Setari Cookie-uri

cum sa seduci un barbat???

povestea mea......e cam dificila....iar eu nu gasesc nici o cale de a-l intelege pe cel pe care il iubesc cu-adevarat.eu am 22 de ani,el 33.....nu conteaza diferenta de varsta pt mine si nici pentru el pt ca ne intelegem f bine.ne cunoastem de 6 luni,inca nu formam un cuplu,dar totusi ne intalnim.a fost casatorit,a divortat si are 2 copilashi foarte dragutzi...nici asta nu ma deranjeaza cu nimic.pana sa ma cunoasca a mai avut cateva tentative de relatii dar nu au mers.stiu ca ma place f mult,k se simte bine in prezenta mea,insa ma roaga sa-l mai astept pt k nu e pregatit,vrea sa ma cunoasca mai bine si mai e si genul caruia ii place singuratatea.ideeea e k vreau un sfat de la o femeie care stie cum poti sa seduci un barbat,sa-l faci sa devina dependent de tine,sa renunte la singuratate??nu am experientza cu barbatii...chiar deloc.nu stiu cum ar trebui sa ma comport...eu nu stiu sa-mi ascund sentimentele,sa fiu mai orgolioasa...imi place sa arat ce simt.nu e bine sa fii asa??e bine sa fii mai misterios???de respectat ne respectam,suntem atrasi unul de celalalt.....dar ce trebuie sa faca o femeie k sa-l faca pe barbat sa-si dea seama k are nevoie de ea,mai ales knd ea il iubeste si-l doreste doar pe el???el stie ce simt pt el,are o perioada de cand a inceput sa devina mai atent cu mine.nu ii place sa vb despre sentimente insa in ultima vreme recunoaste k ii place f mult de mine si k vrea sa ma vada in fiecare zi.nici nu mai stiu cum sa ma comport.....serios.stiu doar k nu vreau sa-l pierd pe cel pe care il iubesc.va rog.....am nevoie de sfaturi,iar femeile care au trecut prin asta si stiu cum ar trebui sa procedez.....le rog frumos sa ma ajute.
rehab20
Postat pe 24 Februarie 2010 21:02
cum sa seduci un barbat?? ii arati cizda si gata
Shhh
Postat pe 24 Februarie 2010 21:26
cand un barbat spune ca NU vrea o relatie atunci nu vrea si poti sa stai tu si'n c*r si'n cap ca n'ai sa'l schimbi.
Shhh
Postat pe 24 Februarie 2010 21:29
http://www.e-joculet.ro/punctaj.php?user=michelline&id_user=5668
michelline_bv
Postat pe 25 Februarie 2010 09:27
De la: rehab20, la data 2010-02-24 21:02:37povestea mea......e cam dificila....iar eu nu gasesc nici o cale de a-l intelege pe cel pe care il iubesc cu-adevarat.eu am 22 de ani,el 33.....nu conteaza diferenta de varsta pt mine si nici pentru el pt ca ne intelegem f bine.ne cunoastem de 6 luni,inca nu formam un cuplu,dar totusi ne intalnim.a fost casatorit,a divortat si are 2 copilashi foarte dragutzi...nici asta nu ma deranjeaza cu nimic.pana sa ma cunoasca a mai avut cateva tentative de relatii dar nu au mers.stiu ca ma place f mult,k se simte bine in prezenta mea,insa ma roaga sa-l mai astept pt k nu e pregatit,vrea sa ma cunoasca mai bine si mai e si genul caruia ii place singuratatea.ideeea e k vreau un sfat de la o femeie care stie cum poti sa seduci un barbat,sa-l faci sa devina dependent de tine,sa renunte la singuratate??nu am experientza cu barbatii...chiar deloc.nu stiu cum ar trebui sa ma comport...eu nu stiu sa-mi ascund sentimentele,sa fiu mai orgolioasa...imi place sa arat ce simt.nu e bine sa fii asa??e bine sa fii mai misterios???de respectat ne respectam,suntem atrasi unul de celalalt.....dar ce trebuie sa faca o femeie k sa-l faca pe barbat sa-si dea seama k are nevoie de ea,mai ales knd ea il iubeste si-l doreste doar pe el???el stie ce simt pt el,are o perioada de cand a inceput sa devina mai atent cu mine.nu ii place sa vb despre sentimente insa in ultima vreme recunoaste k ii place f mult de mine si k vrea sa ma vada in fiecare zi.nici nu mai stiu cum sa ma comport.....serios.stiu doar k nu vreau sa-l pierd pe cel pe care il iubesc.va rog.....am nevoie de sfaturi,iar femeile care au trecut prin asta si stiu cum ar trebui sa procedez.....le rog frumos sa ma ajute.


