Setari Cookie-uri

O vreau inapoi :(

... ... o vreau inapoi !!! ... DE CE ? ... crezi ca nu are unde sa stea ? ... sau ca nu gaseste vreunul sa cu care sa o lalaie intr-o prietenie infinita ? ... sa fim seriosi femeile vor commitment serios de la un barbat, nu doar promisiuni si ''teste'' infantile ... nu smiorcaieli ... de femeie ...


... mi-a placut raspunsul unei femei la o intrebare retorica a unuia ca tine - De ce nu mai sint femeile, femei ? ... raspunsul a fost - Pentru ca nici barbatii nu mai sint barbati !!! ... daca erai barbat nu te lasa cu ochii in strada ... si nici tu pe ea ...

...
marco918
Postat pe 28 Ianuarie 2010 00:41
Eu zic ca ai insistat suficient....acum poti lua o pauza...trateaz-o cu indiferenta un timp...daca te iubeste o sa te caute...indiferenta doare cel mai tare intre persoanele ce se iubesc..succes...
monik21
Postat pe 28 Ianuarie 2010 01:22
De la: marco918, la data 2010-01-28 00:41:39... ... o vreau inapoi !!! ... DE CE ? ... crezi ca nu are unde sa stea ? ... sau ca nu gaseste vreunul sa cu care sa o lalaie intr-o prietenie infinita ? ... sa fim seriosi femeile vor commitment serios de la un barbat, nu doar promisiuni si ''teste'' infantile ... nu smiorcaieli ... de femeie ...


... mi-a placut raspunsul unei femei la o intrebare retorica a unuia ca tine - De ce nu mai sint femeile, femei ? ... raspunsul a fost - Pentru ca nici barbatii nu mai sint barbati !!! ... daca erai barbat nu te lasa cu ochii in strada ... si nici tu pe ea ...

...


Si ti-ai dat tu seama singur? :O esti genial frate.. ma simt mai destept acum , multumesc mult :* .



De la: monik21, la data 2010-01-28 01:22:15Eu zic ca ai insistat suficient....acum poti lua o pauza...trateaz-o cu indiferenta un timp...daca te iubeste o sa te caute...indiferenta doare cel mai tare intre persoanele ce se iubesc..succes...


Da .. am realizat si eu asta , oricum o las sa se gandeasca ce vrea chit ca sun convins ca a decis asta demult :) cu indiferenta n-am sa o tratez.. am facut greseala asta cand ma iubea si uite cum am ajuns..daca o sa aiba vreodata de ajutor din partea mea sau un sfat shure... dar mai departe nush , o las sa isi vada de drum ... eu unul nu o condamn dar a facut o alegere proasta din perspectiva mea..cam atat..
Empty
Postat pe 28 Ianuarie 2010 01:29
De la: Empty, la data 2010-01-28 01:29:43
De la: marco918, la data 2010-01-28 00:41:39... ... o vreau inapoi !!! ... DE CE ? ... crezi ca nu are unde sa stea ? ... sau ca nu gaseste vreunul sa cu care sa o lalaie intr-o prietenie infinita ? ... sa fim seriosi femeile vor commitment serios de la un barbat, nu doar promisiuni si ''teste'' infantile ... nu smiorcaieli ... de femeie ...


... mi-a placut raspunsul unei femei la o intrebare retorica a unuia ca tine - De ce nu mai sint femeile, femei ? ... raspunsul a fost - Pentru ca nici barbatii nu mai sint barbati !!! ... daca erai barbat nu te lasa cu ochii in strada ... si nici tu pe ea ...

...


Si ti-ai dat tu seama singur? :O esti genial frate.. ma simt mai destept acum , multumesc mult :* .



De la: monik21, la data 2010-01-28 01:22:15Eu zic ca ai insistat suficient....acum poti lua o pauza...trateaz-o cu indiferenta un timp...daca te iubeste o sa te caute...indiferenta doare cel mai tare intre persoanele ce se iubesc..succes...


Da .. am realizat si eu asta , oricum o las sa se gandeasca ce vrea chit ca sun convins ca a decis asta demult :) cu indiferenta n-am sa o tratez.. am facut greseala asta cand ma iubea si uite cum am ajuns..daca o sa aiba vreodata de ajutor din partea mea sau un sfat shure... dar mai departe nush , o las sa isi vada de drum ... eu unul nu o condamn dar a facut o alegere proasta din perspectiva mea..cam atat..







