Setari Cookie-uri

Geniile si zodiile

Daca e sa ma gandesc la niste genii negactive in genul lui Stalin sau Hitler,cred ca mai bine se lipsea omenirea de gandirea lor.Ambii au fost zodii de foc.Prefer geniul creativ al Varsatorului sau al Capricornului sau al Pestelui.Subiectul nu mi se pare interesant pentru ca e relativ,superficial(cum mai mentionat)si pentru ca nici nu exista o asemenea statistica in wikipedia.
danielle2275
Postat pe 21 Martie 2010 10:12
si stalin si hitler tot zodii de foc
utad
Postat pe 21 Martie 2010 10:14
De la: deepika, la data 2010-03-21 10:05:54
De la: Celia_29, la data 2010-03-18 12:33:25
De la: Fahnell, la data 2010-03-18 12:28:54Buna ziua
Sunt curios daca e o leg intre semnul zodiacal si genialitatea
Asa ca am facut o mica investigatiune...si a rezultat o chestie absolut interesanta

90% din genii sunt fie zodii de foc fie de aer (puteti cauta pe wikipedia)

sa fie doar o coincidenta?


ha ha ha.........cunosc pers din astfel de zodii care sunt prastie.....eu fiind de apa ce anume ar trebui sa deduc?
ma uimesc unii insi.........


stii ce poti deduce?...k tu esti mai prastie ca toti;))


Ce bine ai mai zis'o!!

Esti un "geniu"!
kudika132368
Postat pe 21 Martie 2010 10:15
De la: Fahnell, la data 2010-03-18 13:02:06am zis genii nu marea masa
intra si tu pe net si cauta la mozart la ghandi la van gogh la bach ....
la napoleon la exploratorul scott si multi altii


Hello...Napoleon e in zi cu mine.Sigur.Pe 15 august,deci leu...adica zodie de foc :D VAd ca nu esti asa bine informat dupa cum vrei sa pari...
stefanitza_87
Postat pe 21 Martie 2010 10:18
De la: Fahnell, la data 2010-03-18 12:28:54Buna ziua
Sunt curios daca e o leg intre semnul zodiacal si genialitatea
Asa ca am facut o mica investigatiune...si a rezultat o chestie absolut interesanta

90% din genii sunt fie zodii de foc fie de aer (puteti cauta pe wikipedia)

sa fie doar o coincidenta?



eu sunt o zodie de foc asa ca imi placa rezultatul investigatiei tale...))
ina03
Postat pe 21 Martie 2010 10:18
De la: utad, la data 2010-03-21 10:10:12nu exista zodii proaste sau rele,e adevarat ca cele de foc au mai mult curaj si spirit de aventura,pot fi pionieri intr-un domeniu sau altul dar sa afirmi ca doar ei pot fi genii nu cred


ma da ce spirit de observatie au unii......nimeni nu a spus ca doar aceste zodii pot fi genii......omul a exprimat pur si simplu o OBSERVATIE......si au si aparut cei cu PARU......ca este leu, ca este este laudaros, ca este plin de el.....si din astea!!! Bravo lui...poate ca are cu ce!!!
daca vrei sa sustii cu argumente OBSERVATIA lui bine...daca nu ....hai cu contraargumente!!!
paula27
Postat pe 21 Martie 2010 10:20
De la: stefanitza_87, la data 2010-03-21 10:18:11
De la: Fahnell, la data 2010-03-18 13:02:06am zis genii nu marea masa
intra si tu pe net si cauta la mozart la ghandi la van gogh la bach ....
la napoleon la exploratorul scott si multi altii


Hello...Napoleon e in zi cu mine.Sigur.Pe 15 august,deci leu...adica zodie de foc :D VAd ca nu esti asa bine informat dupa cum vrei sa pari...



hello ..ti-au murit laudatorii?? si de ce nu e bine informat?? ca nu stia ...ca Napoleon e nascut in aceeasi zi cu tine?? da ..ia spune.... Ceausescu al nostru ..dupa parerea ta ..ce a fost??? a fost geniu sau nu??
kudika132368
Postat pe 21 Martie 2010 10:24
De la: stefanitza_87, la data 2010-03-21 10:18:11
De la: Fahnell, la data 2010-03-18 13:02:06am zis genii nu marea masa
intra si tu pe net si cauta la mozart la ghandi la van gogh la bach ....
la napoleon la exploratorul scott si multi altii


