Setari Cookie-uri

M-a inselat sotia, vreau sa o iert dar nu stiu cum sa fac asta

De la: one_size, la data 2010-03-05 09:49:47iti explic yo dontico!
ea a inselat prima si atunci tre sa aibe ciocu mic! ca apoi si el a inselat nu se mai pune!



pai s-o mai insele inca o data si asa o iarta si pentru ca i-a tot reprosat
Dontyyy
Postat pe 5 Martie 2010 09:54
Omule.... n-ai nici-o scuza ,ti-ai luat-o , spui ca te pricepi la femei ai trecut printre picioarele multora de ce-ai crezut ca a ta este altfel, de ce nu ai vazut ca s'a ta sotie este tot femeie !Vezi opiniile ,vezi cum gandesc
cristinxxx
Postat pe 5 Martie 2010 09:55
De la: cristinxxx, la data 2010-03-05 09:55:34 Omule.... n-ai nici-o scuza ,ti-ai luat-o , spui ca te pricepi la femei ai trecut printre picioarele multora de ce-ai crezut ca a ta este altfel, de ce nu ai vazut ca s'a ta sotie este tot femeie !Vezi opiniile ,vezi cum gandesc


adica cum gandim?,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,daca o femeie insala automat este c,,va daca un barbat inseala este"barbat",,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,ma lashi?,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,cum spuneai si tu suntetzi doar niste fufalai
Dontyyy
Postat pe 5 Martie 2010 09:59
De la: Dontyyy, la data 2010-03-05 09:59:53
De la: cristinxxx, la data 2010-03-05 09:55:34 Omule.... n-ai nici-o scuza ,ti-ai luat-o , spui ca te pricepi la femei ai trecut printre picioarele multora de ce-ai crezut ca a ta este altfel, de ce nu ai vazut ca s'a ta sotie este tot femeie !Vezi opiniile ,vezi cum gandesc


adica cum gandim?,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,daca o femeie insala automat este c,,va daca un barbat inseala este"barbat",,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,ma lashi?,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,cum spuneai si tu suntetzi doar niste fufalai


dontico nu te enerva mamica!

stii ca asta este un proverb de a lui Napoleon!
numa ca in final desi nu tuturor barbatilor le convine spune ca sa nu uitam ca si mama si sor-mea sunt tot femei!
one_size
Postat pe 5 Martie 2010 10:05
aa si sa nu uit ..oricat de cu_rve ar fi femeile intotdeauna se gasesc fraieri care sa le iei la ei acasa si sa le faca asa zise doamne!
one_size
Postat pe 5 Martie 2010 10:07
De la: Dezamagit, la data 2010-02-21 01:17:03Buna
Am si eu nevoie de cateva sfaturi, daca se poate de la persoane care chiar stiu cate ceva despre problema, as fi recunoscator.
In urma cu 2 saptamani, intr-un moment de sinceritate excesiva, sotia mi-a marturisit ca m-a inselat in urma cu cativa ani, cu un barbat care ii era coleg, au avut o relatie de aprox 1 un. Din cate mi-a spus, am inteles ca nu l-a iubit, desi e greu de admis asta, insa ce ma doare cel mai mult e altceva.
Casatoria noastra dureaza de 16 ani si avem 2 fetite minunate si le iubesc enorm.
Cu toate ca am trecut prin aceasi problema, adica am inselat la randul meu,inainte sa faca ea asta si am marturisit asta in urma cu mai multi ani, am spus si care a fost motivatia mea, desi in astfel de momente e aproape ridicol sa expui motivatii, dar ea le stia inainte sa le afle de la mine, ea m-a iertat.
Mi-e greu si nu stiu cum sa trec peste aceasta perioada, nu pot sa uit ca o perioada de cativa ani, in care am fost sincer si deschis complet fata de ea, ea mi-a ascuns si mi-a reprosat de atatea ori ca am ranit-o, si avea dreptate, dar ea stia ca a facut acelasi lucru, dar nu mi-a marturisit.Cu alte cuvinte m-a jignit de atatea ori si pe buna dreptate, dar ea nu era impecabila, si asta ma doare, dincolo de asta, eu mi-am dat seama in mai multe randuri ca are pe cineva in perioada respective, insa a negat de fiecare data.
Eu nu stiu cum sa fac, cum ar trebui sa procedez, ne-am certat in fiecare zi din cauza asta, dar dupa 10 zile am hotarat sa ma separ pentru cateva zile, sa-mi limpezesc gandurile, dar mai mult am plecat pt ca nu vreau sa o jignesc la randul meu, nu vreau sa o supar si mai ales sa auda si copii unele lucruri si sa ii vad suparati, am preferat sa plec, desi ma doare ingrozitor.
O am mereu in imagine cu acea persoana, ma bantuie acea relatie a ei cu cineva pe care eu il cunosc, mi-a fost coleg si mie in acea prioada, dar eu am demisionat de la acea firma.
Cum pot sa scap de aceste fantome ale trecutului ei, o iubesc,imi iubesc copii, dar nu stiu cum sa procedez si vreau sa o iert sa trec peste tot.
Multumesc pentru ajutor!


