Setari Cookie-uri

Chiar vrea o relatie serioasa?

Povestea mea incepe asa ...

Aqm aproape 1 luna..intr`o seara knd veneam de la scoala...umbland pe tele pana sa intr`un scara blocului,si neuitandu-ma dk vine cineva din fata mea,la un momendat knd ridic privirea din tele,vad in fata mea un baiat frumos:D kre isi intindea bratele ktre mine sa ma imbratiseze..un baiat p kre nu-l mai vazusem niciodata-n viata mea .
Luandu-ma in brate,i-am spus pe un ton rastit sa-si ia mainile de pe mine si s ma lase sa intr`un bloc,intrebandu-ma dk in scara acea stau si zikndu-i k da,a fugit la usha blocului,s-a pus in ea spunandu-mi k nu ma lasa sa trec pana nu`i dau nr meu de tele,nu am vrut s il dau,dar...tot nu s-a lasat :)).a intrat inaintea mea in blc si s-a pus in urm usha,in usha din interiorul scarii si ce a fst de asteptat,nu m-a lasat s trec pana nu i-am dat id-u,ptr k nr am refuzat categoric sa il dau.:">
Poate k va ganditi.dc nu am faqt-o dk mi se paruse un baiat frumos,dar da,n-am faqt-o ptr k eu eram implicata intr-o relatie cu un baiat din provincie(eu stau in bucuresti) mai mic dekt mine (eu 18,el 16) d 3 sapt,si ptr k stiam k gesturile astea sunt la ordinea zilei din partea baietilor;).
Ajungand in casa..si gandindu-ma la cele intamplate,imi cam suradea knd ma gande-am la el,cat de frumos era.Mentionez k nu este numai un simplu baiat frumos,pe deasupra este si finutz,si "nebun" de viata,glumetz un baiat kre stie dekt s traieasca nu cunoaste ce inseamna lipsuri,probleme..etc..(lucruri pe kre le-am descoperit mai tarziu).
Am asteptat nerabdatoare pe mess sa vad da-mi da add,ceea ce nu se intamplase:(..au trecut 1-2-3 zile apoi 1-2 sapt :( si nimic..nici prin cap nu`mi mai trecea k`mi va mai da add,de fapt sa spun sincer chiar uitasem faza intamplata...dar intr-o duminik seara knd m-am intors de la bunici si am intrat pe mess,am vazut un id-u strain.am intrb cn e ? si mi-a raspuns "Bebe.baiatul kre te-am oprit in fata blocului" Am ramas uimita k dupa atata timp nu a uitat de id-u meu si d mn :">,am vb ce am vb q el pe mess,din nou mi-a cerut nr.de tele ptr k nu era pe mess d la el d aksa ptr k momentan nu mai are net..dar nici d data aceasta nu am vrut s il dau,la kre..mi-a sps k ok atunci m vb pe mess.
si asa sa intamplat,a inceput s intre pe mess dupa tele,si bineinteles k am cedat si i-am dat nr de vdf,nu cel d cosm,iar imediat dupa c i l-am dat m-a sunat..si d atunci am vb q el la tele kred k 1sapt jumate,ore intregi state-am la tele imi povestea despre el,c facea,und era imi vb q iubita,mi-a spus k a avut si el o relatie de 1an jumatate (aqm 2 ani) din care a suferit enorm,si k d atunci si pana`n prezent a avut numai avenuturi ptr k stie k toate fetele sunt pe interes si k nu vor dekt bani,si k q mine si-ar dori o relatie serioasa.( noi suntem vecini,sta la 2 blocuri de mine).
Am tot stat si am "clocit"toate vb lui,tot ce-mi zicea..si ajunsesem la concluzia k ar trb s`mi dau o sansa q el..dar atunci knd ma desparte-am de pusti,ptr k nu as fi putut s-i sps k nu m vreau s stau cu el...