Hello...Napoleon e in zi cu mine.Sigur.Pe 15 august,deci leu...adica zodie de foc :D VAd ca nu esti asa bine informat dupa cum vrei sa pari...



fata draga esti pe langa subiect......citeste ce a spus cel ce a initiat tema si pe urma vezi ce raspuns ai dat tu....
paula27
Postat pe 21 Martie 2010 10:24
De la: paula27, la data 2010-03-21 10:20:21
De la: utad, la data 2010-03-21 10:10:12nu exista zodii proaste sau rele,e adevarat ca cele de foc au mai mult curaj si spirit de aventura,pot fi pionieri intr-un domeniu sau altul dar sa afirmi ca doar ei pot fi genii nu cred


ma da ce spirit de observatie au unii......nimeni nu a spus ca doar aceste zodii pot fi genii......omul a exprimat pur si simplu o OBSERVATIE......si au si aparut cei cu PARU......ca este leu, ca este este laudaros, ca este plin de el.....si din astea!!! Bravo lui...poate ca are cu ce!!!
daca vrei sa sustii cu argumente OBSERVATIA lui bine...daca nu ....hai cu contraargumente!!!


Ei,lasati,mai sunteti si voi pe aici sa ii paruiti pe neobrazatii care il contrazic pe "genial"!
danielle2275
Postat pe 21 Martie 2010 10:26
un topic de foc ca majoritatea titularilor de mesaje chiar as face o statistica cati dintre ce care paricipa la discutie sunt zodii de foc sau nu,cred ca 90%
utad
Postat pe 21 Martie 2010 10:28
Einstein e destul de geniu? e din zodie de apa
Louis Pasteur, Isaac Newton, sunt destul de geniali? zodii de pamant, capricorni.
LADY_BLACK
Postat pe 21 Martie 2010 10:28
imi place cum ai zis-o;)) si sa nu uitam k vroia sa impresioneze vreo blonda....ca au dat unele in bobi....:))))))))))))
deepika
Postat pe 21 Martie 2010 10:28
Napoleon a fost mediocru in liceul militar
AnaMV
Postat pe 21 Martie 2010 10:30
De la: utad, la data 2010-03-21 10:14:04si stalin si hitler tot zodii de foc

Mai bine nu existau!
danielle2275
Postat pe 21 Martie 2010 10:31
genii, in ce sens, dar tot genii sint
not_me
Postat pe 21 Martie 2010 10:33
De la: diana100ritm, la data 2010-03-21 09:25:41Eram absolut convinsa de cand am citit primul mesaj ca cel care a inceput topicul nu poate fi decat un LEU pt ca leii sunt atat de laudarosi si plini de sine si isi adora zodia. e adevarat ca si eu sunt leu si nu cred ca cele mai multe genii sunt leu pt ca leilor nu le place sa fie genii ci sa straluceasca in lumina reflectoarelor si sunt pragmatici. veti gasi lei in randul miliardarilor si a fotomodelelor, designerilor..cam pe aici se invarte


asa si.....daca e leu....care e problema ta?ia-o p celia de mana si mergeti sa trageti cu prastia k si asa n -ati priceput mai nmk din discutie. tu te-ai apucat sa descrii cum e cel care a deschis topicul.....DOAMNEEEE........ CIK LEILOR NU LE PLACE SA FIE GENII!!:)))PAI AICI NU E VORBA DOMNEEE DE PLACUT!ESTI SAU NU ESTI. PUNCT.
deepika
Postat pe 21 Martie 2010 10:37
De la: deepika, la data 2010-03-21 10:28:43imi place cum ai zis-o;)) si sa nu uitam k vroia sa impresioneze vreo blonda....ca au dat unele in bobi....:))))))))))))


