Setari Cookie-uri

candidoza de la super slim

Buna ,
Am o mare problema , am luat pastile de slabit super slim care mi au provocat candidoza vaginala ( pentru care am primit tratament de la doctor ) , dar ceea ce ma sperie este ca am gasit pe net o tipa care zicea ca tot de la super slim a facut candidoza vaginala dar si candidoza in faringe si zicea ca simtea ca are ceva in gat si ca ii tot vine sa inghita dar degeaba parca tot e ceva acolo si exact asta patesc si eu ..... de 3 zile tot simt ca am ceva in gat . stiti cumva un remediu pt chestia asta din gat ? cum pot sa scap de ea?
oana_trif_miau
Postat pe 24 Ianuarie 2010 12:28
in primu rand ce ai tu in gat nici tu nu stii ce e deci nu cere sfaturi ca nu ai de unde sti sigur ca ai aceeasi problema.
candidoza e o boala imputita. din cate stiu nu ai voie sa iei antibiotce deoarece ele nu fac alteceva decat sa ofere mediu propice dezvoltarii acestei bacterii. daca ajungi sa faci candidoza intestinala ti-ai f*tut viata. am caz in familie si stiu ce inseamna. mergi cat mai urgent la medic nu astepta leacuri babesti. daca ai ghinion s-ar putea iti agravezi singura problema. acuma daca ai sa citesti despre nu stiu ce simptome pe net ale diferitelor nefericite ai sa incepi sa ai SENZATIA ca si tie ti se intampla acelasi lucru. fuga fuga la medic. la orl.
Shhh
Postat pe 29 Ianuarie 2010 17:07
m da ai dreptate . asa am si facut . am fost la orl si mia dat nistatina pt candidoza ce o aveam pe limba si mi a spus ca am gatul si urechile blocate si mi am dat mg si ca efervescente ; se pare ca am avut o reactie adversa la super slim:-( sper sa mi revin curand si jur ca nu mai iau super slim niciodata.....
oana_trif_miau
Postat pe 29 Ianuarie 2010 18:06
Da, de regula in asemenea cazuri se recomanda Nistatin/Stamicin, si eventual un dezinfectant local, antifungic.

In cazurile in care se fac tratamente cu antibiotice, este bine sa se ia concomitent si Nistatin, pt a preveni declansarea candidozei - nu inteleg de ce medicii nu sunt prevazatori sa recomande un astfel de medicament, de fiecare data trebuie sa cer eu (caci sunt patita)
ice_flower
Postat pe 18 Februarie 2010 21:26
super slim... am luat si eu 10 zile super slim si pot spune sincer ca mi-am distrus nervi si sanatatea! timp de 10 zile nu am avut nici un efect advers dar din a 11 zi au inceput problemele: totul a debutat cu niste stari ciudate de suparare, au continuat cu o depresie in adevaratul sens al cuvantului nu ma puteam opri din plans nu aveam aier nu puteam sa mananc nu vream sa vad pe nimeni si aveam ganduri frecvente de sinucidere. nu am zis la nimeni ca am inceput sa iau pastilele pt ca sincer nu aveam nevoie sa slabesc aveam 53 kg cand am inceput tratamentul si dupa zece zile am slabit la 51! nu am mai suportat starile acelea ciudate si i-am spus prietenului meu care doamne ajuta ca e medic, s- documentat m-a luat la el acasa, nu mai luam pastilele de 3 zile si atunci au inceput adevaratele probleme: nu puteam sa respir aveam ceva in gat care pur si simplu nu imi dadea voie .nu puteam sta pe picioare aveam un tremurat ciudat din interior, mi se usca gura si aveam stari ciudate de anxietate, auzeam voci nu puteam sa mananc imi era greata intruna si in a 3 zi fara pastile organismul nu mai suporta nici apa. vomitam pana si o gura de apa dc o inghiteam si trecusera deja vro 48 de ore fara sa dorm, nu puteam nici cum sa adorm! singurul tratament care a dat roade a fost cel cu antidepresive si cel cu calmante si acla cam dupa o saotamana! am stat 8 zile fara sa ies din casa am uitat sa zic ca nu suportam lumina si aveam senzatia iminenta ca mor sau ca innebunesc! acum ma simt mai bine dar trebuie sa fac tratament 6 luni cu antidepresive (fevarin) si inca nu pot sa adorm fara calmogen1 toate astea pt 2kg nenorocite. mai precizez doar ca inainte de super slim nu am avut niciodata depresi sau stari dinastea!
nico_t
Postat pe 17 Martie 2010 08:16
m da problema cu gatu mi a trecut dar a aparut iar candidoza , deci dupa tratament o luna a fost ok apoi a parut iar , este a 2 a oara cand reapare asa a 2 a lunqa dupa tratament . Nu mai stiu ce sa fac...:((
oana_trif_miau
Postat pe 17 Martie 2010 20:07
nu mai luati rahaturile ale de super slim...si eu m-am ales cu o candidoza bucala din cauza lor...mai mult am uneori probleme cu respiratia...ma sufoc...simt ca nu am destul aer...sincer ,nu rezolvati nimic cu pastilele...
lavi_c
Postat pe 4 Mai 2010 10:17
Vand SUPER SLIM 26 de pastile (adica o cutie fara 4 pastile) la pretul de 30 lei. Transportul se face prin Posta Romana sau personal pentru cei din Bucuresti. Ma puteti contacta la adresa de e-mail mikystrica@yahoo.com
germanfast
Postat pe 6 Octombrie 2010 00:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
De ce femeile sunt nervoase, depresive si iritate la menstruatie ? 39 De la: kudika_8212 3 Iunie 2012 15:40
tiroida va face probleme? 2 De la: pascu_gabriela 3 Decembrie 2008 23:49
rezultate analiza 12 De la: kudika_11629 9 Iulie 2012 20:14
Durerei in partea dreapta 1 De la: Morrigan 25 Iunie 2010 22:39
imi tremura capul cand am emotii puternice... 40 De la: kudika_1043835 22 Septembrie 2022 01:44