Setari Cookie-uri

O situatie imposibila...

Eu,la 21 de ani, am o relatie "sanatoasa" de 4 ani,insa maica-mea(41) s-a ales cu un partener "bolnav de gelozie"...Dupa ce a divortat de tata,care ne batea zilnic(el fiind bolnav cu nervii) a intalnit pe cineva acum 2 ani.Omul parea normal la inceput,insa dupa 2 luni aproximativ,au inceput controalele,telefonul ei suna la 2-3 dimineatza..uneori ne trezeam cu el la usa,o punea sa deschida tv k sa fie sigur k e acasa,de foarte multe ori ma punea pe mine sau pe sora mea sa vorbim ca sa se asigure ca nu e cu vreun barbat.Dupa 4 luni i-a invinetit fata...pentru simplul fapt ca ea mai vorbea cu niste indivizi pe messenger.A venit noaptea peste ea in casa si a facut scandal.Sora mea care avea doar 11 ani asculta totul din cealalta camera.Dupa ce a tarat-o afara din casa,m-a sunat.Pur si simplu nu mi-a venit sa cred....am simtit cum mi se urca tot sangele in cap...Cand am ajuns acasa a doua zi el era acolo cu maica-mea...I-am facut scandal ,l-am dat afara din casa....nimic....de ce???pentru ca maicamea tinea cu el in ciuda celor intamplate.Dupa cateva zile a mai invinetit-o pt a doua oara.ASTA E UN OM BOLNAV!!!Dar recunosc ca si maicamea e de vina ....el i-a bagat in cap faptul k ea va ramane singura si ca nimeni nu se va ma uita la ea.Si ea e o femeie atat de buna...merita ceva mult mai bun!Eu nu pot face nimic...m-am opus cat am putut de mult.Nu am reusit decat sa o intorc impotriva mea.Ajunsesem in pragul depresiei...Acum pot sa zic ca m-am obisnuit...Dar continui sa ma gandesc la o solutie...

Postat pe 9 Februarie 2010 04:49
din pacate singura care poate lua o decizie este mama ta.tu ai incercat sa ajuti dar daca ea nu vede decat ceea ce ii convine tu degeaba te agiti, nu te va lua in seama si mai mult te va vedea ca pe un dusman. e dureros pt ca ati scapat de un om violent si mama ta in loc sa va ofere linistea de care aveti nevoie va aduce iar prin acelasi calvar. tu prea multe nu poti face, cel mai bine e sa o lasi in pace, daca vrei sa nu-ti inchida usa definitiv, pt ca se pare ca acest barbat are o influenta total negativa asupra ei...
Shhh
Postat pe 9 Februarie 2010 08:17
Eu o inteleg intr-un fel...ca a stat atata timp singura,ne-a crescut si s-a chinuit cu noi.
El i-a bagat tot felul de idei in cap....cum ca eu nu suport sa o vad fericita sau ca nimeni nu o sa se uite la ea.
Aaa....si picatura care a umplut paharul a fost momentul in care am aflat ca si-a facut credit la banca pt el(isi conustruieste casa)
krisutza
Postat pe 9 Februarie 2010 11:36
De la: , la data 2010-02-09 04:49:53Eu,la 21 de ani, am o relatie "sanatoasa" de 4 ani,insa maica-mea(41) s-a ales cu un partener "bolnav de gelozie"...Dupa ce a divortat de tata,care ne batea zilnic(el fiind bolnav cu nervii) a intalnit pe cineva acum 2 ani.Omul parea normal la inceput,insa dupa 2 luni aproximativ,au inceput controalele,telefonul ei suna la 2-3 dimineatza..uneori ne trezeam cu el la usa,o punea sa deschida tv k sa fie sigur k e acasa,de foarte multe ori ma punea pe mine sau pe sora mea sa vorbim ca sa se asigure ca nu e cu vreun barbat.Dupa 4 luni i-a invinetit fata...pentru simplul fapt ca ea mai vorbea cu niste indivizi pe messenger.A venit noaptea peste ea in casa si a facut scandal.Sora mea care avea doar 11 ani asculta totul din cealalta camera.Dupa ce a tarat-o afara din casa,m-a sunat.Pur si simplu nu mi-a venit sa cred....am simtit cum mi se urca tot sangele in cap...Cand am ajuns acasa a doua zi el era acolo cu maica-mea...I-am facut scandal ,l-am dat afara din casa....nimic....de ce???pentru ca maicamea tinea cu el in ciuda celor intamplate.Dupa cateva zile a mai invinetit-o pt a doua oara.ASTA E UN OM BOLNAV!!!Dar recunosc ca si maicamea e de vina ....el i-a bagat in cap faptul k ea va ramane singura si ca nimeni nu se va ma uita la ea.Si ea e o femeie atat de buna...merita ceva mult mai bun!Eu nu pot face nimic...m-am opus cat am putut de mult.Nu am reusit decat sa o intorc impotriva mea.Ajunsesem in pragul depresiei...Acum pot sa zic ca m-am obisnuit...Dar continui sa ma gandesc la o solutie...