"Au dat-O unele in bobi",lasa lumea sa zica ce o vrea!Ce te enervezi asa?Sper ca nu suntem la grupa mare??Doar nu tu esti initiatorul subiectului si daca apar unii care il contrazic ,pe tine de ce te supara?Cumva subiectul asta trebuie batut in cuie doar intr-o directie care ,uite imi permit sa zic si eu despre cei care il apara, daca e schimbata,devine suparatoare?
danielle2275
Postat pe 21 Martie 2010 10:37
era vorba de procentul de...si despre...complexele celorlanti in fata unei zodii de foc, mindra si nemiloase, in anumite situatii...
not_me
Postat pe 21 Martie 2010 10:41
Cu parere de rau, dar citind exemplele date de tine, decuc ca nu stii ceea ce inseamna "geniu". Tu ai prezentat o lista de actori si nu numai care in nici un caz nu pot fi considerati genii. Asa ca.....
d_c
Postat pe 21 Martie 2010 10:41
iar eu stiu o gramada de filosofi care sunt zodii de pamant, asa cum stiu ca greu poti egala in profunzimi o zodie de apa. Asa ca hai sictir!
diaradu13
Postat pe 21 Martie 2010 10:42
De la: danielle2275, la data 2010-03-21 10:12:55Daca e sa ma gandesc la niste genii negactive in genul lui Stalin sau Hitler,cred ca mai bine se lipsea omenirea de gandirea lor.Ambii au fost zodii de foc.Prefer geniul creativ al Varsatorului sau al Capricornului sau al Pestelui.Subiectul nu mi se pare interesant pentru ca e relativ,superficial(cum mai mentionat)si pentru ca nici nu exista o asemenea statistica in wikipedia.


si cei buni si cei rai toti au fost genii!! AU FOST! ca aveam sau nu nevoie de ei este tardiv acum sa mai discutam!! ce preferi tu nu te-a intrebat nimeni! si...daca subiectul nu ti se pare interesant de ce il discuti?? daca e relativ si superficial ?? asemenea statistici exista ,numai ca nu le-ai cautat tu unde trebuie!! si de ce o luati personal?? omul asta se refera la semnele zodiacale ale GENIILOR nu ale voastre personal!! de ce va lezeaza?? sinteti complexati de maretia GENIILOR ???
kudika132368
Postat pe 21 Martie 2010 10:42
De la: not_me, la data 2010-03-21 10:41:10era vorba de procentul de...si despre...complexele celorlanti in fata unei zodii de foc, mindra si nemiloase, in anumite situatii...


Desi sunt in zodia leu si ar trebui sa fiu mandra de acest lucru,admit ca cei din zodiile capricorn,scorpion sau varsator sunt cu mult mai geniali.E adevarat ca leii sunt nemilosi.
danielle2275
Postat pe 21 Martie 2010 10:44
PENTRU DANIELLE........PAI POTI SA-TI DAI CU PAREREA DESPRE SUBIECT NU DESPRE CEL CARE A INITIAT SUBIECTUL. POTI SA ZICI CE VREI K NU TE TIN EU....NICI PE TINE NICI PE ALTCINEVA. DAR K TOT AI ZIS DE GRUPA MARE DE UNDE STIU CEI CARE AFIRMA CA OMUL E LAUDAROS, K VREA SA IMPRESIONEZE BLONDE, K SE CREDE GENIU.....DECI CUM POT SA ZIK ASTA? EU LA ASTA MA REFER. OMUL DOAR A DESCHIS UN SUBIECT DESPRE GENII....SI CULMEA.........AM AJUNS PE ARATURA....
deepika
Postat pe 21 Martie 2010 10:46
Eu nu ma simt lezata cu nimic iar mesajul tau mi se pare un atac stupid si gratuit la adresa mea.Nici eu nu ti-am cerut parerea in privinta mea,asa ca te rog!Subiectul e o tampenie si cred ca ma retrag de pe situl vostru daca va purtati asa.Asta inseamna lipsa de profesionalism.
danielle2275
Postat pe 21 Martie 2010 10:47
Nu ma intereseaza conversatia cu tine!te rog sa nu mai comentezi la adresa mea.
danielle2275
Postat pe 21 Martie 2010 10:48
Nu ai simtul umorului,imi pare rau!Si cred ca pe aratura esti tu,nici macar nu stiu de unde ai aparut si ce vrei de fapt.Chiar nu ma intereseaza parerile tale despre mesajele pe care le postez aici,nu ti le-am cerut.Nu o mai lua atata in bobi.Nu te cunosc si nu ma cunosti asa ca te rog sa nu gandesti cu ceea ce apare in poza ta de profil!
danielle2275
Postat pe 21 Martie 2010 10:51
:)))))))))))))))Oooopssss.....acum am vazut!!!chiar tu esti cea care a zis k baiatul care a deschis subiectul asta ''nenorocit'' cu geniile a zis k vrea sa impresioneze blonde ..... deci....acum te intreb personal: ai dat sau nu in bobi?
deepika
Postat pe 21 Martie 2010 10:55
Buna! Eu sunt in ultima zi a taurului spre gemeni! Ma identific mai mult cu gemenii, deci de aer! as putea parea partinitoare in dicutie! Dar ideea e ca cei de pamant, fara suparare( eu sunt in zodia taurului totusi!20 mai) sunt mai apropiati de natura, de finit! cei de apa sunt la fel ,mai "terestri", pe cand cei de foc sunt cei care transforma, iar de cei de aer ce sa mai zic! sunt atotcuprinzatori! aerul e masurabil?!...daca nu credem in zodii , nu generalizam! dar daca totusi analizam caracteristica generala care o da elementul carcteristic zodiei, putem sa-i dam dreptate initiatorului acestui topic! care de altfel nu a emis o parere personala, ci a relatat un fapt constat! desigur ca sunt genii in toate zodiile, ( si cei foarte bogati, au geniu financiar! sau sa definim notiunea de "geniu"?!)sa ne iubim viata! fiecare are calitatile proprii si mai mult, fiecare suntem unici!
catastoica
Postat pe 21 Martie 2010 10:58
mai oameni buni dar einstein si eliade au fost in zodia pestilor
kudika017940
Postat pe 21 Martie 2010 11:01
De la: Fahnell, la data 2010-03-18 12:28:54Buna ziua
Sunt curios daca e o leg intre semnul zodiacal si genialitatea
Asa ca am facut o mica investigatiune...si a rezultat o chestie absolut interesanta

