Setari Cookie-uri

Am nevoie de ajutor sa slabesc repede!Va rog spuneti-va parerea...

Din cate am auzit e foarte greu sa slabim noi fetele in timpul pubertatii...insa atunci vrem sa slabim..va rog dati raspunsuri ...vreau sa slabesc multe kg in putin timp...help!!:XIt`s important for me!Fiecare avem un baiat de care ne place..deci...va rog ajutati-ma:D
Andra_______________
Postat pe 11 Februarie 2010 00:06
Uite sa iti povestesc si experienta mea si poate te ajuta cumva.

Sa stii ca in general nu sunt de acord cu niciun fel de medicamente, etc si merg pe ideea de echilibru, dieta, sanatate, natural, sport. Eu am fost plecata un an la masterat in Franta si acolo mi-au fost recomandate de o colega din Belgia care le incercase si ea niste tablete de slabit pe baza de ingrediente naturale XL-S.Se iau inainte de masa si absorb grasimea si colesterolul din mancare. Am tinut 2 luni acest obicei si am ajuns sa slabesc 7 kg fara niciun fel de efort. Am fost foarte incantata, dar plecand din Belgia nu am mai putut sa tin cura. Oricum de curand am aflat ca au fost aduse si in Romania.

Chiar o kudika de pe acest forum mi-a trimis linkul din Romania al pastilelor de slabit: www.xl-s.ro

A inceput si o prietena de-ale mele sa le ia si de vreo 10 zile a slabit 2 kg, deci mi se pare incet uniform si frumos. Evident dupa 2 luni abia numaram si vedem care sunt rezultatele. Va tin la curent
dana_romos
Postat pe 15 Februarie 2010 15:24
De la: Andra_______________, la data 2010-02-11 00:06:55Din cate am auzit e foarte greu sa slabim noi fetele in timpul pubertatii...insa atunci vrem sa slabim..va rog dati raspunsuri ...vreau sa slabesc multe kg in putin timp...help!!:XIt`s important for me!Fiecare avem un baiat de care ne place..deci...va rog ajutati-ma:D


nu manca,fa efort,dormi
_curly
Postat pe 15 Februarie 2010 15:28
De la: Andra_______________, la data 2010-02-11 00:06:55Din cate am auzit e foarte greu sa slabim noi fetele in timpul pubertatii...insa atunci vrem sa slabim..va rog dati raspunsuri ...vreau sa slabesc multe kg in putin timp...help!!:XIt`s important for me!Fiecare avem un baiat de care ne place..deci...va rog ajutati-ma:D

Daca slabesti in timp scurt, slabesti si din putere.
Asa am facut si eu "candva" si m-am simtit ca o leguma, nu aveam putere sa ridic un flacon de 5 litri cu apa de jos.
Atunci slabisem in decurs de 3 saptamani 6 kg.
Sincer n-as mai incerca aceasta experienta.
Mai bine gandeste-te de 2 ori.

anastas
Postat pe 15 Februarie 2010 15:41
Poti slabi un kilogram pe saptamana maxim ca sa nu-ti afectezi sanatatea. Dar tine cont ca slabit ingrasat slabit ingrasat nu merge. Daca vrei sa fii slaba, va trebui sa schimbi modul in care mananci. E pacat sa slabesti si sa nu te poti mentine.
Ce poti face:
- renunta la paine in favoarea salatelor, mananci paine numai dimineata
- renunta la dulciuri, fructele au fructoza, inlocuiesc foarte usor dulciurile (mie de ex imi place sa mananc kiwi, ananas 0 proaspat nu conserva - cu stafide si nuci, e delicios)
- incearca sa nu mananci dupa 6-7 seara, programeaza-ti 3 mese pe zi, poti lua si cate o gustare - 1 fruct intre
- incearca sa mananci cat mai natural - alimentele procesate mult nu mai au aceeasi nutrienti si vitamine si nu fac decat sa ne umfle
- renunta definitiv la fast-food
- bea zilnic 1-2 cani de ceai verde - e un antioxidat extraordinar ca na doar tinem si la sanatate si frumusete - si te ajuta si sa elimini din apa pe care organismul o retine in exces
= nu amesteca mancarea cu bautura - iti distrugi digestia - bea un pahar de apa cu 30 min inainte de masa si asa nu vei avea stomacul gol cand te apuci de mancat, deci vei manca mai putin, si bea apa din nou dupa o ora dupa ce ai mancat
- renunta la sucuri, coca cola si alte porcarii. eu beau numai apa plata, ceai si sucuri de legume si fructe - ori le prepari acasa ori le cumperi, dar ai grija sa fie bio si fara zahar - gasesti dar mai greu, acelea sunt naturale, facute dupa alte standarde decat ce se face de firmele cunoscute pe la noi si plin de chimicale

