Setari Cookie-uri

certuri neincetate....oare de ce?

sunt casatorita de 2 ani si jumatate,am 24 de ani,sotul meu 40.sunt surprinsa negativ de el la aproape fiecare cearta deoarece ma jigneste,e violent fizic si verbal iar eu,pt a ma proteja,am inceput sa devin mai egoista,mai orientata spre propriile teluri-terminarea facultatii,realizarea profesionala,pt a nu mai depinde financiar de nimeni.de-a lungul timpului,m-a plesnit de cateva ori,desi nu sunt o persoana cu care nu se poate vbi.dupa cearta,tot el imi injura familia,mama si-mi zice sa dispar din viata lui.dupa impacare(eu fac primul pas),spune ca nu a vbit serios si ca eu am fost vinovata,dar isi cere totusi scuze.are o fixatie cu mama,desi noi doua nu avem o relatie apropiata.mama ma ajuta financiar,atat.nu vbim despre mine si sotul meu.el imi face cadouri,imi satisface capriciile,dar nu iesim des impreuna,desi as vrea.inainte eram eu geloasa,acum el imi atraga atentia ca ma uit dupa unul sau altul.in general e sotul ideal,dar am zis,il apuca violenta si nu si-o poate controla.eu cu mama lui nu ne sportam,ea il influenteaza mult.nu avam copii.oare merita sa suport umilinta asta de dragul momentelor frumoase?nu ma vd pe viitor lg el...pt ca-mi repeta ca vrea sa plec la nervi.langa el am invatat multe,il apreciez,dar nu-l mai vreau aproape cum il doream.cum poate un om care e si tata si frate si iubit si sot pt mine sa se poarte asa?zice ca-l voi parasi oricum cd termin facultatea .e setat pe ideea asta.sincer,mi-a distrus increderea.desi am trecut prin suparari destul de mari pana la el si el mi-a fost alaturi la greu,acum simt ca ma dezamageste,parca urmarind despartirea noastra.e ciudat,dar simt ca ma iubeste,desi mereu ajunge tarziu acasa din cza serviciului.uneori devin suspicioasa,imi fac idei,dar imi trec cd ajuge acasa. ce e de facut?
ramo22gd
Postat pe 19 Februarie 2010 00:01
nu pot sa inteleg cum de mai stai langa o persoana care te-a lovit!nu am sa accept niciodata ca sotul meu sa dea in mine...ii dau o tigaie in cap si dupa am plecat...
roz5blue6lila7
Postat pe 19 Februarie 2010 00:08
Draga mea iti faci singura viata un cosmar, rupe-te de el cat mai poti si cat esti inca tanara.Viata e frumoasa, fiecare femeie merita sa fie fericita, iar fericirea nu ti-o gasesti langa un barbat care nu te respecta.Stiu ca e usor de se zis si greu de facut, dar de ce nu te-ai iubi mai mult pe tine.Meriti cei mai bun si meriti sa ai o viata linistita, nimeni pe lumea asta nu are dreptul sa te traumatizeze, mai putin tu care ar trebui sa-ti dai sansa mai buna.Nu ai fi singura femeie care se desparte...
kudika015246
Postat pe 19 Februarie 2010 00:58
stii si tu ce e de facut....da/l dracului!la propriu..
andreea_n_x
Postat pe 19 Februarie 2010 05:13
daca de la 24 de ani tu iti faci viata un calvar... cam cand vrei sa imbatranesti?de pe'acum?
Shhh
Postat pe 19 Februarie 2010 08:08
Singura solutie e despartirea.Cit mai repede cu atit mai bine.Ce esti tu? sacul lui de box?La fericirea ta nu te gindesti?Vei intilni fericirea adevarata intr-o zi si atunci te vei felicita, ca ai scapat de un asemenea om. Nu te merita.
kudika098645
Postat pe 19 Februarie 2010 08:20
Ce e de facut ? E d facut bagajele si plecat departe Acuma, daca el e frustrat s complexat vrei sa devii si tu la fel ? Esti tanara, pleaca si vezi-ti de viata ta, nu mai sta dupa tot felul de nebuni, ca numai tie iti complici viata. Plus ca, daca te-a lovit, nu inteleg de ce nu ai plecat imediat?! Eventual dupa tigaia de rigoare in capul lui
anissya
Postat pe 19 Februarie 2010 11:27
io in locul tau plecam in lume de mult..decat cu nebuni d ganu..mai ales k esti tanara...si nici nu aveti copii...
missyandreea18
Postat pe 21 Februarie 2010 13:38
CAUTA-TI RESPECTUL!! DAR NU LA EL..INTAI LA TINE PT TINE
ionelaela
Postat pe 22 Februarie 2010 13:18
"e sotul ideal,dar am zis,il apuca violenta si nu si-o poate controla"
un asa sot ideal mai rar cred ca as deveni si eu o sotie la fel de "ideala" si numai cu tigaia in cap i-as da
STOP VIOLENTEEEEEEEEEEI......... asta a fost o scandare de final
miss_darine
Postat pe 22 Februarie 2010 13:25
Nu merita sa te chinui. Mai bine nu va fi dar mai rau cu siguranta.
georgeta80
Postat pe 22 Februarie 2010 19:12
din pacate mai am un an si jumatate si termin facultatea,ma pot angaja in domeniul ce-mi place...pana atunci,nu am o stabilitate financiara.e mai delicat,nu vreau sa ma intorc la mama acasa,noi doua nu suntem de acord in ceea ce priveste relatiile-a fost inselata de tata 12 ani cu alta,nu a divortat,desi au fost cazuri de violenta si intre parintii mei.asta e mentalitatea ei,de a suporta orice,desi e independenta economic.deci,decat gura mamei si stresul pe care mi l-ar provoca,prefer sa ma incurajez cu gandul ca vreau sa ajung sa ma descurc singura si sa evit cat pot discutiile.nu seman cu ai mei,viata asta nu mi se potriveste,sunt prinsa la mijloc,cu speranta ca soarele va rasari si pe strada mea.stiu sa ma comport cu cei din jur,stiu sa ofer dar din pacate se pare ca la partea cu a primi in schimb macar cat daruiesc stau mai prost.
ramo22gd
Postat pe 23 Februarie 2010 14:17
De la: ramo22gd, la data 2010-02-23 14:17:54din pacate mai am un an si jumatate si termin facultatea,ma pot angaja in domeniul ce-mi place...pana atunci,nu am o stabilitate financiara.e mai delicat,nu vreau sa ma intorc la mama acasa,noi doua nu suntem de acord in ceea ce priveste relatiile-a fost inselata de tata 12 ani cu alta,nu a divortat,desi au fost cazuri de violenta si intre parintii mei.asta e mentalitatea ei,de a suporta orice,desi e independenta economic.deci,decat gura mamei si stresul pe care mi l-ar provoca,prefer sa ma incurajez cu gandul ca vreau sa ajung sa ma descurc singura si sa evit cat pot discutiile.nu seman cu ai mei,viata asta nu mi se potriveste,sunt prinsa la mijloc,cu speranta ca soarele va rasari si pe strada mea.stiu sa ma comport cu cei din jur,stiu sa ofer dar din pacate se pare ca la partea cu a primi in schimb macar cat daruiesc stau mai prost.


