Setari Cookie-uri

O parere, va rog!

Buna.
Profit de anonimitatea pe care mi-o ofea acest site si va impartasesc o problema personala, sperand ca ma puteti ajuta cu parerile voastre.
Sotul meu imi reproseaza lipsa mea de initiativa in ceea ce priveste sexul. Suntem casatoriti de aproape doi ani si avem varste cuprinse undeva in jurul la treizeci de ani.
In opinia mea, barbatul este cel care trebuie sa initieze actul sexual. Presupunand ca intr-un cuplu, viata sexuala este armonioasa, atunci mi s-ar parea normal ca, din cand in cand, femeia sa fie cu initiativa, dar, in momentul in care a trecut o saptamana fara ca cei doi sa faca sex mi se pare o injosire pt femeie ca ea sa ceara acet lucru,-direct sau indirect-.
Aata este parerea mea, fie ea prejudecata sau nu, si nu pot sa ma apuc sa imi intreb prietenii sau familia despre asta, de aceea va rog pe voi sa raspundeti: este o injosire pentru o femeie sa intializeze actul sexual?
Va multumesc anticipat.
alegra
Postat pe 2 Februarie 2010 11:38
injosire?!
doamne feri!
da poate el o fi ajuns sa se gandeasca ca o faci doar din obligatie, si atata timp cat exista dragoste si atractie cred ca nu conteaza cine face primul pas ..ci finalul!
si sunt barbati care doresc sa fie dominati!
one_size
Postat pe 2 Februarie 2010 11:45
Intrebarea este aceasta:
Este o injosire pt o femeie sa initieze actul sexual?
scuze
alegra
Postat pe 2 Februarie 2010 11:47
De la: alegra, la data 2010-02-02 11:38:48Buna.
Profit de anonimitatea pe care mi-o ofea acest site si va impartasesc o problema personala, sperand ca ma puteti ajuta cu parerile voastre.
Sotul meu imi reproseaza lipsa mea de initiativa in ceea ce priveste sexul. Suntem casatoriti de aproape doi ani si avem varste cuprinse undeva in jurul la treizeci de ani.
In opinia mea, barbatul este cel care trebuie sa initieze actul sexual. Presupunand ca intr-un cuplu, viata sexuala este armonioasa, atunci mi s-ar parea normal ca, din cand in cand, femeia sa fie cu initiativa, dar, in momentul in care a trecut o saptamana fara ca cei doi sa faca sex mi se pare o injosire pt femeie ca ea sa ceara acet lucru,-direct sau indirect-.
Aata este parerea mea, fie ea prejudecata sau nu, si nu pot sa ma apuc sa imi intreb prietenii sau familia despre asta, de aceea va rog pe voi sa raspundeti: este o injosire pentru o femeie sa intializeze actul sexual?
Va multumesc anticipat.


