Setari Cookie-uri

Frumusete si ingrijire pe timp de iarna

Cum ne putem mentine frumusetea in timpul iernii? Ce trebuie sa facem ca sa ne ingrijim corect tenul, pielea, parul, miinile si unghiile?
lorelei_lory
Postat pe 10 Martie 2010 15:31
ai venit cam tarziu cucoana, ne pregatim de primavara, asa ca rectifica.
Shhh
Postat pe 10 Martie 2010 15:45
INCERCATI UNTUL DE SHEA .E NUMAI BUN PENTRU SEZONUL RECE.FOLOSITI-L ATAT PENTRU TEN CAT SI PENTRU INTRETINEREA BUZELOR SI CORPULUI.
MAI MULTE INFORMATII GASITI AICI:

WWW.UNTULDESHEA.WORDPRESS.COM
kudmr
Postat pe 22 Aprilie 2010 14:04
Pai... e simplu:
- exfoliere
- hidratare
- o crema buna pt miini crapate (eu folosesc una cu glicerina pt ca am pielea sensibila si imi crapa miinile in 3 anotimpuri din 4 )
- un balsam de buze (cele Nivea Lip Care sint destul de bune si imi place ca au tot felul de sortimente su gust de fructe - acum mi-am luat din asta: www.farmablu.ro/farmacie/nivea-lip-care-cherry)
- pt demachiere iarna e mai bine sa folosim un lapte demachiant decit ceva pe baza de alcool
- si pt cine simte nevoia: tratamente pt par sau faciale.

Cam asta ar fi.... Daca imi mai vin idei revin cu un post
lumeaecolorata
Postat pe 26 Aprilie 2010 22:00
va recomand un articol pe care l-am gasit pe internet, unde gasiti tot felul de sfaturi utile pentru ingrijirea pielii si a tenului, care pot fi aplicate indiferent de anotimp. linkul este: www.farmablu.ro/medicina/frumusete-si-ingrijire-pe-timp-de-iarna-01273
lorelei_lory
Postat pe 27 Aprilie 2010 08:53
Pe timp de iarna trebuie sa ai mare grija sa iti hidratezi pielea. Ai grija sa folosesti creme pentru fiecare particica de piele mai ales daca e expusa la vant si frig. Si nu uita de buze ( eu folosesc balsamul de buze Everon de la Weleda pentru ca e natural si nu lasa impresia de buze grase, cum fac cele de la Nivea). Incearca sa cauti creme cu ingrediente naturale daca vrei sa functioneze cum trebuie
maria_85
Postat pe 29 Mai 2012 00:26
Mineralium Cosmetics cauta agenti de vanzari! Vrei sa beneficiezi de discount-uri si sa profiti de ofertele promotionale Mineralium? Esti o persoana activa si comunicativa si vrei sa ai un venit suplimentar? Contacteaza-ne la nr 021-317.11.61 sau trimite-ne cv tau pe adresa anca@mineralium.ro! Echipa Mineralium te asteapta si impreuna sa ne bucuram de frumuseatea sanatatii!
kudika_11262
Postat pe 4 Iulie 2012 15:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Am auzit ca tratamentele anticelulitice de la Bruno Vassari au efecte rapide si sunt foarte bune !Ce parere aveti? 45 De la: mihaela_eugenia 11 Iunie 2015 17:03
SEDINTE DE MASAJ ANTICELULITIC 18 De la: adi_maseur 7 Octombrie 2010 16:17
produse de corp 4 De la: zanadiana 4 Martie 2010 15:31
steriletul ingrasa? 60 De la: micutadaria 18 August 2014 20:46
colanti anticelulitici 15 De la: andra_ale 26 Ianuarie 2013 21:58