Setari Cookie-uri

Nu credeti ca uneori fetele care arata bine traiesc o drama?

De la: Summer_, la data 2010-02-20 19:55:58Scorpio, hai sa stabilim ceva ! Pe mine nu ma intereseaza de tine, sau de altul/alta cu care te intretii pe forum ! Nu ma intereseaza sa intru pt a ma duela in postari cu oameni care nu au ce face ! Daca am zis o data, am zis si am incetat, sau am zis de cateva ori si am renuntat !
De asemenea, nu ma intereseaza parerea ta sau a altora depe acest forum despre mine, ok ? Eu am o chestie a mea care se numeste realitate, si ma simt f bine in ea, asa ca parerile tale...pt mine sunt o apa si o ploaie !

Si da, chiar am ceva cu toti nebunii care dau sfaturi de rahat pe forum, noteaza rahat, sa nu uiti !

Si da, stiula ce topicuri te referi, au fost 2 in care m-amaprins, ala cu soacrele, cand tu ziceai ca ai fi vrut sa ia unsot fara mama ( uhlala) si inca unul cu tipul care dormea cu sora lui ! Ma bucur totusi ca sunt atat de importanta pt tine incat stai sa cauti postarile mele !


Ei aici te inseli , nu am de ce sa caut toti paduchii pe forum , replica aia pe care o si recunosti , dovada ca mai devreme ai mintit cu toata nesimtirea de care esti in stare, tu aia buna .Aha tu ai voie sa te "aprinzi" si sa jignesti si sa vorbesti un limbaj (apropo) de rahat dar tot ailalti sunt mai prejos ca tine.
Du-te la psihiatru paduche de 2 bani, mincinoasa , mascat mahalagioaica iar pe "fatza" inger de bun simt si bunatate.
Si pe darkaia si pe tine va fascineaza rahatul inseamna ca nu putetzi sa stati fara.Nasoala dependentza!

Postat pe 20 Februarie 2010 20:20
Mai "femeie"... in primul rand, nu inchei tu cu mine... si in al doilea rand, te repeti! Dar... tu te repeti, indiferent cui te adresezi!
darksukkubus69
Postat pe 20 Februarie 2010 20:31
De la: darksukkubus69, la data 2010-02-20 20:31:52Mai "femeie"... in primul rand, nu inchei tu cu mine... si in al doilea rand, te repeti! Dar... tu te repeti, indiferent cui te adresezi!


Mergi inapoi la rahatul tau, asta da o sati-o tot repet pana te saturi, doar e preocuparea ta favorita.

Postat pe 20 Februarie 2010 20:58
Ti-e foame cumva si nu mi-am dat eu seama, nu-i asa?
darksukkubus69
Postat pe 21 Februarie 2010 01:10
Vrei sa castigi bani doar pentru ca-ti folosesti calculatorul?

Sau sa postezi anunturi gratis direct pe monitoarele calculatoarelor a mii de oameni?

Viziteaza linkul pentru detalii

http://vur.me/s/20rom/
rumelan
Postat pe 21 Februarie 2010 06:49
De la: GabrielaVeve, la data 2010-02-14 09:50:47De ce spun ca fetele care arata bine traiesc o drama?Pentru ca toata lumea e interesata doar de fizic..fetele astea ajung un obiect..sunt demoralizate de niste oameni care vor doar sa le aiba pentru cum arata..si in loc sa aiba incredere in ele pentru ca natura le-a lasat ceva frumos..se inhiba din cauza lor ,daca se pot numi asa.Nu stiu,poate vi se intampla si voua asta..sau ati patit-o.