e putin gresit sa intrebi aici cum sa cuceresti un om,fie el barbat sau femeie.fiecare iti va spune altceva,pentru ca si oamenii sunt foarte diferiti,fiecare traieste si simte in felul sau.
dragostea se castiga in timp,vine singura si nu se invata din carti.
vrei sa-l faci dependent de tine si sa renunte la singuratate.daca acum il iubesti mult,asa cum este,de ce vrei sa-l schimbi?invata sa-i accepti momentele de singuratate,fiecare avem astfel de momente.
lasa-te in voia inimii...fa ce-ti spune ea.nimeni nu iti poate da sfaturi mai bune.
ella13
Postat pe 25 Februarie 2010 09:50
http://www.e-joculet.ro/punctaj.php?user=michelline&id_user=5668
michelline_bv
Postat pe 25 Februarie 2010 09:51
http://www.e-joculet.ro/punctaj.php?user=michelline&id_user=5668
michelline_bv
Postat pe 25 Februarie 2010 09:52
Cumpara cartea "De ce iubesc barbatii scorpiile"
pufffer
Postat pe 27 Februarie 2010 13:14
ii place situatia in care se afla. daca a avut "cateva tentative de relatii" care n-au mers,cine sa fie de vina oare? el sau el? ai impresia ca o casnicie si o fosta sotie si mama a copiiilor se uita usor? nici o relatie n-o uiti cu una cu doua,dar o casnicie?!? parerea mea:esti tanara,vezi-ti de viata si de treburile tale,ca o sa ai de suferit,dupa cum prezinti "povestea"
aly_b
Postat pe 27 Februarie 2010 17:55
kudika002689
Postat pe 28 Februarie 2010 11:29
Dragelor,
Zilele trecute am citit doua carti superbe despre cum ar trebui sa se comporte o femeie atunci cand vrea sa cucereasca un barbat ...sau...si mai mult...cum ar trebui sa fie o femeie care se respecta...care are demnintate...care e o "scorpie" cum spune autoarea;termenul nu e uitilizat cu sens peiorativ. Am ramas uimita de cat de mult adevar se regaseste in aceste doua carti. De cand am citit cartile pur si simplu am inceput sa vad cu alti ochi atat relatiile cu barbatii cat si modul lor de a se comporta cu femeile si am inceput sa inteleg de ce barbatii se comporta intr`un anumit fel cu noi femeile Vi= le recomand cu mare drag Va asigur ca o sa fiti pe deplin multumite de informatiile care se regasesc in aceste doua carti Si ca sa va inveselesc putin am sa scriu un mic fragment amuzant din una din carti :

"[...] Asa trebuie sa procedez si eu.Daca ma comport ca o obsedata in pat si daca ii gatesc o friptura la cuptor bine facuta, el o sa dea fuga si o sa imi cumpere un inel.Corect?" N-as prea crede.Cand un barbat vine acasa dupa o zi de munca grea, ultimul lucru pe care si-l doreste este sa-si gaseasca nevasta in pielea goala pe veranda,lingand o acadea multicolora,purtand parul prins in codite impletite si udand lalele.Nu-si va inchipui decat ca "Ii cam lipseste o doaga"
L-am intrebat pe un tip daca asa se comporta o femeie in fanteziile barbatilor.El ar fi vrut sa-mi raspunda,insa nu se putea opri din ras.Apoi mi-a spus : "Clar o imagine inhibanta.Tipa nu se comporta natural".
[...] Un tip pe nume Doug mi-a explicat, "O femeie este cu atat mai atragatoare cu cat este imbracata mai mult.Te face sa-ti doresti sa afli ce se ascunde dedesubt.Un tip nu vrea ca atunci cand ajunge in pat cu o tipa sa-si spuna : Vrem ca femeile sa ne surprinda cu ceea ce le-a inzestrat natura.Placerea descoperirii e partea cea mai excitanta a intregii aventuri"

