Setari Cookie-uri

nu mai stiu cum sa ma port cu sotul meu...pfff..

De la: manumarius, la data 2010-02-24 15:12:10
cred ca ar trebuii sa detaliezi , sa exemplifici ...esti foarte zgarcita in informatii.Nu stiu cine si cum te-ar putea sfatuii in cazul asta.


ce de iiiiii
_curly
Postat pe 24 Februarie 2010 15:18
De la: _curly, la data 2010-02-24 15:18:45
De la: manumarius, la data 2010-02-24 15:12:10
cred ca ar trebuii sa detaliezi , sa exemplifici ...esti foarte zgarcita in informatii.Nu stiu cine si cum te-ar putea sfatuii in cazul asta.


ce de iiiiii

sunt tare frumoase i-urile, asezoneaza placut un cuvant
miss_darine
Postat pe 24 Februarie 2010 15:29
Nu am trecut prin aceasta situatie, deci nu iti pot da un sfat din experinta, dar, desi il iubesc foarte tare pe logodnicul meu as fi fost in stare sa il parasesc pentru mult mai putin decat ceea ce ti s-a intamplat tie cu sotul tau. Stiu ca e o diferenta mare intre un sot si un logodnic, dar sunt convinsa ca ar fi reactionat la fel si in cazul unui sot.
In cazul meu, nu m-a sustinut in a-mi continua studiile in locul cel mai potrivit pentu formarea mea, respectiv in Bucuresti, pentru ca asta ar fi insemnat sa stea departe de mine cativa ani, timp in care ne-am fi vazut doar in weekend. Oricum, mi-am urmat cariera si chiar i-am dat papucii (am fost despartiti vreo doua luni) dupa care el a revenit la mine si l-am reacceptat in viata mea. Acum realizez ca am luat decizia corecta, el a devenit foarte intelegator in ceea ce priveste cariera mea si toate parerile mele si sunt sigura ca nu as fi reusit sa fiu pe deplin multumita daca as fi procedat altfel. Dupa cum spuneam mai sus, acum ne intelegem perfect, el nu mai incearca sa treaca peste dorintele mele si in curand ne vom casatori.
In cazul tau, ai doau variante: fie introduci actiune de divort la instanta, fie, in cazul in care totusi nu vrei sa renunti la relatie, poti incerca ca o vreme sa nu mai ai nici o legatura cu el -fara ca el sa stie ca e doar pentru o vreme- si apoi, daca vezi ca el revine la tine si isi schimba atitudinea, sa ii permiti sa isi indrepte greselile (a doua varianta daca poti trece peste inselat, eu una as accepta multe, dar nici prin cap nu mi-ar trece sa iert pentru asa ceva).
Oricum, sper ca te-a ajutat cumva mesajul meu si orice ai alege, fii atenta sa nu te lasi calcata in picioare.

PS: Inca ceva - sa fii convinsa ca unui copil ii este mult mai bine singur, adica fara tata decat langa un tata adulterin, care te face si pe tine sa suferi!
Clara_Teodora
Postat pe 24 Februarie 2010 23:30
Oare din prostie ne mai trezim? stiam ca doar din betie
mj300877
Postat pe 25 Februarie 2010 00:17
De la: marco918, la data 2010-02-23 21:33:47
De la: ayola, la data 2010-02-23 16:05:57
De la: marco918, la data 2010-02-22 00:41:08
De la: ayola, la data 2010-02-21 13:44:39Povestea ta ar trebui sa fie cunoscuta de toate adolescentele de 16-18 ani care se grabesc sa intre in viata. Puneti burta pe carte, invatati si lasati barbatii pentru mai tarziu! Veti avea destul timp si pentru asta!
In legatura cu problema ta, sfatul meu e sa dai divort. Nu are rost sa tergiversezi lucrurile, pentru ca tot la despartire veti ajunge.






... cred ca ar trebui mai multa IMPLICARE si ATITUDINE CORECTA din partea celor din jur (parinti, rude, anturaj) ... astazi, de cele mai multe ori stau si se uita ca la meci si chiar intervin partinitor si pervers ... degeaba invata si se chinuie cind doar amina finalul ... tinerii de astazi duc lipsa de AJUTOR MORAL si SFATURI REALE ... degeaba ii fortezi sa curvaraseasca pina cind isi rezolva singuri problemele, cind nu au nici o alternativa MORALA dupa aceea ... ce familii se fac astazi din purisani egoisti si cinici, cu experintze de viata haotice si bazate doar pe sex si interese de moment ? ... sa fim seriosi ... poti anima casatoria pina la 80 de ani si tot nu vei gasi nimic ''convenabil'' ...