... gogutza ... uite care e treaba ... pina iti mai cresc bilutzele ca sa devii un barbat asa cum ai vazut prin filme(ca prin jurul tau sigur nu ai astfel de ''specimene'') si pe care o femeie se poata baza, continua sa te joci macaroana in nisip ... nu stiu ce vrei sa comentezi dar esti doar un ... PAPAGAL ... mai rau ca inca nici nu iti dai seama ...
marco918
Postat pe 28 Ianuarie 2010 01:38
bla bla bla.....prima iubire(virgin+virgina) nu se ajunge la casatorie
bla bla bla.....odata rupta si apoi vezi doamne va impacati tu o sa stai mereu ingrijorat sa nu gresesti ceva pe cand ea nu o sa mai fie foarte interesata si se va rupe de obicei intr un mod mai tragic
bla bla bla....odata ce stie ce simnti pt ea si iai spus 1 de 2 ori incearca si nu o mai stresa sau insista la ea ca daca vrea sa se impace vine singura
bla bla bla....dai timp sa se gandeasca
bla bla bla....nu e nici prima si nici ultima,deci revinoti, ca vei avea alta si cica numai repeta greselile , vei face altele noi,deci trebuie sa va iertati reciproc
bla bla bla.....intr o relatie amandoi trebuie sa depuneti eforturi, nu doar ca te ai indepartat tu apoi si ea,trebuie sa cautati o cale de misloc pt a rezolva situatia creata
bla bla bla.....laso mai moale ca te va cauta ea pe tine.....mult noroc si succes la urmatoare cucerire
kudika106388
Postat pe 28 Ianuarie 2010 04:57
asa mi s-a intamplat si mie,am avut o rel ok,imi acorda atentie,ieseam foarte mult,pana cand a devenit rece si nu mai era acelasi.din pacate am acceptat toate prostiile alea si am ramas alaturi de el 2 ani.mereu ii spuneam ca o sa-l las daca nu inceteaza dar facea si mai multe chestii urate,ma trata de parca eram o papusa,cand o vrei te joci cu ea cand nu dispari si nu-ti pasa de ce ar simti.s-au adunat atatea incat nu am mai suportat si am pus punct.de atunci ma cauta insistent dar numai sa-mi spuna ca am fi putut rezolva tot,ca nu trebuia sa-l las si candva o sa regret,e prea orgolios sa isi ceara iertare dar imi spune ca puteam fi fericiti.il mai iubesc asa cum te mai iubeste si ea dar tot ce faci se intoarce impotriva ta.eu cred ca ea asteapta sa-i faci o vizita neasteptata si sa-i spui ca o vrei inapoi..pe mess are curaj sa-ti spuna multe dar fata in fata nu ar face-o.daca o iubesti cu adevarat nu mai astepta pana o sa fie prea tarziu,caut-o si fii asa cum ai fost,oricum nu mai ai nimic de pierdut.....
kudika018985
Postat pe 28 Ianuarie 2010 09:22
Probabil ca a suferit si ea la inceput,insa datorita fapului ca nu s-a intors la tine,si ca a fost indiferenta la tot ce i-ai facut,inseamna ca a durut-o in asa fel incat sa nu simta nevoie prea mare de a fi langa tine.Varsta ei este 20 ani,varsta la care iubirile vin si la fel de repede trec...vrea altceva cu siguranta,si tu la fel!Nu te mai stresa cu gandul ca ea este perechea perfecta,iubirea vietii tale si etc,pentru ca nu este;a fost frumos la inceputul relatiei vostre tocmai pentru ca erai ceva nou pentru ea,si ea ceva nou pentru tine.In ultima perioada a intervenit obisnuinta in relatia voastra si s-a despartit de tine pentru ca a vrut o schimbare,ceva nou,asa cum ai fost si tu la inceput pentru ea.Faptul ca stateati in paturi separate cand va certati si ca nu ii ofereai atentie asta nu e un motiv serios de despartire,se putea remedia asta cu implicatii din partea amandurora.Nu te mai invinui ,vina n-a fost a nimanui,ea este de o asa natura ca dupa un timp vrea altceva,a simtit o oarecare plictiseala,si nu plictiseala de tine,ci plictiseala ca stare sufleteasca,monotonie,probabil si din cauza varstei care o are.Ideea este ca trebuie sa treci cat mai repede peste asta si cu cat mai putina suferinta.Timpul o sa le rezolve pe toate.Da-i sansa altei fete si las-o sa patrunda in sufletul tau,o sa petreci clipe minunate asa cum ai petrecut si cu cristina,o sa te indragostesti,o sa si suferi,ca na,asta-i viata!Profita de momentele minunate si nu te mai gandi la cele care au trecut.Iti doresc fericire :)
o_fetita1
Postat pe 28 Ianuarie 2010 11:08
Dragul meu ... tu vezi cate au trecut prin aceleasi experiente ca fata ta??? Pentru a avea o relatie nu este nevoie doar de "iubire" .. mai trebuie si respect ... iar voi ce-i de azi ..nu mai sunteti "barbati" , sunteti doar niste pusti carora le este frica de orice inseamna responsabilitate ... NOI vrem siguranta .. nu financiara , ci emotionala ... vrem sa nu fim pe locul doi , iar in fata noastra sa se afle o FIFA sau orice alta tampenie de genul asta ... este foarte usor sa faci o femeie sa se simta neglijata ... pentru fata ta .. s-a umplut paharul ... daca s-ar intoarce , nimic nu ar mai fi la fel ... v-a fi prea precauta , pentru ca din start se v-a astepta ca tu sa o dezamagesti inca o data ...
kitu_athena
Postat pe 28 Ianuarie 2010 19:36