Dar..totusi s-a intamplat,mi-a trimis de ziua indragostitilor un msj in care ma intreba " zi vrei s stai cu mine ,sau ma tin ca un prost dupa tn?" si bineinteles k asta imi doream s fiu q el,si i-am rasp spunandu-i "eu nu te pun s ma astepti..dk vrei s stai cu mine ai 2 solutii,ori accepti sa stau si q pustiu,si s am o relatie dekt telefonik,nimic m mult,ori uitam totul si iti cauti pe altcineva " la kre mi-a rasp " Accept s stai si q el dar doar la telefon." si de atunci am ramas impreuna..:X adik in prezent :)) avem 1 sapt si 2 zile :">
Dupa acea duminik in care ne-am comb,luni am iesit q el in biliard,si in timp c eram q el ma suna Razvan,iar knd a vaz k suna,mi-a luat tele i-a rasp si i-a sps k s nu m mai caute k sunt prietena lui si s ma lase in pace dk nu vrea s aibe probleme cu el "
A 2a zi (marti) ma luat d mana si ma dus la mama lui aksa s o cunosc si s ma cunoasca,ptr k pana sa ma comb q el imi zisese k dk accept s stau cu el primul lucuru p kre-l va face e sa ma duca sa-i cunosc parintii"
Dupa iesirile astea..nu pot s spn k nu se poarta frumos cu mine.k nu mi-ar vb frumos,ptr k din iuby,gurita,viata mea nu ma scoate,la tele vb la fel de mult,ma cearta dk nu-i sps k vreau s ies,ma cearta dk nu stau la sc,imi spn k ma bate dk-i fac manevra sa-l insel chestii dastea,isi face planuri ptr aman2 ,planuri de Paste s merg la el la tara sa facem pastele acolo,s spn la lumea din liceu k sunt nevasta lui k s nu se ia nimeni de mine (ptr k are tov la mn in liceu) etc..
Dar cred k din nou va sare gandu la faptu k "dc dupa tot ce va povestesc nu sunt sigura k vrea o relatie serioasa cu mine"poi..da nu prea sunt ptr k de 2 ori s-a intamplat s-mi ceara bani..:| si.da i-am dat dekt o sg data..si mi se pare putin ciudat ptr k intr-o sapt d knd suntem impreuna poate s-mi ceara bani,fara stres.( el stie k mama mea e plecata in italia,dar nici parintii lui nu sunt m prejos,pot s spn k are o situatie materiala destul de buna..doar k ai lui nu prea-i m da ptr k joaca la aparate,d fapt juk,ptr k-mi zice k s-a lasat d knd sta q mine.)
Acum dupa parerea voastra sta pe interes? sau ptr k chiar vrea o rel serioasa,asa qm spn si mi-a cerut ptr k chiar nu a avut incotro si k e invatat s aibe bani?Voi ce parere aveti?:(
Se merita sa pun suflet sau?:(...mai bn il las aqm dekt m tarziu?:(
NicoBebe
Postat pe 23 Februarie 2010 00:32
sa-mi bag picioarele daca am inteles ceva ce doamne iarta-ma e "tele"...televizor?...stele? daca tot vrei un sfat incearca sa scrii mai putin si fara prescurtarile alea de mess
miss_darine
Postat pe 23 Februarie 2010 11:33
am citit de nu stiu cate ori partea asta "Acum dupa parerea voastra sta pe interes? sau ptr k chiar vrea o rel serioasa,asa qm spn si mi-a cerut ptr k chiar nu a avut incotro si k e invatat s aibe bani?Voi ce parere aveti?:(
Se merita sa pun suflet sau?:(...mai bn il las aqm dekt m tarziu?:(",,,,,,,,,,,,, si de fiecare data aceeasi reactzie ma "tavalesc" de ras
nu fata mea sta cu tine pentru vocabularul tau extrem de "bogat"
Dontyyy
Postat pe 23 Februarie 2010 11:41
De la: Dontyyy, la data 2010-02-23 11:41:01 am citit de nu stiu cate ori partea asta "Acum dupa parerea voastra sta pe interes? sau ptr k chiar vrea o rel serioasa,asa qm spn si mi-a cerut ptr k chiar nu a avut incotro si k e invatat s aibe bani?Voi ce parere aveti?:(
Se merita sa pun suflet sau?:(...mai bn il las aqm dekt m tarziu?:(",,,,,,,,,,,,, si de fiecare data aceeasi reactzie ma "tavalesc" de ras
nu fata mea sta cu tine pentru vocabularul tau extrem de "bogat"