... de ce povestea ei ar fi cea mai interesanta ? ... sint atitea ''povesti'' muuult mai interesante ... ohohohoho ...




Aveti o viziune destul de pesimista asupra societatii se pare... Eu insa, inca mai am incredere ca se mai poate schimba ceva... Cazuri precum cel de fata sunt numeroase din pacate... si asta pentru ca adultii prefera sa se ocupe de orice altceva, mai putin de copiii lor. Cand am dat acel sfat, aveam in minte povestea unei alte doamne, ce s-a maritat de la varsta de 16 ani, renuntand la scoala. Rezultatul: nu reuseste sa-si gaseasca de lucru, fiindca nu are studii. Poate ca sunt demodata ca gandesc astfel...dar la 16-18 ani, invatatura trebuie sa fie pe primul plan, si nu barbatii. Dupa ce ai trecut de 20 de ani, vezi altfel lucrurile oricum...si nu te mai avanti asa, orbeste, in necunoscut. Multe fete insa cred ca viata e rozalie si ca barbatii sunt toti precum actorii din filme. Si uite asa, se trezesc, casatorite de la 16 ani, si cu doi-trei copii nefericiti ca si ele, pe care nu au cu ce sa-i intretina.






... uite care e REALITATEA ... prea cainezi pe oricine chiar daca nu are nevoie ... invatatura nu este panaceul vietii frumoase ... si nici al celei indestulate ... sint multi, mai ales astazi, care nu mai stiu nici sa se cace de cite diplome au ... intelege ca nu poti sa ii bagi pe toti in aceiasi oala ... cine POATE sa invete INVATA, cine nu cauta alte oportunitati ... nu trebuie batuta toba doar pe invatat ... sa producem imbecili cu diploma si pretentii de prost gust ...

... daca ai o familie de kkt, nu este din cauza ca nu ai scoala ... as spune ca cei mai simpli (dar nu prosti) stiu mult mai bine sa fie FERICITI ...

... problema ramine INDIFERENTZA si ATITUDINEA INCORECTA ... degeaba ii critici pe unii si pe altii dind vina pe faptul ca nu au invatat, s-au maritat sau au copii de tineri ... nu asta e problema ... ci faptul ca se da vina pe prostii si nu pe lipsa atitudinii corecte a celor din jur ... cunosc gramezi de ''telectuali'' care au o familie de tot rahatul ...




Nu e vorba numai de invatatura... E vorba de a te descurca singura.. Poate ca nu m-am exprimat clar... La asta ma refeream: la faptul ca e un timp pentru toate. Trebuie sa-ti faci o meserie a ta...ca sa nu te trezesti mai tarziu ca nu-ti gasesti de lucru si ca nu te poti descurca si singura. Intr-adevar, sistemul de invatamant din Romania cam lasa de dorit, pentru ca nu face decat sa genereze diplome. Nu sustin in nici un caz faptul ca daca ai carte, ai sanse mai mari sa-ti gasesti partenerul ideal si sa ai o viata fericita. Asta e o prostie! Totusi, mi se pare ca nu e buna graba asta...de a intra in viata de adult. Toate etapele vietii sunt importante si nu e bine sa sarim peste ele.
Micael
Postat pe 25 Februarie 2010 10:10
Ai incercat sa porti o discutie cu el , sa vezi ce-l nemultumeste , ce dorinte sau frustrari are ?Poate ii lipseste ceva in casnicie si cauta in alta parte , cum este atitudinea ta fata de el , poate se simte marginalizat din cauza atentie tale fata de copil , sentiment care mai greu il inteleg barbatii si se simt frustrati.Gandeste-te cum este(era ) viata voastra sexuala , daca se simtea implinit , multi cauta in alta parte ceea ce nu gasesc acasa.
Alta varianta este ca poate este destul de flusturatic , imatur , sau poate detasat fiind in alt oras si-o fii gasit o alta relatie , o relatie pe care nu va prea include si pe voi.Indiferent de relatia lui cu tine sau de frustrarile si neimplinirile lui vis a vis de viata voastra , faptul ca nu se prea intereseaza sau nu are grija de copil , acest lucru nu este normal si indica caracterul unui om egoist , iresponsabil si imatur.
Cred ca o discutie serioasa in care sa ai abilitatea de al face sa se destainuie si sa vezi ce il macina , care este explicatia comportamentului pe care il are .Oricum intotdeauna incearca sa identifici si tu unde ai gresit ca sa stii ce ai de remediat , un procent intre 1 si 99 % cred ca ai si tu partea ta de vina .Discutati si incercati sa gasiti solutia impreuna.Daca ai fii specificat ce zodie este el si ce esti , as fii putut sa-ti dau mai multe detalii, referitor la comportamentul lui si compatibilitatea voastra.
banalulanonim
Postat pe 25 Februarie 2010 12:14
De la: marco918, la data 2010-02-21 12:18:21
De la: kudika118474, la data 2010-02-18 15:23:54ai dreptate nu stie lumea cat sufar eu...si prin ce trec