90% din genii sunt fie zodii de foc fie de aer (puteti cauta pe wikipedia)

sa fie doar o coincidenta?

- Am vazut doar acum acest topic si nici nu l-am parcurs inca tot. E interesanta observatia ta, iar cineva care a si dat raspunsul cel mai probabil, am vazut ca a fost ironizat. Intr-adevar in aceste luni se nasc cei mai multi oameni. Si multi au sarit ca nu de cantitate este vorba ci de calitatea oamenilor. Asa este. Insa, este mult mai probabil ca daca intr-o luna se nasc 10 milioane de oameni sa gasim printre ei acel 1 dintr-un milion care sa fie un geniu decat daca intr-o luna s-ar naste 10 oameni sa zicem, si acel unu dintr-un milion sa se gaseasca intre cei zece. Nu ca nu ar fi posibil, dar dupa regula probabilitatilor mult mai probabil ar fi sa alegem sau sa-l cautam pe acel om intre cei 10 milioane. Hai sa va dau un exemplu, din care iti dai seama ce inseamna cantitatea. Daca am da cu banul, ar fi doar doua posibilitati: sa fie stema sau ban. Corect? ... Deci este posibilitatea de 50- 50%
Adica 50 % sa fie stema si 50% sa fie ban, asa-i? ... Si totusi daca am da doar de 10 ori cu banul se poate intampla ca sa cada de 8 ori stema si de 2 ori ban ... corect? ... Insa asta nu inseamna ca procentul este de 80% stema si de 20% ban. Inseamna ca nu am dat de suficiente ori cu banul. Pentru ca, in cazul in care am da de 1000 cu banul am putea vedea ca acel procent de 50 - 50% este acolo, in orice caz foarte apropiat. De acord? ... Deci , raspunsul corect intr-adevar este ca in anumite luni se nasc mai multi copii, iar daca sunt mai multi, este evident ca si probabilitatea de a gasi printre ei persoane de exceptie este mai mare. Corect? ...
supermiki
Postat pe 21 Martie 2010 11:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Femeia FECIOARA , barbatul TAUR 226 De la: laura31c 1 Iulie 2019 02:21
Ea sagetator - el berbec 3 De la: tmihaelita 2 August 2010 15:42
despre zodie 17 De la: kudika084081 17 Noiembrie 2009 23:47
CEL MAI TARE ZODIAC-CAPRICORN 38 De la: marlena21 17 Septembrie 2009 11:08
ea capricorn el varsator 4 De la: kudika067114 27 Noiembrie 2009 09:50