e manelista donty...astia's cu interesu' si cu dusmanii oricum, bv tie ai avut rabdare sa citesti ceva mai mult...eu m-am oprit la "tele"
miss_darine
Postat pe 23 Februarie 2010 11:46
vai de mine
chiar am vrut sa citesc si sa raspund, dar au inceput sa-mi lacrimeze ochii de durere dupa doar primul rand...
si cand am dat scroll si am vazut cat de lung e mesaaajuuuuulllll

oh, nuuuuuuuuu
kitty_krieger
Postat pe 23 Februarie 2010 11:48
De la: pisicuta_razboinica, la data 2010-02-23 11:48:17vai de mine
chiar am vrut sa citesc si sa raspund, dar au inceput sa-mi lacrimeze ochii de durere dupa doar primul rand...
si cand am dat scroll si am vazut cat de lung e mesaaajuuuuulllll

oh, nuuuuuuuuu


a deschis doua topice cu acelasi subect
Dontyyy
Postat pe 23 Februarie 2010 11:49
De la: NicoBebe, la data 2010-02-23 00:32:05
1.
i-a rasp si i-a sps k s nu m mai caute k sunt prietena lui si s ma lase in pace dk nu vrea s aibe probleme cu el "

2.ma cearta dk nu stau la sc,imi spn k ma bate dk-i fac manevra sa-l insel chestii dastea,isi face planuri ptr aman2 ,planuri de Paste s merg la el la tara sa facem pastele acolo,s spn la lumea din liceu k sunt nevasta lui k s nu se ia nimeni de mine (ptr k are tov la mn in liceu) etc..
3.
2 ori s-a intamplat s-mi ceara bani..:| si.da i-am dat dekt o sg data..si mi se pare putin ciudat ptr k intr-o sapt d knd suntem impreuna poate s-mi ceara bani,fara stres.


ce de calitati are!plus simtul proprietatii foarte dezvoltat!
one_size
Postat pe 23 Februarie 2010 11:50
De la: Dontyyy, la data 2010-02-23 11:49:12
De la: pisicuta_razboinica, la data 2010-02-23 11:48:17vai de mine
chiar am vrut sa citesc si sa raspund, dar au inceput sa-mi lacrimeze ochii de durere dupa doar primul rand...
si cand am dat scroll si am vazut cat de lung e mesaaajuuuuulllll

oh, nuuuuuuuuu


a deschis doua topice cu acelasi subect

pe celalalt l-a postat la sex, "din greseala", nu?
kitty_krieger
Postat pe 23 Februarie 2010 11:51
De la: pisicuta_razboinica, la data 2010-02-23 11:48:17vai de mine
chiar am vrut sa citesc si sa raspund, dar au inceput sa-mi lacrimeze ochii de durere dupa doar primul rand...
si cand am dat scroll si am vazut cat de lung e mesaaajuuuuulllll

oh, nuuuuuuuuu

lasa pisi ca ti-am scos eu frazele importante!
one_size
Postat pe 23 Februarie 2010 11:51
De la: Dontyyy, la data 2010-02-23 11:49:12
a deschis doua topice cu acelasi subect

pai da sa fie sigura ca nu o ignoram!
one_size
Postat pe 23 Februarie 2010 11:52
De la: NicoBebe, la data 2010-02-23 00:32:05Povestea mea incepe asa ...