da stiu ca te-ai trezit cu o groaza de probleme pe cap in dimineatza asta!!
Dontyyy
Postat pe 9 Februarie 2010 11:46
Heh...nu m-am trezit :) doar ca nu aveam somn
krisutza
Postat pe 9 Februarie 2010 12:29
De la: krisutza, la data 2010-02-09 11:36:39Eu o inteleg intr-un fel...ca a stat atata timp singura,ne-a crescut si s-a chinuit cu noi.
El i-a bagat tot felul de idei in cap....cum ca eu nu suport sa o vad fericita sau ca nimeni nu o sa se uite la ea.
Aaa....si picatura care a umplut paharul a fost momentul in care am aflat ca si-a facut credit la banca pt el(isi conustruieste casa)

pai asta iti spunea si eu, daca vei continua sa incerci sa-i deschizi ochii ea te va transforma intr'un dusman, si era evident ca el ii baga strambe. prea multe nu poti face decat sa stai deoparte si sa te resemnezi ca ai incercat s'o ajuti ...
Shhh
Postat pe 9 Februarie 2010 12:31
Vezi tu....deoparte nu pot sta pt ca o afecteaza pe sormea...si ma afecteaza si pe mine pt k dk lui nu-i convine ceva sau i s-a parut k i-am vorbit urat ii zice mamei si ea vine la mine cu scandal si reprosuri.Pur si simplu face tot posibilul ca noi doua sa ne certam.Tocmai cand ma calmez si ma conformez cu ideea...trebuie sa faca el ceva ca sa o supere pe mama(o suna la orice ora,nu conteaza daca e 3 dimineata...o acuza ca umbla cu alti barbati).Asta e un om nebun..am ajuns sa ma gandesc ca o sa i se urce intr-o zi la cap si doamne fereste ii face mamei ceva.
Asa ca....daca tac nu e bine pt ca se inrautateste situatia,daca vorbesc nu e bine pentru ca ma cert cu mama...
krisutza
Postat pe 9 Februarie 2010 12:40
pai ce solutie ai? mamei tale nu ii vei deschide ochii pt ca nu vrea ea sa vada de fapt ce om este el. din pacate ai toate drepturile sa iti fie frica pt ca mai devreme sua mai tarziu un astfel de om ii poate face mult mai rau mamei tale decat sa ii invineteasca un ochi. stii ca e vorba aia nu e orb cel care nu vede ci acela care nu VREA sa vada...
Shhh
Postat pe 9 Februarie 2010 12:44
Nici nu stiu daca exista o solutie concreta.Stau si ma gandesc...altii ca mine cum au procedat?Nu vreau sa se ajunga la amenintari...si nu vreau sa mai intru in starea aia,pur si simplu sa simt cum mi se opreste inima si nu mai pot respira.Ea nu intelege nici cum m-a afectat viata alaturi de tata...din cauza asta ajunsesem la psiholog acum 4 ani pentru ca nu ma puteam opri din plans si aveam dureri mari de cap.Abia mi-am revenit...
krisutza
Postat pe 9 Februarie 2010 13:09