Sper ca n-am uitat nimic. Eu asa am slabit, m-am mentinut, nu e usor, prietenii mei inca nu inteleg ca eu nu mananc fast-food si alte porcarii, o sa-ti ia timp sa te obisnuiesti, dar merita.
PS: Foarte important: fa si sport, orice sport iti place, fie acasa, fie mergi la dans, tennis, orice, dar fa miscare regulat. Daca faci putina miscare 15 min in fiecare dimineata conteaza mai mult decat mersul la sala 3 ore in weekend. Daca nu faci sport, vei slabi dar vei arata naspa si e pacat de efort.
Si lasa deoparte pastilele, chimicalele, si toate promisiunile idioate din comert, nu poti slabi rapid fara sa-ti afectezi sanatatea. Si daca iti afectezi sanatatea, un om bolnav e mai rau decat unul mai gras. Asa ca ai grija.
ra_kudika
Postat pe 15 Februarie 2010 18:10
Ft frumos...sunt Flory din caras severin..este ft buna si cu rezultat dieta ta..de doua saptamani si eu o tin..la fel ca tine..sincer nu stiu daca am dat jos ceva ca mi-e teama sa ma cantaresc..am 42 de ani...am 1,65 si am 102 kg..nu am fost niciodata asa de mare..acum cativa ani mi s-a declansat tiroida..de 3 ani nu mai am ciclul menstrual..si probabil ca si de asta m-am ingrasat peste masura...pina sa mi se declanseze tiroida aveam doar 59 de kg..insa ma ingrasam vazand cu ochii...fara sa mananc mai mult..sincer de cand nu mananc paine si nu beau sucuri..nu mananc dulciuri...nu mai mananc seara..ma simt mult mai bine si ma simt mai usoara...sper sa ma ajute dumnezeu sa ma abtin sa mananc..ca sa fiu si eu ca toata lumea..as vrea sa ajung inapoi la 60 de kg macar...as fi super fericita...va iubesc fetelor..va pwp...bafta la diete..
kudika118875
Postat pe 17 Februarie 2010 23:55
De la: _curly, la data 2010-02-15 15:28:26
De la: Andra_______________, la data 2010-02-11 00:06:55Din cate am auzit e foarte greu sa slabim noi fetele in timpul pubertatii...insa atunci vrem sa slabim..va rog dati raspunsuri ...vreau sa slabesc multe kg in putin timp...help!!:XIt`s important for me!Fiecare avem un baiat de care ne place..deci...va rog ajutati-ma:D


nu manca,fa efort,dormi

cred ca ai glumit, nu? Cum sa nu manance, dar cu ce sa traiasca cu apa si aer? Vezi ca are o varsta mai mica ca tine probabil, sa nu o ia de buna.
Ronnie_Coleman
Postat pe 18 Februarie 2010 01:13
De la: anastas, la data 2010-02-15 15:41:59
Daca slabesti in timp scurt, slabesti si din putere.
Asa am facut si eu "candva" si m-am simtit ca o leguma, nu aveam putere sa ridic un flacon de 5 litri cu apa de jos.
Atunci slabisem in decurs de 3 saptamani 6 kg.
Sincer n-as mai incerca aceasta experienta.
Mai bine gandeste-te de 2 ori.