... pai mai fata ... incepe sa faci ''lumea'' constienta ... primii pe lista punei pe parintii lui ... apoi nasii ... apoi rudele mai apropiate ... spunele exact ceea ce scrii si aici ... si apoi o sa vezi ce alternative mai ai ... daca au scaun la cap cineva s-ar putea sa discute cu papagalul si sa il faca sa inteleaga mai multe decit intelege acum ... daca nu, asta este ... dar cel putin ii pui in tema si pe altii ca sa nu te trezesti ca il cred pe el si pe tine te transforma in vrajitoare ... daca ascunzi problemele nu vei fi considerata o martira ... nimeni nu va avea timp sa dezgroape adevarutul ...


... nu incerca sa ai sfaturi pe forum si sa sari de etapele obligatorii ...



Deºi ai uitat de moaºe ºi de lãutari,sunt perfect de acord! Iar dacã mai doreºte un copil fã chiuretaj, nu-i da satisfacþia asta!
misoginu
Postat pe 25 Februarie 2010 19:01
De la: dariadaria23, la data 2010-02-18 14:43:11am fost inselata de el de mai multe ori....dar sigur nu este matur...
se gandestedecat la el si la distractie...

Scz ca ma bag si eu...dar tu cat de matura ai fost in gandire de stai cu el de 4 ani si mai faci si un copil, daca zici ca este imatur, vrea doar distractie si nu pune nimic mai presus decar propria pers?
Ronnie_Coleman
Postat pe 27 Februarie 2010 10:57
buna . si eu sunt casatorita din 2006 si nici e nu ma mai inteleg cu el dar parca nu a svrea sa divortez pt ca eu cred ca il mai iubesc. nici la noi nu exista o zi in care sa nu ne certam si daca nu ne certam cautam . am o fotita de 1.6 ani si pot spune (i-am zis-o si lui ) ca e singurl lucru bun care l-a facut de cand il cunosc . sotul meu e singur la parinti si e foarte egoist cu toti . am crezt ca cu mine nu o sa fie si nici cu fata mea dar m-am inselat eorm pt ca am vazut egoismul lui in multe faze(aveam fata mica si odata cand eram in aeroport iam cerut bani sa iau si eu un corn caci toata lumea manca de langa noi si ficamea se uita i gura lor si a zis ca nu are bani si dupa o juma de ora vine cu o punga de cipsuri mancata de el . deci ? pt el a putut sa isi cumpere dar pentru copilul lui nu ).
si ma enerveaza enorm ca se baga soacramea intre noi acuma ca stie si ea povestea dintre noi doi si imi tot da mereu exemple ca : lasal in pace ca asa e el ca atata poate ca nu se pricepe ca sa e impacam sa nu ne mai certam ca ce daca nu stiie sa dea cu mopul si nu stie sa isi stranga sosetele murdare si nu stie sa schimbe un pempers ca asa e el . dar eu nu pot accepta asa cea caci nici eu nu am stit dar am invatat si nu mi-a aratat nimeni dar le-am vazut la altii caci asa se invata un lucru.. sa nu uit sa va spun ca pe mne practic soacramea ma cerut de nevasta caci ea tot ii dadea impulsuri lui andrei (sotul meu) pe sub masa sa scoata verighetele facute tot de ea caci andrei nu a avut tupeul sa ma ceara si daca nu era soacramea probabil ca eram nemaritata pana acum dar nu espre asta e vb ci am vrut sa spun ca ea s-a bagat intotdeauna in viata noastra .
si acuma vai vezi doamne il pune aseara pe andrei sa dea cu mopu si iam zis eu azi ca ce vrea sa demonstree maicata ? vrea sa imi arata ca de fata cu mine tu o asculti dar cand nu sunt eu de fata tot ea da cu mopul . stiu astea sunt lucruri banale dar care mam saturat sa le fac numai eu . s spal sa fac cura sa strang hainele sa adn chilotii murdari sa fac patu sa ma duc la munca .