Aqm aproape 1 luna..intr`o seara knd veneam de la scoala...umbland pe tele pana sa intr`un scara blocului,si neuitandu-ma dk vine cineva din fata mea,la un momendat knd ridic privirea din tele,vad in fata mea un baiat frumos:D kre isi intindea bratele ktre mine sa ma imbratiseze..un baiat p kre nu-l mai vazusem niciodata-n viata mea .
Luandu-ma in brate,i-am spus pe un ton rastit sa-si ia mainile de pe mine si s ma lase sa intr`un bloc,intrebandu-ma dk in scara acea stau si zikndu-i k da,a fugit la usha blocului,s-a pus in ea spunandu-mi k nu ma lasa sa trec pana nu`i dau nr meu de tele,nu am vrut s il dau,dar...tot nu s-a lasat :)).a intrat inaintea mea in blc si s-a pus in urm usha,in usha din interiorul scarii si ce a fst de asteptat,nu m-a lasat s trec pana nu i-am dat id-u,ptr k nr am refuzat categoric sa il dau.:">
Poate k va ganditi.dc nu am faqt-o dk mi se paruse un baiat frumos,dar da,n-am faqt-o ptr k eu eram implicata intr-o relatie cu un baiat din provincie(eu stau in bucuresti) mai mic dekt mine (eu 18,el 16) d 3 sapt,si ptr k stiam k gesturile astea sunt la ordinea zilei din partea baietilor;).
Ajungand in casa..si gandindu-ma la cele intamplate,imi cam suradea knd ma gande-am la el,cat de frumos era.Mentionez k nu este numai un simplu baiat frumos,pe deasupra este si finutz,si "nebun" de viata,glumetz un baiat kre stie dekt s traieasca nu cunoaste ce inseamna lipsuri,probleme..etc..(lucruri pe kre le-am descoperit mai tarziu).
Am asteptat nerabdatoare pe mess sa vad da-mi da add,ceea ce nu se intamplase:(..au trecut 1-2-3 zile apoi 1-2 sapt :( si nimic..nici prin cap nu`mi mai trecea k`mi va mai da add,de fapt sa spun sincer chiar uitasem faza intamplata...dar intr-o duminik seara knd m-am intors de la bunici si am intrat pe mess,am vazut un id-u strain.am intrb cn e ? si mi-a raspuns "Bebe.baiatul kre te-am oprit in fata blocului" Am ramas uimita k dupa atata timp nu a uitat de id-u meu si d mn :">,am vb ce am vb q el pe mess,din nou mi-a cerut nr.de tele ptr k nu era pe mess d la el d aksa ptr k momentan nu mai are net..dar nici d data aceasta nu am vrut s il dau,la kre..mi-a sps k ok atunci m vb pe mess.
si asa sa intamplat,a inceput s intre pe mess dupa tele,si bineinteles k am cedat si i-am dat nr de vdf,nu cel d cosm,iar imediat dupa c i l-am dat m-a sunat..si d atunci am vb q el la tele kred k 1sapt jumate,ore intregi state-am la tele imi povestea despre el,c facea,und era imi vb q iubita,mi-a spus k a avut si el o relatie de 1an jumatate (aqm 2 ani) din care a suferit enorm,si k d atunci si pana`n prezent a avut numai avenuturi ptr k stie k toate fetele sunt pe interes si k nu vor dekt bani,si k q mine si-ar dori o relatie serioasa.( noi suntem vecini,sta la 2 blocuri de mine).
Am tot stat si am "clocit"toate vb lui,tot ce-mi zicea..si ajunsesem la concluzia k ar trb s`mi dau o sansa q el..dar atunci knd ma desparte-am de pusti,ptr k nu as fi putut s-i sps k nu m vreau s stau cu el...
Dar..totusi s-a intamplat,mi-a trimis de ziua indragostitilor un msj in care ma intreba " zi vrei s stai cu mine ,sau ma tin ca un prost dupa tn?" si bineinteles k asta imi doream s fiu q el,si i-am rasp spunandu-i "eu nu te pun s ma astepti..dk vrei s stai cu mine ai 2 solutii,ori accepti sa stau si q pustiu,si s am o relatie dekt telefonik,nimic m mult,ori uitam totul si iti cauti pe altcineva " la kre mi-a rasp " Accept s stai si q el dar doar la telefon." si de atunci am ramas impreuna..:X adik in prezent :)) avem 1 sapt si 2 zile :">
Dupa acea duminik in care ne-am comb,luni am iesit q el in biliard,si in timp c eram q el ma suna Razvan,iar knd a vaz k suna,mi-a luat tele i-a rasp si i-a sps k s nu m mai caute k sunt prietena lui si s ma lase in pace dk nu vrea s aibe probleme cu el "
A 2a zi (marti) ma luat d mana si ma dus la mama lui aksa s o cunosc si s ma cunoasca,ptr k pana sa ma comb q el imi zisese k dk accept s stau cu el primul lucuru p kre-l va face e sa ma duca sa-i cunosc parintii"
Dupa iesirile astea..nu pot s spn k nu se poarta frumos cu mine.k nu mi-ar vb frumos,ptr k din iuby,gurita,viata mea nu ma scoate,la tele vb la fel de mult,ma cearta dk nu-i sps k vreau s ies,ma cearta dk nu stau la sc,imi spn k ma bate dk-i fac manevra sa-l insel chestii dastea,isi face planuri ptr aman2 ,planuri de Paste s merg la el la tara sa facem pastele acolo,s spn la lumea din liceu k sunt nevasta lui k s nu se ia nimeni de mine (ptr k are tov la mn in liceu) etc..
Dar cred k din nou va sare gandu la faptu k "dc dupa tot ce va povestesc nu sunt sigura k vrea o relatie serioasa cu mine"poi..da nu prea sunt ptr k de 2 ori s-a intamplat s-mi ceara bani..:| si.da i-am dat dekt o sg data..si mi se pare putin ciudat ptr k intr-o sapt d knd suntem impreuna poate s-mi ceara bani,fara stres.( el stie k mama mea e plecata in italia,dar nici parintii lui nu sunt m prejos,pot s spn k are o situatie materiala destul de buna..doar k ai lui nu prea-i m da ptr k joaca la aparate,d fapt juk,ptr k-mi zice k s-a lasat d knd sta q mine.)
Acum dupa parerea voastra sta pe interes? sau ptr k chiar vrea o rel serioasa,asa qm spn si mi-a cerut ptr k chiar nu a avut incotro si k e invatat s aibe bani?Voi ce parere aveti?:(
Se merita sa pun suflet sau?:(...mai bn il las aqm dekt m tarziu?:(


radem noi glumim dar situatzia este destul de grava,,,,,,,,,domnisoara in cauza are 18 ani iar din cate am citit imi vine sa-mi smulg parul din cap cum puii mei la varsta asta sa fi aproape analfabet?
Dontyyy
Postat pe 23 Februarie 2010 11:52
De la: one_size, la data 2010-02-23 11:50:53
De la: NicoBebe, la data 2010-02-23 00:32:05
1.
i-a rasp si i-a sps k s nu m mai caute k sunt prietena lui si s ma lase in pace dk nu vrea s aibe probleme cu el "