dar ea oare nu te-a avut" mereu in imagine" cu cealalta cand a aflat k ai inselato???in plus daca tu ai avut motive fi sigur k le-a avut si ea
bruneagra25
Postat pe 5 Martie 2010 10:12
De la: one_size, la data 2010-03-05 10:07:00aa si sa nu uit ..oricat de cu_rve ar fi femeile intotdeauna se gasesc fraieri care sa le iei la ei acasa si sa le faca asa zise doamne!
...asa desavirseste ideea ...
cristinxxx
Postat pe 5 Martie 2010 10:16
De la: cristinxxx, la data 2010-03-05 10:16:54
De la: one_size, la data 2010-03-05 10:07:00aa si sa nu uit ..oricat de cu_rve ar fi femeile intotdeauna se gasesc fraieri care sa le iei la ei acasa si sa le faca asa zise doamne!
...asa desavirseste ideea ...


pai nu am dreptate?
toti zic ca toate femeile sunt cu_rve...si cand te gandesti ca toti sunteti inconjurati de macar o singura prezenta feminina! fie mama, bunica, fiica, nepoata!
si in final sunteti toti niste fii de cu_rve,nu?
one_size
Postat pe 5 Martie 2010 11:06
ahhh...si va pare rau...ca se gasesc unii care sa ia acasa pe unele...si sa le faca ..doamne!!!!!!...cunosc psihologia asta....si in realitate o miros de la distantza.....dau cu creierele astea de pereti ca nu/s bune!!!!!1
andreea_n_x
Postat pe 5 Martie 2010 11:11
De la: one_size, la data 2010-03-05 11:06:53
De la: cristinxxx, la data 2010-03-05 10:16:54
De la: one_size, la data 2010-03-05 10:07:00aa si sa nu uit ..oricat de cu_rve ar fi femeile intotdeauna se gasesc fraieri care sa le iei la ei acasa si sa le faca asa zise doamne!
...asa desavirseste ideea ...


pai nu am dreptate?
toti zic ca toate femeile sunt cu_rve...si cand te gandesti ca toti sunteti inconjurati de macar o singura prezenta feminina! fie mama, bunica, fiica, nepoata!
si in final sunteti toti niste fii de cu_rve,nu?