Asta din cauza ca mai mult ca sigur ai dat si din tesutul muscular jos, nestiind ce sa mananci.
Ronnie_Coleman
Postat pe 18 Februarie 2010 01:14
De la: kudika118875, la data 2010-02-17 23:55:27 Ft frumos...sunt Flory din caras severin..este ft buna si cu rezultat dieta ta..de doua saptamani si eu o tin..la fel ca tine..sincer nu stiu daca am dat jos ceva ca mi-e teama sa ma cantaresc..am 42 de ani...am 1,65 si am 102 kg..nu am fost niciodata asa de mare..acum cativa ani mi s-a declansat tiroida..de 3 ani nu mai am ciclul menstrual..si probabil ca si de asta m-am ingrasat peste masura...pina sa mi se declanseze tiroida aveam doar 59 de kg..insa ma ingrasam vazand cu ochii...fara sa mananc mai mult..sincer de cand nu mananc paine si nu beau sucuri..nu mananc dulciuri...nu mai mananc seara..ma simt mult mai bine si ma simt mai usoara...sper sa ma ajute dumnezeu sa ma abtin sa mananc..ca sa fiu si eu ca toata lumea..as vrea sa ajung inapoi la 60 de kg macar...as fi super fericita...va iubesc fetelor..va pwp...bafta la diete..

ce probleme ai cu tiroida si de unde esti?
Shhh
Postat pe 18 Februarie 2010 08:05
De la: Ronnie_Coleman, la data 2010-02-18 01:13:01
De la: _curly, la data 2010-02-15 15:28:26
De la: Andra_______________, la data 2010-02-11 00:06:55Din cate am auzit e foarte greu sa slabim noi fetele in timpul pubertatii...insa atunci vrem sa slabim..va rog dati raspunsuri ...vreau sa slabesc multe kg in putin timp...help!!:XIt`s important for me!Fiecare avem un baiat de care ne place..deci...va rog ajutati-ma:D


nu manca,fa efort,dormi

cred ca ai glumit, nu? Cum sa nu manance, dar cu ce sa traiasca cu apa si aer? Vezi ca are o varsta mai mica ca tine probabil, sa nu o ia de buna.


nu am glumit doar ca nu am intrat in detalii.
era vb sa nu manance mii de calorii,sa faca sport, iar ca sa scape seara de senzatzia de foamne,sa se culce.
_curly
Postat pe 18 Februarie 2010 16:21
De la: Ronnie_Coleman, la data 2010-02-18 01:14:15
De la: anastas, la data 2010-02-15 15:41:59
Daca slabesti in timp scurt, slabesti si din putere.
Asa am facut si eu "candva" si m-am simtit ca o leguma, nu aveam putere sa ridic un flacon de 5 litri cu apa de jos.
Atunci slabisem in decurs de 3 saptamani 6 kg.
Sincer n-as mai incerca aceasta experienta.
Mai bine gandeste-te de 2 ori.


Asta din cauza ca mai mult ca sigur ai dat si din tesutul muscular jos, nestiind ce sa mananci.

Bine-nteles, dar stii cum se spune "baba sufera pentru frumusete".
Ce sa fac eram tanara si naiva, acum insa sotul meu imi spune sa ma mai ingras ca sunt slaba, eu zic ca nu sunt si culmea ca nu tin nici un regim alimentar.

anastas
Postat pe 18 Februarie 2010 19:27
Curly, de la a nu mânca, la sã nu mãnânce mii de calorii este distanþã mare. ªtii doar cã sunt unele persoane care chiar adoptã stilul ãsta de viaþa....ºi anume cel de a nu mânca mai deloc.
Ronnie_Coleman
Postat pe 19 Februarie 2010 00:34
De la: anastas, la data 2010-02-18 19:27:31
Bine-nteles, dar stii cum se spune "baba sufera pentru frumusete".
Ce sa fac eram tanara si naiva, acum insa sotul meu imi spune sa ma mai ingras ca sunt slaba, eu zic ca nu sunt si culmea ca nu tin nici un regim alimentar.