Draga mea, tu trebu-ia sa postezi l-a topicu-l ala "ce vor de fapt femeile". Te price-pi
Boca
Postat pe 29 Ianuarie 2010 00:57
De la: Empty, la data 2010-01-28 01:29:43
De la: marco918, la data 2010-01-28 00:41:39... ... o vreau inapoi !!! ... DE CE ? ... crezi ca nu are unde sa stea ? ... sau ca nu gaseste vreunul sa cu care sa o lalaie intr-o prietenie infinita ? ... sa fim seriosi femeile vor commitment serios de la un barbat, nu doar promisiuni si ''teste'' infantile ... nu smiorcaieli ... de femeie ...


... mi-a placut raspunsul unei femei la o intrebare retorica a unuia ca tine - De ce nu mai sint femeile, femei ? ... raspunsul a fost - Pentru ca nici barbatii nu mai sint barbati !!! ... daca erai barbat nu te lasa cu ochii in strada ... si nici tu pe ea ...

...


Si ti-ai dat tu seama singur? :O esti genial frate.. ma simt mai destept acum , multumesc mult :* .



De la: monik21, la data 2010-01-28 01:22:15Eu zic ca ai insistat suficient....acum poti lua o pauza...trateaz-o cu indiferenta un timp...daca te iubeste o sa te caute...indiferenta doare cel mai tare intre persoanele ce se iubesc..succes...


Da .. am realizat si eu asta , oricum o las sa se gandeasca ce vrea chit ca sun convins ca a decis asta demult :) cu indiferenta n-am sa o tratez.. am facut greseala asta cand ma iubea si uite cum am ajuns..daca o sa aiba vreodata de ajutor din partea mea sau un sfat shure... dar mai departe nush , o las sa isi vada de drum ... eu unul nu o condamn dar a facut o alegere proasta din perspectiva mea..cam atat..
keyth
Postat pe 29 Ianuarie 2010 07:29
De la: Empty, la data 2010-01-24 21:22:16Nu poate sa ma condamne nimeni ca n-am incercat...cat despre alta relatie.. won't happen any time soon .. mai vorbim peste 15-20 de ani .. poate atunci sa mai ma risc, i'm better off alone :) .. multumesc pentru sfaturi , sa fiti iubiti
keyth
Postat pe 29 Ianuarie 2010 07:31
ok...am inteles, suferi... si suferinta are farmecul ei si merita sa traiesti si aceste sentimente pentru ca te vindeca. doar sa nu suferi prea mult timp. risti sa treaca pe langa tine persoane deosebite. poate ca ea se va intoarce la tine (daca te mai va mai iubi), dar aceste intoarceri sunt mai intotdeauna tardive...
toate cele bune!
lorizahir
Postat pe 29 Ianuarie 2010 08:28
daca ea si-a pus toata speranta in tine si a avut incredere oarba in tine iar tu ai dezamagit-o (acum nu stiu ce cuvinte va adresati unul altuia cand va certati), sincer ai slabe sperante sa se mai intoarca la tine. daca tu ai fost pentru ea prima dragoste adevarata si ai dezamagit-o s-ar putea sa nu te ierte niciodata, de fapt ai si dovezile ca nu mai vrea sa vorbeasca cu tine decat in calitate de amici. incerca sa-ti traiesti viata ca imi dau seama ca esti tanar, acum daca ai gresit poarta-ti crucea si vei gasi tu pe altcineva si atunci ai sa stii ce greseli sa nu faci. nu-ti mai plange de mila. viata e frumoasa.
jojo
Postat pe 29 Ianuarie 2010 10:28
De la: marco918, la data 2010-01-28 01:38:06
De la: Empty, la data 2010-01-28 01:29:43
De la: marco918, la data 2010-01-28 00:41:39... ... o vreau inapoi !!! ... DE CE ? ... crezi ca nu are unde sa stea ? ... sau ca nu gaseste vreunul sa cu care sa o lalaie intr-o prietenie infinita ? ... sa fim seriosi femeile vor commitment serios de la un barbat, nu doar promisiuni si ''teste'' infantile ... nu smiorcaieli ... de femeie ...


... mi-a placut raspunsul unei femei la o intrebare retorica a unuia ca tine - De ce nu mai sint femeile, femei ? ... raspunsul a fost - Pentru ca nici barbatii nu mai sint barbati !!! ... daca erai barbat nu te lasa cu ochii in strada ... si nici tu pe ea ...