si eu am avut o casnicie ratata, si am preferat ca decat sa-mi creasca baiatul in panarama, certuri, scandaluri si batai sa dau divort. stiu cat de mult l'a afectat pe copil... dar eu nu l'as mai pune sa mai treaca vreodata prin asa ceva si nici nu as mai permite vreunui barbat sa repete istoria cu mine... eu nu iti pot prea multe sfaturi pt ca nu am trecut prin ce treci tu...
Shhh
Postat pe 9 Februarie 2010 13:15
Ea nu realizeaza ce rau ne-a facut tata...asa cum nu realizeaza ca ii permite unui strain sa isi bata joc de noi.
Si de tata a divortat doar pt ca m-am rugat de ea in genunchi sa se desparta.Ne calca in picioare la propriu...Nu era cu gelozii...ci pur si simplu asa ii venea lui sa o bata.Pe strada,acasa..oriunde.
De aceea mi-am impus anumite limite in relatia mea,nu vreau sa patesc ca mama,si ca multe alte femei.
Cei mai nenorociti barbati sunt cei care sufera cu nervii(gelozia e si ea o boala a nervilor) si cei care se imbata.Femeile agresate ajung sa pretuiasca mai degraba un afemeiat care le minte frumos(am prietene care gandesc asa) decat unul care le bate zi de zi.
krisutza
Postat pe 9 Februarie 2010 13:26
De la: , la data 2010-02-09 04:49:53Eu,la 21 de ani, am o relatie "sanatoasa" de 4 ani,insa maica-mea(41) s-a ales cu un partener "bolnav de gelozie"...Dupa ce a divortat de tata,care ne batea zilnic(el fiind bolnav cu nervii) a intalnit pe cineva acum 2 ani.Omul parea normal la inceput,insa dupa 2 luni aproximativ,au inceput controalele,telefonul ei suna la 2-3 dimineatza..uneori ne trezeam cu el la usa,o punea sa deschida tv k sa fie sigur k e acasa,de foarte multe ori ma punea pe mine sau pe sora mea sa vorbim ca sa se asigure ca nu e cu vreun barbat.Dupa 4 luni i-a invinetit fata...pentru simplul fapt ca ea mai vorbea cu niste indivizi pe messenger.A venit noaptea peste ea in casa si a facut scandal.Sora mea care avea doar 11 ani asculta totul din cealalta camera.Dupa ce a tarat-o afara din casa,m-a sunat.Pur si simplu nu mi-a venit sa cred....am simtit cum mi se urca tot sangele in cap...Cand am ajuns acasa a doua zi el era acolo cu maica-mea...I-am facut scandal ,l-am dat afara din casa....nimic....de ce???pentru ca maicamea tinea cu el in ciuda celor intamplate.Dupa cateva zile a mai invinetit-o pt a doua oara.ASTA E UN OM BOLNAV!!!Dar recunosc ca si maicamea e de vina ....el i-a bagat in cap faptul k ea va ramane singura si ca nimeni nu se va ma uita la ea.Si ea e o femeie atat de buna...merita ceva mult mai bun!Eu nu pot face nimic...m-am opus cat am putut de mult.Nu am reusit decat sa o intorc impotriva mea.Ajunsesem in pragul depresiei...Acum pot sa zic ca m-am obisnuit...Dar continui sa ma gandesc la o solutie...






