai caut, nu?


normal .
si cand te-o cauta el ...dak tot vrei sa te'mpaci cu el,...lasa-l putin sa fiarba in "in suc propriu" ..
blaa
Postat pe 15 Ianuarie 2010 15:20
De la: Spiridusha_89, la data 2010-01-15 14:45:08m-am gandit si la varianta cu luatul de par dar am zis sa nu fiu chiar asa..poate poate o sa-si dea seama de un lucru evident, acela ca nu e singur...ms mult pentru sfat! mi-am luat intr-un fel gandul de la el...


sa nu fi mai asa cum ? pai daca vedeai ca il f....acolo ,tu ce ziceai ? nu le iau de par,sa nu fiu mai asa?
pai alea de gen' merita batute ca le place sa se bage unde nu trebuie .
blaa
Postat pe 15 Ianuarie 2010 15:24
desi nu stiu ce sa cred, momentan nu suntem despartiti, cik...ideea e ca acum suntem la casele noastre pana cand vom pleca iar la facultate adica duminica...atunci iar ne vom vedea.nu vreau altceva decat sa-si revina asta daca isi va da seama ca el e buba
Spiridusha_89
Postat pe 15 Ianuarie 2010 15:30
De la: Spiridusha_89, la data 2010-01-15 15:30:33desi nu stiu ce sa cred, momentan nu suntem despartiti, cik...ideea e ca acum suntem la casele noastre pana cand vom pleca iar la facultate adica duminica...atunci iar ne vom vedea.nu vreau altceva decat sa-si revina asta daca isi va da seama ca el e buba


Vreau sa luam o pauza -DESPARTIRE !asta inseamna pt mine.
ceva scârtzâie,ca o fi din cauza lui,ca o fi din cauza ta ....asta inseamna.
Pai daca lui ai flutura ochii dupa altele ,ce sa-si mai revina ?
da-l incolo ! are balta peste ...
blaa
Postat pe 15 Ianuarie 2010 15:37
Va astept cu drag pe http://ancaciobanu.ro/ - un blog plin de cuvinte frumoase pentru cafeaua de dimineata,sfaturi pentru ceaiul de dupa-amiaza si relaxare dupa o zi plina de munca.
Spor la citit!
ancasobo
Postat pe 25 Ianuarie 2010 20:00
Parerea mea e ca daca la primele doua ¨veveritze¨ ce se gudurau pe langa el, deja a pus botul...face nazuri etc te mai face si nebuna pe deasupra si nu mai e multumit etc inseamna ca e o fire slaba, nu stie sa faca fatza provocarilor si se lasa luat de val cam repede, eu zic sa te bucuri ca ai aflat ce ai alaturi. Normal, daca intr-adevar tinea la tine si la relatie, nu crea probleme si totul decurgea normal, cum nu s-a intamplat asa... ar trebui sa te gandesti daca te merita, din moment ce e slab la tentatii...ce ai sa faci pe viitor?, sunt atatea femei in lumea asta, doar n-ai sa stai tu geana sa il pazesti de toate, tre sa stie el ce are de facut, dar vad ca... Nu te mai invinovati, din felul cum reactionezi tu tii la el, mai ramane sa fie si reciproc!
oana84onutza
Postat pe 2 Februarie 2010 19:39
De la: blaa, la data 2010-01-15 15:24:06
De la: Spiridusha_89, la data 2010-01-15 14:45:08m-am gandit si la varianta cu luatul de par dar am zis sa nu fiu chiar asa..poate poate o sa-si dea seama de un lucru evident, acela ca nu e singur...ms mult pentru sfat! mi-am luat intr-un fel gandul de la el...


sa nu fi mai asa cum ? pai daca vedeai ca il f....acolo ,tu ce ziceai ? nu le iau de par,sa nu fiu mai asa?
pai alea de gen' merita batute ca le place sa se bage unde nu trebuie .



Nici eu nu suport genul asta de tipe ... sincer eu nu le-as bate, dar as face in asa fel incat sa se simta foarte prost in cazul in care m-as mai intalnii cu ele. Nu suport violenta, si nu cred ca este cea mai buna solutie, dar fac in asa fel incat prin comportamentul meu, mai agresiv putin sau chiar coportandu-ma frumos dar in mintea mea trec destul de multe chestii oribile pe care le-as face ... se observa, gen "Ce bine iti sta cu bluza asta!" dar in mintea mea este "Iti sta ca dracu, ca o toampa" si intimp ce ii spui "complimentul" te uiti la ea in ochii ei cu o privire satirica si ironica incat sa isi dea seama ca defapt nu ii sta bine ci ii sta ca dracu. Toate se prind, credema.

Iar in ceea ce priveste relatia ta cu baiatul asta, daca o mai pot numi asa, eu as zice sa mergi mai departe, chiar daca iti place move on, sunt mii de baieti care probabil te plac si care te-ar merita si ar stii mai bine cum sa te valorifice decat el. Esti foarte draguta si nu ar trebui sa stai dupa el. NEXT ...
Si eu sunt de aceeasi parere ca si BLAA next him, sau in cazul in care el isi da seama ce tipa are langa al si nu vrea sa o piarda vierbe-l in suc propriu, cum a zis Blaa ...

Bafta si ai grija!!!


Aceasta este o discutie la o cafea!!!
cleopatra89
Postat pe 3 Februarie 2010 10:17

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Compatibilitatea dintre o capricoarna si un scorpion 5 De la: dark_eye 21 Septembrie 2012 13:48
buna ziua 4 De la: valivieru96 27 Decembrie 2009 21:15
balanta si scorpion 22 De la: copacelul 2 Mai 2009 20:30
Scorpion si Leu..... 3 De la: piscolino 26 Noiembrie 2011 12:12
eu capricorn .el gemeni. oare ne potrivim? 10 De la: angela_toader39 22 Iulie 2009 16:43