2.ma cearta dk nu stau la sc,imi spn k ma bate dk-i fac manevra sa-l insel chestii dastea,isi face planuri ptr aman2 ,planuri de Paste s merg la el la tara sa facem pastele acolo,s spn la lumea din liceu k sunt nevasta lui k s nu se ia nimeni de mine (ptr k are tov la mn in liceu) etc..
3.
2 ori s-a intamplat s-mi ceara bani..:| si.da i-am dat dekt o sg data..si mi se pare putin ciudat ptr k intr-o sapt d knd suntem impreuna poate s-mi ceara bani,fara stres.


ce de calitati are!plus simtul proprietatii foarte dezvoltat!

ooooooooooooooof viaaaaaaaaaaaaaaataaaaaaaaaa meaaaaaaaaaaaaaa
miss_darine
Postat pe 23 Februarie 2010 11:55
pai mi se pare normal sa fie analfabeta, pt ca are si ea o mama cum s'a mai intalnit pe aici care o lasa la pc cat are ea chef, primul mesaj parca l'a dat pe la ora 1 noaptea... ... nu mai e ca acum cativa ani cand cel care avea un pc era super avut si super smecher, acum toti au, indiferent de varsta, si din pacate in jurul lui li se desfasoara viata. iar cand ies si ei in lume trec prin fel de fel de experiente de care sunt straini (la 18 ani !!!!! ) si o iau in freza... atunci incep sa se planga de trista lor viata.
Shhh
Postat pe 23 Februarie 2010 11:59
.....uite cum moare Limba romana.......
catalina09
Postat pe 23 Februarie 2010 12:08
De la: Dontyyy, la data 2010-02-23 11:49:12
De la: pisicuta_razboinica, la data 2010-02-23 11:48:17vai de mine
chiar am vrut sa citesc si sa raspund, dar au inceput sa-mi lacrimeze ochii de durere dupa doar primul rand...
si cand am dat scroll si am vazut cat de lung e mesaaajuuuuulllll

oh, nuuuuuuuuu


a deschis doua topice cu acelasi subect

ca sa fie sigura ca ii raspunde cineva...
roz5blue6lila7
Postat pe 23 Februarie 2010 12:11
De la: catalina09, la data 2010-02-23 12:08:13.....uite cum moare Limba romana.......

pai eu cred ca mai devreme sau mai tarziu se sinucide limba romana!
one_size
Postat pe 23 Februarie 2010 12:17
De la: one_size, la data 2010-02-23 12:17:50
De la: catalina09, la data 2010-02-23 12:08:13.....uite cum moare Limba romana.......

pai eu cred ca mai devreme sau mai tarziu se sinucide limba romana!


las'fata sa traiasca dragostea!!
Dontyyy
Postat pe 23 Februarie 2010 12:43
Draga mea tu ink nu ai inteles ca tu ai fost manipulata si "vrajita cu vorbe" pentru ca ii convenea situatia ta si a parintilor tai ca sunt plecati afara sa lucreze ca el va profita de tine sa faca ce vrea cand vrea cum vrea si pe langa asta sa iti "manance" si banii? Daca el a zis ca fetele sunt doar pentru bani trebuie sa te faca sa gandesti ca el cu scuza asta vrea sa mascheze faptul ca el este la fel ca si fetele de care ti-a vorbit...pozand in un baiat "victima" care a suferit...bla,bla,bla..Trebuie sa ai grija ca astfel de baieti ipocritzi,profitori pe post de "stapani" sunt in numar mare in zilele noastre si mai ales in zile astea de criza economica...Si eu am o fiica dar nu isi face relatzii cu barbatii profitori care vor sa aiba bani de pe urma femeilor...asa ca ai grija draga mea ca in ziua de azi sentimentele autentice raman in stadiul de vorbe dar adevarul este cu totul altul...care mai de care sa profite intr-un fel sau altul... .
kudika108114
Postat pe 1 Martie 2010 11:30
in ce scop folosea banii????
ca sa te scoata pe tine in oras????????


