Setari Cookie-uri

Lipoaspiratie cu jet de apa Body Jet

Buna seara! A auzit cineva de lipoaspiratie cu jet de apa? sau dac a facut cineva?
st0171xx
Postat pe 10 Februarie 2010 18:34
De la: sunny_rain, la data 2010-09-08 12:40:39Acum 2 zile am facut o lipoaspiratie in zona genunchilor si a coapselor interne prin noua metoda Body Jet, un aparat nou introdus la noi in tara pe care l foloseste Dr Renert si inca o Dr. al carei nume nu mi l amintesc.
Operatia in sine nu e atat de simpla pe cat ma asteptam.
Sa va povestec cum au decurs toti pasii de la inceput pana in prezent:)
Cautam pe net metode prin care sa scap cat mai repede de grasimea obsedanta din zona in special a genunchilor, pe care se pare ca o mostenesc de la mama. Desi sunt sportiva- alerg zilnic 8-10km, ba chiar vreau sa ma pregatesc pt un semi maraton, insa din cauza dietei, depun pe ici pe colo si grasime, care de fapt majoritatea se duce in zona genunchilor si a coapselor interne. Asa am gasit un site- http://www.exthetics.ro/, unde am gasit aceasta noua metoda revolutionara de ”spalare ” a grasimii cu ajutorul apei. Am fost f incantata de ce am citit si pe alte siteuri din SUA. Era intr o seara de duminica si nu mi am permis sa sun si nerabdatoare fiind le am scris un mail in care doream o programare pt o consultatie. Nici nu stiu de ce le am scris , ca evident nu aveau cum sa mi raspunda atat de repede:) A doua zi dis de dimineata am sunat si am fost surprinsa sa aud ca pot veni in aceeasi zi la h18. Credeam ca discut cu insasi dna doctor, nu aveam idee ca e un domn doctor pana sa intru in cabinet. Am fost uimita sa vad la birou un medic f charmant si destul de tinerel, care m a intampinat cu un zambet larg si prietenos. M a intrebat ce ma deranjeaza, i am aratat zonele care ma deranjeaza: genunchi , coapse, pliul de sub fund , gambe , brate. A spus ca la gambe si brate nu prea are cum sa mi faca dat fiind faptul ca e destul de putina grasime, asa ca am optat doar pt genunchi si coapse interne. Pretul pt aceste doua zone- 1600eur + 90 corsetul ce trebuie purtat o luna dupa operatie, mi a expus cum va decurge operatia, ca voi fi putin umflata dupa , ca va trebui sa intrerup activitatea sportiva o luna etc. Mi a dat o lista cu analize ce trebuie facute, pe care le am facut in urmatoarea zi si am si fost programata pt operatie urmatoarea luni. Deci intr o singura saptamana am rezolvat totul.
Luni, m am prezentat nemancata si cu o durere de cap din cauza ca nu mi luasem doza de cofeina la clinica unde am facut demersurile de internare. Nu dupa mult timp , m au dus in sala de operatie unde m au dezbracat de tot, m au dezinfectat in zona inferioara a corpului cu Betadina si au facut anamneza. Eram moarta de frica caci eu am o teama teribila de anestezia generala si mi era teama sa nu ma adoarma. Dar nu m au adormit , doar m au sedat, ma simteam intr o stare euforica minunata si mi au anesteziat zona ce urma sa fie lipoaspirata. Partea superioara era acoperita cu un paravan din hartie astfel incat nu am putut vedea ce mi fac acolo, dar banuiam
In prima faza nu am simtit mare lucru,ins asimteam niste chestii ce mi patrundeau in picioare, mai spre final , in diverse zone unde probabil eram mai sensibila si anestezia nu prinsese, ma durea cumplit incat m a luat plansul. Unele chestiuni mi le amintesc vag pt ca eram f adormita. Stiu ca am vorbit multe chestii aiurea, dar nu mai conteaza. Dupa ce operatia s a terminat - cred ca a durat vreo 2h- mi au pus pantalonii tip corset ce trebuie sa i port o luna zi si noapte si m au transportat in camera. Ceea ce e bine e ca nu am avut greata , nu am vomat , asa cum s a intamplat dupa anestezia generala cand m am simtit ca mor de rau.
Insa noaptea de dupa operatie nu a fost atat de simpla, pt ca ma simteam f umflata , nu prea ma puteam misca, iar micile incizii tot zemuiau un lichid . A trebuit sa stau cu gheata pe locurile respective si cu perfuzii. A doua zi m am intors acasa, dar nu pot merge f ok , asa ca stau in casa si sper ca n scurt timp sa mi reiau alergarile ca simt ca innebunesc daca fac o pauza prea mare.

wow... esti curajoasa!
roz5blue6lila7
Postat pe 8 Septembrie 2010 12:46

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Impart fiola Botox 30 De la: sabinutzadan 19 Decembrie 2011 03:07
Aquagym? 2 De la: SHELYA 8 Mai 2009 14:48
Obezitate 30 De la: kudika_1018192 12 Septembrie 2016 12:21
aparat cellules vacum 3 De la: kudika227566 11 Iulie 2010 22:58
implant mamar 20 De la: kudika_1012859 29 Septembrie 2016 10:55