... fiecare ar trebui sa inteleaga ceva din ceea ce se intimpla in jurul lui si care e partea lui din ce se intimpla ... fara intelegere reciproca nu faci nimic ... e usor sa te plingi de partener dar prea putini se mai si intreaba ce au facut ei ca sa se ajunga la situatii complicate ... e greu de crezut ca cineva se imbolnaveste de nervi sau devine gelos fara motiv ... la inceputul oricarei casatorii/prietenii eu inclin sa cred ca fiecare da ce are mai bun ... pretentiile exagerate, certurile demonstrative, certurile din motive reale fac ca unul dintre parteneri sa o ia razna ... barbatii devin agresivi, femeiele incep sa umble din creanga in creaga ... iar marea majoritate da vina pe efectele vizibile decit pe ceea ce a produs astfel de derapaje ... si asta inseamna ca pastrind aceiasi atitudine, ''rateurile'' in viata se vor repeta ...

... prea putini se gindesc ce ii face pe barbati sa devina agresivi in relatia cu sotia lor ? ... ce ii impinga sa o bata ? ... cum se ajunge aici pentru ca nimeni nu se insoara cu betivani si batausi sau curvari ... pot intelege ca sint si cazuri patologice cu manifestare intirziata ... dar ... totusi asa devin multi dupa o perioada de casatorie ... ceva trebuie sa le puna pe ginduri si pe femei ...

marco918
Postat pe 9 Februarie 2010 13:30
In cazul tatalui meu este vorba de o boala.De fiecare data cand mama aducea vorba,isi lua bataie.Si cat despre noul ei partener...NU MA INTERESEAZA...de ce?pt ca nimic pe lumea asta nu ii permite sa intre in casa la noi sa o bata pe mama si sa faca scandal cand stie ca mai e si un copil de 11 ani in casa...e bolnav de gelozie pentru ca fosta lui iubita l-a inselat,dar asta nu e vina mamei.Nu are niciun drept sa faca asta si nici un barbat nu are dreptul sa loveasca o femeie...oricare ar fi situatia.Pai hai sa ne omoram intre noi daca nu ne convine ceva.Nu?
krisutza
Postat pe 9 Februarie 2010 13:37
De la: krisutza, la data 2010-02-09 13:37:27In cazul tatalui meu este vorba de o boala.De fiecare data cand mama aducea vorba,isi lua bataie.Si cat despre noul ei partener...NU MA INTERESEAZA...de ce?pt ca nimic pe lumea asta nu ii permite sa intre in casa la noi sa o bata pe mama si sa faca scandal cand stie ca mai e si un copil de 11 ani in casa...e bolnav de gelozie pentru ca fosta lui iubita l-a inselat,dar asta nu e vina mamei.Nu are niciun drept sa faca asta si nici un barbat nu are dreptul sa loveasca o femeie...oricare ar fi situatia.Pai hai sa ne omoram intre noi daca nu ne convine ceva.Nu?





... se poate sa fie o boala ... dar un om bolnav se trateaza ... de bunavoie ... exista si oameni deveniti bolnavi la ''sugestiile'' celor din jur ... un fel de picatura chinezeasca ... dar sigur gresesc ...

... al doilea e chiar normal sa fie asa ... de la o virsta nu mai te poti schimba ... mai ales daca ai avut inainte o femeie cam usuratica faci fara sa vrei asociatii ... ar face oricine ... sufli si in iaurt ...
marco918
Postat pe 9 Februarie 2010 13:45
De la: krisutza, la data 2010-02-09 13:37:27In cazul tatalui meu este vorba de o boala.De fiecare data cand mama aducea vorba,isi lua bataie.Si cat despre noul ei partener...NU MA INTERESEAZA...de ce?pt ca nimic pe lumea asta nu ii permite sa intre in casa la noi sa o bata pe mama si sa faca scandal cand stie ca mai e si un copil de 11 ani in casa...e bolnav de gelozie pentru ca fosta lui iubita l-a inselat,dar asta nu e vina mamei.Nu are niciun drept sa faca asta si nici un barbat nu are dreptul sa loveasca o femeie...oricare ar fi situatia.Pai hai sa ne omoram intre noi daca nu ne convine ceva.Nu?