appo cand iesiti care plateste????
dany_4_u
Postat pe 6 Martie 2010 23:27
Mai de graba cred ca nu vrea o relatie serioasa ci doar sa profite de faptul ca ai tai sunt plecati afara sa lucreze si stie sa manipuleze oamenii prin intermediul limbajului. Sa spunem ca peste unele lucruri poti sa treci cu vederea dar avand in vedere ca la liceu deja a spus tuturor ca esti nevasta lui si sa nu se apropie nimeni de tine, nu vreau sa ma gandesc ce anume o sa spune despre tine cand nu o sa mai fiti impreuna. Faptul ca ti-a cerut bani la scurt timp dupa erati un cuplu, motivand ca ai lui nu ii dau deoarece prefera jocurile de noroc ma pune pe ganduri. Replica conform careia toate fetele sunt dupa interes tradeaza un singur lucru si anume considera ca toate femeile sunt niste oportuniste si oricat de perfect te-ai comporta nu te va aprecia, te va clasifica dupa acest model si de fapt si el este un oportunist si egoist. Te-a convins ca este sincer aburindu-te cu replica ca a avut o relatie serioasa si a suferit enorm dupa fosta prietena si te-a prezentat parintilor-iar acest demers l-a facut in ideea ca sunteti vecini si mai devreme sau mai tarziu s-ar fi aflat-. Faptul ca atunci cand te-a sunat Razvan ti-a luat telefonul si s-a rastit la el sa te lase in pace ca acum esti prietena lui de fapt este un mod indirect de a te izola de cunoscuti cu scopul ca centrul universului tau sa fie el si atunci cand tii la o persoana cu adevarat o lasi sa aiba propria viata sociala si ai incredere in persoana respectiva oferindu-i putina intimitate. Faptul ca te-a amenintat ca apeleaza la violenta fizica daca il inselI, te asigur ca o sa insele el primul si o sa ceara fidelitate absoluta de la tine si chiar daca ii indeplinesti aceasta dorinta dupa ce nu o sa mai fiti impreuna cine stie ce mai spune despre tine, ca l-ai inselat etc. Nu te lasa vrajita de faptul ca deja a inceput sa faca planuri pe termen lung este doar o tactica de manipulare. Parerea mea este sa ii dai papucii si sa te concentrezi asupra scolii, sa-ti dai bacul etc. un astfel de baiat te va trage in jos nu te va lasa nici sa inveti si mai tarziu sa nu-ti para rau, fii mai egoista mai gandeste-te si la tine si la viitorul tau si la sacrificiul pe care l-au facut parintii tai. Pune problema altfel si anume relatia voastra nu o sa dureze o vesnicie dar atunci cand nu o sa mai fiti impreuna macar sa fii multimita de tine insasi in alte privinte. Si normal daca are 16 ani si este mai mic decat tine nu are nici o grija omul cu scoala, el da bacul abia peste 2 ani. Gandeste-te la tine in primul rand si fii un pic mai egoista.
kudika071994
Postat pe 8 Martie 2010 16:58
aoleu...nu imi vine sa cred cata prostie...18 ani ziceai ca ai? clar tine la tine daca te ia cu "viata mea, nevastica mea", ca te bate daca il inseli. clar nu joaca la aparate de cand e cu tine....cum poti crede asa ceva? serios...get a life !
deea2590
Postat pe 11 Martie 2010 15:14
Nici nu știam când și cât îmi vor fi de 'folos' hieroglifele de pe Y!M .
Vai de capul tãu, pitzy cu prieten care o considerã proprietate ºi care ii cere bani. Îmi vine sã plâng...
iacinta
Postat pe 11 Martie 2010 15:38
Haideti sa nu mai fim asa de rai... fata asta la 18 ani nu stie ce este bine pt ea,dupa 1 saptamana si jumate de relatie cu un tip pe care l-a cunoscut in scara blocului(daca am inteles bine:D) vrea sfaturi la niste lucruri care sunt al naiba de evidente...Soarta ei este in mainile noastre
oxo_White_Rose_oxo
Postat pe 11 Martie 2010 15:39
"state-am la tele "..unde ai invatat tu ca asa se scrie acest cuvant??
ella_tody
Postat pe 11 Martie 2010 19:11
tele
Asynia
Postat pe 11 Martie 2010 23:23
De la: Asynia, la data 2010-03-11 23:23:55tele [/quote1]telefonul public din scara blocului 2televizorul din scara blocului...oare