Pai na stai cu el pana termini facultatea, si chiar daca o termini si el vede ca nu pleci, sa stii ca nu se va schimba, o data ce te-a lovit se va repeta mereu din pacate, deci un viitor nu cred ca mai aveti, cel putin nu un viitor bun
Madamadalina69
Postat pe 23 Februarie 2010 19:08
De la: ramo22gd, la data 2010-02-23 14:17:54din pacate mai am un an si jumatate si termin facultatea,ma pot angaja in domeniul ce-mi place...pana atunci,nu am o stabilitate financiara.e mai delicat,nu vreau sa ma intorc la mama acasa,noi doua nu suntem de acord in ceea ce priveste relatiile-a fost inselata de tata 12 ani cu alta,nu a divortat,desi au fost cazuri de violenta si intre parintii mei.asta e mentalitatea ei,de a suporta orice,desi e independenta economic.deci,decat gura mamei si stresul pe care mi l-ar provoca,prefer sa ma incurajez cu gandul ca vreau sa ajung sa ma descurc singura si sa evit cat pot discutiile.nu seman cu ai mei,viata asta nu mi se potriveste,sunt prinsa la mijloc,cu speranta ca soarele va rasari si pe strada mea.stiu sa ma comport cu cei din jur,stiu sa ofer dar din pacate se pare ca la partea cu a primi in schimb macar cat daruiesc stau mai prost.