NU, de o mie de ori NU! Mai ales ca vorbim de sotul tau. NU e niciun fel de injosire, dimpotriva...
rashela
Postat pe 2 Februarie 2010 11:48
e cam prostesc la varsta ta sa vii cu asemenea vorbe. adica de ce ti-e rusine sau de ce simti ca te injosesti daca dupa o perioada de liniste vrei si tu sex cu barbatul tau?e normal sa vrei si e normal nu sa ceri ca la piata sau la magazin, ori sari direct pe el ori pregatesti terenul, depinde ce fel de persoana esti, romantica sau.... si se pare ca sotului tau nu prea ii mai place sa faca sex cu tine, se simte singur. ti-a spus ca vrea sa preiei initiativa, deci te lasa pe tine sa faci si tu ceva. lasa rusinea deoparte si prejudecatile pt ca altfel ori ai sa-l pierzi ori te va insela. negasind la tine ce vrea va cauta la alta, iar pt barbati e f simplu sa apeleze la alte servicii. normal ca vrea si el sa fii mai activa, cui i-ar placea o mamaliga in pat??
Shhh
Postat pe 2 Februarie 2010 11:48
De la: alegra, la data 2010-02-02 11:38:48Buna.
Profit de anonimitatea pe care mi-o ofea acest site si va impartasesc o problema personala, sperand ca ma puteti ajuta cu parerile voastre.
Sotul meu imi reproseaza lipsa mea de initiativa in ceea ce priveste sexul. Suntem casatoriti de aproape doi ani si avem varste cuprinse undeva in jurul la treizeci de ani.
In opinia mea, barbatul este cel care trebuie sa initieze actul sexual. Presupunand ca intr-un cuplu, viata sexuala este armonioasa, atunci mi s-ar parea normal ca, din cand in cand, femeia sa fie cu initiativa, dar, in momentul in care a trecut o saptamana fara ca cei doi sa faca sex mi se pare o injosire pt femeie ca ea sa ceara acet lucru,-direct sau indirect-.
Aata este parerea mea, fie ea prejudecata sau nu, si nu pot sa ma apuc sa imi intreb prietenii sau familia despre asta, de aceea va rog pe voi sa raspundeti: este o injosire pentru o femeie sa intializeze actul sexual?
Va multumesc anticipat.
Ar trebui sa lasi apucaturile de dinaintea casatorie,anume sa te lasi si s'astepti sa fii agatata !!!
cristinxxx
Postat pe 2 Februarie 2010 11:50
De la: alegra, la data 2010-02-02 11:38:48Buna.
Profit de anonimitatea pe care mi-o ofea acest site si va impartasesc o problema personala, sperand ca ma puteti ajuta cu parerile voastre.
Sotul meu imi reproseaza lipsa mea de initiativa in ceea ce priveste sexul. Suntem casatoriti de aproape doi ani si avem varste cuprinse undeva in jurul la treizeci de ani.
In opinia mea, barbatul este cel care trebuie sa initieze actul sexual. Presupunand ca intr-un cuplu, viata sexuala este armonioasa, atunci mi s-ar parea normal ca, din cand in cand, femeia sa fie cu initiativa, dar, in momentul in care a trecut o saptamana fara ca cei doi sa faca sex mi se pare o injosire pt femeie ca ea sa ceara acet lucru,-direct sau indirect-.
Aata este parerea mea, fie ea prejudecata sau nu, si nu pot sa ma apuc sa imi intreb prietenii sau familia despre asta, de aceea va rog pe voi sa raspundeti: este o injosire pentru o femeie sa intializeze actul sexual?
Va multumesc anticipat.


nu mi se pare complicat, cred ca mai tot timpul el a fost initiatorul, ceea ce nu e bine, astepta si el de la tine initiativa ta ca un raspus la dragostea ce o porti pentru el.eu ma bucur enorm cand nu sunt pregatit sa vad cum sotia sare pe mine face parte din joc, nu neaparat in pat, de ce nu intri peste el in baie sub dus de exemplu, imbracate sexi in asa fel sa expodeze sa-l faci sa i-a initiativa el, daca tu nu vrei, ii vei transmite un semn ca il doresti ( ma alegra ai 30 ani sunt chestii feminine sa pacalesti un barbat , poate esti prea cuminte ceea ce dauneaza )
cateodata si barbatul astepta sa fie sedus
si nu uita ca noi barbati suntem pururea in veci copiii
pa si bafta
panduru88
Postat pe 2 Februarie 2010 11:52
Multumesc pentru raspunsuri.
Rashela..citesc de multa vreme raspunsurile tale pe Kudika..toata stima si respectul!
Shhh..nu sunt chiar o mamaliga, dar pur si simplu nu pot trece peste acest principiu..
alegra
Postat pe 2 Februarie 2010 12:00
cum adica injosire? doar suntetzi sotz si sotzie,,,,,mai conteaza cine este cu initziativa atata timp cat va face placere la amandoi?
Dontyyy
Postat pe 2 Februarie 2010 12:01
abia astept sa ajung acasa sa ma injosesc nitel spunandu-i am nervi nu faci nimic in privinta asta?
one_size
Postat pe 2 Februarie 2010 12:02
foarte rau faci pt ca nu poti sa treci peste principii..nu inteleg de unde si cum ti le-ai bagat in cap.daca ai sti ce frumoasa ar fi relatia voastra din momentul in care vei darui totul fara rusine si cu multa dragoste..... cat de mult schimba un sex bun si de calitate o relatie... sa nu te plangi daca vei afla ca te inseala......zic....
Shhh
Postat pe 2 Februarie 2010 12:03
De la: alegra, la data 2010-02-02 12:00:37Multumesc pentru raspunsuri.
Rashela..citesc de multa vreme raspunsurile tale pe Kudika..toata stima si respectul!
Shhh..nu sunt chiar o mamaliga, dar pur si simplu nu pot trece peste acest principiu..
Ar trebui sa lasi apucaturile de dinaintea casatorie,anume sa te lasi si s'astepti sa fii agatata !!! si .....nu-s principii!!!!
cristinxxx
Postat pe 2 Februarie 2010 12:05
De la: cristinxxx, la data 2010-02-02 12:05:08
De la: alegra, la data 2010-02-02 12:00:37Multumesc pentru raspunsuri.
Rashela..citesc de multa vreme raspunsurile tale pe Kudika..toata stima si respectul!
Shhh..nu sunt chiar o mamaliga, dar pur si simplu nu pot trece peste acest principiu..
Ar trebui sa lasi apucaturile de dinaintea casatorie,anume sa te lasi si s'astepti sa fii agatata !!! si .....nu-s principii!!!!