Da ºtiu cum se spune, dar zicala aia nu are ce cãuta aici ºi în sensul folosit de tine. Ciudate preferinþe are soþul tãu sã te îngraºi (adicã sã pui grãsime pe tine?). Pun pariu ca daca se uita la vreo sportiva daia cu muschii tonifiati ii curg balele :)))) Sa ii zici si lui sa dea burta jos (asta daca are) sau sa-si mai hipertrofieze muschii nitel, sa vedem daca ii convine
Ronnie_Coleman
Postat pe 19 Februarie 2010 00:39
De la: Ronnie_Coleman, la data 2010-02-19 00:34:56Curly, de la a nu mânca, la sã nu mãnânce mii de calorii este distanþã mare. ªtii doar cã sunt unele persoane care chiar adoptã stilul ãsta de viaþa....ºi anume cel de a nu mânca mai deloc.


o stiu,am si eu o amara experientza in acest domeniu,insa,din pacate a fost cea mai proasta alegere..........
_curly
Postat pe 19 Februarie 2010 12:20
Ar mai fi o modalitate.Cura cu apa.7 zile.se bea progresiv apa pe stomacul gol,dimineta.Un pahar prima zi, 2 a doua,si tot asa pana la 7 apoi descrescator.cica merge
pavioana_yahoo_com
Postat pe 20 Februarie 2010 11:46
De la: Andra_______________, la data 2010-02-11 00:06:55Din cate am auzit e foarte greu sa slabim noi fetele in timpul pubertatii...insa atunci vrem sa slabim..va rog dati raspunsuri ...vreau sa slabesc multe kg in putin timp...help!!:XIt`s important for me!Fiecare avem un baiat de care ne place..deci...va rog ajutati-ma:D
Sex la greu ,ard caloriile precum paiele,rezultat garantat !!!
cristinxxx
Postat pe 20 Februarie 2010 11:52
De la: pavioana_yahoo_com, la data 2010-02-20 11:46:34Ar mai fi o modalitate.Cura cu apa.7 zile.se bea progresiv apa pe stomacul gol,dimineta.Un pahar prima zi, 2 a doua,si tot asa pana la 7 apoi descrescator.cica merge

Nu o va ajuta sa slabeaca daca bea apa. Asa ca fapt informativ, sunt culturisti (in perioada de masa, deci atunci cand pun muschi pe ei si fara sa vrea si grasime mai mult sau mai putin) consuma si peste 10 litri de apa pe zi + lapte, ciorbe, fructe...ajuta intr o oarecare masura sa iti detoxifieze org daca bea apa dim pe stomacul gol...dar nu ca o sa dea din tesutul adipos.
Ronnie_Coleman
Postat pe 20 Februarie 2010 14:10
De la: cristinxxx, la data 2010-02-20 11:52:03Sex la greu ,ard caloriile precum paiele,rezultat garantat !!!