intro singura faza ceea ce vreau sa ic ese ca el este iresponsabil imatur egoist si muuuult alte defecte pe care el nu vrea nici cum sa le recunoasca sau sa se schimbe . e enul de peroana care promite un lucru si u se tine de cuv si apoi eu sunt sunata si eu trebuie sa il scuz su intra intrun rahat si tot eu trebuie sa il scot . si nu mai stiu ce sa fac caci nu ma mai inteleg cu el . si sunt tanara am 27 de ani dar nici macar nu ne mai pupam acum nici nu ne mai strangem in brate, lucruri care ar trebui sa iti intre in obisnuinta . el nu stie nici macar cand e ziua lui maicasa , si face mereu numai contra mea . am incercat sa vb si frumos si sa il amenint si orice dar nu da nici o sansa de schimbare . i-am spus aseara sa nu se mire daca intr-o buna zi nu o sa ma mai gaseasca si ca o sa plec si nu are decat sa se descurce singur.si nu imi trebuie nimica de la el dar sa ma lase in pace . a fost plecat in scotia 3 luni , nici nu pot sa zic ca iam dus rau lipsa pt ca eu asa am fost crescuta sa ma descurc singura si caram plase in mana si fata in alta mana si nu ma ajutat nimeni si nici nu vroiam sa ma ajute nimeni , dar el deja cere ajutoru daca are 2 plase in mana pt ca asa a fost crescut . ti mint ct oi trai ca mereu zicea soacramea ca andrei nu stie sa faca aia lasa ca afc eu . intotdeauna a fost cineva sa il ajute si de aia cred ca nimieni nu o sa il schimbe . mai sunt multe de povestit i nu stiu daca o sa intelegeti ceva din mesajul meu caci reau sa scriu aat de multe si le amestec trec de l a o idee la alta
lyly_ivan
Postat pe 4 Martie 2010 15:13
adevarl e ca daca stateam cu el impreuna inainte de a ma marita nu cred ca mai faceam pasul asta . sigur nu .
e ca un copil mic care trebuie sa ii spui mereu ce sa faca si sa ii atragi mereu atentia si sa ii spui de 1000 de ori ce trebuie sa faca
lyly_ivan
Postat pe 4 Martie 2010 15:16
incearca sa devii indiferenta, sa te incurajezi singura, fii optimista si daca nu vrea sa-ti arate respectul cuvenit lasa-l!!! vei fi toata viata nefericita , dezamagita , neglijata. pupici dragalaso curaj dupa 5 ani divortezi doar daca ti-a dovedit contrariul afemeiat , nespalat etc
laramira
Postat pe 4 Martie 2010 17:13
ignora-l, indiferenta doare cel mai tare si pana la urma o sa-si dea seama de ce va trebui sa faca
dragdana
Postat pe 4 Martie 2010 18:33
De la: dariadaria23, la data 2010-02-18 15:03:06acum am venit la parintii mei...de 2 saptamani...ei incearca sa ma convinga k nu imiva fi greu cu ei alaturi...mama mea s-a despartit de tatal meu knd era insarcinata cu mine in 8 luni....si a avut parintii alaturi...si am crescut...inseamna ca asa va fi si in cazul meu...imi era rusine de lume si de aceea v-am cerut parerea


Nu ne-ai spus daca ai incercat sa discuti problemele cu sotul tau, si daca se poate discuta sau ajunge la o intelegere, sau nu.... Cred ca, in primul rand, asta ar trebui facut. Asta, daca inca il mai iubesti. Aminteste-ti, ca el este cel, alaturi de care ai dorit sa-ti petreci toata viata....