nu stiu daca se poate numi drama dar oricum te inteleg.. e nasol nu doar in relatia cu baietii care da ,poate au tendinta sa le avada doar ca un obiect frumos fara sentimente, opinii etc dar si in relatie cu unele fete care pot deveni invidioase.. si pac te trezesti ca te uraste o fata cu care nu ai vorbit in viata ta (am patit`o :)) ) sau auzi ca esti fitoasa sau mai stiu eu iarasi de la o fata cu care nu ai schimbat o vorba in viata ta
evident ca celor mai ptuin inzestrati de natura li se pare o prostie sa ne plangeam de asa ceva da na si chestia asta, frumusetea are ca orice alt lucru si avantaje si dezavantaje
BiuL
Postat pe 21 Februarie 2010 07:06
chiar ai dreptate!!este o drama pt ca toata lumea e interesata doar de aspectul tau fizic...si la un momentan dat ajungi nu numai sa iti pierzi increderea in tine,dar si in specia numita barbati!!!!!!
gyulya26
Postat pe 21 Februarie 2010 09:02
Eu am o colega de birou care este intr-adevar frumoasa dar nu atat de frumoasa in comparatie cu alte fete cu adevarat superbe. Cu toate astea este sigura de calitatile pe care i le-a dat Bunul Dumnezeu dar nu face nimic ca sa-si imbunatateasca restul, me refer aici la comportamnet(este o mare manipulatoare), inteligenta(nu a demonstrat catusi de putin acest lucru)si pe deasupra este o mare mincinoasa(pe langa faptul ca pe noi, colegele ne-a mintit zilnic ani de zile pe amicul ei l-a mintit doar de cateva ori si a si batut-o in fata institutiei de a vazut-o toata lumea). De aici raspund intrebari adresate, nu toate traiesc o drama multe traiesc ceea ce merita si ceea ce cultiva in jurul lor. Sunt bune actrite si reusesc sa pacaleasca tot ce prind in cale si atunci ce drama traiesc ele? Da, devin victime intr-un moment al vietii dar isi platesc pacatele.
Va urez numai bine si cinste fetelor frumoase(cum este si fata mea)care stiu sa impuna respect prin educatie, inteligenta si credinta.Va urez o zi buna
kudika111962
Postat pe 21 Februarie 2010 09:46
De la: gyulya26, la data 2010-02-21 09:02:31chiar ai dreptate!!este o drama pt ca toata lumea e interesata doar de aspectul tau fizic...si la un momentan dat ajungi nu numai sa iti pierzi increderea in tine,dar si in specia numita barbati!!!!!!

da de ce ma rog sa'ti pierzi increderea in tine?
Shhh
Postat pe 21 Februarie 2010 09:50
De la: Shhh, la data 2010-02-21 09:50:51
De la: gyulya26, la data 2010-02-21 09:02:31chiar ai dreptate!!este o drama pt ca toata lumea e interesata doar de aspectul tau fizic...si la un momentan dat ajungi nu numai sa iti pierzi increderea in tine,dar si in specia numita barbati!!!!!!

da de ce ma rog sa'ti pierzi increderea in tine?

aiurea...drama?...auzi vorba...eu cred ca traiesc asa cum vor si ce vor...sunt tratate asa dupa cum se comporta si dupa capacitatea de intelegere a faptului ca nu doar aspectul fizic conteaza.
...dar ...fara suparare...uitati-va in jur si ve-ti vedea ca marea lor majoritate doar pe asta se bazeaza si de aia au impresia ca traiesc "o drama".ele ar vrea sa fie tratate ca cele cara nu fac parte din "majoritate".
adica au impresia ca li se cuvine....totul.
ei nu-i chiar asa.
RUY_BLAS
Postat pe 21 Februarie 2010 11:13
drama? cam mult spus...intr'adevar a avea un chip frumos este un avantaj, dar ajungi la un moment dat in viata cand a fi frumoasa nu e de ajuns si trebuie sa demonstrezi ca ai si alte calitati. Frumustea iti da incredere in propria persoana, te ajuta sa iti gasesti un partener dupa bunul plac, dar cam atat. Cand deja doresti sa te realizezi si profesional trebuie sa iti pui in valoare alte atu'uri. Asa ca fetelor cultivati'va in alte domenii, nu doar in arta de a arata bine, caci frumusetea e trecatoare.
roxannaa
Postat pe 21 Februarie 2010 11:49
fetele frumoase nu traiesc drame..mai degraba cele urate dezvolte complexe de genu...ai o groaza d avantaje dak esti frumoasa...
missyandreea18
Postat pe 21 Februarie 2010 13:24
Poti sa existe avantaje dar, si dezavantaje de pe urma faptului ca areti bine. Cred acum ( si imi cer scuze pentru aparenta lipsa de modestie ... ) din propria-mi experienta ca daca toata lumea iti spune ca areti bine si acest lucru nu ti se urca la cap, atunci aspectul fizic este un avantaj nu un dezavantaj. Mereu in viata exista situatii, lucruri,persoane placute sau mai putin placute care ne influenteaza. Daca ajungem sau nu in situatii dezastruoase din cauza faptului ca aratam bine, depinde si de noi in mare masura !