...


Si ti-ai dat tu seama singur? :O esti genial frate.. ma simt mai destept acum , multumesc mult :* .



De la: monik21, la data 2010-01-28 01:22:15Eu zic ca ai insistat suficient....acum poti lua o pauza...trateaz-o cu indiferenta un timp...daca te iubeste o sa te caute...indiferenta doare cel mai tare intre persoanele ce se iubesc..succes...


Da .. am realizat si eu asta , oricum o las sa se gandeasca ce vrea chit ca sun convins ca a decis asta demult :) cu indiferenta n-am sa o tratez.. am facut greseala asta cand ma iubea si uite cum am ajuns..daca o sa aiba vreodata de ajutor din partea mea sau un sfat shure... dar mai departe nush , o las sa isi vada de drum ... eu unul nu o condamn dar a facut o alegere proasta din perspectiva mea..cam atat..







... gogutza ... uite care e treaba ... pina iti mai cresc bilutzele ca sa devii un barbat asa cum ai vazut prin filme(ca prin jurul tau sigur nu ai astfel de ''specimene'') si pe care o femeie se poata baza, continua sa te joci macaroana in nisip ... nu stiu ce vrei sa comentezi dar esti doar un ... PAPAGAL ... mai rau ca inca nici nu iti dai seama ...



Prietene daca vrei sa ne duelam o facem prin intermedul mesajelor private , te fac din vorbe pana iti stergi contul si stingi calculatoru...tie iti bat cocenii in geam si ma faci pe mine papagal? cand ai sa imi dai un raspuns calumea si nu de dorul sa faci +1 sau sa iti bati joc de cineva atunci sa ripostezi si sa faci pe altu papagal pentru ca ti-a raspuns exact ce meritai pana atunci nu esti decat o sluga care face umbra pamantului degeaba , cand o sa mai cresti in ochii mei am sa te las sa imi speli sosetele.

[Caracal , 69 ani] => lautar prost , dnd ms :* . ( nu e problema , fiecare padure are uscaturi..am sa te rog sa nu mai postezi in acest topic ... daca ai ceva de spus fa'o prin mesaj privat)



De la: kudika106388, la data 2010-01-28 04:57:20bla bla bla.....prima iubire(virgin+virgina) nu se ajunge la casatorie
bla bla bla.....odata rupta si apoi vezi doamne va impacati tu o sa stai mereu ingrijorat sa nu gresesti ceva pe cand ea nu o sa mai fie foarte interesata si se va rupe de obicei intr un mod mai tragic
bla bla bla....odata ce stie ce simnti pt ea si iai spus 1 de 2 ori incearca si nu o mai stresa sau insista la ea ca daca vrea sa se impace vine singura
bla bla bla....dai timp sa se gandeasca
bla bla bla....nu e nici prima si nici ultima,deci revinoti, ca vei avea alta si cica numai repeta greselile , vei face altele noi,deci trebuie sa va iertati reciproc
bla bla bla.....intr o relatie amandoi trebuie sa depuneti eforturi, nu doar ca te ai indepartat tu apoi si ea,trebuie sa cautati o cale de misloc pt a rezolva situatia creata
bla bla bla.....laso mai moale ca te va cauta ea pe tine.....mult noroc si succes la urmatoare cucerire


1.nu e un fapt demonstrat.. :)
2.asta nu am de unde sa stiu..
3.am realizat si eu asta ceva mai tarziu..
4.are tot timpul din lume sa se gandeasca :-j
5.evident ca toti gresim mai devreme sau mai tarziu .. cat despre alta .. stiu ca nu o sa ma prinda 80 de ani singur dar deocamdata chiar nu am nimic de oferit oricat mi-ar face cineva ochi frumosi...im just empty.. :)
6.cred ca e mult prea tarziu pentru asa ceva..
7.ma indoiesc

De la: kudika018985, la data 2010-01-28 09:22:57asa mi s-a intamplat si mie,am avut o rel ok,imi acorda atentie,ieseam foarte mult,pana cand a devenit rece si nu mai era acelasi.din pacate am acceptat toate prostiile alea si am ramas alaturi de el 2 ani.mereu ii spuneam ca o sa-l las daca nu inceteaza dar facea si mai multe chestii urate,ma trata de parca eram o papusa,cand o vrei te joci cu ea cand nu dispari si nu-ti pasa de ce ar simti.s-au adunat atatea incat nu am mai suportat si am pus punct.de atunci ma cauta insistent dar numai sa-mi spuna ca am fi putut rezolva tot,ca nu trebuia sa-l las si candva o sa regret,e prea orgolios sa isi ceara iertare dar imi spune ca puteam fi fericiti.il mai iubesc asa cum te mai iubeste si ea dar tot ce faci se intoarce impotriva ta.eu cred ca ea asteapta sa-i faci o vizita neasteptata si sa-i spui ca o vrei inapoi..pe mess are curaj sa-ti spuna multe dar fata in fata nu ar face-o.daca o iubesti cu adevarat nu mai astepta pana o sa fie prea tarziu,caut-o si fii asa cum ai fost,oricum nu mai ai nimic de pierdut.....


