Setari Cookie-uri

care este povestea voastra de dragoste?

sunt sigura k fiecare dintre voi aveti o poveste frumoasa de dragoste! care este asceasta?
nebuna_scumpyk
Postat pe 21 Februarie 2010 11:19
de ce esti tu asa curioasa ?
yumy
Postat pe 21 Februarie 2010 11:22
De la: nebuna_scumpyk, la data 2010-02-21 11:19:55sunt sigura k fiecare dintre voi aveti o poveste frumoasa de dragoste! care este asceasta?

cred ca ar fi frumos sa incepi cu a ta
vocea_inimii
Postat pe 21 Februarie 2010 11:22
astept cu nerabdare
yumy
Postat pe 21 Februarie 2010 11:24
o poveste de dragoste incepe cu.........inceput....cuprins ...si poate cu finalitate sau nu!!!!!!!
just_heaven
Postat pe 21 Februarie 2010 11:29
De la: just_heaven, la data 2010-02-21 11:29:22o poveste de dragoste incepe cu.........inceput....cuprins ...si poate cu finalitate sau nu!!!!!!!

happily ever after
miss_darine
Postat pe 22 Februarie 2010 13:33
dar poate ai tu mai multe si ne starnesti noua atentia
ionelaela
Postat pe 22 Februarie 2010 13:37
De la: ionelaela, la data 2010-02-22 13:37:32dar poate ai tu mai multe si ne starnesti noua atentia

iote aici o tanti cu muuuuuuuulte povesti de iubire:

De la: daxienne, la data 2010-02-17 16:36:58Fetelor, ce pot eu sa va spun despre barbati e ca n-am cunoscut chiar toate zodiile dar capricornii mi se par groaznici, balantele sunt mult prea lasa-ma sa te las pt.femeile gemeni, pestii parca un pic prea sensibili, taurii sub nicio forma, varsatorii da sunt funny, inteligenti si la fel de curiosi ca noi, leii mmmm nu prea m-au dat pe spate, scorpionii pasionali dar si f.razbunatori pt.gustul meu cel putin, sagetatorii-s cam instabili, in actiuni, apucaturi, sa nu zic de-a dreptul nebuni unii racii un pic cam conservatori.....si ce-a mai ramas??? ....c-as mai avea ceva vreme

miss_darine
Postat pe 22 Februarie 2010 13:46
Actuala?(ca doar nu le vrei p'alalalte,fostele-belelele)Ma place un om si in timp am ajuns sa-l plac si eu.Dar...stiind ca fiecare am strans "bagaje"...nu stiu daca va fi ceva sau nu.Ma place si-mi place,nu m-a deranjat vreodata,da' stiu ca daca traverseaza am probleme mult mai mari,iar daca nu ...nu si gata.
nicossia
Postat pe 27 Februarie 2010 10:28
Povestea mea incepe acum vreo 3 ani ...cand am cunoscut un baiat superb ...dar cum eu aveam un prieten de care nu ma puteam scapa pentru ca ma ameninta mereu ca se sinucide etc , nu puteam imparti cu el mai mult decat o prietenie...si asa a si fost ...dar mereu simteam atractia lui ...si prin felul lui de a se comporta cu mine se vedea de la o gara ca ma aprecia mai mult decat trebuia .

Dar eu a trebuit sa plec dupa 2 saptamani in Franta la mama si de atunci nu l-am mai vazut....dar intr-o Dunminica ( acum vreo 3 saptamani ) primesc un mesaj pe hi5 de la el (mi-a cautat profilul o zi intreaga) in care imi zice ca e si el in Franta ( in legiunea straina) si mi-a dat nr lui de telefon.

Am vorbit ore in sir ....vrute si nevrute iar weekendul asta a venit in Paris ...mi-a cunoscut si familia ...ai mei il adora ...ne-am plimbat noaptea prin ploaie ca nu mai gaseam taxiu (acum suntem raciti amandoi) ...am fost intr-un parc de distractii si el a castigat un ursulet ....a fost ca intr-un vis ...in plus eu voi fi prima lui femeie ...(e virgin) .... ...sincer cred ca am dat peste o perla rara!

Nu m-am gandit niciodata ca il voi revedea ....dar lumea e mica :D


Sper sa fie de durata ...scuze daca v-am plictisit



Va doresc o zi buna de tot !
frenchiegirl
Postat pe 2 Martie 2010 12:03
Povestea mea? Cum ghiersuiste menestrelul, eu cu anii, tu cu banii, suntem ca americanii!
Kathara
Postat pe 2 Martie 2010 13:59
ªAH-MAT!

Când te-am vãzut, erai kaki din cap pânã-n picioare,
pãr castaniu, iriºi cãprui, plãcutã asortare...

La prima noastrã întâlnire erai nespus de fericit,
un piersic roz pãreai în zare, de floare troienit.

ªi îþi venea nespus de bine în rozul de amant nebun,
aveai un zâmbet în privire, parcã îl vãd ºi acum.

Într-o rece zi de iarnã, chiar în ziua de Crãciun,
mi-ai cerut sã-þi fiu soþie ºi te-am acceptat stãpan.

Stãpan al visurilor mele, sub bradul verde-împodobit,
mi-ai oferit a ta iubire ºi dragostea ce ne-a unit.

Dar, într-o bunã zi de varã, în lanul galben - ce splendoare,
gelos fiind pe-a mea privire m-ai zis cã sunt „floare de soare”.

Eu þi-am rãspus: „dacã sunt floare ar trebui sã fii tu soare”...
ºi-atunci n-aº fi a oriºicui ci aº fi „floarea-soarelui”.

Viaþa noastrã - o vâltoare, ºi-a urmat cursul spre zenit
ºi mi-a rãmas frumoasa floare, ce tu mi-ai dãruit.

Mai cred ºi azi cã-i o minune, în ea pe tine te revãd
ºi regretãm cã ai plecat din lumea asta trecãtoare - ªah-mat!




Autor: Mariana Cârdei






miana2008
Postat pe 4 Martie 2010 02:15

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ab rocket! 4 De la: Ronnie_Coleman 17 Iulie 2009 21:41
femei 19 De la: michaela23 29 Octombrie 2009 19:59
poza 4 De la: witcher 6 Decembrie 2008 19:29
jurnal si piererea amintirilor 1 De la: dayy 17 August 2010 17:05
1martie 8 De la: sirghea 4 Martie 2010 14:58