cauta ceva acum par-time...sa pui niste bani deoparte
roz5blue6lila7
Postat pe 23 Februarie 2010 19:14
sincer nu merita,prin ce treci u trec si eu dar nu e bine k stam mai bn suferim o luna 2 decat toata viata eu iti zik tie dar eu nu am curaju sal las e concubin da tot aia e gandestete dak asta vrei pe viitor batai,
alexukk
Postat pe 23 Februarie 2010 19:34
De la: ramo22gd, la data 2010-02-19 00:01:19sunt casatorita de 2 ani si jumatate,am 24 de ani,sotul meu 40.sunt surprinsa negativ de el la aproape fiecare cearta deoarece ma jigneste,e violent fizic si verbal iar eu,pt a ma proteja,am inceput sa devin mai egoista,mai orientata spre propriile teluri-terminarea facultatii,realizarea profesionala,pt a nu mai depinde financiar de nimeni.de-a lungul timpului,m-a plesnit de cateva ori,desi nu sunt o persoana cu care nu se poate vbi.dupa cearta,tot el imi injura familia,mama si-mi zice sa dispar din viata lui.dupa impacare(eu fac primul pas),spune ca nu a vbit serios si ca eu am fost vinovata,dar isi cere totusi scuze.are o fixatie cu mama,desi noi doua nu avem o relatie apropiata.mama ma ajuta financiar,atat.nu vbim despre mine si sotul meu.el imi face cadouri,imi satisface capriciile,dar nu iesim des impreuna,desi as vrea.inainte eram eu geloasa,acum el imi atraga atentia ca ma uit dupa unul sau altul.in general e sotul ideal,dar am zis,il apuca violenta si nu si-o poate controla.eu cu mama lui nu ne sportam,ea il influenteaza mult.nu avam copii.oare merita sa suport umilinta asta de dragul momentelor frumoase?nu ma vd pe viitor lg el...pt ca-mi repeta ca vrea sa plec la nervi.langa el am invatat multe,il apreciez,dar nu-l mai vreau aproape cum il doream.cum poate un om care e si tata si frate si iubit si sot pt mine sa se poarte asa?zice ca-l voi parasi oricum cd termin facultatea .e setat pe ideea asta.sincer,mi-a distrus increderea.desi am trecut prin suparari destul de mari pana la el si el mi-a fost alaturi la greu,acum simt ca ma dezamageste,parca urmarind despartirea noastra.e ciudat,dar simt ca ma iubeste,desi mereu ajunge tarziu acasa din cza serviciului.uneori devin suspicioasa,imi fac idei,dar imi trec cd ajuge acasa. ce e de facut?