da di ce te repeti?
one_size
Postat pe 2 Februarie 2010 12:06
[url=http://www.glitter-graphics.com][img]http://dl3.glitter-graphics.net/pub/1201/1201583d69de8jkxy.gif[/img][/url]
Shhh
Postat pe 2 Februarie 2010 12:07
De la: one_size, la data 2010-02-02 12:02:14abia astept sa ajung acasa sa ma injosesc nitel spunandu-i am nervi nu faci nimic in privinta asta?


fata sa-l "injosesti" frumos nu de alta da-i suferind sarmanu
Dontyyy
Postat pe 2 Februarie 2010 12:08
De la: Shhh, la data 2010-02-02 12:07:23[url=http://www.glitter-graphics.com][img]http://dl3.glitter-graphics.net/pub/1201/1201583d69de8jkxy.gif[/img][/url]

fara violenta! fara violenta! fara violenta!
gata omleta?
one_size
Postat pe 2 Februarie 2010 12:08
Panduru, concetatene, mi-a placut foarte mult raspunsul tau! Multumesc frumos si bafta si tie1
alegra
Postat pe 2 Februarie 2010 12:08
De la: Shhh, la data 2010-02-02 12:07:23[url=http://www.glitter-graphics.com][img]http://dl3.glitter-graphics.net/pub/1201/1201583d69de8jkxy.gif[/img][/url]



asta se cheama "injosire"?
Dontyyy
Postat pe 2 Februarie 2010 12:09
ce sa zic..nu esti singura femeie care asteapta..de la sot initiativa!!! e nasol..cand saracul are chef..tu,sa te gandesti la..cum faci sarmale maine..sau..ce tare a fost tipul ala din filmul vazut ieri...ca daca ti-ai focaliza atentia si..cel mai important..gandul tau,mintea sa fie curata..spre el..l-ai manca precum micul dejun! eu,cu scuzele de rigoare..cred ca,in cel mai scurt timp..vei pune punct relatiei..tu..pt ca..e un chin..si mai ales o rusine sa stai langa cineva care nu-ti starneste interesul..chiar daca esti trecuta de anii tineretii..si,chiar daca aveti vechime in relatie! alege altceva..si,o sa vezi cum o sa sari pe el..si o sa ai parte doar de initiative instantanee!!! bafta!!
bianca1190
Postat pe 2 Februarie 2010 12:11
De la: alegra, la data 2010-02-02 12:00:37Multumesc pentru raspunsuri.
Rashela..citesc de multa vreme raspunsurile tale pe Kudika..toata stima si respectul!
Shhh..nu sunt chiar o mamaliga, dar pur si simplu nu pot trece peste acest principiu..


Multumesc!
Imi doresc ca acest topic sa aiba sute de pagini si fiecare postare sa inceapa cu un NU urias ca raspuns la intrebarea ta. Indiferent de forma folosita de a-ti da un raspuns, precum vezi deja... nimeni nu ti-a spus (si nici n-o va face vreodata) ca te injosesti avand initiativa sexuala in patul conjugal. Eu as merge si dincolo de casa, dar, ma rog... acolo vorbim de nshpe situatii, asa ca nu lungim povestea.
Draga mea, probabil ca e vorba de experienta fiecareia (ma refer doar la noi, femeile) pana la momentul casatoriei, nicidecum de principii. Nu exista principiul "doar barbatul trebuie sa vrea sa faca sex", iar daca cineva ti l-a strecurat din greseala prin capusor.. da-l afara. NU exista injosire in pat. Exista vreau sau nu vreau!
rashela
Postat pe 2 Februarie 2010 12:12
De la: bianca1190, la data 2010-02-02 12:11:23ce sa zic..nu esti singura femeie care asteapta..de la sot initiativa!!! e nasol..cand saracul are chef..tu,sa te gandesti la..cum faci sarmale maine..sau..ce tare a fost tipul ala din filmul vazut ieri...ca daca ti-ai focaliza atentia si..cel mai important..gandul tau,mintea sa fie curata..spre el..l-ai manca precum micul dejun! eu,cu scuzele de rigoare..cred ca,in cel mai scurt timp..vei pune punct relatiei..tu..pt ca..e un chin..si mai ales o rusine sa stai langa cineva care nu-ti starneste interesul..chiar daca esti trecuta de anii tineretii..si,chiar daca aveti vechime in relatie! alege altceva..si,o sa vezi cum o sa sari pe el..si o sa ai parte doar de initiative instantanee!!! bafta!!