toata vina o poarta mama ta pentru ca accepta asa ceva,,,,,,,,,ea nu se gandeste ca are un copil in casa cu ea, un copil ce are numai 11 ani?
Dontyyy
Postat pe 9 Februarie 2010 13:48
De la: Dontyyy, la data 2010-02-09 13:48:38
De la: krisutza, la data 2010-02-09 13:37:27In cazul tatalui meu este vorba de o boala.De fiecare data cand mama aducea vorba,isi lua bataie.Si cat despre noul ei partener...NU MA INTERESEAZA...de ce?pt ca nimic pe lumea asta nu ii permite sa intre in casa la noi sa o bata pe mama si sa faca scandal cand stie ca mai e si un copil de 11 ani in casa...e bolnav de gelozie pentru ca fosta lui iubita l-a inselat,dar asta nu e vina mamei.Nu are niciun drept sa faca asta si nici un barbat nu are dreptul sa loveasca o femeie...oricare ar fi situatia.Pai hai sa ne omoram intre noi daca nu ne convine ceva.Nu?



toata vina o poarta mama ta pentru ca accepta asa ceva,,,,,,,,,ea nu se gandeste ca are un copil in casa cu ea, un copil ce are numai 11 ani?




... nu as fi chiar asa de strict ... fiecare incearca si chiar viseaza ca reuseste ... dar nu inteleg de ce cind e prea tirziu ... mult prea tirziu ...
marco918
Postat pe 9 Februarie 2010 13:51
Un om bolnav la cap refuza sa se trateze...psihologii spun k e primul simpotm al bolnavului.Taicamiu chiar e bolnav,are fisa medicala.Nu e doar asa ca zice lumea.
Cat despre celalalt...scuza-ma dar mama s-a trezit cu el pe cap la 1 dimineata,nu ea la chemat.Si face chestia asta destul de des,desi i-a zis foarte clar sa nu o mai sune noaptea sau sa vina la noi la ore tarzii.
Maicamea ne-a crescut singura 7 ani,timp de 7 ani nu stia decat serviciu si acasa,chiar merita pe cineva langa ea.El i-a luat mintile pt ca i-a zis k o iubeste,cuvinte pe care tata nu s-a deranjat sa i le adreseze.
Oricum,nimeni nu poate sa inteleaga pana nu trece prin aceeasi chestie...
krisutza
Postat pe 9 Februarie 2010 13:59
ii e apararea mamei tale, ceea ce e si normal, dar fiind fiica ei nu poti privi situatia din afara, neutru, asa cum o facem noi, restul... dar sa stii ca ea nu e absolvita de orice vina. oricine intelege ca dupa atat timp de singuratate vrea pe cineva langa ea, dar chiar cu orice pret?
Shhh
Postat pe 9 Februarie 2010 14:16
Stiu ca greseste...sunt constienta....
krisutza
Postat pe 9 Februarie 2010 14:20
De la: marco918, la data 2010-02-09 13:51:59
De la: Dontyyy, la data 2010-02-09 13:48:38
De la: krisutza, la data 2010-02-09 13:37:27In cazul tatalui meu este vorba de o boala.De fiecare data cand mama aducea vorba,isi lua bataie.Si cat despre noul ei partener...NU MA INTERESEAZA...de ce?pt ca nimic pe lumea asta nu ii permite sa intre in casa la noi sa o bata pe mama si sa faca scandal cand stie ca mai e si un copil de 11 ani in casa...e bolnav de gelozie pentru ca fosta lui iubita l-a inselat,dar asta nu e vina mamei.Nu are niciun drept sa faca asta si nici un barbat nu are dreptul sa loveasca o femeie...oricare ar fi situatia.Pai hai sa ne omoram intre noi daca nu ne convine ceva.Nu?



toata vina o poarta mama ta pentru ca accepta asa ceva,,,,,,,,,ea nu se gandeste ca are un copil in casa cu ea, un copil ce are numai 11 ani?