Spre deosebire de tipul cu care ai fost pe mn nu ma tine orgoliu in frau sa imi recunosc greselile .. as fi doar un orgolios prost.. asa macar sunt decat prost.. parca e mai bine..
Mi-a spus si pe mess si in fata , am incercat cam toate pana am reusit sa o stresez calumea...numai fac nimic cu atat mai putin o vizita neasteptata si sa ii promit marea cu sarea .. am incercat toate astea si au fost din inima , sincere.. si n-am rezolvat nimic... din contra mai rau am picat in ....am sa o las linistita sa faca ce isi doreste , daca vrea sa se intoarca la mine nu am sa refuz dar daca nu am sa o port mereu in suflet indiferent...altceva mai bine de atat nu prea vad ce e de facut , are capul pe umeri si ce zice aia vrea.. nu merge pe ocolite..asa ca nu cred ca ar vrea sa fie cautata sa i se ofere flori sau altceva care poate isi doresc pustoaicele din ziua de azi pana in 19 ani desi zic NU NU , am incercat...



De la: o_fetita1, la data 2010-01-28 11:08:42Probabil ca a suferit si ea la inceput,insa datorita fapului ca nu s-a intors la tine,si ca a fost indiferenta la tot ce i-ai facut,inseamna ca a durut-o in asa fel incat sa nu simta nevoie prea mare de a fi langa tine.Varsta ei este 20 ani,varsta la care iubirile vin si la fel de repede trec...vrea altceva cu siguranta,si tu la fel!Nu te mai stresa cu gandul ca ea este perechea perfecta,iubirea vietii tale si etc,pentru ca nu este;a fost frumos la inceputul relatiei vostre tocmai pentru ca erai ceva nou pentru ea,si ea ceva nou pentru tine.In ultima perioada a intervenit obisnuinta in relatia voastra si s-a despartit de tine pentru ca a vrut o schimbare,ceva nou,asa cum ai fost si tu la inceput pentru ea.Faptul ca stateati in paturi separate cand va certati si ca nu ii ofereai atentie asta nu e un motiv serios de despartire,se putea remedia asta cu implicatii din partea amandurora.Nu te mai invinui ,vina n-a fost a nimanui,ea este de o asa natura ca dupa un timp vrea altceva,a simtit o oarecare plictiseala,si nu plictiseala de tine,ci plictiseala ca stare sufleteasca,monotonie,probabil si din cauza varstei care o are.Ideea este ca trebuie sa treci cat mai repede peste asta si cu cat mai putina suferinta.Timpul o sa le rezolve pe toate.Da-i sansa altei fete si las-o sa patrunda in sufletul tau,o sa petreci clipe minunate asa cum ai petrecut si cu cristina,o sa te indragostesti,o sa si suferi,ca na,asta-i viata!Profita de momentele minunate si nu te mai gandi la cele care au trecut.Iti doresc fericire :)



Ea stie ce a fost in sufletul ei , eu nu pot decat sa presupun...dar avand in vedere ca se lovea de probleme zilnic in viata de zi cu zi si eu o sustineam mereu , ii eram alaturi ceea ce o facea sa treaca peste toate cu zambetul pe buze iar dupa un timp n-am mai facut asta si se simtea singura ca si cum eu eram bibelou .. nu o condamn ca despre alta iubire mi sa cam urat sa tot repet ca nu e cazul pentru ca pur si simplu am sufletul pustiit..



De la: kitu_athena, la data 2010-01-28 19:36:49Dragul meu ... tu vezi cate au trecut prin aceleasi experiente ca fata ta??? Pentru a avea o relatie nu este nevoie doar de "iubire" .. mai trebuie si respect ... iar voi ce-i de azi ..nu mai sunteti "barbati" , sunteti doar niste pusti carora le este frica de orice inseamna responsabilitate ... NOI vrem siguranta .. nu financiara , ci emotionala ... vrem sa nu fim pe locul doi , iar in fata noastra sa se afle o FIFA sau orice alta tampenie de genul asta ... este foarte usor sa faci o femeie sa se simta neglijata ... pentru fata ta .. s-a umplut paharul ... daca s-ar intoarce , nimic nu ar mai fi la fel ... v-a fi prea precauta , pentru ca din start se v-a astepta ca tu sa o dezamagesti inca o data ...



Dureros dar adevarat...eu macar imi recunosc "pacatele" si sunt bine intentionat...nu ma vad tocmai la fundul oalei..