adrianoo33
Postat pe 12 Martie 2010 00:50
NU vreau sa te judec,dar ..daca vrei sa-ti expui povestea nu scri cu precurtari ca pe messenger,singur ai 18 ani?dupa modul in care te exprimi parca ai avea 15.Pare ciudat modul in care te-a abordat baiatul,de unde te cunostea?
Trebuia sa te cunosca de undeva ca sa te astepte in scara,ce sa zic..cred ca te-a dus la parintii sa te cunoasca pentru ai asigura ca este cu prietena si nu-si mai pierde vremea pe la jocurile de noroc.
Pare vagabontel,dupa vocabularul pe care-l foloseste,si dupa gesturile sale.Ai facut prostie ca i-ai dat bani,daca-ti mai cere,nu-i mai da (nu-i inteleg tupeul de a-ti cere bani dupa o saptamana de relatie,am si eu iubit,ne imprumutam,mi da inapoi,dar de fiecare daca cand are nevoie nu zice ma imprumuti,ii dau eu singura,dar problema este ca noi nu suntem de 1 sapt impreuna).NU stiu daca vrea sa aiba cu tine o relatie serioasa,urmareste-i si tu comportamentul si trage singura concluzii.
cami_goanga10
Postat pe 6 Aprilie 2010 15:36
De la: Dontyyy, la data 2010-02-23 11:52:45
De la: NicoBebe, la data 2010-02-23 00:32:05Povestea mea incepe asa ...