Mai demult,am auzit ca pentru a fi babysitter in Anglia nu erau acceptate fetele frumoase sau o alta situatie: ca sunt tipi plini de bani care doresc sa iasa cu fete frumoase si le afiseaza ca si pe niste papusi si atat... Acestea sunt situatii in care frumusetea pare a fi un dezavantaj. Diferenta dintre primul si al doilea exemplu este destul de clara . In primul caz am putea vb de existenta unui dezavantaj pentru pers. frumoase, o situatie in care este vorba despre discriminare, pe cand in al doilea exemplu, este problema fetelor frumoase ...dar care se complac in situatii foarte aiurea.
In concluzie, nu cred ca este o drama ca sa areti bine doar trebuie sa ai grija de tine si sa stii cum sa iti mentii frumusetea. Cel mai important evident este sa iti folosesti mintea! Fara minte si frumusete interioara, frumusetea exterioara se stinge si ajunge sa nu mai conteze deloc...
Nicoelena
Postat pe 21 Februarie 2010 13:33
De la: Shhh, la data 2010-02-21 09:50:51
De la: gyulya26, la data 2010-02-21 09:02:31chiar ai dreptate!!este o drama pt ca toata lumea e interesata doar de aspectul tau fizic...si la un momentan dat ajungi nu numai sa iti pierzi increderea in tine,dar si in specia numita barbati!!!!!!

da de ce ma rog sa'ti pierzi increderea in tine?
...de nevoie fiindca n-au in ce sa creada. Cand esti zero, nu ai valoare deci ....in ce sate'ncrezi...
cristinxxx
Postat pe 21 Februarie 2010 14:05
De la: missyandreea18, la data 2010-02-21 13:24:48fetele frumoase nu traiesc drame..mai degraba cele urate dezvolte complexe de genu...ai o groaza d avantaje dak esti frumoasa...

ce avantaje...? care la un moment dat o sa se transforme in dezavantaj...
roz5blue6lila7
Postat pe 21 Februarie 2010 14:09
De la: Dor_a, la data 2010-02-14 10:08:28Dramele se traiesc mereu si din diferite motive.
Diferenta e ca exista persoane care stiu sa tina piept "dramelor" si persoane care se-aseaza'n poponetz si incep sa-si planga de mila. Victime din inclinatie

Si nu, faptul ca arat bine nu mi-a stat niciodata in cale, ba din contra, mi-a fost aliat.
Sunt o admiratoare a frumosului, oriunde s-ar afla: oameni, natura, cer sau outer spaces... As fi trait o drama mai dramatica daca as fi avut fundu' lasat si picioare cracanate.
Ba mai mult: sunt decisa sa pastrez ceea ce am pentru cat mai mult timp.

Cat despre "obiectificare", hai sa-ti spun un secret, draga drama queen: Nimeni nu poate face pe nimeni sa se simta in niciun fel, daca nu li se da voie




esti bestiala.dupa un asemenea raspuns cred k s-a lamurit dom'soara si nu mai are rost sa insiste.te felicit:*
cinderella
Postat pe 21 Februarie 2010 23:37
Ce drama?ele au tot ce isi doresc...si daca ar avea poate nu ar fi genu asta de drama la care te referi.
iubytzik22
Postat pe 22 Februarie 2010 00:45
Eu pot spune din propria experietnta ca fetele frumoase sunt mai "nefericite"...din pacate cam asa e. Ajungi sa crezi ca toata lumea te trateaza ca pe un obiect si evident te vei comporta ca atare. Din fericire mai sunt si fete care is cu picioarele pe pamant, care in cele din urma isi folosesc atuul asta...
lory08
Postat pe 22 Februarie 2010 13:03
Daca artati bine si ai ceva in cap,trebuie sa fii fericita,altfel...devii un obiest al palcerilor.
viogen26
Postat pe 23 Februarie 2010 09:11
Drame?!? pai daca viseaza doar cai verzi pe pereti? o sa dea ele importanta unui barbat daca e mai simplu? NEVER! asa ca poate isi merita soarta
heroes
Postat pe 23 Februarie 2010 09:13
De la: gyulya26, la data 2010-02-21 09:02:31chiar ai dreptate!!este o drama pt ca toata lumea e interesata doar de aspectul tau fizic...si la un momentan dat ajungi nu numai sa iti pierzi increderea in tine,dar si in specia numita barbati!!!!!!


de cand parerea barbatilor este masura increderii in propria persoana?!

