Setari Cookie-uri

parul indreptat si solutii de protejare

am parul cret cret il mai indrept cu placa cateodata....am o placa de la remington cu aburi este buna? mie mi-l indreapta bine dar am azuit k placile cu aburi deterioreaza mai repede parul este adevarat?(tin sa mentionez ca eu il indrept mereu kdn e uscat complet)..... si o alta intrebare ar fi ce produse pentru protectie inainte de indreptare folositi voi?
poison_grl
Postat pe 12 Februarie 2010 13:24
un ulei de par!dar mai bine ai renunta la placa ...ca in timp ...vai si amar de paru' tau !!!
blaa
Postat pe 12 Februarie 2010 13:33
greseala pe care o faci este ca nu iti gasesti un sampon cae sa'ti tina in frau parul, fiind cret imi imaginez cum arata dupa ce aplici sampon sau masca total nepotrivita parului tau. si nu'l mai indrepta, daca ai sti cate vor sa aiba parul cret, sa aiba volum.mai degraba ia'ti produse de aranjat parul, suvita cu suvita, ia'ti produse mai scumpe si mai bune.eu inainte sa mi'l indrept folosesc ceara de la wella , ca sa mi'l prajesc de tot. da o data pe luna merge folosit, si sta f bine nu se mai invarte pe la capete.
Shhh
Postat pe 13 Februarie 2010 09:57
cret mi-l tin in frau sta ok ,e moale nu e aspru e frumos cret.... dar mai simt si eu nevoia de o schimbare ....fiind cret nu il poti aranja in multe feluri si de aceea vreau sa il mai indrept din cand in cand adica la 2 saptamani ca sa nu il "terorizez"... de aceea intreb daca placa mea e buna si nu arde daca e cu aburi(e de la remington) si ce as putea sa folosesc inainte k sa nu "sufere" prea mult
poison_grl
Postat pe 16 Februarie 2010 00:32
ce bine de noi cele care avem parul drept de la mama natura
yumy
Postat pe 17 Februarie 2010 08:18
eu am folosit placa cu aburi (nu remington) acum 5 ani, .. nu se compara cu una simpla. De 4 ani il indrept cu un remington la 3 zile si nu mi-am ars nici un fir de par ..am incercat un drot si stiu ce inseamna sa ti arzi parul instantaneu ...pe la mijlocul firului :)../inainte sa indrepti parul trebuie sa fie bine bine uscat si sa nu folosesti nici un produs de styling
cristina4911
Postat pe 18 Februarie 2010 01:29
si eu am parul cret si folosesc acelasi tip de placa. Il indrept 1 data la trei zile... rar cand il las cret pentru ca m-am tuns bob. Bretonul mi-l indrept pe fiecare zi...si nu mi s-a ars dupa 2 luni de folosire intensa a placii:))) Pt protectie folosesc ulei de par de la Gliss si este foarte bun.
Stefii_Teshy
Postat pe 19 Februarie 2010 13:22
De la: Stefii_Teshy, la data 2010-02-19 13:22:34si eu am parul cret si folosesc acelasi tip de placa. Il indrept 1 data la trei zile... rar cand il las cret pentru ca m-am tuns bob. Bretonul mi-l indrept pe fiecare zi...si nu mi s-a ars dupa 2 luni de folosire intensa a placii:))) Pt protectie folosesc ulei de par de la Gliss si este foarte bun.




mda FARA ABURI normala nu am incercat de la remington ca am vazut ca asta imi indreapta bine paru si na am luat-o ....da citisem eu undeva ca fierbe paru ...acu nu stiu de aia am intrebat k sa stiu daca mai pun apa in ea sau nu :))
poison_grl
Postat pe 22 Februarie 2010 00:25
Eu nu am pãrul creț, sunt șatenã și am bucle...
și te sfãtuiesc din toatã inima sã ți-l lași cum este.
Pãrul creț e superb.

iacinta
Postat pe 22 Februarie 2010 15:09
incearca sa renunti la placa sua macar sa o folosesti o data pe saptamana numai cu un produs de protectie termic de ex: Kerastase Nectar Thermique Thero Protective e cam scump, dar merita si folosirea unu sampon, balsam si masca ani frizz.
Aphrodite
Postat pe 23 Februarie 2010 11:38
fetelor, cum reusiti voi sa-l indreptati??? mie nici coafeza nu a reusit sa mi-l faca sa stea drept. dupa 2 ore de la indreptat se increteste.......Am uitat sa va spun ca e ffff cret, ca la negrii......cat despre placa,daca e folosita in exces, oricat ar fi de buna, tot va deteriora parul
catalina09
Postat pe 23 Februarie 2010 11:49
eu imi intind parul de 4 ani,aproape mereu.rare sunt momentele cand eu am parul cret..si arata bine parul meu si acum.nu am probleme.nu e ars,deteriorat,uscat,etc.incercati mastile de par de la kallos.sunt foarte bune,mai ales cele cu placenta
BillieJean
Postat pe 23 Februarie 2010 16:51
Si eu am parul cret si de cand ma stiu am tot incercat diverse metode sa mi-l indrept.Eu folosesc Bellissima Creativity de la Imetec,e o placa cu ioni.Cand mi-l indrept cu placa folosesc inainte Flat Iron Spray de la Wella. Protejeaza parul si ii da luciu si in plus parul se mentine mai mult timp drept. Insa e enervant sa stai tot timpu cu placa si sa il aranjezi.Asa ca am recurs la masuri extreme.....mi-am facut indreptare permanenta!Nu am fost la salon,mi-am cumparat o crema pt uz profesional din cele ce se folosesc la salon si mi-am facut singurica acasa.Am obtinut un par lejer ondulat,avand in vedere ca parul meu era foarte cret. Mi-a indreptat parul si acum nu mai sunt nevoita sa folosesc placa la fel de des ca inainte cand o foloseam la fiecare 2-3 zile. Crema se numeste Stirell de la Renee Blanche. Am luat-o din Italia de la un magazin cu produse profesionale pentru saloane.
HorjDiana
Postat pe 23 Februarie 2010 18:09



... uffff ... citisem ceva de PLACA si m-am gindit la cea dentara ... care merge cu crema ... corega ...


marco918
Postat pe 23 Februarie 2010 18:12
join the club.. si eu am mers la coafor si apoi am iesit f fericita si a tinut starea asta pana in seara respectiva cand am constatat marea schimbare.. parul meu era cret DIN NOU
carla10
Postat pe 1 Martie 2010 16:44
Unde pot sa gasesc si eu Flat Iron Spray de la Wella?Am cautat prin supermarketuri dar n-am gasit.Doar pe net am gasit...Si eu am aceeasi problema:am parul ondulat si ma cam chinui in fiecare saptamana sa mi-l indrept cu placa :(
Laura1
Postat pe 3 Martie 2010 01:49

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Superpromotie AMAFASHION !!! 1 De la: kudika002399 13 Martie 2009 18:15
Deesse(cosmetice online) 1 De la: kudika038976 1 Iulie 2009 22:09
Cluj - magazin pantofi? 16 De la: kudika076026 2 Septembrie 2013 15:05
O MARE RUGAMINTE 2 De la: Shhh 12 Martie 2010 18:12
xPapion - Papioane realizate handmade 1 De la: Alex_Ftz_1 15 Martie 2015 22:33