Setari Cookie-uri

Henna pentru vopsirea parului

culoarea*
kudika362258
Postat pe 5 Februarie 2011 16:11
Buna ! Uite, eu tocmai am cautat la un magazin naturist henne la pliculete dar nu am gasit.Nu stiu de la ce firma sau cum arata henna de care zici tu, te rog poate imi trimiti si mie o poza cu un ambalaj pe adresa pasccodruta@yahoo.com si imi comand si eu, cred ca e posibil sa fie aceeasi, si asta era vreo 5 lei plicul si mie mi-a recomandat-o astazi coafeza. eu am parul castaniu, dar mai am ceva reflexe de la nuantator roscate, as vrea sa scap de ele, asa ca nu stiu ce culoare imi trebuie, saten cred. multumesc mult.codruta
kudika342506
Postat pe 7 Martie 2011 18:18
NOU!! Tratament brazilian OrganiQ cu keratina - 100% natural - pentru indreptarea parului!! Cea mai inovativa,

revolutionara si sanatoasa aparitie in materie de ingrijirea parului, acum disponibil si la tine acasa !! Rezultate

uimitoare pana la 4 Luni !!Ai un par greu de aranjat? Petreci ore intregi chinuindu-te sa iti aranjezi parul dar iti

distrugi structura parului cu diferite aparate pentru indreptarea parului? Solutia este tratamentul brazilian cu

keratina, care iti va lasa parul drept, matasos, foarte stralucitor si cel mai important : SANATOS !! Parul tau va

arata ingrijit si aranjat chiar daca il lasi sa se usuce liber dupa ce il speli. Acest tratament este 100% organic,

fara chimicale, complet sigur si cu rezultate uimitoare !! Renuntati la indreptari chimice ale parului, la placa, la

timp pierdut cu indreptarea parului cu peria sau la banii cheltuiti la salon. Este cel mai potrivit pentru par

vopsit, decolorat, fara viata ! Pret complet tratament la domiciliu: 650RON ( Produse speciale pentru ingrijire dupa

tratament , pentru rezultate indelungate - sampon si balsam - incluse in pret ). Contact : ymirsy@yahoo.com
ymirsy
Postat pe 14 Martie 2011 12:33
De la: Gosipp, la data 2010-02-17 23:00:24Nu stiu ce Henna folositi voi de trebuie sa stati 5-6 ore cu ea pe par! eu stau 2 ore si imi tine culoare si vreo 2 luni! Nu as mai folosi vopsea din magazine pentru nimic in lume!




cu ce marca de henna te vopsesti si ce nuanta?
grasut
Postat pe 15 Februarie 2012 10:19
draga mea, nu stiu de unde esti, dar magazine naturiste sunt multe, incearca si vei gasi si inca ff ieftina, in jur de 15 lei!!! eu ma fac cu heina naturala de 10 ani, nu as mai trece la vopsele cu kimicale pt. nimic in lume, ma vopsesc singura , amestec praful de vopsea cu 1 lingurita de cafea , poi adaug apa clocotita pana devine de consistenta unei smantani, amesteci ff bine si o aplici calda , uniform, incepand de la radacina spre varf, cu manusi, direct cu o paleta de lemn, poi, uniformizezi cu degetele, eu asa fac, si sunt multumita, poi, pe firele albe e drept nu prinde aceeasi nuanta ramane ceva mai deskis, cu reflexe ff frumoase!... multa fafta, sonia
Sonia_Hutanu_1
Postat pe 20 Aprilie 2012 10:53
De la: Sonia_Hutanu_1, la data 2012-04-20 10:53:08draga mea, nu stiu de unde esti, dar magazine naturiste sunt multe, incearca si vei gasi si inca ff ieftina, in jur de 15 lei!!! eu ma fac cu heina naturala de 10 ani, nu as mai trece la vopsele cu kimicale pt. nimic in lume, ma vopsesc singura , amestec praful de vopsea cu 1 lingurita de cafea , poi adaug apa clocotita pana devine de consistenta unei smantani, amesteci ff bine si o aplici calda , uniform, incepand de la radacina spre varf, cu manusi, direct cu o paleta de lemn, poi, uniformizezi cu degetele, eu asa fac, si sunt multumita, poi, pe firele albe e drept nu prinde aceeasi nuanta ramane ceva mai deskis, cu reflexe ff frumoase!... multa fafta, sonia