De la: Boca, la data 2010-01-29 00:57:12
Draga mea, tu trebu-ia sa postezi l-a topicu-l ala "ce vor de fapt femeile". Te price-pi


Toci tot ce prinzi eh? ^^


De la: lorizahir, la data 2010-01-29 08:28:05ok...am inteles, suferi... si suferinta are farmecul ei si merita sa traiesti si aceste sentimente pentru ca te vindeca. doar sa nu suferi prea mult timp. risti sa treaca pe langa tine persoane deosebite. poate ca ea se va intoarce la tine (daca te mai va mai iubi), dar aceste intoarceri sunt mai intotdeauna tardive...
toate cele bune!


a trecut deja pe langa mine , a fost langa mine si a plecat..de altele chiar nu mai am chef sa le ofer sanse chiar daca am fost vinovat... 10x :)


De la: jojo, la data 2010-01-29 10:28:38daca ea si-a pus toata speranta in tine si a avut incredere oarba in tine iar tu ai dezamagit-o (acum nu stiu ce cuvinte va adresati unul altuia cand va certati), sincer ai slabe sperante sa se mai intoarca la tine. daca tu ai fost pentru ea prima dragoste adevarata si ai dezamagit-o s-ar putea sa nu te ierte niciodata, de fapt ai si dovezile ca nu mai vrea sa vorbeasca cu tine decat in calitate de amici. incerca sa-ti traiesti viata ca imi dau seama ca esti tanar, acum daca ai gresit poarta-ti crucea si vei gasi tu pe altcineva si atunci ai sa stii ce greseli sa nu faci. nu-ti mai plange de mila. viata e frumoasa.


Defapt ea a fost pentru mine prima dragoste adevarata :) , pentru ea nu stiu .. nu se intreaba asa ceva..poate chiar eu am fost sau poate altul din urma .. nu stiu..ideea e ca am dat cu bata in bala si acum platesc..


Empty
Postat pe 29 Ianuarie 2010 10:46
De la: Empty, la data 2010-01-29 10:46:38
... gogutza ... uite care e treaba ... pina iti mai cresc bilutzele ca sa devii un barbat asa cum ai vazut prin filme(ca prin jurul tau sigur nu ai astfel de ''specimene'') si pe care o femeie se poata baza, continua sa te joci macaroana in nisip ... nu stiu ce vrei sa comentezi dar esti doar un ... PAPAGAL ... mai rau ca inca nici nu iti dai seama ...



Prietene daca vrei sa ne duelam o facem prin intermedul mesajelor private , te fac din vorbe pana iti stergi contul si stingi calculatoru...tie iti bat cocenii in geam si ma faci pe mine papagal? cand ai sa imi dai un raspuns calumea si nu de dorul sa faci +1 sau sa iti bati joc de cineva atunci sa ripostezi si sa faci pe altu papagal pentru ca ti-a raspuns exact ce meritai pana atunci nu esti decat o sluga care face umbra pamantului degeaba , cand o sa mai cresti in ochii mei am sa te las sa imi speli sosetele.

[Caracal , 69 ani] => lautar prost , dnd ms :* . ( nu e problema , fiecare padure are uscaturi..am sa te rog sa nu mai postezi in acest topic ... daca ai ceva de spus fa'o prin mesaj privat)

<
[/quote]





... PAPAGALULE ... daca vrei, pot sa iti imprumut un cocean sa ti-l bagi drept un c_r ... ... tu faci din vorbe !!! ... cum sa nu te lase fata cind esti doar gargara si prost-gust ... nu vezi ca nu ai caracter, nu ai respect fata de tine si nici fata de altii ... esti o zdreantza ... pai daca fata nu da doi bani pe tine, noi ce sa iti facem ? ... e mai bine pentru ea cu toate ca si-a pierdut timpul cu un gainar ...