"in general este sotul ideal"... glumesti,nu?un sot care te jicneste mereu,e violent si te loveste se poate numi ideal?
ella13
Postat pe 24 Februarie 2010 10:07
http://www.e-joculet.ro/punctaj.php?user=michelline&id_user=5668
michelline_bv
Postat pe 25 Februarie 2010 09:26
Imi pare rau pt ceea ce traiesti. Si eu eram aproape sa iau o decizie de genul asta. Probabil ca e omul care a fost langa tine cand ai avut cea mai mare nevoie, probabil el te-a format intr-o oarecare masura pt viata, ti-a fost si tata in anunmite momente, ti-a fost iubit cand aveai nevoie sa te alinte si sa te stranga in brate. E cu adevarat greu sa renunti la el, dar crede-ma ca nu e imposibil si iti spun asta pt ca si eu am trait langa un barbat mult mai matura decat mine, dar nu am ajuns la cele enumerate de tine. Frustrarea e de partea lui, pt ca din pacate, acum nu-ti mai intelege tineretea pe care o ai in avantaj fata de el si care il incanta, usor observa ca e posibil sa renunti si la aripa lui protectoare din ultimii ani, pt ca tu incepi cu adevarat sa fii femeie, ceea ce pt el e greu de acceptat pt ca nu mai necesiti atata dependenta de el. Gelozia e un factor care l-a inceput te-a marcat pe tne, cu timpul se aseaza pe umerii lui, si uite asa faceti schimb de trairi..ceea ce simteai tu la inceput simte el acum...Faptul ca uneori e agresiv, e modullui de a-ti spune ca ii aparti si ca e stapanaul tau, fara sa realizeze ca greseste in acel moment. Nu cred ca o renunti prea curand la el, nu neaparat pt ca il iubesti prea mult, ci pt ca ii esti recunoscatoare pt ce a facut pt tine, dar o sa ajungi si la saturatie. In timp sa devina de nesuportat si ar fi pacat ca tu sa-ti umbresti ascensiunea in viata de crizele lui de batranete. Bucura-te cat poti de momentele frumoase, pot ramane unice, dar gandeste-te ca e cineva pe lumea asta care cu siguranta te astepata pt mai tarziu. Te pup!!
uratzica
Postat pe 25 Februarie 2010 13:34
De la: ramo22gd, la data 2010-02-23 14:17:54din pacate mai am un an si jumatate si termin facultatea,ma pot angaja in domeniul ce-mi place...pana atunci,nu am o stabilitate financiara.e mai delicat,nu vreau sa ma intorc la mama acasa,noi doua nu suntem de acord in ceea ce priveste relatiile-a fost inselata de tata 12 ani cu alta,nu a divortat,desi au fost cazuri de violenta si intre parintii mei.asta e mentalitatea ei,de a suporta orice,desi e independenta economic.deci,decat gura mamei si stresul pe care mi l-ar provoca,prefer sa ma incurajez cu gandul ca vreau sa ajung sa ma descurc singura si sa evit cat pot discutiile.nu seman cu ai mei,viata asta nu mi se potriveste,sunt prinsa la mijloc,cu speranta ca soarele va rasari si pe strada mea.stiu sa ma comport cu cei din jur,stiu sa ofer dar din pacate se pare ca la partea cu a primi in schimb macar cat daruiesc stau mai prost.




... daca vrei sa incerci sa recuperezi ceva din familia ta ... paraseste-l ... violentza nu are ce cauta in nici o relatie ...

... cu cit iti faci mai multe socoteli, ce si cit timp mai trebuie sa stai cu el, cu atit devii la fel de vinovata de escaladarea violentzei si de distrugerea completa a familiei tale ...

... paraseste-l acum si spunei de ce o faci ... ca sa ai si timp sa te gindesti ce gresesti tu insati ... acum mai ai o sansa sa inteleaga ca exagereaza inainte de a fi prea straini si inraiti unul fatza de altul ...

... degeaba cauti raspunsuri pe internet ... intr-o familie trebuie sa fii tu insati ... nu te baza pe sfaturile altora sau interese materiale (mai stau pina cind) ... sa nu crezi ca nu v-a intelege ca l-ai folosit ... si atunci oricine se va inrai si mai mult ...


