Setari Cookie-uri

ce pot face pentru a dovedi ca un sgv i-a bani de chirie pe nedrept?

buna.as avea si eu o dilema...unde pot reclama faptul ca un soldat are un contract de inchiriere fictiv doar pentru a lua banii de chirie in timp ce el sta acasa si nu in chirie? am inteles ca aceste lucruri sunt tot mai frecvente -cunosc chiar eu cazuri concrete- si ceea ce mi se pare curios este faptul ca acesti "slujitori ai statului" sunt invatati sa faca acest lucru chiar de superiorii sai...
anca1988
Postat pe 17 Ianuarie 2010 06:51
Si ce vrei sa iei tu banii lui de chirie?
Oricum , la ce iti foloseste tie personal,sa il reclami?
miss_darine
Postat pe 17 Ianuarie 2010 11:16
O sesizare la fisc poate.
Kathara
Postat pe 17 Ianuarie 2010 11:58
De la: Kathara, la data 2010-01-17 11:58:41O sesizare la fisc poate.


pai in cazul asta o incurca proprietarul ca nu a declarat venitul
mitura
Postat pe 17 Ianuarie 2010 15:34
De la: miss_darine, la data 2010-01-17 11:16:17Si ce vrei sa iei tu banii lui de chirie?
Oricum , la ce iti foloseste tie personal,sa il reclami?

Nu mersi,nu as vrea sa-mi insusesc bani castigati pe nedrept, cu atat mai putin banii persoanei in cauza dar nu mi se pare corect sa te mandresti ca tu "esti mai smecher ca altii" si altii sunt fraieri. Personal nu as avea nimic de castigat,mi-as incheia doar niste socoteli mai vechi cu persoana in cauza.
anca1988
Postat pe 17 Ianuarie 2010 16:54
Mi se pare infantil ca te preocupi de ce fac altii!Tu esti organ de ancheta? De asta unii nu-si vad barna dintre ochi,pt ca-s preocupati de paiul din ochii altora!Daca nu poti dormi noaptea de grija asta,du-te tu pe la alte foruri cu jalba-n protap,dar pe de alta parte gandeste-te cu ce te incalzeste pe tine ca o sa faci rau?Oricum la cat ajuta "statul roman",e bine ca unii gasesc metode sa-l fenteze.In principiu primim doar instiintari ca nu ne-am platit la timp nush ce impozit,dar sa te fereasca Dzeu sa ai nevoie sa te ajute statul cu ceva,sa vezi atunci distractie!!!
luyyzz
Postat pe 17 Ianuarie 2010 18:31
De la: luyyzz, la data 2010-01-17 18:31:13Mi se pare infantil ca te preocupi de ce fac altii!Tu esti organ de ancheta? De asta unii nu-si vad barna dintre ochi,pt ca-s preocupati de paiul din ochii altora!Daca nu poti dormi noaptea de grija asta,du-te tu pe la alte foruri cu jalba-n protap,dar pe de alta parte gandeste-te cu ce te incalzeste pe tine ca o sa faci rau?Oricum la cat ajuta "statul roman",e bine ca unii gasesc metode sa-l fenteze.In principiu primim doar instiintari ca nu ne-am platit la timp nush ce impozit,dar sa te fereasca Dzeu sa ai nevoie sa te ajute statul cu ceva,sa vezi atunci distractie!!!