Aqm aproape 1 luna..intr`o seara knd veneam de la scoala...umbland pe tele pana sa intr`un scara blocului,si neuitandu-ma dk vine cineva din fata mea,la un momendat knd ridic privirea din tele,vad in fata mea un baiat frumos:D kre isi intindea bratele ktre mine sa ma imbratiseze..un baiat p kre nu-l mai vazusem niciodata-n viata mea .
Luandu-ma in brate,i-am spus pe un ton rastit sa-si ia mainile de pe mine si s ma lase sa intr`un bloc,intrebandu-ma dk in scara acea stau si zikndu-i k da,a fugit la usha blocului,s-a pus in ea spunandu-mi k nu ma lasa sa trec pana nu`i dau nr meu de tele,nu am vrut s il dau,dar...tot nu s-a lasat :)).a intrat inaintea mea in blc si s-a pus in urm usha,in usha din interiorul scarii si ce a fst de asteptat,nu m-a lasat s trec pana nu i-am dat id-u,ptr k nr am refuzat categoric sa il dau.:">
Poate k va ganditi.dc nu am faqt-o dk mi se paruse un baiat frumos,dar da,n-am faqt-o ptr k eu eram implicata intr-o relatie cu un baiat din provincie(eu stau in bucuresti) mai mic dekt mine (eu 18,el 16) d 3 sapt,si ptr k stiam k gesturile astea sunt la ordinea zilei din partea baietilor;).
Ajungand in casa..si gandindu-ma la cele intamplate,imi cam suradea knd ma gande-am la el,cat de frumos era.Mentionez k nu este numai un simplu baiat frumos,pe deasupra este si finutz,si "nebun" de viata,glumetz un baiat kre stie dekt s traieasca nu cunoaste ce inseamna lipsuri,probleme..etc..(lucruri pe kre le-am descoperit mai tarziu).
Am asteptat nerabdatoare pe mess sa vad da-mi da add,ceea ce nu se intamplase:(..au trecut 1-2-3 zile apoi 1-2 sapt :( si nimic..nici prin cap nu`mi mai trecea k`mi va mai da add,de fapt sa spun sincer chiar uitasem faza intamplata...dar intr-o duminik seara knd m-am intors de la bunici si am intrat pe mess,am vazut un id-u strain.am intrb cn e ? si mi-a raspuns "Bebe.baiatul kre te-am oprit in fata blocului" Am ramas uimita k dupa atata timp nu a uitat de id-u meu si d mn :">,am vb ce am vb q el pe mess,din nou mi-a cerut nr.de tele ptr k nu era pe mess d la el d aksa ptr k momentan nu mai are net..dar nici d data aceasta nu am vrut s il dau,la kre..mi-a sps k ok atunci m vb pe mess.
si asa sa intamplat,a inceput s intre pe mess dupa tele,si bineinteles k am cedat si i-am dat nr de vdf,nu cel d cosm,iar imediat dupa c i l-am dat m-a sunat..si d atunci am vb q el la tele kred k 1sapt jumate,ore intregi state-am la tele imi povestea despre el,c facea,und era imi vb q iubita,mi-a spus k a avut si el o relatie de 1an jumatate (aqm 2 ani) din care a suferit enorm,si k d atunci si pana`n prezent a avut numai avenuturi ptr k stie k toate fetele sunt pe interes si k nu vor dekt bani,si k q mine si-ar dori o relatie serioasa.( noi suntem vecini,sta la 2 blocuri de mine).
Am tot stat si am "clocit"toate vb lui,tot ce-mi zicea..si ajunsesem la concluzia k ar trb s`mi dau o sansa q el..dar atunci knd ma desparte-am de pusti,ptr k nu as fi putut s-i sps k nu m vreau s stau cu el...
Dar..totusi s-a intamplat,mi-a trimis de ziua indragostitilor un msj in care ma intreba " zi vrei s stai cu mine ,sau ma tin ca un prost dupa tn?" si bineinteles k asta imi doream s fiu q el,si i-am rasp spunandu-i "eu nu te pun s ma astepti..dk vrei s stai cu mine ai 2 solutii,ori accepti sa stau si q pustiu,si s am o relatie dekt telefonik,nimic m mult,ori uitam totul si iti cauti pe altcineva " la kre mi-a rasp " Accept s stai si q el dar doar la telefon." si de atunci am ramas impreuna..:X adik in prezent :)) avem 1 sapt si 2 zile :">
Dupa acea duminik in care ne-am comb,luni am iesit q el in biliard,si in timp c eram q el ma suna Razvan,iar knd a vaz k suna,mi-a luat tele i-a rasp si i-a sps k s nu m mai caute k sunt prietena lui si s ma lase in pace dk nu vrea s aibe probleme cu el "
A 2a zi (marti) ma luat d mana si ma dus la mama lui aksa s o cunosc si s ma cunoasca,ptr k pana sa ma comb q el imi zisese k dk accept s stau cu el primul lucuru p kre-l va face e sa ma duca sa-i cunosc parintii"
Dupa iesirile astea..nu pot s spn k nu se poarta frumos cu mine.k nu mi-ar vb frumos,ptr k din iuby,gurita,viata mea nu ma scoate,la tele vb la fel de mult,ma cearta dk nu-i sps k vreau s ies,ma cearta dk nu stau la sc,imi spn k ma bate dk-i fac manevra sa-l insel chestii dastea,isi face planuri ptr aman2 ,planuri de Paste s merg la el la tara sa facem pastele acolo,s spn la lumea din liceu k sunt nevasta lui k s nu se ia nimeni de mine (ptr k are tov la mn in liceu) etc..
Dar cred k din nou va sare gandu la faptu k "dc dupa tot ce va povestesc nu sunt sigura k vrea o relatie serioasa cu mine"poi..da nu prea sunt ptr k de 2 ori s-a intamplat s-mi ceara bani..:| si.da i-am dat dekt o sg data..si mi se pare putin ciudat ptr k intr-o sapt d knd suntem impreuna poate s-mi ceara bani,fara stres.( el stie k mama mea e plecata in italia,dar nici parintii lui nu sunt m prejos,pot s spn k are o situatie materiala destul de buna..doar k ai lui nu prea-i m da ptr k joaca la aparate,d fapt juk,ptr k-mi zice k s-a lasat d knd sta q mine.)
Acum dupa parerea voastra sta pe interes? sau ptr k chiar vrea o rel serioasa,asa qm spn si mi-a cerut ptr k chiar nu a avut incotro si k e invatat s aibe bani?Voi ce parere aveti?:(
Se merita sa pun suflet sau?:(...mai bn il las aqm dekt m tarziu?:(


radem noi glumim dar situatzia este destul de grava,,,,,,,,,domnisoara in cauza are 18 ani iar din cate am citit imi vine sa-mi smulg parul din cap cum puii mei la varsta asta sa fi aproape analfabet?


Ehh, macar ea nu incearca sa se justifice, tu ce scuza ai? Esti mai aproape de analfabetism decat ea.
SnowCoveredTree
Postat pe 24 Septembrie 2010 18:24
buna cf scumpo
Catalin_Radu_2
Postat pe 14 Mai 2013 01:20

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
oare sa mai stam impreuana? 10 De la: darksukkubus69 24 Aprilie 2010 12:58
Curiozitate... 10 De la: valy90 17 Octombrie 2010 14:18
SOS 14 De la: luulya 5 Iunie 2009 07:54
CADOU DE VALENTINE'S,ANIVERSARE SI ZI DE NASTERE 1 De la: kudika514482 2 Februarie 2013 11:50
O idee de cadou... 5 De la: kudika_10 26 Martie 2010 19:33