marco918
Postat pe 25 Februarie 2010 13:53
am plecat la drum in casnicia mea plina de avantul unui nou inceput,evand sprijin material substantial din partea mamei mele,cum am mai spus,nedepinzand decat sufleteste de sotul meu si,din pacate,din pctul de vedere al locuintei.eu am casa mea,construita de mama,dar e in afara orasului.sotul meu uraste ideea ca o am,refuzand sa mergem acolo macar pt cateva ore.eu ador tot ce inseamna respectiva constructie,reprezinta rodul imaginatiei mele,o posibila scapare...Din pacate,am nevoie de o situatie financiara proprie pt a nu da raportul nimanui pt deciziile luate,pt ca in mom in care va mai indrazni sa ridice mana asupra mea sa stiu ca ma urc in masina mea,indiferent de ceea ce zice mama,si sa ma sustin singura,locuind in casa mea,sa nu mai fiu niciodata pusa in situtia umilitoare de a mi se cere sa plec...ca si cum am fost luata de pe strazi,fara nimic.este adevarat,ma folosesc de ceea ce are sotul meu.eu as pleca astazi,dar nu pt ca am ales eu,ci pt ca nu mai pot sa privesc in urma si sa-mi aduc aminte de tot....Eu sunt singura ce suporta trecerea timpului,un comportament nepotrivit-desi mi s-a spus sa plec,am grija de tot ce inseamna curatenie,mancare,benzina pt masina...Sunt impacata cu mine insami ca am facut ce am putut pt a avea un viitor impreuna.Am fost un copil naiv.Acum am crescut si simt ca e mai bine singura decat mereu dezamagita.Facultatea e singura mea placere,e un fel de evadare.Sper ca nimeni altcineva sa nu fie intr-o astfel de situatie.Multumesc pt sfaturi si pt ca mi-ati acordat timpul vostru.
ramo22gd
Postat pe 27 Februarie 2010 12:30
un singur sfat am pentru tine: NU-TI IROSI TINERETEA LANGA O PERSOANA VIOLENTA!!! IUBIREA NU SE EXPRIMA PRIN VIOLENTA, NICIODATA! iar scuzele de dupa, nu-si au rostul de nicio culoare...e f bine ca vrei sa-ti termini facultatea si sa-ti faci o cariera, asta trebuie s ate intereseze, esti prea tanara sa imbatranesti prematur langa un astfel de om, pt ca asta va face din tine! ai grija de tine !
dydy88
Postat pe 5 Martie 2010 00:24
De la: ramo22gd, la data 2010-02-27 12:30:11am plecat la drum in casnicia mea plina de avantul unui nou inceput,evand sprijin material substantial din partea mamei mele,cum am mai spus,nedepinzand decat sufleteste de sotul meu si,din pacate,din pctul de vedere al locuintei.eu am casa mea,construita de mama,dar e in afara orasului.sotul meu uraste ideea ca o am,refuzand sa mergem acolo macar pt cateva ore.eu ador tot ce inseamna respectiva constructie,reprezinta rodul imaginatiei mele,o posibila scapare...Din pacate,am nevoie de o situatie financiara proprie pt a nu da raportul nimanui pt deciziile luate,pt ca in mom in care va mai indrazni sa ridice mana asupra mea sa stiu ca ma urc in masina mea,indiferent de ceea ce zice mama,si sa ma sustin singura,locuind in casa mea,sa nu mai fiu niciodata pusa in situtia umilitoare de a mi se cere sa plec...ca si cum am fost luata de pe strazi,fara nimic.este adevarat,ma folosesc de ceea ce are sotul meu.eu as pleca astazi,dar nu pt ca am ales eu,ci pt ca nu mai pot sa privesc in urma si sa-mi aduc aminte de tot....Eu sunt singura ce suporta trecerea timpului,un comportament nepotrivit-desi mi s-a spus sa plec,am grija de tot ce inseamna curatenie,mancare,benzina pt masina...Sunt impacata cu mine insami ca am facut ce am putut pt a avea un viitor impreuna.Am fost un copil naiv.Acum am crescut si simt ca e mai bine singura decat mereu dezamagita.Facultatea e singura mea placere,e un fel de evadare.Sper ca nimeni altcineva sa nu fie intr-o astfel de situatie.Multumesc pt sfaturi si pt ca mi-ati acordat timpul vostru.






... mai fata ... te dezamagesti singura ... stind intr-o colivie cu usa deschisa ... ca tine sint milioane de oameni ... nu trebuie sa te ACRESTI inainte de vreme ... fa-ti socotelile si pleaca cit mai poti recupera ceva din familia asta ... asa poate vedea si el ca ai vointza ... poti gasi un servici oarecare si merge la facultate ... maica-ta o sa te ajute ... si poate si barbati-tu o sa inteleaga ... sinteti tineri si e placut sa va jucati cu cuvintele mari ... dar trebuie sa arati unde sint limitele ... si sa vezi reactiile adevarate ...