de care cumperi de la naturiste? eu am cumparat sonia si vroiam negru dar nu a iesit deloc. am cautat si indigo sa ii inchid culoarea dar nu gasesc:( si chiar nu mai vreau vopsele chimicale...
kudika_5602
Postat pe 20 Aprilie 2012 21:42
buna. as vrea si eu sa cumpar pliculete de vopsea henna neagra, daca mai e valabila oferta :)
kudika_8625
Postat pe 28 Mai 2012 16:32
incercati cu Gallus ca e noul trendy-frendy
kudika_8212
Postat pe 28 Mai 2012 16:34
Buna,
Acum poti gasi henna din India de calitate foarte buna pe site-ul www.hennaromania.ro.
Exista henna pura - Henna Mandala aramiu si henna cu mixuri de plante cu efect colorant si regenerant, pentru crearea mai multor nuante: castaniu deschis, castaniu inchis, castaniu auriu, negru, rosu, blond.
Tot acolo gasesti si poze inainte/dupa cat si sfaturi utile pe blog pentru un par frumos si sanatos.
kudika_25653
Postat pe 22 Ianuarie 2013 11:53
Fetelor va zic parerea me cu henna se merita sa te faci numai in caz ca esti alergica la vopsea si alta varianta nu ai.
Eu m-am facut cu henna vreo 6 luni si am avut de a face cu un par uscat si sarmos, de cazut imI cadea la fel ca atunci cand foloseam vopsea chimica, culoare naspa si aiurea nu stiu cum sa zic dar la henna culorile arata ciudat.
Acum am sa trec ori a vopsea fara amoniac din comert ori vopsea profesionista sa vad ce o saimi placa mai mult, dar cred ca varianta cea mai buna e vopseau profesionista, se gaseste online sunt cateva situri.
inna_corina
Postat pe 15 Martie 2014 14:43
buna..eu am par blond natural, as vrea sa intreb cam cat tine henna... ca as incerca cum imi sta parul negru si daca nu are efect la culoarea mea nataurala si se duce dupa 2 3 spalari ca lumea... multumesc
kudika_969435
Postat pe 5 Septembrie 2014 13:23
Nuanþe de blond. Pentru ca parul dumneavoastrã sa capete reflexe stralucitoare de blond-auriu, fierbeþi 100 gr flori de musetel într-un litru de apa, panã ce lichidul scade la jumãtate. Acelaºi rezultat se poate obþine ºi cu coji de ceapã uscatã. O nuanþã mai intensã aramie, cu reflexe rosiatice se poate obþine cu henna. Se fãramiþeaza cat mai mãrunt planta, se amestecã cu puþinã apa încãlzita ºi se aplica pasta obtinuta, cat e caldã, pe tot parul. Acest procedeu are ºi meritul de a întãri rãdãcina pãrului.
Dacã doriþi un blond-deschis, luminos, utilizati ºofranul. Lãsaþi sa se macereze timp de 24 de ore. Tamponati parul, repetat, abundent cu acest lichid. Singurul dezavantaj al acestei reþete ar fi ca nuanþa nu este prea rezistenta, dar puteþi repeta tratamentul în fiecare sãptãmana. http://andreeadinca.blogspot.ro/, sper ca am fost de ajutor o zi buna
kudika_973424
Postat pe 21 Septembrie 2014 20:10
mai ai henna la vanzare?
grasut
Postat pe 26 Ianuarie 2015 12:09
De la: kudika035975, la data 2010-06-30 22:07:42Buna,
Am vazut ca esti interesata de henna...daca mai e de actualitate,eu pot sa iti furnizez henna(rosie sau neagra) din Iran ambalata la saculeti din panza de 500 gr.la pretul de 40 lei+taxele postale sau curierat.



Mai henna la vanzare?
grasut
Postat pe 26 Ianuarie 2015 12:10

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Vopsea GARNIER 6 De la: Spanish_Dancer 26 Februarie 2011 23:25
nuantator 6 De la: balrog 14 Martie 2011 14:27
PRODUSE PROFESIONALE LA PRETURI F BUNE ONLINE 2 De la: Lara_ 27 Iulie 2008 19:27
Despre extensii 17 De la: kukla23 13 Septembrie 2012 15:40
nuanta de blond potrivita cu ochii verzi 52 De la: 18 August 2014 21:27