Setari Cookie-uri

O parere, va rog!

asta e alta treaba...probabil sa fie urmarea inhibitiilor tale legate de sex...cand e frig in casa isi cumpara calorifer...cam aiurea...dar real..imi pare rau...poate trebuia sa faci ceva in legatura cu monotonia...daca v-ati casatorit nu inseamna ca v-ati legat..
bogadish
Postat pe 20 Februarie 2010 20:05
Parerea mea e k trebuie sa vina de la sine, fara calcule care a luat primul initiativa si cand, deci FARA CALCULE, cand ai cef sari pe el si gata... nu vad problema, normal ca daca initiativa vine numai de la tine o luna intreaga, ceva nu e OK insa, la timp de o saptamana nu cred ca mai conteaza
oana84onutza
Postat pe 21 Februarie 2010 19:46
Incredibil!
Adica el ma inseala si voi ii dati dreptate?
Este adevarat ca am inhibitii legate de sex, dar , totusi, credeti voi ca solutia era sa ma insele si acum sa planga dupa impacare?
Oare nu era de datoria lui sa ma ajute sa trec peste ele, sa imi explice, sa ma duca la un sexolog -poate, sa aiba rabdare cu mine etc?
Sau sot bun esti numai atunci cand te asteapta sotia in chiloti si sutien, cu masa pregatita, casa curata ,hainele spalate si calcate?
Ce naiba oameni buni, nu-mi vine sa cred! Cum pot fi eu vinovata ca el m-a inselat?
Ca vina este undeva la mijloc, pot sa accept, sau chiar cred asta, dar ca sunt eu vinovata de infidelitatea lui mi se pare absurd!!!
Rashela, Dora, Mituria, Miss, Shh(si alti utilizatori carora nu le mai retin ID-ul acum, dar care in opinia mea au pareri obiective), veniti va rog cu cu un coment!!
alegra
Postat pe 22 Februarie 2010 22:49
alegra, imi pare rau ptr ceea ce traiesti. personal consider ca nu exista scuza ptr a-ti insela partenerul de viata. deci nu te consider vinovata, cu atat mai mult cu cat stia de "retinerile" tale, si din moment ce v-ati casatorit, se subintelege ca le-a acceptat. adevarul este ca problemele de cuplu se rezolva in doi...noi te sustinem si nu uita ca nu esti singura.
geanigi
Postat pe 24 Februarie 2010 09:38
Problema este ca daca nu scapi curand de inhibitii, s-ar putea sa-ti pierzi sotul definitiv, iar cand o sa vrei sa mangai pe cineva, sa-l saruti, sa faci sex n-o sa mai ai cu cine...plus de asta...esti sotia lui, cum sa ai retineri fata de el? Se presupune ca cel pe care l-ai ales sa-ti fie alaturi pt o viata, trebuie sa te implineasca si sa te "satisfaca" nu? Pune-te si in locul lui! Ai sta lanaga un cub de gheata la nesfarsit? Banuiesc ca nici nu esti deschisa in intimitate...bine nu exagerat, dar cat de cat, incat sa-i trezesti pasiune. Cat despre inselat asta e relativa, poate a fost o greseala sau poate e un obicei, tu il cunosti mai bine....Imi pare rau pt tine, sper ca reusesti sa-ti salvezi casnicia si macar in perioada tineretii sa-ti pastrezi sotul langa tine.Nu e o injosire faptul ca iti doresti barbatul, ca vrei sa fii iubita, atinsa etc...si nici nu esti o femeie usoara, daca asa ai impresia ca esti catalogata in acele momente.
PS- Banuiesc ca sti cele 3 reguli pt o femeie perfecta, nu?...Doamna pe strada, nu in pat!!!!!
uratzica
Postat pe 25 Februarie 2010 12:26
De la: alegra, la data 2010-02-02 11:47:34 Intrebarea este aceasta:
Este o injosire pt o femeie sa initieze actul sexual?
scuze


tot respectul, dar chiar nu vad de ce.... i-ai spus si lui cat de inportant este pentru tine " sa nu incepi tu?" nu stiu...poate te ajuta el cumva sa lasi treaba aste deoparte... nu mi se pare ok sa inceapa numai el.....
Lacra___
Postat pe 25 Februarie 2010 13:00
In primul rand multumesc frumos pentru incurajari.