marco918
Postat pe 5 Martie 2010 00:34
DRAGA COPILA...ITI ZIC ASA CACI EU AM COPIL DE VIRSTA TA....vezi cita lume ti-a scris ???citeste cu atentie si asculta ...concluzia este ca esti deja cuprinsa de depresia creata de accest om....SOTUL TAU ZICI??/.....ASCULTA CE ITI SCRIU EU SI CELELALTE...CA NU DEGEABA AI SCRIS AICI ACEST TOPIC!!..ai simtit sa ceri ajutor..inca un semn de alarma..fa ce poti si scapa de accest,,BASTARD,,...si iarta-ma ca zic asa.....dar iti las adresa mea de mail si scriemi cind se face baiat de treaba???/..te distruge draguta credema....ma doare inima ca citesc atitea lucruri la un copil...esti o fata de 25 ani care trec si nu ii mai vezi....daca nu se forteaza sa macar sa se faca ca o accepta cit de cit pe mama ta ,,nu te iubeste nici pe tine,,..in dragoste faci compromisuri mari..ce nu poate sa respecte un pic mama ta???..el pe tine te toaca la cap sa te inebuneasca....mama ta ti-a dat viata si cite ti-o mai fii dat si acum tu ii dai tot lui.....!!!!NU SE MERITA!!!!!!..TE PUP SI FII TARE...gesy44@yahoo.com
hANY
Postat pe 8 Martie 2010 12:26
De la: ramo22gd, la data 2010-02-19 00:01:19sunt casatorita de 2 ani si jumatate,am 24 de ani,sotul meu 40.sunt surprinsa negativ de el la aproape fiecare cearta deoarece ma jigneste,e violent fizic si verbal iar eu,pt a ma proteja,am inceput sa devin mai egoista,mai orientata spre propriile teluri-terminarea facultatii,realizarea profesionala,pt a nu mai depinde financiar de nimeni.de-a lungul timpului,m-a plesnit de cateva ori,desi nu sunt o persoana cu care nu se poate vbi.dupa cearta,tot el imi injura familia,mama si-mi zice sa dispar din viata lui.dupa impacare(eu fac primul pas),spune ca nu a vbit serios si ca eu am fost vinovata,dar isi cere totusi scuze.are o fixatie cu mama,desi noi doua nu avem o relatie apropiata.mama ma ajuta financiar,atat.nu vbim despre mine si sotul meu.el imi face cadouri,imi satisface capriciile,dar nu iesim des impreuna,desi as vrea.inainte eram eu geloasa,acum el imi atraga atentia ca ma uit dupa unul sau altul.in general e sotul ideal,dar am zis,il apuca violenta si nu si-o poate controla.eu cu mama lui nu ne sportam,ea il influenteaza mult.nu avam copii.oare merita sa suport umilinta asta de dragul momentelor frumoase?nu ma vd pe viitor lg el...pt ca-mi repeta ca vrea sa plec la nervi.langa el am invatat multe,il apreciez,dar nu-l mai vreau aproape cum il doream.cum poate un om care e si tata si frate si iubit si sot pt mine sa se poarte asa?zice ca-l voi parasi oricum cd termin facultatea .e setat pe ideea asta.sincer,mi-a distrus increderea.desi am trecut prin suparari destul de mari pana la el si el mi-a fost alaturi la greu,acum simt ca ma dezamageste,parca urmarind despartirea noastra.e ciudat,dar simt ca ma iubeste,desi mereu ajunge tarziu acasa din cza serviciului.uneori devin suspicioasa,imi fac idei,dar imi trec cd ajuge acasa. ce e de facut?