Mersi de raspuns...intradevar este foarte simplu sa judeci totul din afara fara sa sti cum stau cu adevarat lucrurile. Te-ai intrebat cu ce i-a incalzit pe altii sa-mi faca mie rau? Merita tot respectul adevaratii soldati nu tilicarii angajati la paza care se dau mari smecheri.Imi pare rau dak nu esti de acord cu mine dar celor care iti fac rau trebuie sa le raspunzi cu aceeasi moneda
anca1988
Postat pe 17 Ianuarie 2010 19:55
De la: anca1988, la data 2010-01-17 19:55:11
De la: luyyzz, la data 2010-01-17 18:31:13Mi se pare infantil ca te preocupi de ce fac altii!Tu esti organ de ancheta? De asta unii nu-si vad barna dintre ochi,pt ca-s preocupati de paiul din ochii altora!Daca nu poti dormi noaptea de grija asta,du-te tu pe la alte foruri cu jalba-n protap,dar pe de alta parte gandeste-te cu ce te incalzeste pe tine ca o sa faci rau?Oricum la cat ajuta "statul roman",e bine ca unii gasesc metode sa-l fenteze.In principiu primim doar instiintari ca nu ne-am platit la timp nush ce impozit,dar sa te fereasca Dzeu sa ai nevoie sa te ajute statul cu ceva,sa vezi atunci distractie!!!

Mersi de raspuns...intradevar este foarte simplu sa judeci totul din afara fara sa sti cum stau cu adevarat lucrurile. Te-ai intrebat cu ce i-a incalzit pe altii sa-mi faca mie rau? Merita tot respectul adevaratii soldati nu tilicarii angajati la paza care se dau mari smecheri.Imi pare rau dak nu esti de acord cu mine dar celor care iti fac rau trebuie sa le raspunzi cu aceeasi moneda

Ma gandeam ca asta e de fapt "o razbunare"!Nu ca nu-s de acord cu u,daca e pe asa,atunci faci ce simti,eu spuneam doar in cazul in care n-ai fi fost atacata,ci doar asa,sa te preocupi sa faci rau,doar pt ca poti.Daca e cv personal si poti trai cu asta,atunci actioneaza!
luyyzz
Postat pe 18 Ianuarie 2010 12:43
pentru donsoara care o f..e grija ce face amaratul ala de sgv nu te=a invatat mata si tactu ca nu este frumos sa ii paresti pe altii si nu te-a invatat ca nu este frumos sa manaci kakat.daca stau bine sa ma gandesc cum arati fizic dar imi este destul de greu si scarba .......pari o vaca libidinoasa in calduri./Pt. cultura ta de taranca basita amaratul ala de sgv poate este din alta localitate si cu acei bani isi ia o paine
sa_ta_iau______
Postat pe 12 Februarie 2010 18:14
De la: sa_ta_iau______, la data 2010-02-12 18:14:37pentru donsoara care o f..e grija ce face amaratul ala de sgv nu te=a invatat mata si tactu ca nu este frumos sa ii paresti pe altii si nu te-a invatat ca nu este frumos sa manaci kakat.daca stau bine sa ma gandesc cum arati fizic dar imi este destul de greu si scarba .......pari o vaca libidinoasa in calduri./Pt. cultura ta de taranca basita amaratul ala de sgv poate este din alta localitate si cu acei bani isi ia o paine

In primul rand nu sunt 'donsoara' pt ca sunt casatorita, in al doilea rand nu corespund descrierii facute de tine dar daca atat poti nu pot sa-ti cer mai mult si in al treilea rand daca stai sa analizezi cred ca se subintelege cine e 'taranul basit' dintre noi doi...nu stau acum sa-mi bat capul cu tine pt ca asta ar insemna ca suntem la fel. Oare ii iei apararea pt ca esti in acceasi situatie cu el? Si 'pt cultura ta' nu isi i-a paine de acei bani (daca ar fi asa nu as avea treaba cu el) ci se lauda cu faptul ca e destept ca fraiereste statul si ca cei care nu pot face la fel sunt 'prosti'
anca1988
Postat pe 14 Februarie 2010 07:57
si aici e valabila o vorba: traim in romania si asta ne ocupa tot timpul
yumy
Postat pe 14 Februarie 2010 08:02
De la: sa_ta_iau______, la data 2010-02-12 18:14:37pentru donsoara care o f..e grija ce face amaratul ala de sgv nu te=a invatat mata si tactu ca nu este frumos sa ii paresti pe altii si nu te-a invatat ca nu este frumos sa manaci kakat.daca stau bine sa ma gandesc cum arati fizic dar imi este destul de greu si scarba .......pari o vaca libidinoasa in calduri./Pt. cultura ta de taranca basita amaratul ala de sgv poate este din alta localitate si cu acei bani isi ia o paine
Ma...dobitocule un mesaj ai postat si totu'ai aratat !!!
Anca1988 ia atitudine impotriva unei ilegalitati fiscale este laudabila initiativa ei !!!
cristinxxx
Postat pe 14 Februarie 2010 09:03
si care i problema fa si tu la fel
kudika361580
Postat pe 1 Februarie 2011 19:53
De la: kudika361580, la data 2011-02-01 19:53:15si care i problema fa si tu la fel