... nu as fi chiar asa de strict ... fiecare incearca si chiar viseaza ca reuseste ... dar nu inteleg de ce cind e prea tirziu ... mult prea tirziu ...


nu-s deloc stricta gandesc din punctul de vedere al unei mame cum as putea eu supune copilul sa participe la asa ceva?,,,,,,,tocmai pentru ca trecut printr-o casnicie "groaznica" acum ar trebui sa sufle si in iaurt dar ea ce face?,,,,,,,,persista in greseala
Dontyyy
Postat pe 9 Februarie 2010 14:53
De la: , la data 2010-02-09 04:49:53Eu,la 21 de ani, am o relatie "sanatoasa" de 4 ani,insa maica-mea(41) s-a ales cu un partener "bolnav de gelozie"...Dupa ce a divortat de tata,care ne batea zilnic(el fiind bolnav cu nervii) a intalnit pe cineva acum 2 ani.Omul parea normal la inceput,insa dupa 2 luni aproximativ,au inceput controalele,telefonul ei suna la 2-3 dimineatza..uneori ne trezeam cu el la usa,o punea sa deschida tv k sa fie sigur k e acasa,de foarte multe ori ma punea pe mine sau pe sora mea sa vorbim ca sa se asigure ca nu e cu vreun barbat.Dupa 4 luni i-a invinetit fata...pentru simplul fapt ca ea mai vorbea cu niste indivizi pe messenger.A venit noaptea peste ea in casa si a facut scandal.Sora mea care avea doar 11 ani asculta totul din cealalta camera.Dupa ce a tarat-o afara din casa,m-a sunat.Pur si simplu nu mi-a venit sa cred....am simtit cum mi se urca tot sangele in cap...Cand am ajuns acasa a doua zi el era acolo cu maica-mea...I-am facut scandal ,l-am dat afara din casa....nimic....de ce???pentru ca maicamea tinea cu el in ciuda celor intamplate.Dupa cateva zile a mai invinetit-o pt a doua oara.ASTA E UN OM BOLNAV!!!Dar recunosc ca si maicamea e de vina ....el i-a bagat in cap faptul k ea va ramane singura si ca nimeni nu se va ma uita la ea.Si ea e o femeie atat de buna...merita ceva mult mai bun!Eu nu pot face nimic...m-am opus cat am putut de mult.Nu am reusit decat sa o intorc impotriva mea.Ajunsesem in pragul depresiei...Acum pot sa zic ca m-am obisnuit...Dar continui sa ma gandesc la o solutie...


Eºti un om violent,probabil din cauza faptului cã eºti înfiatã.N-am sã-þi mai rãspund la nici o postare.Dacã cineva nu ia mãsuri, fenomentul violenþei va prolifera ºi pe acest site liniºtit,de aceea trebuie sã fim uniþi.Nu eºti binevenitã aici! Yankee go home!
misoginu
Postat pe 15 Februarie 2010 12:19
Daca atat te duce capul,atat zici.Nu am nicio pretentie de la nimeni.Am cerut doar sfaturi probabil de la oameni care au trecut prin situatii asemanatoare(violenta in familie).Daca tie ti se pare normal ca un copil sa creasca in batai,injuraturi,amenintari,etc inseamna ca esti un om fara suflet,sau poate nu vrei sa gandesti...Eu zic ca este destul de grav sa cresti cu sentimentul ca tatal tau nu te-a vrut niciodata si mereu te-a facut sa te simti ca ultimul om.Si mai grav e sa suporti comportamentul violent al unui strain.Probabil ca cel mai corect ar fi sa ii multumesc din suflet ca a venit in viata noastra sa continue ce a inceput taicamiu.
PS: Nu sunt infiata.Din pacate seman prea mult cu tata(la fizic)
krisutza
Postat pe 15 Februarie 2010 21:36
De la: krisutza, la data 2010-02-15 21:36:39Daca atat te duce capul,atat zici.Nu am nicio pretentie de la nimeni.Am cerut doar sfaturi probabil de la oameni care au trecut prin situatii asemanatoare(violenta in familie).Daca tie ti se pare normal ca un copil sa creasca in batai,injuraturi,amenintari,etc inseamna ca esti un om fara suflet,sau poate nu vrei sa gandesti...Eu zic ca este destul de grav sa cresti cu sentimentul ca tatal tau nu te-a vrut niciodata si mereu te-a facut sa te simti ca ultimul om.Si mai grav e sa suporti comportamentul violent al unui strain.Probabil ca cel mai corect ar fi sa ii multumesc din suflet ca a venit in viata noastra sa continue ce a inceput taicamiu.
PS: Nu sunt infiata.Din pacate seman prea mult cu tata(la fizic)