Daca ai incercat, si n-a mers......asta e. Se intampla. Anii trec, cu totii ne schimbam, vrand-nevrand- si poate ca ajungem mult prea departe si mult prea "altceva" decat cei care eram cand ne-am indragostit......
Ei bine, daca e asa, asta e.
N-are rost sa-ti pui cenusa in cap.
Daca vaza (ca sa nu zic "oala") s-a spart, oricat de bine ai lipi crapaturile, chiar daca cei din jur nu le vor vedea prea bine- tu tot le vei vedea, pentru ca stii ca exista. Si niciodata supa incalzita, nu e la fel de buna cu cea proaspat gatita......
Nu-ti mai fie rusine. N-ai de ce, in fond. Nu estio nici prima, nici ultima in aceasta situatie...
Si...Nu "lumea" conteaza. Indiferent ce ai spune si ce ai face (sau n-ai face ) , "lumea" tot va comenta. Asa ca.....da-o incolo de lume. Gura lumii n-o poti opri, nu? Si daca "te vorbeste" - inseamna ca ai o importanta. (Cineva zicea: Mai bine sa fiu vorbit de rau, decat sa nu se vorbeasca despre mine deloc, pentru ca atunci ar insemna ca e ca si cum nu exist"; deci.... gura lumii sloboda....las-o sa vorbeasca pana nu mai poate- sau pana se plictiseste! Si nu uita ca avem doua urechi; si stii de ce? Pentru ca, ce intra pe una, sa poata iesi pe cealalta! )
Din alt punct de vedere, sigur, nu e o fericire pentru un copil sa treaca prin trauma divortului parintilor, si nici sa creasca alaturi de un singur parinte; dar, care e diferenta intre un parinte absent din viata copilului dar existent in acte, si unul care nu mai figureaza ca sotul mamei? Daca practic e oricum absent din viata voastra?
El va ramane, ori intr-un fel , ori intr-altul, tot tatal copilului tau; si daca il iubeste, se va implica in viata copilului, mai mult decat platind pensia aia alimentara; poate chiar fiind mai mult prezent, (asta, daca ii vei da tu aprobarea), decat atata timp cat se considera "legat" printr-o casatorie care nu mai merge...

Decizia nu e insa a mea. Tu nu esti eu. Tu vei decide, pentru tine si pentru copilul tau. Alege ce crezi ca e mai bine pentru voi, si sa nu-ti pese de gura nimanui. Ca nu merita!

Sper ca, alaturi de celelalte mesaje, te-am ajutat cu totii sa vezi lumea si prin alti ochi.....
Nu uita sa speri. Poate nu chiar maine- dar, curand, sigur soarele va rasari si pe strada ta!

S-auzim de bine!
arielle
Postat pe 4 Martie 2010 18:37
De la: dariadaria23, la data 2010-02-18 14:54:28da ai dreptate sunt deja singura...asta imi spun si parintii mei...am un sot doar in acte....dar sti...ma gandesc k la 22 de ani singura cu un copil...este f greu....


La varsta ta chiar nu ar trebui sa-ti fie greu deloc....mai ales daca ai parintii care sa te ajute cu cresterea copilului iar el, tatal sa-ti plateasca pensie alimentara. Esti foarte tanara vrei sa te ingropi de la varsta ta ?
ocs
Postat pe 4 Martie 2010 19:10
atunci cind nu o sa te mai aiba linga tine o sa pretuiasca ce a pierdut fa-te k vrei sa te desparti sa vezi ce reactie o sa aiba poate se maturizeaza daca nu merge dai san si asteapta sa creasca poate vin copii din urma si ii da lectii :))))))
george_ta
Postat pe 4 Martie 2010 20:01
Lyly sotul tau e un rasfatat e obisnuit sa adune cineva dupa el nu mai aduna nimic lasale acolo nu e rusinea ta e rusinea lui eu asa am fc spui ca nu te saruta ia sarutal tu sa vezi se fereste?esti femeie nu servitoare sa nu uiti asta
mari58
Postat pe 4 Martie 2010 20:36
De la: dariadaria23, la data 2010-02-17 16:23:09nu mai stiu cum sa ma port cu sotul meu...nici acum nu realizeaza ca are o familie...ca are o sotie si un copil...desii avem 4 ani de casnicie..si un copil de 2 ani..

in ce sens nu realizeaza? e indiferent?
Kattyy
Postat pe 5 Martie 2010 00:03
De la: _curly, la data 2010-02-24 15:18:45
De la: manumarius, la data 2010-02-24 15:12:10
cred ca ar trebuii sa detaliezi , sa exemplifici ...esti foarte zgarcita in informatii.Nu stiu cine si cum te-ar putea sfatuii in cazul asta.