Astea fiind spuse va recomand sa cititi "De ce barbatii se insoara cu SCORPII" si "Ce fel de femei plac barbatilor" de aceeasi autoare Sherry Argov

Lectura placuta!!
alinabeloved
Postat pe 28 Februarie 2010 12:19
Un tip pe nume Doug mi-a explicat, "O femeie este cu atat mai atragatoare cu cat este imbracata mai mult.Te face sa-ti doresti sa afli ce se ascunde dedesubt.Un tip nu vrea ca atunci cand ajunge in pat cu o tipa sa-si spuna : Vrem ca femeile sa ne surprinda cu ceea ce le-a inzestrat natura.Placerea descoperirii e partea cea mai excitanta a intregii aventuri"
alinabeloved
Postat pe 28 Februarie 2010 12:22
De la: alinabeloved, la data 2010-02-28 12:22:38Un tip pe nume Doug mi-a explicat, "O femeie este cu atat mai atragatoare cu cat este imbracata mai mult.Te face sa-ti doresti sa afli ce se ascunde dedesubt.Un tip nu vrea ca atunci cand ajunge in pat cu o tipa sa-si spuna : Mare scofala.Am vazut ce are deja ea de ararat" Vrem ca femeile sa ne surprinda cu ceea ce le-a inzestrat natura.Placerea descoperirii e partea cea mai excitanta a intregii aventuri"


Nu stiu de ce nu se insereeaza un fragment pe care l-am scris
alinabeloved
Postat pe 28 Februarie 2010 12:24
bai frate daca tre sa citesc o carte, doua, trei, ca sa stiu cum sa cuceresc o carte atunci ne'am dus dracu' cu toate.
Shhh
Postat pe 28 Februarie 2010 12:50
Barbatii nu se cuceresc ,ei sant cuceritori ,doar fufalaii se'mbrobodesc,aia da !!!!
cristinxxx
Postat pe 28 Februarie 2010 12:54
Draga mea...cartile au si ele un rol in societate...daca tu nu esti dispusa sa inveti din carti sau sa citesti carti asta e partea a 2 a ;) Eu consider ca ar trebui foarte mult incurajata lectura in zilele noastre... Si ce daca scrie intr-o carte cum sa cuceresti sau sa te comporti cu un barbat? Ce ti se pare atat de gresit? Nu inteleg!
ivonici
Postat pe 28 Februarie 2010 19:52
De la: pufffer, la data 2010-02-27 13:14:09Cumpara cartea "De ce iubesc barbatii scorpiile"


Da, am vãzut-o în mall, e supliment la "Fi scorpie cu alþii ºi supusã pânã la moarte cu al tãu!".Am impresia cã e la reducere dacã achiziþionezi ºi "Bãrbatul meu,stãpânul meu".
misoginu
Postat pe 28 Februarie 2010 22:44
De la: misoginu, la data 2010-02-28 22:44:29
De la: pufffer, la data 2010-02-27 13:14:09Cumpara cartea "De ce iubesc barbatii scorpiile"


Da, am vãzut-o în mall, e supliment la "Fi scorpie cu alþii ºi supusã pânã la moarte cu al tãu!".Am impresia cã e la reducere dacã achiziþionezi ºi "Bãrbatul meu,stãpânul meu".




... pai nu ziceai, berbante, ca femeile din romania nu traiesc in secolul asta ca nu vor la munca, nu vor ''menage a trois'' si swing ? ... de unde asemenea carti in romania ? ... ... ''... supusa pina la moarte cu al tau'' sau ''barbatul meu, stapinul meu'' ... sint confuze complet ... sint mai multi ''stapini'', mai multi ai ''tau'' ... nu e asa ca e greu sa te imparti intre instincte si bruma de logica auzita de pe la bunicu ... ... ce ipocrit perfect ai ajuns ...