altul cu asa ceva? Bai voi aveti impresia ca pers supraponderale sau cu un grad de obezitate nu se f.u.t??? Asa din ce vad prin haine, nu mi se pare sa fii vreun tip cu o conditie si forma fizica extraordinara (poate ma insel), rezulta ca nu prea faci sex sau la barbati nu se aplica aceeasi metoda? Peste tot cand citesc posturile unora care mai mult ca sigur sunt paraleli cu domeniul asta, vad "faceti sex! slabeste!", de parca omu face sex doar pt motivul asta sau ca si cum asta ar fi principalul obiectiv
Ronnie_Coleman
Postat pe 20 Februarie 2010 14:15
BUNA VA DAU O DIETA DE SLABIT SI EU AM URMATO DE LA 87 AM ASJUNS LA 54 INTRO LUNA FARA PAINE DELOC PRIMA ZI FRUCTE(MERE,PERE,CIRESE,AVOCADO,CITRICE. A DOUA ZI LEGUME (SALATA,CASTRAVETI,DOVLECEL,ARDEI,ROSII,CAT MAI MULTE)A TREIA ZI CARNE(VITA,PUISAU PESTE LA GRATAR SAU FIERTE.)A 4ZI LACTATE(IAURT DEGRESAT SI NEINDULCIT SANA BRANZA DEGRESATA DE VACA .A CINCEA ZI OUA(NU SE DEPASESC 5OUA ASTA A FOST CEA MAI GREA ZI DIN DITA CA NU PREA IMI PLAC OUALE.A SASEA ZI SE REPETA LA ALEGERE MENIUL ZILEI MENTIONATE MAI SUS SI FARA ACIDITATI APA PLATA.A SAPTEA ZI SE MANANCA UN PIC DIN FIECARE. SI VA DAU INCO DIETA SLABITI 5K INTRO SAPTAMANA.ACEASTA DIETA E CU SUPA DE VARZA .O VARZA RASA SAU TOCATA,2 CEPE MARI,TOCATE O CONSERVA DE ROSII IN BULION2 ARDEI GRASI 4 RADACINI DE TELINA 1 2 CUBURI DE VEGETA,PIPERNEGRU BOABE,MARAR PATRUNJELTOCATE,6 MORCOVI FELIATI 250G FASOLE VERDE SAU CONGELATA PUNETI TOATE LEGUMELE INTRO OALA MARE SI ACOPERITI CU UN CAPAC CAND INCEPE SA FIARBA ADAUGATI VEGETA,SI CONTINUATI SA FIARBA LA FOC MIC TIMP DE 10 MINUTE APOI ADAUGATI PIPERUL SI MARARUL PATRUNJELUL. PRIMA ZI,MANCATI NUMAI FRUCTE SI CAT DE MULTA SUPA ESTE PERMIS DOAR CEAIUL NEINDULCIT CAFEAUA NEAGRA SUCUL DE AFINE SI APA PLATA SUCU FARA ACID.ZIUA A DOUA MANCATI LEGUME CRUDE SAU FIERTE EVITATI MAZAREA PORUMBUL SI FASOLEA USCATA LA CINA MANCATI UN CARTOF MARE COPT CU UNT SI EVIDENT SUPA DE VARZA NU MANCATI FRUCTE,.ZIUA A TREIA PUTETI CONSUMA FRUCTE LEGUME SI SUPA DAR FARA CARTOF COPT.ZIUA A PATRA OPT BANANE ,LAPTE FARA CAIMAC SI SUPA LA DISCRETIE,IN ACEASTA ZI AVETI NEVOIE DE CARBOHIDRANTI PREZENTI IN LAPTE SI BANANE SI DE CALORIILE ACESTEA.ZIUA A CINCEA FIERBETI 300,500G CARNE VITA IN SUCUL DE LA 6 ROSII PROASPETE INCERCATI SA BETI 6,8 PAHARE DE APA PLATA SI AVETI GRIJA SA MANCATI O PORTIE DE SUPA. ZIUA A SASEA 2,3 FRIPTURI VITA,SALATA SAU LEGUME PROASPETE,FARA CARTOFI SI SUPA CEL PUTIN O DATA .ZIUA A SAPTE.OREZ FIERT,LEGUME PROASPETE SI SUC DE FRUCTE NEINDULCIT TOTUL LA DISCRETIE SI SUPA CEL PUTIN O DATA VA DORESC POFTA BUNA SI URMATI CA EU AM URMAT AMANDOUA DIETELE SI DE ASTA VARA NU MAM MAI INGRASAT ASTA DACA VRETI CU ADEVARAT SA SLABITI EU VAM DAT DIETA CU CARE AM SLABIT CEL MAI REPEDE DIN TOATE CARE LEAM INCERCAT.
kudika100395
Postat pe 27 Februarie 2010 08:40
In afara ca mi-am rupt ochii in 15 incercand sa descifrez ceea ce ai scris...eu unul nu sunt de acord in special cu prima "dieta" pe care ai scris-o. Felicitari pt rezultatele obtinute...sper ca esti si sanatoasa nu doar slaba acum.
Ronnie_Coleman
Postat pe 27 Februarie 2010 18:04
De la: kudika100395, la data 2010-02-27 08:40:00DE LA 87 AM ASJUNS LA 54 INTRO LUNA

acest ritm este foarte nesanatos chiar daca ai multa grasime de dat jos
plus ca a fost demonstrat ca dieta disociata face mai mult rau decat bine. Sa elimini complet anumite grupe alimentare (chiar si pe termen scurt) iti pericliteaza sanatatea pentru ca iti privezi organismul de ceva ce are nevoie in mod natural.

Trebuie sa va raportati la piramida alimentara (nu stiu daca asa se numeste si o sa incerc sa caut o schita si sa o pun aici) si sa aveti grija sa aveti cate putin din toate, dublat de ceva efort fizic (macar 30 min pe zi de plimbat prin parc, alergat, orice ce te ridica de pe canapea).