Pana vor gandi oamenii din tara asta asa in continuare nu se va schimba nimic in bine .
Normal ar trebui sesizati superiorii lui de acest lucru , dar cum ai mentionat si tu chiar ei ii invata sa faca asa deci doar sesizare la finante . Si proprietarul nu cred ca o pateste ptr ca el normal plateste impozit ptr chiria ce o ofera indiferent ca e fictiva sau nu .
Alex_Bodea
Postat pe 1 Februarie 2011 20:02
De la: Alex_Bodea, la data 2011-02-01 20:02:42
De la: kudika361580, la data 2011-02-01 19:53:15si care i problema fa si tu la fel


Pana vor gandi oamenii din tara asta asa in continuare nu se va schimba nimic in bine .
Normal ar trebui sesizati superiorii lui de acest lucru , dar cum ai mentionat si tu chiar ei ii invata sa faca asa deci doar sesizare la finante . Si proprietarul nu cred ca o pateste ptr ca el normal plateste impozit ptr chiria ce o ofera indiferent ca e fictiva sau nu .

Si daca ai stii ca un soldat primeste 1400 lei pe luna cu tot cu sporuri, soldat care la o adica isi risca viata pentru tine si pentru mine, ai mai gandi la fel? Si daca ai stii ca ajutorul ala de chirie e 200 maxim 250 lei, ai mai gandi la fel?
Intreb si io.
kudika_pudika
Postat pe 1 Februarie 2011 20:08
De la: sa_ta_iau______, la data 2010-02-12 18:14:37pentru donsoara care o f..e grija ce face amaratul ala de sgv nu te=a invatat mata si tactu ca nu este frumos sa ii paresti pe altii si nu te-a invatat ca nu este frumos sa manaci kakat.daca stau bine sa ma gandesc cum arati fizic dar imi este destul de greu si scarba .......pari o vaca libidinoasa in calduri./Pt. cultura ta de taranca basita amaratul ala de sgv poate este din alta localitate si cu acei bani isi ia o paine


Cata eleganta in exprimare....cat stil... Ar fi bine sa te rezgandesti si sa-ti stergi contul de pe kudika.
Barbie30_
Postat pe 2 Februarie 2011 10:52
Din cate stiu eu, nu se mai dau bani de chirie de vre-un an si ceva
_Cryssa_
Postat pe 2 Februarie 2011 10:55
chirile inca se mai platesc...mai ales daca esti deplasat in alta localitate.
roz5blue6lila7
Postat pe 2 Februarie 2011 10:59

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Credeti in iad sau in karma ? 2 De la: diana1981 2 Septembrie 2009 19:54
Casa de Productie Electro Star tel:0722.410.597 5 De la: inocica 23 Septembrie 2008 12:20
Cine vrea sa ne imprietenim? 120 De la: laura31c 9 Septembrie 2009 10:25
Un sfat pertinent-Mama iubitei mele. 23 De la: 30 Iunie 2014 14:58
licenta sociologie 1 De la: scumpick 10 Martie 2010 13:00