marco918
Postat pe 1 Martie 2010 00:20
De la: cristinxxx, la data 2010-02-28 12:54:04 Barbatii nu se cuceresc ,ei sant cuceritori ,doar fufalaii se'mbrobodesc,aia da !!!!
a zis Cristinxxx.
Amuzant si vulgar, dar foarte corect.
FelixTomescu
Postat pe 1 Martie 2010 10:21
ceea ce vrea fata asta...mi se pare putin machiavelic...daca ma pot exprima asa!!
cum sa faci un barbat sa devina dependent de tine!!...
eu...era gata sa inteleg din ce a scris ea ca...vrea o relatie...un cuplu...unde e nevoie de 2!!!
si...nu 2 care sa straduiasca sa-l faca pe celalalt sa devina dependent de el!!! ci 2...care sa se completeze...sa se ajute...sa poata imparti bucurii si necazuri...daca e cazu`!!!
insa...citind mai atent...observ ca e vb de o copilitza...care vrea sa para si ea mare...si vrea un barbat mai mare putin!!
pana aici...nimic anormal sau gresit!
pb e ca acel barbat...a trecut printr-o situatie pe care ea...oricum n-o poate intelege acum...
pt ca...intre dragoste si aventura e o diferentza destul de mare!!
dar si asta o va intelege tot ceva mai tarziu!!
pb e ca nu sfaturi ii trebe ei acu`...ci...o farama de experienta de viata!!
si asta n-o poate obtine nici din carti nici de la nimeni!!
ci doar...implicandu-se in viata si incercand sa inteleaga tot ce inseamna trairi in viata unui om...mai ales...cum e cea a prietenului de care vb aici!!
ea inca n-a reusit sa-l inteleaga si ca atare nu-i poate fi nici macar sprijin...dar ....sa nu mai vb de sotie...sau prietena!!
poate ca...daca va incerca...va avea de invatat!!!
ii doresc succes!!
ovidiu_42
Postat pe 2 Martie 2010 00:20
De la: rehab20, la data 2010-02-24 21:02:37povestea mea......e cam dificila....iar eu nu gasesc nici o cale de a-l intelege pe cel pe care il iubesc cu-adevarat.eu am 22 de ani,el 33.....nu conteaza diferenta de varsta pt mine si nici pentru el pt ca ne intelegem f bine.ne cunoastem de 6 luni,inca nu formam un cuplu,dar totusi ne intalnim.a fost casatorit,a divortat si are 2 copilashi foarte dragutzi...nici asta nu ma deranjeaza cu nimic.pana sa ma cunoasca a mai avut cateva tentative de relatii dar nu au mers.stiu ca ma place f mult,k se simte bine in prezenta mea,insa ma roaga sa-l mai astept pt k nu e pregatit,vrea sa ma cunoasca mai bine si mai e si genul caruia ii place singuratatea.ideeea e k vreau un sfat de la o femeie care stie cum poti sa seduci un barbat,sa-l faci sa devina dependent de tine,sa renunte la singuratate??nu am experientza cu barbatii...chiar deloc.nu stiu cum ar trebui sa ma comport...eu nu stiu sa-mi ascund sentimentele,sa fiu mai orgolioasa...imi place sa arat ce simt.nu e bine sa fii asa??e bine sa fii mai misterios???de respectat ne respectam,suntem atrasi unul de celalalt.....dar ce trebuie sa faca o femeie k sa-l faca pe barbat sa-si dea seama k are nevoie de ea,mai ales knd ea il iubeste si-l doreste doar pe el???el stie ce simt pt el,are o perioada de cand a inceput sa devina mai atent cu mine.nu ii place sa vb despre sentimente insa in ultima vreme recunoaste k ii place f mult de mine si k vrea sa ma vada in fiecare zi.nici nu mai stiu cum sa ma comport.....serios.stiu doar k nu vreau sa-l pierd pe cel pe care il iubesc.va rog.....am nevoie de sfaturi,iar femeile care au trecut prin asta si stiu cum ar trebui sa procedez.....le rog frumos sa ma ajute.