ce de iiiiii





vaaaaaaaiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii...............cat poti fi de rea!!!
ovidiu_42
Postat pe 5 Martie 2010 00:54
MAI INTAI INCEARCA SA AJUNGI LA O DISCUTIE CU EL...E USOR SA JUDECI PE ALTUL SI SA-I ZICI LASA-L,MAI ALES CAND AI COPII SI CAND AI NISTE REALIZARI.DACA NU SE MAI POATE ASTA E.VEI LUA HOTARAREA CORECTA,DAR NU UITA CA-TI VA FI GREU.INCEARCA SA NU LINGI UNDE SCUIPI
deea_geo72
Postat pe 7 Martie 2010 19:52
De la: marco918, la data 2010-02-23 21:33:47
De la: ayola, la data 2010-02-23 16:05:57
De la: marco918, la data 2010-02-22 00:41:08
De la: ayola, la data 2010-02-21 13:44:39Povestea ta ar trebui sa fie cunoscuta de toate adolescentele de 16-18 ani care se grabesc sa intre in viata. Puneti burta pe carte, invatati si lasati barbatii pentru mai tarziu! Veti avea destul timp si pentru asta!
In legatura cu problema ta, sfatul meu e sa dai divort. Nu are rost sa tergiversezi lucrurile, pentru ca tot la despartire veti ajunge.






... cred ca ar trebui mai multa IMPLICARE si ATITUDINE CORECTA din partea celor din jur (parinti, rude, anturaj) ... astazi, de cele mai multe ori stau si se uita ca la meci si chiar intervin partinitor si pervers ... degeaba invata si se chinuie cind doar amina finalul ... tinerii de astazi duc lipsa de AJUTOR MORAL si SFATURI REALE ... degeaba ii fortezi sa curvaraseasca pina cind isi rezolva singuri problemele, cind nu au nici o alternativa MORALA dupa aceea ... ce familii se fac astazi din purisani egoisti si cinici, cu experintze de viata haotice si bazate doar pe sex si interese de moment ? ... sa fim seriosi ... poti anima casatoria pina la 80 de ani si tot nu vei gasi nimic ''convenabil'' ...

... de ce povestea ei ar fi cea mai interesanta ? ... sint atitea ''povesti'' muuult mai interesante ... ohohohoho ...




Aveti o viziune destul de pesimista asupra societatii se pare... Eu insa, inca mai am incredere ca se mai poate schimba ceva... Cazuri precum cel de fata sunt numeroase din pacate... si asta pentru ca adultii prefera sa se ocupe de orice altceva, mai putin de copiii lor. Cand am dat acel sfat, aveam in minte povestea unei alte doamne, ce s-a maritat de la varsta de 16 ani, renuntand la scoala. Rezultatul: nu reuseste sa-si gaseasca de lucru, fiindca nu are studii. Poate ca sunt demodata ca gandesc astfel...dar la 16-18 ani, invatatura trebuie sa fie pe primul plan, si nu barbatii. Dupa ce ai trecut de 20 de ani, vezi altfel lucrurile oricum...si nu te mai avanti asa, orbeste, in necunoscut. Multe fete insa cred ca viata e rozalie si ca barbatii sunt toti precum actorii din filme. Si uite asa, se trezesc, casatorite de la 16 ani, si cu doi-trei copii nefericiti ca si ele, pe care nu au cu ce sa-i intretina.






... uite care e REALITATEA ... prea cainezi pe oricine chiar daca nu are nevoie ... invatatura nu este panaceul vietii frumoase ... si nici al celei indestulate ... sint multi, mai ales astazi, care nu mai stiu nici sa se cace de cite diplome au ... intelege ca nu poti sa ii bagi pe toti in aceiasi oala ... cine POATE sa invete INVATA, cine nu cauta alte oportunitati ... nu trebuie batuta toba doar pe invatat ... sa producem imbecili cu diploma si pretentii de prost gust ...

... daca ai o familie de kkt, nu este din cauza ca nu ai scoala ... as spune ca cei mai simpli (dar nu prosti) stiu mult mai bine sa fie FERICITI ...