Perfect,te înfiez eu de probã sã-mi speli vasele,acum ridicã-te din genunchi.
misoginu
Postat pe 16 Februarie 2010 12:14
De la: , la data 2010-02-09 04:49:53Eu,la 21 de ani, am o relatie "sanatoasa" de 4 ani,insa maica-mea(41) s-a ales cu un partener "bolnav de gelozie"...Dupa ce a divortat de tata,care ne batea zilnic(el fiind bolnav cu nervii) a intalnit pe cineva acum 2 ani.Omul parea normal la inceput,insa dupa 2 luni aproximativ,au inceput controalele,telefonul ei suna la 2-3 dimineatza..uneori ne trezeam cu el la usa,o punea sa deschida tv k sa fie sigur k e acasa,de foarte multe ori ma punea pe mine sau pe sora mea sa vorbim ca sa se asigure ca nu e cu vreun barbat.Dupa 4 luni i-a invinetit fata...pentru simplul fapt ca ea mai vorbea cu niste indivizi pe messenger.A venit noaptea peste ea in casa si a facut scandal.Sora mea care avea doar 11 ani asculta totul din cealalta camera.Dupa ce a tarat-o afara din casa,m-a sunat.Pur si simplu nu mi-a venit sa cred....am simtit cum mi se urca tot sangele in cap...Cand am ajuns acasa a doua zi el era acolo cu maica-mea...I-am facut scandal ,l-am dat afara din casa....nimic....de ce???pentru ca maicamea tinea cu el in ciuda celor intamplate.Dupa cateva zile a mai invinetit-o pt a doua oara.ASTA E UN OM BOLNAV!!!Dar recunosc ca si maicamea e de vina ....el i-a bagat in cap faptul k ea va ramane singura si ca nimeni nu se va ma uita la ea.Si ea e o femeie atat de buna...merita ceva mult mai bun!Eu nu pot face nimic...m-am opus cat am putut de mult.Nu am reusit decat sa o intorc impotriva mea.Ajunsesem in pragul depresiei...Acum pot sa zic ca m-am obisnuit...Dar continui sa ma gandesc la o solutie...


Maica-ta e femeie matura si cum isi asterne asa doarme.Las-o pe ea sa-si rezolve amorul cu vanatai si tu vezi-ti de viatza ta.Poate asa-i place ei:batuta.

Postat pe 16 Februarie 2010 13:59
De la: scorpio67, la data 2010-02-16 13:59:06
De la: , la data 2010-02-09 04:49:53Eu,la 21 de ani, am o relatie "sanatoasa" de 4 ani,insa maica-mea(41) s-a ales cu un partener "bolnav de gelozie"...Dupa ce a divortat de tata,care ne batea zilnic(el fiind bolnav cu nervii) a intalnit pe cineva acum 2 ani.Omul parea normal la inceput,insa dupa 2 luni aproximativ,au inceput controalele,telefonul ei suna la 2-3 dimineatza..uneori ne trezeam cu el la usa,o punea sa deschida tv k sa fie sigur k e acasa,de foarte multe ori ma punea pe mine sau pe sora mea sa vorbim ca sa se asigure ca nu e cu vreun barbat.Dupa 4 luni i-a invinetit fata...pentru simplul fapt ca ea mai vorbea cu niste indivizi pe messenger.A venit noaptea peste ea in casa si a facut scandal.Sora mea care avea doar 11 ani asculta totul din cealalta camera.Dupa ce a tarat-o afara din casa,m-a sunat.Pur si simplu nu mi-a venit sa cred....am simtit cum mi se urca tot sangele in cap...Cand am ajuns acasa a doua zi el era acolo cu maica-mea...I-am facut scandal ,l-am dat afara din casa....nimic....de ce???pentru ca maicamea tinea cu el in ciuda celor intamplate.Dupa cateva zile a mai invinetit-o pt a doua oara.ASTA E UN OM BOLNAV!!!Dar recunosc ca si maicamea e de vina ....el i-a bagat in cap faptul k ea va ramane singura si ca nimeni nu se va ma uita la ea.Si ea e o femeie atat de buna...merita ceva mult mai bun!Eu nu pot face nimic...m-am opus cat am putut de mult.Nu am reusit decat sa o intorc impotriva mea.Ajunsesem in pragul depresiei...Acum pot sa zic ca m-am obisnuit...Dar continui sa ma gandesc la o solutie...