Postat pe 24 Februarie 2010 10:05
De la: cinderella, la data 2010-02-21 23:37:08
De la: Dor_a, la data 2010-02-14 10:08:28Dramele se traiesc mereu si din diferite motive.
Diferenta e ca exista persoane care stiu sa tina piept "dramelor" si persoane care se-aseaza'n poponetz si incep sa-si planga de mila. Victime din inclinatie

Si nu, faptul ca arat bine nu mi-a stat niciodata in cale, ba din contra, mi-a fost aliat.
Sunt o admiratoare a frumosului, oriunde s-ar afla: oameni, natura, cer sau outer spaces... As fi trait o drama mai dramatica daca as fi avut fundu' lasat si picioare cracanate.
Ba mai mult: sunt decisa sa pastrez ceea ce am pentru cat mai mult timp.

Cat despre "obiectificare", hai sa-ti spun un secret, draga drama queen: Nimeni nu poate face pe nimeni sa se simta in niciun fel, daca nu li se da voie




esti bestiala.dupa un asemenea raspuns cred k s-a lamurit dom'soara si nu mai are rost sa insiste.te felicit:*


Multumesc
Dor_a
Postat pe 24 Februarie 2010 10:58
De la: scorpio67, la data 2010-02-24 10:05:28
De la: gyulya26, la data 2010-02-21 09:02:31chiar ai dreptate!!este o drama pt ca toata lumea e interesata doar de aspectul tau fizic...si la un momentan dat ajungi nu numai sa iti pierzi increderea in tine,dar si in specia numita barbati!!!!!!


de cand parerea barbatilor este masura increderii in propria persoana?!


Cam de dimineaþã, când îþi boieºti faþa plinã de urdori cu culorile sezonului(cum ai citit tu în "Ioana"), ºi apoi "uiþi" sã ridici capacul wc-ului dupã ce-l foloseºti,ca sã atragi atenþia cât de femeie eºti tu.O zi bunã tanti!
misoginu
Postat pe 24 Februarie 2010 11:48
De la: misoginu, la data 2010-02-24 11:48:28
De la: scorpio67, la data 2010-02-24 10:05:28
De la: gyulya26, la data 2010-02-21 09:02:31chiar ai dreptate!!este o drama pt ca toata lumea e interesata doar de aspectul tau fizic...si la un momentan dat ajungi nu numai sa iti pierzi increderea in tine,dar si in specia numita barbati!!!!!!


de cand parerea barbatilor este masura increderii in propria persoana?!


Cam de dimineaþã, când îþi boieºti faþa plinã de urdori cu culorile sezonului(cum ai citit tu în "Ioana"), ºi apoi "uiþi" sã ridici capacul wc-ului dupã ce-l foloseºti,ca sã atragi atenþia cât de femeie eºti tu.O zi bunã tanti!


Ai baut cam mult aseara , porcule de te-a apucat vomitatul tocmai pe raspunsul meu?
Sunt atat de femeie cat n-ai sa fii tu barbat nici in visele tale, vierme las.

Postat pe 24 Februarie 2010 11:51
De la: GabrielaVeve, la data 2010-02-14 09:50:47De ce spun ca fetele care arata bine traiesc o drama?Pentru ca toata lumea e interesata doar de fizic..fetele astea ajung un obiect..sunt demoralizate de niste oameni care vor doar sa le aiba pentru cum arata..si in loc sa aiba incredere in ele pentru ca natura le-a lasat ceva frumos..se inhiba din cauza lor ,daca se pot numi asa.Nu stiu,poate vi se intampla si voua asta..sau ati patit-o.