... problema ramine INDIFERENTZA si ATITUDINEA INCORECTA ... degeaba ii critici pe unii si pe altii dind vina pe faptul ca nu au invatat, s-au maritat sau au copii de tineri ... nu asta e problema ... ci faptul ca se da vina pe prostii si nu pe lipsa atitudinii corecte a celor din jur ... cunosc gramezi de ''telectuali'' care au o familie de tot rahatul ...



...imi place cum gindesti ...domnule"rege al capsunarilor"..._* voi cei care a-ti dus faima Romaniei in lume ..."elita"din diaspora care a impus "elita "in tara si pe care trebuie sa o mai suportam inca mult timp de acum ...
vad ca aici chiar ai puncte de vedere logice si foarte pertinente legate de viata ,sper ca si "acolo "ai gindit la fel...desi rezultatul se vede.sper sa nu o iei ca pe un afront ...ci exact asa cum am vrut sa fie...
RUY_BLAS
Postat pe 8 Martie 2010 20:24
Daca el umbla cu altele, ce te impiedica sa faci la fel si tu? Poate intre timp iti gasesti altul si-l lasi naibii pe asta, cu care se pare ca, de fapt, nici nu esti... Si uite-asa, pe cand o termini cu el, nu mai esti nici singura. Simplu. Asta merita.
corina2609
Postat pe 8 Martie 2010 22:59
buna, poate nu e prea tarziu sa mai adaug si eu cate ceva. nu din experienta mea, macar din tot ce se intampla in jurul nostru. Comunicarea, asta e solutia, macar si numai pentru a afla ce se doreste intr-o relatie, de la o relatie. iar la voi, relatia e profunda, sunteti de ceva timp impreuna, aveti si un copil. informeaza-te, instruieste-te si porneste tu lupta pentru relatia ta. daca o consideri numai a ta. daca o consideri ca apartinand la amandoi, si el observa lucrul asta, veti purta o discutie mai mult decat multumitoare, se vor observa si rezultate. fii buna, blanda, dar si bataioasa, apriga, foarte atenta si foarte pregatita. fii frumoasa, degajata si foarte bine instruita, astfel incat sa poti face fata oricaror provocari, caci vor apare si ele. fii tu insati, dar fii si altcineva, ofera-i noutate.
abdi
Postat pe 10 Martie 2010 09:48
dupa cum vezi si tu toti iti spunem sa-l lasi;LASA-L ODATA!!!parca au murit toti barbatii;bine ca ai parinti sa te ajute cu copilu iar tu sa-ti gasesti neaparat sevici ca sa-l faci gelos;sa vezi cum vine dupa tine
kudika152053
Postat pe 26 Martie 2010 13:21
Intr-o oarecare masura cred ca esti la fel de vinovata ca si el de comportamentul lui.
Nu ar fii trebuit sa ii permiti de la inceput sa isi neglijeze familia, nici sa ii accepti sa vina si sa plece cand vrea decat pentru faptul ca te intretine pe tine si pe copil doar nu l-ai facut singura nu?
Ar trebui sa te respecti mai mult atat pe tine cat si pe copilul tau , de multe ori in asemenea cazuri mai bine singura. Copilul creste simte si intelege mult mai multe decat iti poti imagina si il v-a durea raceala pe care o manifesta fata de el propiul tata , asta in cazul in care lucrurile vor ramane la fel ca si pana acum.
Poate ca daca vei schimba putin strategia si ii vei da de inteles ca nu mai esti dispusa sa accepti acest mod de viata v-a intelege........................
Cat despre frica, nu te lasa manipulata de ea, orice inceput e greu dar nu imposibil.
Nu rata sansa de a fii fericita cu un barbat care sa isi aprecieze cu adevarat familia.
Totul depinde de tine, daca vrei sa traiesti la fel ca si pana acum sau vrei sa lupti pentru a te simti cu adevarat implinita.
free_to_be_happy
Postat pe 20 Aprilie 2010 13:46

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
pro sau contra casatoriei 129 De la: roxana_8708 20 August 2009 02:30
Destin sau ce ! 19 De la: ella67 14 Ianuarie 2009 15:11
Oare cat va dura? Povestea vietii mele. 27 De la: barabass 29 Decembrie 2013 15:15
Rog sfaturi pertinente 79 De la: allexxe 28 Iunie 2009 18:44
Trecut imoral 33 De la: kudika_34821 2 Iunie 2013 13:41