Si morala care-i ......cum ramane
cristinxxx
Postat pe 5 Martie 2010 11:13
si ma rog...care/s curve?...alea care nu stiu altceva decat...menajeria casei?....
nici vorba....alea/s nenorocie.....curve/s alea...din masini scumpe....si care nu au pus mana in viatza lor pe vreun vas sa/l spele....si care se plimba in lumea de lux....si bani multi!
andreea_n_x
Postat pe 5 Martie 2010 11:14
De la: cristinxxx, la data 2010-03-05 11:13:13
Si morala care-i ......cum ramane

pai daca toate femeile care este, este cu_rve...nu te mai da cocos ca tot o cu_rva ai acasa,nu?
merge?sau sa mai caut o alta morala?
one_size
Postat pe 5 Martie 2010 11:18
De la: one_size, la data 2010-03-05 11:18:01
De la: cristinxxx, la data 2010-03-05 11:13:13
Si morala care-i ......cum ramane

pai daca toate femeile care este, este cu_rve...nu te mai da cocos ca tot o cu_rva ai acasa,nu?
merge?sau sa mai caut o alta morala?
Exact da-i sub supraveghere,avand libertate-a sa faca ce vrea daca-i convine eticheta si statutul moral ce-l va obtine...
cristinxxx
Postat pe 5 Martie 2010 11:25
De la: cristinxxx, la data 2010-03-05 11:25:00
De la: one_size, la data 2010-03-05 11:18:01
De la: cristinxxx, la data 2010-03-05 11:13:13
Si morala care-i ......cum ramane

pai daca toate femeile care este, este cu_rve...nu te mai da cocos ca tot o cu_rva ai acasa,nu?
merge?sau sa mai caut o alta morala?
Exact da-i sub supraveghere,avand libertate-a sa faca ce vrea daca-i convine eticheta si statutul moral ce-l va obtine...

fiecare cum se simte!
one_size
Postat pe 5 Martie 2010 11:30
De la: one_size, la data 2010-03-05 11:30:46
De la: cristinxxx, la data 2010-03-05 11:25:00
De la: one_size, la data 2010-03-05 11:18:01
De la: cristinxxx, la data 2010-03-05 11:13:13
Si morala care-i ......cum ramane

pai daca toate femeile care este, este cu_rve...nu te mai da cocos ca tot o cu_rva ai acasa,nu?
merge?sau sa mai caut o alta morala?
Exact da-i sub supraveghere,avand libertate-a sa faca ce vrea daca-i convine eticheta si statutul moral ce-l va obtine...

fiecare cum se simte!
Asta era ideia ...si morala finala ,multe sant si nu se simt !!!!!!
cristinxxx
Postat pe 5 Martie 2010 11:36
da alea care se simt si nu/s?????
andreea_n_x
Postat pe 5 Martie 2010 11:38
De la: cristinxxx, la data 2010-03-05 09:55:34 Omule.... n-ai nici-o scuza ,ti-ai luat-o , spui ca te pricepi la femei ai trecut printre picioarele multora de ce-ai crezut ca a ta este altfel, de ce nu ai vazut ca s'a ta sotie este tot femeie !Vezi opiniile ,vezi cum gandesc

...voi credeti ca daca treceti printre picioarele multor femei....si stiti ce au ele in cap si ..sau in suflet????../...aicea v/ati luat/o toti!!!!!!!!!!
andreea_n_x
Postat pe 5 Martie 2010 11:39
De la: andreea_n_x, la data 2010-03-05 11:38:22da alea care se simt si nu/s?????


alea inseamna ca sunt slabe de inger si au un creier foarte bun de spalat incat dupa ce il speli imprimi orice pe el!
da tu te simti?
one_size
Postat pe 5 Martie 2010 11:40
De la: andreea_n_x, la data 2010-03-05 11:38:22da alea care se simt si nu/s?????
Cum ....?!!!
cristinxxx
Postat pe 5 Martie 2010 11:43
De la: cristinxxx, la data 2010-03-05 11:43:25
De la: andreea_n_x, la data 2010-03-05 11:38:22da alea care se simt si nu/s?????
Cum ....?!!!