Parerea mea? Nu trebuie sa faci nimic si nu trebuie sa-l fortezi.
Un lucru trebuie sa stii pe lumea asta, ca daca ar fi fost atractie la max din partea lui trecea peste toate principiile ca sa fie mai mult langa tine. Deocamdata lui ii este comod asa, ii este suficient atat...si doar ATAT!
EU am un principiu....CINE NU MA VREA NU MA MERITA!
Tipul nu pare prea indragostit si atras....dar numai tu poti sa simti adevarata situatie.


hoppe
Postat pe 2 Martie 2010 10:36
Un prim sfat ar fi s-al cauti cit mai des.De fiecare data cind te duci la el in vizita , dute cu ceva cadouri ptr. copii joacate cu ei, iubestei, iar cu el sa fii foarte vesela si deschisa.Si mai ales foarte sincera.Propunei sa esiti mai des in oras la un film, o discoteca , vizitarea unui muzeu, undeva mici excursii cu el si copii lui.Spunei cal doresti foarte mult si ca vreti sa fiti impreuna , ca tu vrei o familie, nu un amant de o zi o luna sau un an, ci il vrei ptr. toata viata.Si mai spunei ca daca nu se hotaraste mai repede sar putea sa te piarda.
kudika098645
Postat pe 2 Martie 2010 10:54
Desi sincer vorbind mie mi se pare cam nehotarit si nesigur pe sentimentele lui in ceia ce te priveste.Pate sia perdut increderea in femei si de asta se comporta asa.Ceva din el spune da si alceva spune nu.Tu hotarasti e viata ta.
kudika098645
Postat pe 2 Martie 2010 10:58
probabil si-a pierdut increderea...cine stie.....dar m-am mai gandit si cred k daca ma vroia trecea peste toate principiile si comoditatile si facea ceva.il iubesc,incerc sa-l inteleg,dar mereu e ocupat,niciodata nu e acasa....timp pt mine nu exista.cred k ar trebui sa incetez sa mai sper...
rehab20
Postat pe 4 Martie 2010 19:48
nu e nimic machiavelic.....pur si simplu imi doresc atat de mult sa aiba aceleasi sentimente pe care le am eu pt el incat speram ca pot face ceva,sa-l fac sa-si dea seama cat de mult ma vrea,daca ma vrea......poate sunt o copilitza....fiecare crede ce vrea......stiu doar ca il iubesc si ii vreau numai binele si ma straduiesc sa-l inteleg si sa-i fiu alaturi,dar el este,uneori,mult prea distant,mereu ocupat.......nu vad nimic rautacios in ceea ce-mi doresc.am avut inainte de a-l cunoaste pe acest batbat, o relatie de 4 ani in care am suportat mult prea multe (lipsa de respect,injuraturi,tot felul de grosolanii) si de aceea imi doresc atat de mult sa fiu iubita.oricum.......nimeni nu te poate intelege daca nu stie cum e sa astepti un pic de atentie,de afectiune......chiar si un simplu telefon in care sa te intrebe daca mai traiesti.e foarte dureros.....
rehab20
Postat pe 4 Martie 2010 19:59
e bine daca pt tine merge asa usor.....esti usor de sedus,se pare.....problema e ca nu s-a gasit persoana care sa ti-o arate.....poate ai sa vezi si tu una din aia vreodata numai sa nu lesini de emotii.... .........aveam nevoie de un sfat pt k sufar si nu stiu cum sa procedez ca sa fie totul bine,nu de o replica de 2 bani.
rehab20
Postat pe 4 Martie 2010 20:05
De la: rehab20, la data 2010-03-04 19:59:02nu e nimic machiavelic.....pur si simplu imi doresc atat de mult sa aiba aceleasi sentimente pe care le am eu pt el incat speram ca pot face ceva,sa-l fac sa-si dea seama cat de mult ma vrea,daca ma vrea......poate sunt o copilitza....fiecare crede ce vrea......stiu doar ca il iubesc si ii vreau numai binele si ma straduiesc sa-l inteleg si sa-i fiu alaturi,dar el este,uneori,mult prea distant,mereu ocupat.......nu vad nimic rautacios in ceea ce-mi doresc.am avut inainte de a-l cunoaste pe acest batbat, o relatie de 4 ani in care am suportat mult prea multe (lipsa de respect,injuraturi,tot felul de grosolanii) si de aceea imi doresc atat de mult sa fiu iubita.oricum.......nimeni nu te poate intelege daca nu stie cum e sa astepti un pic de atentie,de afectiune......chiar si un simplu telefon in care sa te intrebe daca mai traiesti.e foarte dureros.....