te rog eu citeste mesajul celei ce a deschis topicul pe litere poate asa vei pricepe ce a vrut sa spuna
Dontyyy
Postat pe 2 Februarie 2010 12:15
De la: Dontyyy, la data 2010-02-02 12:08:07
De la: one_size, la data 2010-02-02 12:02:14abia astept sa ajung acasa sa ma injosesc nitel spunandu-i am nervi nu faci nimic in privinta asta?


fata sa-l "injosesti" frumos nu de alta da-i suferind sarmanu

lasa fata ca rezista! iar de nu ii zic ca sun un prieten sa vezi ce repede ii trece suferinta!
one_size
Postat pe 2 Februarie 2010 12:16
De la: one_size, la data 2010-02-02 12:06:29
De la: cristinxxx, la data 2010-02-02 12:05:08
De la: alegra, la data 2010-02-02 12:00:37Multumesc pentru raspunsuri.
Rashela..citesc de multa vreme raspunsurile tale pe Kudika..toata stima si respectul!
Shhh..nu sunt chiar o mamaliga, dar pur si simplu nu pot trece peste acest principiu..
Ar trebui sa lasi apucaturile de dinaintea casatorie,anume sa te lasi si s'astepti sa fii agatata !!! si .....nu-s principii!!!!

da di ce te repeti?
Unora trebuie sa le spui ceva de doua ori pentru a te convinge daca au inteles sau pur si simplu ridica prostia la rang de virtute!!!!
cristinxxx
Postat pe 2 Februarie 2010 12:17
Ai inteles gresit ,Bianca!
Sotul meu imi starnesste interesul, il iubesc, il considr cel mai atragator din lume, doar ca imi este rusine sa incep eu actul sexual. M-as invinui cu siguranta pentru asta. El a observat acest lucru si vrea sa imi scoata ideea asta din cap.
alegra
Postat pe 2 Februarie 2010 12:18
De la: bianca1190, la data 2010-02-02 12:11:23e nasol..cand saracul are chef..tu,sa te gandesti la..cum faci sarmale maine..sau..ce tare a fost tipul ala din filmul vazut ieri!



ce ganduri au unele!
in seamna ca eu sunt nimfomana ca n-am ganduri d'astea!
one_size
Postat pe 2 Februarie 2010 12:20
Cristinxxx..chiar nu se justifica jignirea ta!
alegra
Postat pe 2 Februarie 2010 12:21
Incearca sa te schimbi.Schimbati comportamentul in pat.Daca ai vro nedumerire in privinta lui urmarestel s-au discutati problema cu calm.
kudika098645
Postat pe 2 Februarie 2010 12:21
Singurul lucru pe care il simt eu fata de o femeie care initiaza actul sexula e ..recunostinta

Acu mai serios, si ce daca femeia initiaza actul sexual? Si mie, ca barbat, imi place sa ma stiu dorit. Daca numai eu initiez toata actiunea la un moment dat ma gandesc ca poate nu ii place, poate o face numai asa..dintr-un fel de obligatie.

ex de initiere de catre femeie a activitatilor recreative:
ea: "ce faci pui?"
eu"Bine prin oras cu niste prieteni..tu?"
Ea:"Paai eu..stau asa...si ma...joc"
eu:" Vin acu' !!!"

pfiu ce vremuri
Iradiatu_
Postat pe 2 Februarie 2010 12:23
De la: alegra, la data 2010-02-02 12:21:13Cristinxxx..chiar nu se justifica jignirea ta!
Imi cer scuze ,da nu-i jignire este doar o constatare
cristinxxx
Postat pe 2 Februarie 2010 12:24
incearca o singura data sa te dezbraci de idei preconcepute, pudicism si sar i pe el. lasa toate deoparte si simtiti-va bine. si dupa aia daca nu-ti place nu mai faci
Shhh
Postat pe 2 Februarie 2010 12:24

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
primul pas...sau ceav de genu! 19 De la: kudika021090 4 Mai 2009 21:53
anticonceptionale 9 De la: kudika_nikole 17 Decembrie 2011 17:09
esecul in pat 99 De la: rodeena_vitan 2 August 2009 19:59
ce contraceptive folositi? 205 De la: 27 August 2012 11:18
Care sunt sansele ca un prezervativ sa se rupa in timpul actului sexual ? 26 De la: Baiat_virgin 9 Ianuarie 2013 13:15