Dacã sunteþi frumoase aveþi drame când traversaþi claxonate, iar dacã tenul gras vã e plin de coºuri,dramele sunt tot acolo!Când vã vine ciclul e dureros ºi e nevoie de autovictimizare sã supravieþuiþi, dar dacã nu vine, deja e un cataclism!Te iubeºte pt ceea ce eºti,dar parcã e prea plictisitor când dã sms-uri când eºti cu fetele la suc, sau nu-i place de tine deºi te-ai dat cu "givenchy for women" .Întrebarea mea e: câte mai poate îndura o femeie fãrã sã se sinucidã?Rãspunsul meu e: pânã are revelaþia sã aleagã frigiderul ºi kudika, sã-ºi împlineascã burta ºi respectul de sine printre alte complexate.Închide topicul cã e penibil!
misoginu
Postat pe 24 Februarie 2010 12:05
De la: scorpio67, la data 2010-02-24 11:51:12
De la: misoginu, la data 2010-02-24 11:48:28
De la: scorpio67, la data 2010-02-24 10:05:28
De la: gyulya26, la data 2010-02-21 09:02:31chiar ai dreptate!!este o drama pt ca toata lumea e interesata doar de aspectul tau fizic...si la un momentan dat ajungi nu numai sa iti pierzi increderea in tine,dar si in specia numita barbati!!!!!!


de cand parerea barbatilor este masura increderii in propria persoana?!


Cam de dimineaþã, când îþi boieºti faþa plinã de urdori cu culorile sezonului(cum ai citit tu în "Ioana"), ºi apoi "uiþi" sã ridici capacul wc-ului dupã ce-l foloseºti,ca sã atragi atenþia cât de femeie eºti tu.O zi bunã tanti!


Ai baut cam mult aseara , porcule de te-a apucat vomitatul tocmai pe raspunsul meu?
Sunt atat de femeie cat n-ai sa fii tu barbat nici in visele tale, vierme las.


Dacã n-ar fi viermi ca mine,ar fi pãmântul plin de mortãciuni ca tine.Go girl,go!
misoginu
Postat pe 24 Februarie 2010 12:06
darksukkubus69
Postat pe 24 Februarie 2010 20:20
De la: darksukkubus69, la data 2010-02-24 20:20:35


E o vorba romaneasca : Rade harb de oala sparta!
Aratzi cat potzi de mult cat esti de proasta!Da-i inainte!

Postat pe 24 Februarie 2010 20:29
In materie de prostie si de mahalageala, ma inclin in fata ta... intr-adevar eu nu te-as putea ajunge pe tine niciodata, chiar daca as vrea... Singura mea prostie ar fi ca pierd timp sa te bag in seama... dar imi plac indignatele ca tine, ce sa-i faci...
darksukkubus69
Postat pe 24 Februarie 2010 22:33
De la: darksukkubus69, la data 2010-02-24 22:33:40In materie de prostie si de mahalageala, ma inclin in fata ta... intr-adevar eu nu te-as putea ajunge pe tine niciodata, chiar daca as vrea... Singura mea prostie ar fi ca pierd timp sa te bag in seama... dar imi plac indignatele ca tine, ce sa-i faci...


Suferi de ingamfare papusa gonflabila,dar asta nu prea face bine.


Îngâmfarea este darul lui Dumnezeu pentru oamenii marunti.

Ingamfarea nerusinata este atributul analfabetilor si al talentelor mediocre.

Cu cat e mai mare ingamfarea cu atat e mai mica mintea.Aesop

Cotofanele nu trebuie sa se ia la intrecere cu privighetorile. (Teocrit)


Asa-i orgoliul omului: ceea ce el nu pricepe, decreteaza ca este greseala sau nebunie. (Balzac)

Postat pe 25 Februarie 2010 12:44

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cum credeti ca va decurge 16 De la: dulceana_babyblue 17 Mai 2010 22:25
iubirea vietii mele? sau prostia vietii mele 75 De la: anielles 14 Septembrie 2012 15:51
mi-am dezamagit surorile? 6 De la: roz5bule6lila7 19 Mai 2009 15:48
buna 9 De la: dulcyka 2 Septembrie 2009 11:25
am nevoie se fatul vostru urgent... 3 De la: issa12 26 Iulie 2009 00:16