cum? ce cum?
one_size
Postat pe 5 Martie 2010 11:47
nicossia
Postat pe 5 Martie 2010 11:49
De la: Dezamagit, la data 2010-02-21 01:17:03Buna
Am si eu nevoie de cateva sfaturi, daca se poate de la persoane care chiar stiu cate ceva despre problema, as fi recunoscator.
In urma cu 2 saptamani, intr-un moment de sinceritate excesiva, sotia mi-a marturisit ca m-a inselat in urma cu cativa ani, cu un barbat care ii era coleg, au avut o relatie de aprox 1 un. Din cate mi-a spus, am inteles ca nu l-a iubit, desi e greu de admis asta, insa ce ma doare cel mai mult e altceva.
Casatoria noastra dureaza de 16 ani si avem 2 fetite minunate si le iubesc enorm.
Cu toate ca am trecut prin aceasi problema, adica am inselat la randul meu,inainte sa faca ea asta si am marturisit asta in urma cu mai multi ani, am spus si care a fost motivatia mea, desi in astfel de momente e aproape ridicol sa expui motivatii, dar ea le stia inainte sa le afle de la mine, ea m-a iertat.
Mi-e greu si nu stiu cum sa trec peste aceasta perioada, nu pot sa uit ca o perioada de cativa ani, in care am fost sincer si deschis complet fata de ea, ea mi-a ascuns si mi-a reprosat de atatea ori ca am ranit-o, si avea dreptate, dar ea stia ca a facut acelasi lucru, dar nu mi-a marturisit.Cu alte cuvinte m-a jignit de atatea ori si pe buna dreptate, dar ea nu era impecabila, si asta ma doare, dincolo de asta, eu mi-am dat seama in mai multe randuri ca are pe cineva in perioada respective, insa a negat de fiecare data.
Ce-ar fi sa nu fie nimic adevarat din ce ti-a zis dna ta,sa-ti fi zis-o doar asa,sa-ti vada reactia?Sa vezi cat se sufera la faze de-astea?Si a avut ce vedea,nu's cum sa-ti zic!
Ca asa,ce sens ar avea sa-ti spuna,dupa atata timp,cand pericolul a trecut?Cine-si strica 'linistea' aiurea?
Eu nu stiu cum sa fac, cum ar trebui sa procedez, ne-am certat in fiecare zi din cauza asta, dar dupa 10 zile am hotarat sa ma separ pentru cateva zile, sa-mi limpezesc gandurile, dar mai mult am plecat pt ca nu vreau sa o jignesc la randul meu, nu vreau sa o supar si mai ales sa auda si copii unele lucruri si sa ii vad suparati, am preferat sa plec, desi ma doare ingrozitor.
O am mereu in imagine cu acea persoana, ma bantuie acea relatie a ei cu cineva pe care eu il cunosc, mi-a fost coleg si mie in acea prioada, dar eu am demisionat de la acea firma.
Cum pot sa scap de aceste fantome ale trecutului ei, o iubesc,imi iubesc copii, dar nu stiu cum sa procedez si vreau sa o iert sa trec peste tot.
Multumesc pentru ajutor!


Ce-ar fi sa nu fie nimic adevarat din ce ti-a zis dna ta,sa-ti fi zis-o doar asa,sa-ti vada reactia?Sa vezi cat se sufera la faze de-astea?Si a avut ce vedea,nu's cum sa-ti zic!
Ca asa,ce sens ar avea sa-ti spuna,dupa atata timp,cand pericolul a trecut?Cine-si strica 'linistea' aiurea?
nicossia
Postat pe 5 Martie 2010 11:50
Invatati o limba noua dragilor? Traduceti-mi si mie , nu fiti egoisti !

Postat pe 5 Martie 2010 11:51
De la: scorpio67, la data 2010-03-05 11:51:26Invatati o limba noua dragilor? Traduceti-mi si mie , nu fiti egoisti !

stai la rand ...ca acum luam lectii! si nu mai face galagie!
one_size
Postat pe 5 Martie 2010 11:53
De la: one_size, la data 2010-03-05 11:53:25
De la: scorpio67, la data 2010-03-05 11:51:26Invatati o limba noua dragilor? Traduceti-mi si mie , nu fiti egoisti !

stai la rand ...ca acum luam lectii! si nu mai face galagie!