Maica-ta e femeie matura si cum isi asterne asa doarme.Las-o pe ea sa-si rezolve amorul cu vanatai si tu vezi-ti de viatza ta.Poate asa-i place ei:batuta.


aici vã cam potriviþi
misoginu
Postat pe 18 Februarie 2010 21:20
Sincer...tu nici acum nu ti-ai dat seama cat de aiurea poti sa te exprimi?Daca nu te intereseaza un anume subiect nu te baga.Nimic nu iti da dreptul sa iti bati joc de probleme altora.Nu te-am deranjat cu nimic,nu ti-am cerut "tie" ajutorul.
krisutza
Postat pe 18 Februarie 2010 22:34
Cand si-o face omul cu mana lui, nu mai desface nimeni... Imi pare rau ca mama ta nu realizeaza pericolul,un nebun ca asta o poate si termina de zile...cine stie cum o izbeste o data si vine cu capul de ceva si...pt ce? Nu mai sunt barbati? Poate fi reclamat la politie si de tine numai sa ai ceva martori, daca mama ta nu face nimik, madre mia ce situatie aiurea
oana84onutza
Postat pe 24 Februarie 2010 18:08
Cred ca acel barbat o ameninta rau fortin-do sa tina cu el in fata ta.Nu-ti ramine decit sa ai o discutie serioasa cu mama ta, pina inca nu e prea tirziu.
kudika098645
Postat pe 24 Februarie 2010 18:19
grea situatie...incearca sa vorbesti cu mama ta...probabil dupa o viata chinuita si-a gasit un strop de alinare alaturi de barbatul asta...poate chiar il iubeste...dar deschide-i ochii ca suferiti voi..fetele...nu stiu...e aiurea...nu sunt in masura sa dau sfaturi....
bogadish
Postat pe 24 Februarie 2010 18:31
Il iubeste...nu am ce sa fac..am facut tot ce am putut!Ii e frica de singuratate.Numai eu si ea stim prin cate am trecut din cauza tatalui meu....Dar se pare ca ei nu ii este frica sa repete "istoria"
M-am si gandit sa il reclam dar nu avea rost sa ma complic..pt k ea ar putea nega totul...
Am vorbit de atatea ori cu ea,am plans,m-am rugat de ea...nimic!
Imi este frica sa nu ma trezesc intr-o zi ca ,doamne fereste, ii da cu ceva in cap din nu stiu ce motiv stupid...
krisutza
Postat pe 25 Februarie 2010 20:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce sa fac? 23 De la: vcharmed 6 Mai 2009 19:45
Monstrul de langa noi 165 De la: unombun 18 August 2014 23:45
Nu are incredere in mine pentru ca am iesit la suc cu un baiat....ce e de facut??! 21 De la: valitaxx 23 Octombrie 2009 22:21
gelozia 24 De la: AURELIA_NICOLETA 20 Octombrie 2013 11:55
voi ce credeti?inca se mai gandeste la ea? 13 De la: kudika_938443 21 Octombrie 2013 09:02