marco918
Postat pe 30 Ianuarie 2010 01:28
salut,am cautat un forum unde pot sa ma descarc,de unde pot sa primesc niste sfaturi.Pana acum o saptamana am avut o relatie foarte frumoasa cu o fata mai mica cu 5 ani ca mine(eu 23-ea 18).Ne-am cam ciondanit in ultima vreme si acum 2 zile am aflat si care este problema.Acum un an,pe vremea asta,ea a avut o relatie de o luna cu un baiat pe care mi-a zis ca la iubit foarte mult,mi-a fost greu sa cred ca dupa o luna ajungi sa iubesti "foarte mult",in fine s-au despartit oficial si apoi s-au mai intalnit vreo 2 luni.Sfarsitul lor a fost umilitor pentru ea,a chemat-o in oras,a urcat-o in masian si de fata cu prieteni de ai lui a umilit-o,a facut-o in toate felurile,mentionez ca a fost un soc foarte mare pentru ea,urmand sa frecventeze chiar si un cabinet psihologic din cauza asta.In iulie anul trecut am aflat ca ii place mult de mine si prin niste conjuncturi ajung sa am o relatie cu ea,nu o stiam pana in acel moment.acum dupa 7 luni,acel baiat a sunat-o sa-si ceara scuze pt ce a facut,ca a umilit-o si brusc in urma telefonului in care el "nu i-a spus nimic de impacare,ba mai mult i-a spus ca nu poate sa ai aibe o relatie cu ea",ea si-a dat seama ca nu ma mai iubeste!!!ne-am respectat,ne-am iubit,a fost foarte grijulie cu mine,am avut incredere in ea,daca se punea problema despartirii as fi zis ca o sa vina din partea mea ..vreodata,nu din partea ei..dar nu a fost asa.acum sunt terminat,socat,indurerat...astept sfaturi.multumesc :(
marianlex
Postat pe 3 Februarie 2010 09:58
De la: kudika113845, la data 2010-02-03 09:58:49salut,am cautat un forum unde pot sa ma descarc,de unde pot sa primesc niste sfaturi.Pana acum o saptamana am avut o relatie foarte frumoasa cu o fata mai mica cu 5 ani ca mine(eu 23-ea 18).Ne-am cam ciondanit in ultima vreme si acum 2 zile am aflat si care este problema.Acum un an,pe vremea asta,ea a avut o relatie de o luna cu un baiat pe care mi-a zis ca la iubit foarte mult,mi-a fost greu sa cred ca dupa o luna ajungi sa iubesti "foarte mult",in fine s-au despartit oficial si apoi s-au mai intalnit vreo 2 luni.Sfarsitul lor a fost umilitor pentru ea,a chemat-o in oras,a urcat-o in masian si de fata cu prieteni de ai lui a umilit-o,a facut-o in toate felurile,mentionez ca a fost un soc foarte mare pentru ea,urmand sa frecventeze chiar si un cabinet psihologic din cauza asta.In iulie anul trecut am aflat ca ii place mult de mine si prin niste conjuncturi ajung sa am o relatie cu ea,nu o stiam pana in acel moment.acum dupa 7 luni,acel baiat a sunat-o sa-si ceara scuze pt ce a facut,ca a umilit-o si brusc in urma telefonului in care el "nu i-a spus nimic de impacare,ba mai mult i-a spus ca nu poate sa ai aibe o relatie cu ea",ea si-a dat seama ca nu ma mai iubeste!!!ne-am respectat,ne-am iubit,a fost foarte grijulie cu mine,am avut incredere in ea,daca se punea problema despartirii as fi zis ca o sa vina din partea mea ..vreodata,nu din partea ei..dar nu a fost asa.acum sunt terminat,socat,indurerat...astept sfaturi.multumesc :(


uoi da hoooo ca ai cautat un loc si acum dai copy-paste peste tot?
de ce nu iti faci topic?
one_size
Postat pe 3 Februarie 2010 10:00
De la: Alralex, la data 2010-02-03 09:58:49salut,am cautat un forum unde pot sa ma descarc,de unde pot sa primesc niste sfaturi.Pana acum o saptamana am avut o relatie foarte frumoasa cu o fata mai mica cu 5 ani ca mine(eu 23-ea 18).Ne-am cam ciondanit in ultima vreme si acum 2 zile am aflat si care este problema.Acum un an,pe vremea asta,ea a avut o relatie de o luna cu un baiat pe care mi-a zis ca la iubit foarte mult,mi-a fost greu sa cred ca dupa o luna ajungi sa iubesti "foarte mult",in fine s-au despartit oficial si apoi s-au mai intalnit vreo 2 luni.Sfarsitul lor a fost umilitor pentru ea,a chemat-o in oras,a urcat-o in masian si de fata cu prieteni de ai lui a umilit-o,a facut-o in toate felurile,mentionez ca a fost un soc foarte mare pentru ea,urmand sa frecventeze chiar si un cabinet psihologic din cauza asta.In iulie anul trecut am aflat ca ii place mult de mine si prin niste conjuncturi ajung sa am o relatie cu ea,nu o stiam pana in acel moment.acum dupa 7 luni,acel baiat a sunat-o sa-si ceara scuze pt ce a facut,ca a umilit-o si brusc in urma telefonului in care el "nu i-a spus nimic de impacare,ba mai mult i-a spus ca nu poate sa ai aibe o relatie cu ea",ea si-a dat seama ca nu ma mai iubeste!!!ne-am respectat,ne-am iubit,a fost foarte grijulie cu mine,am avut incredere in ea,daca se punea problema despartirii as fi zis ca o sa vina din partea mea ..vreodata,nu din partea ei..dar nu a fost asa.acum sunt terminat,socat,indurerat...astept sfaturi.multumesc :(


iarasi??? deschide un topic si gata...
cristi_nne
Postat pe 3 Februarie 2010 10:21
De la: marco918, la data 2010-01-30 01:28:03
De la: Empty, la data 2010-01-29 10:46:38
... gogutza ... uite care e treaba ... pina iti mai cresc bilutzele ca sa devii un barbat asa cum ai vazut prin filme(ca prin jurul tau sigur nu ai astfel de ''specimene'') si pe care o femeie se poata baza, continua sa te joci macaroana in nisip ... nu stiu ce vrei sa comentezi dar esti doar un ... PAPAGAL ... mai rau ca inca nici nu iti dai seama ...