astepti atentie de la altii .............. TU CATA ATENTIE ITI ACORZI ?!!!!!!!!!!!!!
astepti respect de la altii ............... TU CAT TE RESPECTI ?!!!!!!!!!!!!!!!
de ce , Doamne iarta-ma , tot asteptati de la altii sa va ofere ceea ce voi insiva nu sunteti in stare sa va oferiti ?
perce_neige
Postat pe 7 Martie 2010 09:30
De la: rehab20, la data 2010-02-24 21:02:37povestea mea......e cam dificila....iar eu nu gasesc nici o cale de a-l intelege pe cel pe care il iubesc cu-adevarat.eu am 22 de ani,el 33.....nu conteaza diferenta de varsta pt mine si nici pentru el pt ca ne intelegem f bine.ne cunoastem de 6 luni,inca nu formam un cuplu,dar totusi ne intalnim.a fost casatorit,a divortat si are 2 copilashi foarte dragutzi...nici asta nu ma deranjeaza cu nimic.pana sa ma cunoasca a mai avut cateva tentative de relatii dar nu au mers.stiu ca ma place f mult,k se simte bine in prezenta mea,insa ma roaga sa-l mai astept pt k nu e pregatit,vrea sa ma cunoasca mai bine si mai e si genul caruia ii place singuratatea.ideeea e k vreau un sfat de la o femeie care stie cum poti sa seduci un barbat,sa-l faci sa devina dependent de tine,sa renunte la singuratate??nu am experientza cu barbatii...chiar deloc.nu stiu cum ar trebui sa ma comport...eu nu stiu sa-mi ascund sentimentele,sa fiu mai orgolioasa...imi place sa arat ce simt.nu e bine sa fii asa??e bine sa fii mai misterios???de respectat ne respectam,suntem atrasi unul de celalalt.....dar ce trebuie sa faca o femeie k sa-l faca pe barbat sa-si dea seama k are nevoie de ea,mai ales knd ea il iubeste si-l doreste doar pe el???el stie ce simt pt el,are o perioada de cand a inceput sa devina mai atent cu mine.nu ii place sa vb despre sentimente insa in ultima vreme recunoaste k ii place f mult de mine si k vrea sa ma vada in fiecare zi.nici nu mai stiu cum sa ma comport.....serios.stiu doar k nu vreau sa-l pierd pe cel pe care il iubesc.va rog.....am nevoie de sfaturi,iar femeile care au trecut prin asta si stiu cum ar trebui sa procedez.....le rog frumos sa ma ajute.


o persoana nu poate fi sedusa decat daca se lasa sedusa..........
Celia_29
Postat pe 9 Martie 2010 22:19
Fii tu insuti!Altfel tot ceea ce faci este in zadar!Sa zicem ca ajungeti sa intrati intr-o relatie destul de serioasa!El se indragosteste de imaginea pe care tu incerci sa o mimezi,pentru a-l atrage in plasa,si in niciun caz de ceea ce esti cu adevarat.Nu vreau sa te vad ca intri peste cateva luni pe forum si ne intrebi de ce te-a parasit.Uita-te in jurul tau e plin de "probleme" de astea penibile.Iti voi raspunde de pe acum:pentru ca fata care l-a atras atunci era de fapt "altcineva".Fetelor treziti-va!
kudika140869
Postat pe 9 Martie 2010 22:26
De la: misoginu, la data 2010-02-28 22:44:29
De la: pufffer, la data 2010-02-27 13:14:09Cumpara cartea "De ce iubesc barbatii scorpiile"


Da, am vãzut-o în mall, e supliment la "Fi scorpie cu alþii ºi supusã pânã la moarte cu al tãu!".Am impresia cã e la reducere dacã achiziþionezi ºi "Bãrbatul meu,stãpânul meu".

Da si tu citeste poezia 'Zdreanta"
pufffer
Postat pe 10 Martie 2010 07:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
santajul sentimental 42 De la: kudika491285 30 Decembrie 2011 15:53
Prietenie sau ura dupa un divort 181 De la: kudika029282 17 Martie 2010 18:45
Iubirea mea patimasa pentru un iranian 249 De la: c807 4 Ianuarie 2012 04:57
nu inteleg 52 De la: r_girl 28 Mai 2009 12:41
ce sa fac daca mam indragostit de cel mai bun prieten si el e logodit? 53 De la: banalulanonim 13 Iulie 2010 17:40