In al doilea rand, as vrea sa explic un pic faza cu retinerile sexuale pt ca s-a inteles gresit. Repet ca, daca in cuplu exista armonie, este ok sa inceapa oricare dintre cei doi orice fel de sex vrea. Dar, in cazul meu, daac vedeam ca trece o saptamana iar el tot isi cauta ocupatii ca sa nu facem sex, cum ar fi jucatul la P.S. sau la calculator, aveam impresia ca ma injsosesc daca ii sugerez sau cer acest lucru.
Cand ii reprosam ca nu facem dragoste el dadea vina pe mine ca nu am nitiativa. Practic, zic eu, isi cauta scuze.
Eu am mai avut doua relatii lungi inainte de casatorie. Nu am avut probleme de acest gen. Inhibata nu sunt, doar ca sunt mai orgolioasa. Apoi scuzati-mi lipsa de modestie dar am 48 kg, 168cm, nu mananc carne, fac sport zilnic, merg la salon pt par si cosmetica regulat, ma ocup cu distributia de haine de firma, deci clar ma imbrac bine si cu bun gust..etc....barbatii isi rup gatul dupa mine pe strada, iar nataraul asta are nevoie de incitare?
In al treilea rand eu am decis sa divortez in momentul in care am avut fatura de la telefon in mana si am sunat la numarul care se repeta aprox zece ori pe zi in a doua si a treia saptamana a lunii ianuarie si am vazut ca este o femeie. Pentru asta si-a pierdut el nevasta: pt doua saptamani cu o blonda. Blonda care ma cunostea si pe mine prin intermediul serviciului, si blonda pe care, bineinteles, am fost si am vb sa o dea afara de la serviciu. Acum, cu banii care s-a ales de la el, are si ea cat sa traiasca pana isi gaseste alt serviciul, dar, oare a meritat pentru ea? Sper doar sa existe o lege a compensatiei care sa ne puna pe toti in locul pe care il meritam.
alegra
Postat pe 25 Februarie 2010 21:30
Scuze ca nu am corectat inainte sa trimit mesajul, dar m-am trezit la sase si sunt obo, si apoi si asa is distrusa cu divortul asta, numai chef de gramatica nu am!
alegra
Postat pe 25 Februarie 2010 21:34
Si crezi ca daca respectiva si-a pierdut serviciul, ai rezolvat ceva? Te simti mai bine, mai linistita? Sincer nu cred...el era cel care era implicat intr-o casnicie, nu ea...nu intelege ca o compatimesc, dar ea isi "condimenta" viata, sau poate asa isi castiga ea banutii, pt hainele pe care le distribui tu . Scz daca te supara parerea mea, eu nu sunt genul razbunator, cred ca fiecare are exact ceea ce merita in viata. Ma bucur daca il faci cadou pe sotul tau, amantei, asa o sa se procopseasca cu specimenul, care cred ca nu este la prima abatere, iar tu cunosti. Cred ca esti o femeie frumoasa, iar daca ai puterea sa treci peste aceasta perioada din viata ta, esti si o luptatoare. Multa bafta si capul sus, toate trec!
uratzica
Postat pe 26 Februarie 2010 13:55
atunci cand ai luat foc ca tu ai fost inselata si primeai sfaturi cum ca tot tu esti vinovata sigur persoanele care au scris au raspuns de fapt la prima ta postare. apoi, ti'am zis pe undeva sa nu te plangi daca te inseala. si se pare ca am avut dreptate. din pacate asa suntem toti, daca intr'o relatie nu primim ceea ce ne dorim, ceea ce avem nevoie, cerem si cu toate astea tot nu primim nimic, cautam in alta parte. sigur si tu ai face la fel. si faptul ca el nu mai vroia sa faceti sex cu zilele trebuia sa fie pt tine un semnal de alarma. dar daca ai hotarat sa dai divort lasa'l pe el sa planga si tu vezi'ti de viata ta. ca doar, asa cum ai spus, ai 28 de ani, esti prea tanara si nici obligatii nu aveti ca sa trebuiasca sa mentii o casnicie chiar si peste infidelitate.
Shhh
Postat pe 26 Februarie 2010 14:17
Merci frumos Shh..
Intr-adevar, persoanele de mai sus mi-au raspuns la primul mesaj. Mi-am dat seama dupa.
Oricum, dintr-un post de zece randuri nu poti intelege pe cineva in totalitate si uite asa ,multi vorbesc pe langa subiect.. Si aici ma refer la tine Uratzica. Chiar nu era nevoie sa ma ironizezi. Daca ai suflet si putina imaginatie, da-ti seama prin ce calvar trec si cata nevoie am de ironizari.
Daca am rezolvat ceva dand-o afara pe amanta? In primul rand ei s-au cunoscut prin intermediul serviciului ei. Eu, daca as avea o angajata care umbla cu un client/furnizor insurat , as concedia-o imediat. In primul rand pentru ca i-ar putea scapa informatii care nu ar trebui sa ajunga la el si in al doilea rand pentru ca este imoral. Dar, trebuie sa recunosc ca am facut-o si din razbunare. Si, da! Ma simt mai bine....
alegra
Postat pe 11 Martie 2010 11:00

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cazuri celebre Ramnicu valcea 2 De la: economisesti 17 Mai 2010 16:19
Sex Oral 62 De la: ipahebirowtnod 1 Aprilie 2011 21:53
TOPIC IMPOTRIVA UTILIZATOAREI ANAADYAN CINE ESETE PENTRU SCOATEREA EI DE PE KUDIKA ASTEPT RASPUNSURI FAVORABILE 221 De la: SIRSOFT 16 Decembrie 2009 21:23
IAGHICITI,UNDE MAI AM TATUAJ ??? 14 De la: Eva32 3 Septembrie 2011 02:08
dupa prima experienta sexuala 19 De la: one_size 12 Mai 2010 12:05