Prietene daca vrei sa ne duelam o facem prin intermedul mesajelor private , te fac din vorbe pana iti stergi contul si stingi calculatoru...tie iti bat cocenii in geam si ma faci pe mine papagal? cand ai sa imi dai un raspuns calumea si nu de dorul sa faci +1 sau sa iti bati joc de cineva atunci sa ripostezi si sa faci pe altu papagal pentru ca ti-a raspuns exact ce meritai pana atunci nu esti decat o sluga care face umbra pamantului degeaba , cand o sa mai cresti in ochii mei am sa te las sa imi speli sosetele.

[Caracal , 69 ani] => lautar prost , dnd ms :* . ( nu e problema , fiecare padure are uscaturi..am sa te rog sa nu mai postezi in acest topic ... daca ai ceva de spus fa'o prin mesaj privat)

cristi_nne
Postat pe 3 Februarie 2010 10:23
k..on topic: empty..uite care e treaba...da-i timp fetii. asa cum ai spus mai sus, fata trece prin niste examene corect? daca fata vrea sa continue relatia cu tine o va face, ti-ai facut intzeleaasa dorinta de a te impaca cu ea.
eu iti doresc bafta, cu toate ca o vad cam nasoala treaba, mai ales ca nu sunteti in acelasi oras.
te pup si multa bafta...daca nu ai sortzi de izbanda, asta este, considera ca este o experienta, dintre cele multe care va sa fie...
cristi_nne
Postat pe 3 Februarie 2010 10:27
k..on topic: empty..uite care e treaba...da-i timp fetii. asa cum ai spus mai sus, fata trece prin niste examene corect? daca fata vrea sa continue relatia cu tine o va face, ti-ai facut intzeleaasa dorinta de a te impaca cu ea.
eu iti doresc bafta, cu toate ca o vad cam nasoala treaba, mai ales ca nu sunteti in acelasi oras.
te pup si multa bafta...daca nu ai sortzi de izbanda, asta este, considera ca este o experienta, dintre cele multe care va sa fie...
cristi_nne
Postat pe 3 Februarie 2010 10:27
De la: cristi_nne, la data 2010-02-03 10:27:38k..on topic: empty..uite care e treaba...da-i timp fetii. asa cum ai spus mai sus, fata trece prin niste examene corect? daca fata vrea sa continue relatia cu tine o va face, ti-ai facut intzeleaasa dorinta de a te impaca cu ea.
eu iti doresc bafta, cu toate ca o vad cam nasoala treaba, mai ales ca nu sunteti in acelasi oras.
te pup si multa bafta...daca nu ai sortzi de izbanda, asta este, considera ca este o experienta, dintre cele multe care va sa fie...



am dat dublu enter
cristi_nne
Postat pe 3 Februarie 2010 10:28
yeah thanks .. :) si totusi parca speranta moare ultima nu? eu incerc sa raman optimist chit ca toate sansele sunt impotriva mea...


Alralex .. poate e dezorientata .. oricum te sfatuiesc sa iei in seama cam aceleasi sfaturi care le-am primit si eu aici,succes.
Empty
Postat pe 3 Februarie 2010 11:34

marco918, n-ai putea sa-ti gasesti alta ocupatie? Pe toate topicurile ma impidic de comentariile tale inveninate, frustrate, obtuze.
daniella_s
Postat pe 3 Februarie 2010 16:58
De la: daniella_s, la data 2010-02-03 16:58:45
marco918, n-ai putea sa-ti gasesti alta ocupatie? Pe toate topicurile ma impidic de comentariile tale inveninate, frustrate, obtuze.


*impiedic
daniella_s
Postat pe 3 Februarie 2010 17:00

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cum sa il aduc inapoi ?:(( ce sa fac:(? 17 De la: kudika099681 4 Februarie 2010 15:07
Ce se intampla cand...? 20 De la: dandanaua_reloaded 22 Februarie 2010 21:02
VA PLACE PESCUITUL??? (http://www.kudika.ro/comunitate/Pudika416607/poze/album/74997.html) 25 De la: Pudika416607 8 Septembrie 2011 22:28
Despartire dupa 16 ani. 9 De la: kudika_22929 16 Ianuarie 2013 11:33
increderea in sine 5 De la: Elyaa 8 Iulie 2011 10:40