O mica curiozitate !

Subiect nou
Alege alt forum  
Voteaza:

vasyy Avatarul lui vasyy

3 mesaje

Am si eu un mic dubiu in leg cu o chestie.Deci ..faci sex/dragoste cu partenerul,cu sau fara prezervativ,nu are o importanta anume,deoarece si cu prezervativ se poate sa ramai insarcinata,sunt multe accidente.In fine..Eu ma intreb..testul de sarcina se face in termen de 20 de zile de la contactul ssexual,dar intre timp trebuie sa`ti vina menstruatia.Este posibil sa-ti vina mentruatia?Ca oricum testul il faci in 20 de zile,si poate arata o bucurie-ca da,esti insarcinata,desi tie ti-a venit..Nu gasesc nimic sa ma lamureasca..
Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra Kudika.ro
m-ai bagat cu succes si pe mine in ceata ta!!! deci, daca ti-a venit....ce rost mai are sa faci testul??? Asaaaaaaa de amorul artei?
Fosta membra Kudika.ro
cand viata nu este destul de complicata..ai grija sa o complici tu!
si ca sa fiu mai precisa si testul da erori!
Sa stii sa lupti cand vrei sa ai, sa nu regreti cand pierzi sau dai, sa poti urca cand altii te coboara, sa poti sa induri cand altii te inseala, sa poti zambi cand inima iti plange, sa-ti fie cald chiar daca afara ninge, sa poti avea dorinta chiar daca is clipe ce trec in nefiinta, sa poti trai cand lupta e pierduta, sa ai in viata tot ce sufletul iti cere: credinta, dragoste, placere.
ankris Avatarul lui ankris

311 mesaje
Oras: galati

Si ce erori da un test de sarcina....am facut o data 2 teste si au iesit negativ,desi mie tot nu-mi venea...apoi l-am facut si pe al 3 lea si a iesit...pozitiv...super...chiar eram gravida
i_andra Avatarul lui i_andra

197 mesaje
Oras: pitesti

De la: miss_darine, la data 2010-01-19 09:31:01 m-ai bagat cu succes si pe mine in ceata ta!!! deci, daca ti-a venit....ce rost mai are sa faci testul??? Asaaaaaaa de amorul artei?

probabil fata vrea sa stie daca menstruatie vine peste sarcina... daca ii vine, totusi poate fi insarcinata.

Raspuns: da, exista posibilitatea sa ai mentruatie chiar daca esti insarcinata, bineinteles ca nu va fi de aceeasi intensitate si culoare ca de obicei si va dura mai putin.
"Un om destept rezolva problema, un om si mai destept o evita."
felixcat Avatarul lui felixcat

1388 mesaje

da poti sa ai..dar depinde mult de intervalul de timp si de anatomia proprie.
kudika nu google, google kudika :->
Fosta membra Kudika.ro
dute....la medic
...sanavăbici...
lady_fox_86 Avatarul lui lady_fox_86

112 mesaje
Oras: constanta

este posibi sa iti vina menstruatia chiar daca esti insarcinata.. si nu neaparat doar in prima luna..si chiar si in luna a 2 si a 3
eu cunosc pe cnv care a descoperit dupa 3 luni ca e gravida desi timp de 2 luni a avut menstruatie
Fiecare sarut pe limba lui piere.
oana84onutza Avatarul lui oana84onutza

337 mesaje

Poate sa iti vina mesntruatia primele luni chiar daca esti insarcinata, la medic afli mai exact situatia
vasyy Avatarul lui vasyy

3 mesaje

Da,tocmai pentru ca exista menstruatie peste sarcina,de aceea intrebam.Stiu ca sunt posibile erori ale testului de sarcina,dar chiar si asa,poti afla dupa 2/3 luni ca esti insarcinata,sau mai incolo,cand chiar nu mai ai ce face...Atunci cand iti vine,si ai si un bebel in tine dezvooltandu-se,tre sa existe anumite caracteristici care sa te faca sa ti dai seama ca esti insacinata.Exceptand toate simptomele,greturi,somn permanent,etc,care nu se manifesta la toate femeile gravide,depinde de organism..
iacinta Avatarul lui iacinta

751 mesaje
Oras: bacau

De la: vasyy, la data 2010-01-17 13:56:11Am si eu un mic dubiu in leg cu o chestie.Deci ..faci sex/dragoste cu partenerul,cu sau fara prezervativ,nu are o importanta anume,deoarece si cu prezervativ se poate sa ramai insarcinata,sunt multe accidente.In fine..Eu ma intreb..testul de sarcina se face in termen de 20 de zile de la contactul ssexual,dar intre timp trebuie sa`ti vina menstruatia.Este posibil sa-ti vina mentruatia?Ca oricum testul il faci in 20 de zile,si poate arata o bucurie-ca da,esti insarcinata,desi tie ti-a venit..Nu gasesc nimic sa ma lamureasca..

bucurie -ironic vorbind sau cum ..??
Leave this world a little bit better than you found it!
yumy Avatarul lui yumy

26620 mesaje

si astepti un bebe pana la urma sau nu?
"Orice lucru pe care îl faci în viață va fi nesemnificativ, dar este foarte important să îl faci. Deoarece nimeni nu îl va mai face", Mahatma Gandhi.
Fosta membra Kudika.ro
De la: vasyy, la data 2010-01-17 13:56:11Am si eu un mic dubiu in leg cu o chestie.Deci ..faci sex/dragoste cu partenerul,cu sau fara prezervativ,nu are o importanta anume,deoarece si cu prezervativ se poate sa ramai insarcinata,sunt multe accidente.In fine..Eu ma intreb..testul de sarcina se face in termen de 20 de zile de la contactul ssexual,dar intre timp trebuie sa`ti vina menstruatia.Este posibil sa-ti vina mentruatia?Ca oricum testul il faci in 20 de zile,si poate arata o bucurie-ca da,esti insarcinata,desi tie ti-a venit..Nu gasesc nimic sa ma lamureasca..