Ar fi bineinteles foarte multe de spus pe aceasta tenma,dar de-aia s-au scris carti intregi.
kitty_krieger
Postat pe 27 Februarie 2010 18:34
http://prodieta.ro/wp-content/uploads/2008/05/piramida_alimentatiei_sanat1.jpg
kitty_krieger
Postat pe 27 Februarie 2010 18:58
De la: Ronnie_Coleman, la data 2010-02-19 00:39:29
De la: anastas, la data 2010-02-18 19:27:31
Bine-nteles, dar stii cum se spune "baba sufera pentru frumusete".
Ce sa fac eram tanara si naiva, acum insa sotul meu imi spune sa ma mai ingras ca sunt slaba, eu zic ca nu sunt si culmea ca nu tin nici un regim alimentar.


Da ºtiu cum se spune, dar zicala aia nu are ce cãuta aici ºi în sensul folosit de tine. Ciudate preferinþe are soþul tãu sã te îngraºi (adicã sã pui grãsime pe tine?). Pun pariu ca daca se uita la vreo sportiva daia cu muschii tonifiati ii curg balele :)))) Sa ii zici si lui sa dea burta jos (asta daca are) sau sa-si mai hipertrofieze muschii nitel, sa vedem daca ii convine

Am rezolvat si problema cu ingrasatul, in cateva luni voi fi ca o balena (sunt insarcinata)
Sa stii ca el is doreste sa mai pun un pic pe mine macar 5 kg (am 1,70 inaltime si an 50kg, in ultimele 6 luni am slabit 5 kg)
El are corp atletic, are 1,84 inaltime si 82 kg, nu are burta.
anastas
Postat pe 28 Februarie 2010 11:10
De la: Ronnie_Coleman, la data 2010-02-20 14:15:25
De la: cristinxxx, la data 2010-02-20 11:52:03Sex la greu ,ard caloriile precum paiele,rezultat garantat !!!

altul cu asa ceva? Bai voi aveti impresia ca pers supraponderale sau cu un grad de obezitate nu se f.u.t??? Asa din ce vad prin haine, nu mi se pare sa fii vreun tip cu o conditie si forma fizica extraordinara (poate ma insel), rezulta ca nu prea faci sex sau la barbati nu se aplica aceeasi metoda? Peste tot cand citesc posturile unora care mai mult ca sigur sunt paraleli cu domeniul asta, vad "faceti sex! slabeste!", de parca omu face sex doar pt motivul asta sau ca si cum asta ar fi principalul obiectiv

anastas
Postat pe 28 Februarie 2010 11:11
Buna Andra,
Cred ca te pot ajuta. Te rog sa ma contactezi la telefon 0766/593151.
Valeria
superstarfest
Postat pe 9 Martie 2010 16:05
buna . sfatul meu e sa cauti un un salon . eu unde am fost am facut 4 sedinte de cate o ora de impachetare cu o crema "X" ( impachetarea consta in faptul ca te da cu o crema apoi te impacheteaza in folie apoi te acopera cu o patura apoi te relaxezi o ora) , si 4 sedinte de masaj cu ardei iutecrema de cate 15-20 minute depinde cate minute rezisti . inca de la prima sedinta de impachetare se va vedea rezultatul in tot acest timp de o luna vei fi masurata mereu ca sa vezi rezultatele . combinat cu sedintele se tine o dieta . eu am scapat de 8 kg in o luna jumate . si ma mentin inca .inainte am incerca ceai de slabit dar am avut dureri de stomac ingrozitoare asa ca am renuntat . in octombrie anul trecut am facut si eu sedintele . bafta multa
anastaszia
Postat pe 31 Martie 2010 12:11
De la: Andra_______________, la data 2010-02-11 00:06:55Din cate am auzit e foarte greu sa slabim noi fetele in timpul pubertatii...insa atunci vrem sa slabim..va rog dati raspunsuri ...vreau sa slabesc multe kg in putin timp...help!!:XIt`s important for me!Fiecare avem un baiat de care ne place..deci...va rog ajutati-ma:D