fata mea fugi cat mai depaarte de acest asa zis om- sot nu cred ca merita sa stai langa asemenea animal cu toate scuzele lui eu la randul meu ca si celalate care tiau dat sfaturi iti spun calauzestete dupa propriile teluri in viata nu astepta de la altii ceea ce potoi face tu sa auzim numai de bine
GYPSI
Postat pe 8 Martie 2010 12:32
Buna.Am o prietena care a avut aceeasi problema.Ea tanara frumoasa iar el batran si urat.Intr-o zii la servici am vazut-o plangand si atunci mi-a povestit ceea ce ai povestit si tu,nu stiam ce sa-i spun,nu stiam cum sa o ajut ,dar sa hotarat si intr-o zii a plecat de la el,a stat la mine ,el credea ca nu o sa se descurce o vedea incapabila sa traiasca fara el deoarece ea era de la tara si in Bucuresti nu avea pe nimeni dar sa inselat.Dupa o perioada a inceput sa o caute cu flori o astepta la servici si sa-u inpacat.Nu spun sa faci la fel ca ea dar poate are si el o problema ,poate se teme ca o sa-l lasi si din cauza asta te jigneste.Vorbeste cu el intreaba-l de ce se poarta asa cu tine,dar nu-i mai permite sa te jigneasca pleaca la o prietena un timp lasa-l sa te caute .....Esti tanara si nu merita sa suferi...ioana
kudika092656
Postat pe 11 Martie 2010 09:14
asa nu se poate! in orice familie mai sunt certuri dar sa te loveasca e prea mult! eu nu accept jignirile nu mai spun de violenta fizica! sunt de parere ca certurile ar trebui sa fie constructive adik fiecare sa invete ceva din asta sa nu faca ce nu ii place celuilalt la noi asa e!
dar ce spui tu intrece orice masura e clar ca nu te respecata deci relatia nu-si mai are rostul unde nu e respect nu e dragoste nu e nimic! in felul asta lucrurile se vor inrautati! i-a o decizie repede esti inca f tanara!
yulissa21_ro
Postat pe 11 Martie 2010 09:26
De la: yulissa21_ro, la data 2010-03-11 09:26:57asa nu se poate! in orice familie mai sunt certuri dar sa te loveasca e prea mult! eu nu accept jignirile nu mai spun de violenta fizica! sunt de parere ca certurile ar trebui sa fie constructive adik fiecare sa invete ceva din asta sa nu faca ce nu ii place celuilalt la noi asa e!
dar ce spui tu intrece orice masura e clar ca nu te respecata deci relatia nu-si mai are rostul unde nu e respect nu e dragoste nu e nimic! in felul asta lucrurile se vor inrautati! i-a o decizie repede esti inca f tanara!
Dar ce sa respecte sotul la o fufa ? Eu stiu ca fufele sant dispretuite nu respectate !!!
cristinxxx
Postat pe 11 Martie 2010 09:34
daca ramai cu el, dupa ce trec ani o sa-ti dai seama ce mult ai gresit.ani acestia frumosi nu ti mai da nimeni inapoi si nu meritam nici una jigniri si umilinta.nu ii cauta scuze, asa e el si nu se schimba, e dominant si te supune la maltrato fizico si psihico. nu permite la nimeni sa te trateze asa.eu am trecut prin asta in plus cu un copil, dar am trecut peste .fi tare si nu te amagi singura, nu se schimba.astia sunt bolnavi psihic de aceea se comporta asa, au 2 personalitati.fostul meu era la fel asa ca stiu ce vorbesc.
sa te ajute dumnezeu.
kudika141987
Postat pe 11 Martie 2010 10:09
chiar ieri am incercat si reusit sa previn o cearta spunandu-i sa inceteze sa tipe.dupa,tot el mi-a intors spatele si nu mi-a vbit astazi toata ziua.a scris cineva ca as fi vreo fufa,prefer sa ignor asta,deoarece barbatul respectiv si-ar dori in mod sigur ca sotia lui sa fie asa fufa ca mine...mereu asteptandu-l cu masa pusa,iubitoare,lipicioasa,cu 2 facultati la activ si fidela chiar in conditiile actuale.in sfarsit,vreau sa adaug ca am avut tentative de despartire(3)dar ma cauta imediat.nici nu mai pot sa vb despre situatia asta pt ca ma depaseste si e dureroasa.

ramo22gd
Postat pe 11 Martie 2010 19:06
foarte sincer ,dupa parerea mea este un om care te va distruge in timp;un sfat prietenesc {eu am 49 ani) cauta-ti un partener langa care sa te simti apreciata ,iubita ,care sa-ti fie alaturi la nevoie si sa nu fie influentat de "mamica".
acest tip de om ,cu care esti tu acum,in momentul in care vei avea mai mare nevoie de sprijin te va lovi mai tare ,nu sa te incurajeze; itzi distruge stima de sine si increderea in tine pt.ca are complexele lui si este un egoist ; nu aceasta este dragostea.

cu sinceritate
violeta
vio61
Postat pe 12 Martie 2010 07:42

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Poate reinvia iubirea?:( 16 De la: kudika029282 19 Septembrie 2009 18:55
OARE DE CE SUNT FEMEILE ATAT DE NEFERICITE???? 4 De la: geo_reincarcat_iara 21 Septembrie 2010 18:33
dupa ce iti dai seama ca iubesti pe cineva . . . ? 7 De la: _dulcik_ 6 Iulie 2009 13:40
hmmmm 2 De la: SPOTYYY 23 Octombrie 2009 16:58
Cum sa procedez? help me !! 9 De la: teo_ 14 Aprilie 2010 13:16