Gata, mi-am luat caietul sa notez , sa nu raman proasta!

Postat pe 5 Martie 2010 11:55
De la: scorpio67, la data 2010-03-05 11:51:26Invatati o limba noua dragilor? Traduceti-mi si mie , nu fiti egoisti !



de cand cu fatuca asta am ajuns la concluzia ca se poate si mai rau
Dontyyy
Postat pe 5 Martie 2010 11:58
De la: Dontyyy, la data 2010-03-05 11:58:20
De la: scorpio67, la data 2010-03-05 11:51:26Invatati o limba noua dragilor? Traduceti-mi si mie , nu fiti egoisti !



de cand cu fatuca asta am ajuns la concluzia ca se poate si mai rau

dontico nu te mai hlizi ca te pune tanti invatatoarea la colt!
one_size
Postat pe 5 Martie 2010 12:01
De la: one_size, la data 2010-03-05 12:01:03
De la: Dontyyy, la data 2010-03-05 11:58:20
De la: scorpio67, la data 2010-03-05 11:51:26Invatati o limba noua dragilor? Traduceti-mi si mie , nu fiti egoisti !



de cand cu fatuca asta am ajuns la concluzia ca se poate si mai rau

dontico nu te mai hlizi ca te pune tanti invatatoarea la colt!


numai la funduletz sa nu ma bata ca dupa aceea ma simt!!!
Dontyyy
Postat pe 5 Martie 2010 12:04
Da lasati vrabiuta-n pace ...cotofenelor.....
cristinxxx
Postat pe 5 Martie 2010 12:04
De la: cristinxxx, la data 2010-03-05 12:04:56 Da lasati vrabiuta-n pace ...cotofenelor.....



Pe spinarea unui bivol mare, negru, fioros,
Se plimba o coþofanã
Când în sus ºi când în jos.
Un cãþel trecând pe-acolo s-a oprit mirat în loc:
— Ah, ce mare dobitoc!
Nu-l credeam aºa de prost
Sã ia-n spate pe oricine...
Ia stai, frate, cã e rost
Sã mã plimbe ºi pe mine!

Cugetând aºa, se trage îndãrãt sã-ºi facã vânt,
Se piteºte la pãmânt
ªi de-odatã — zdup! — îi sare
Bivolului în spinare...

Ce s-a întâmplat pe urmã nu e greu de-nchipuit.
Apucat cam fãrã veste, bivolul a tresãrit,
Dar i-a fost destul o clipã sã se scuture, ºi-apoi
Sã-l rãstoarne,
Sã-l ia-n coarne
ªi cât colo sã-l arunce, ca pe-o zdreanþã în trifoi.

— Ce-ai gândit tu oare, javrã? Au, crezut-ai cã sunt mort?
Coþofana, treacã-meargã, pe spinare o suport
Cã mã apãrã de muºte, de þânþari ºi de tãuni
ªi de alte spurcãciuni...
Pe când tu, potaie proastã, cam ce slujbã poþi sã-mi faci?
Nu mi-ar fi ruºine mie de viþei ºi de malaci,
Bivol mare ºi puternic, gospodar cu greutate,
Sã te port degeaba-n spate?...
one_size
Postat pe 5 Martie 2010 12:09

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
tot despre o fosta a prietenului meu 131 De la: kudika_01 2 Iulie 2012 02:31
Cred ca sunt paranoica,va rog ajutati-ma sa-mi revin 58 De la: alyn27 27 Iunie 2010 12:53
ceva ce ma framanta ... 54 De la: GABYTA13 17 August 2009 23:32
SE MAI POATE CONTINUA ASA??? 17 De la: kudika113088 8 August 2010 11:53
Consiliere in probleme de dragoste si parteneriat, etc pe eUniversum 3 De la: faith74 22 Octombrie 2011 18:01