la salonul lacoquette ...cele mai eficiente impachetari,combinate cu electrostimulare,sauna si masaj, rezultatele apar dupa cateva sedinte. produsele sunt importate direct din italia,franta si sua. preturile sunt mai mult decat civilizate ,ideale pentru vremurile in care traim. pe langa asta, aici puteti avea parul facut numai de Angelo, un stilist cu experienta internationala de 6 ani,adaugati la cei 5 de specializare in cele mai exclusive spa-uri din lume. www.lacoquette.ro by angelo

va asteptam cu drag. tel. 0723943045 id. mess. abaran25
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 31 Martie 2010 12:19
De la: Andra_______________, la data 2010-02-11 00:06:55Din cate am auzit e foarte greu sa slabim noi fetele in timpul pubertatii...insa atunci vrem sa slabim..va rog dati raspunsuri ...vreau sa slabesc multe kg in putin timp...help!!:XIt`s important for me!Fiecare avem un baiat de care ne place..deci...va rog ajutati-ma:D


la salonul lacoquette ...cele mai eficiente impachetari,combinate cu electrostimulare,sauna si masaj, rezultatele apar dupa cateva sedinte. produsele sunt importate direct din italia,franta si sua. preturile sunt mai mult decat civilizate ,ideale pentru vremurile in care traim. pe langa asta, aici puteti avea parul facut numai de Angelo, un stilist cu experienta internationala de 6 ani,adaugati la cei 5 de specializare in cele mai exclusive spa-uri din lume. www.lacoquette.ro by angelo

va asteptam cu drag. tel. 0723943045 id. mess. abaran25
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 31 Martie 2010 12:19
De la: Andra_______________, la data 2010-02-11 00:06:55Din cate am auzit e foarte greu sa slabim noi fetele in timpul pubertatii...insa atunci vrem sa slabim..va rog dati raspunsuri ...vreau sa slabesc multe kg in putin timp...help!!:XIt`s important for me!Fiecare avem un baiat de care ne place..deci...va rog ajutati-ma:D


la salonul lacoquette ...cele mai eficiente impachetari,combinate cu electrostimulare,sauna si masaj, rezultatele apar dupa cateva sedinte. produsele sunt importate direct din italia,franta si sua. preturile sunt mai mult decat civilizate ,ideale pentru vremurile in care traim. pe langa asta, aici puteti avea parul facut numai de Angelo, un stilist cu experienta internationala de 6 ani,adaugati la cei 5 de specializare in cele mai exclusive spa-uri din lume. www.lacoquette.ro by angelo

va asteptam cu drag. tel. 0723943045 id. mess. abaran25
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 31 Martie 2010 12:19
De la: Andra_______________, la data 2010-02-11 00:06:55Din cate am auzit e foarte greu sa slabim noi fetele in timpul pubertatii...insa atunci vrem sa slabim..va rog dati raspunsuri ...vreau sa slabesc multe kg in putin timp...help!!:XIt`s important for me!Fiecare avem un baiat de care ne place..deci...va rog ajutati-ma:D


la salonul lacoquette ...cele mai eficiente impachetari,combinate cu electrostimulare,sauna si masaj, rezultatele apar dupa cateva sedinte. produsele sunt importate direct din italia,franta si sua. preturile sunt mai mult decat civilizate ,ideale pentru vremurile in care traim. pe langa asta, aici puteti avea parul facut numai de Angelo, un stilist cu experienta internationala de 6 ani,adaugati la cei 5 de specializare in cele mai exclusive spa-uri din lume. www.lacoquette.ro by angelo

va asteptam cu drag. tel. 0723943045 id. mess. abaran25
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 31 Martie 2010 12:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cum pot slabi din nou ? 17 De la: dana_romos 28 Ianuarie 2010 12:36
Nudism 68 De la: kudika344657 29 Decembrie 2010 08:13
buna 7 De la: Shhh 23 August 2010 12:31
Vreau sa slabesc repede pana de REVELION!!! 17 De la: Red_Passion 10 Decembrie 2013 07:13
diete 8 De la: kudika_21150 3 Septembrie 2013 12:57