iti doresti sa fii insarcinata chiar daca ti-a venit
insa rare sunt cazurile cand poti ramane insarcinata peste chestii
yo
iacinta Avatarul lui iacinta

751 mesaje
Oras: bacau

De la: yumalai, la data 2010-01-26 15:44:36 si astepti un bebe pana la urma sau nu?

nici eu nu ma prind
Leave this world a little bit better than you found it!
iulia_daria Avatarul lui iulia_daria

108 mesaje
Oras: timisoara

dar e posibil sa'ti vina menstruatia,si sa fii gravida....
Iradiatu_ Avatarul lui Iradiatu_

473 mesaje
Oras: botosani

e posibil?..haidi bre nu imi da palpitatii acu'
Join the dark side and win a cookie

108 mesaje

De la: Iradiatu_, la data 2010-01-26 17:17:31e posibil?..haidi bre nu imi da palpitatii acu'
bre,prietenei mele ia venit menstruatia pana in a treia luna de sarcina
Iradiatu_ Avatarul lui Iradiatu_

473 mesaje
Oras: botosani

De la: iulia_daria, la data 2010-01-26 17:23:37
De la: Iradiatu_, la data 2010-01-26 17:17:31e posibil?..haidi bre nu imi da palpitatii acu'

prietenele tale nu e normale
Join the dark side and win a cookie

108 mesaje

De la: Iradiatu_, la data 2010-01-26 17:26:35
De la: iulia_daria, la data 2010-01-26 17:23:37

prietenele tale nu e normale
mai intereseaza'te bre......poate nu e normal,dar se intampla
Fosta membra Kudika.ro
poate sa iti vina menstruatia si sa fi insarcinata
nu toate organismele sunt la fel... cel mai bine te duci la un control ginecologic ...
Fosta membra Kudika.ro
De la: roz5bule6lila7, la data 2010-01-26 20:39:49poate sa iti vina menstruatia si sa fi insarcinata
nu toate organismele sunt la fel... cel mai bine te duci la un control ginecologic ...

subscriu
deci te duci la ginecolog...te "cracanezi"pe capra rece...iti baga ....degetul si iti spune...."no mai stai o data".
bine ne pot face doar unii oameni , rau ne pot face toti !
Shhh Avatarul lui Shhh

2004 mesaje
Oras: iasi

ai plantatie de morcovi in c*r dupa cate vad eu cu tot cu frunze.... mai bine spuneai ca ti-ai tras-o cu prezervativ da iti intarzie ciclu si ti-e frica de-o sarcina nu sa ne iei cu textu ala de doi lei cuie. da macar bvo tie ca ai folosit totusi o metoda contraceptiva.
Casatoria e cauza principala a divortului.
alina_dumitrescu Avatarul lui alina_dumitrescu

17 mesaje
Oras: bucuresti

De la: i_andra, la data 2010-01-19 14:48:01
De la: miss_darine, la data 2010-01-19 09:31:01 m-ai bagat cu succes si pe mine in ceata ta!!! deci, daca ti-a venit....ce rost mai are sa faci testul??? Asaaaaaaa de amorul artei?

probabil fata vrea sa stie daca menstruatie vine peste sarcina... daca ii vine, totusi poate fi insarcinata.

Raspuns: da, exista posibilitatea sa ai mentruatie chiar daca esti insarcinata, bineinteles ca nu va fi de aceeasi intensitate si culoare ca de obicei si va dura mai putin.

Eu conosc o tipa careia ia venit peste sarcina pana in luna a 8 a deci... cea mai sigura parere este a medicului ginecolog
baby_kiss Avatarul lui baby_kiss

91 mesaje

De la: alina_dumitrescu, la data 2010-01-28 16:09:45

Eu conosc o tipa careia ia venit peste sarcina pana in luna a 8 a deci... cea mai sigura parere este a medicului ginecolog

in luna a 8a???
alina_dumitrescu Avatarul lui alina_dumitrescu

17 mesaje
Oras: bucuresti

De la: baby_kiss, la data 2010-01-28 16:13:21
De la: alina_dumitrescu, la data 2010-01-28 16:09:45

in luna a 8a???

Da, si a nascut o fetita perfect sanatoasa :sml-happy0144, toata faza nasoala e ca macar in alea 9 luni de sarcina ai dori si tu macar 9 luni fara ciclu ....
Fosta membra Kudika.ro
De la: alina_dumitrescu, la data 2010-01-28 16:17:04

in luna a 8a???

Da, si a nascut o fetita perfect sanatoasa :sml-happy0144, toata faza nasoala e ca macar in alea 9 luni de sarcina ai dori si tu macar 9 luni fara ciclu ....
Stati cuminti ca acest ciclu tine de regula 1-2 zile, are o alta culoare si nu e insotit de dureri abdominale. Deci daca iti cunosti f bine organismul, nu se poate sa nu-ti dai seama ca e ceva in neregula!
Boca Avatarul lui Boca

450 mesaje
Oras: ploiesti

De la: kudika109268, la data 2010-01-26 15:50:46

iti doresti sa fii insarcinata chiar daca ti-a venit
insa rare sunt cazurile cand poti ramane insarcinata peste chestii

tu nu esti in stare sa iti "descifrezi" un vis, dar in viata reala esti psiholog de serviciu.

Marfa
P f f f !