Setari Cookie-uri

Geniile si zodiile

De la: afrodita7, la data 2010-03-21 12:42:50Albert Einstein este peste adica zodie de apa...ce spui de asta?


Wow...ai reuºit sã gãseºti unul?! Bravo...mai cautã!
Ochi_albastri
Postat pe 21 Martie 2010 13:06
Stimabile, ajung la concluzia ca te proclami geniu cand tu cam ai complexe de inferioritate!
TRAGIC
Emma4
Postat pe 21 Martie 2010 13:10
ciao ciao!!!! ai mare dreptate...si eu am obs lucrul acesta. o explicatie ar fii faptul ca zodiile de foc snt ff puternice, ambitoase, hotarate....zodiile de aer sun ff inteligente. Focul ACTIONEAZA mereu... AERUL gandeste mereu. Genialitatea are nev de foc si aer. PA PA.
kudika074485
Postat pe 21 Martie 2010 13:10
De la: supermiki, la data 2010-03-21 11:31:55
De la: supermiki, la data 2010-03-21 11:05:57
De la: Fahnell, la data 2010-03-18 12:28:54Buna ziua
Sunt curios daca e o leg intre semnul zodiacal si genialitatea
Asa ca am facut o mica investigatiune...si a rezultat o chestie absolut interesanta

90% din genii sunt fie zodii de foc fie de aer (puteti cauta pe wikipedia)

sa fie doar o coincidenta?

- Am vazut doar acum acest topic si nici nu l-am parcurs inca tot. E interesanta observatia ta, iar cineva care a si dat raspunsul cel mai probabil, am vazut ca a fost ironizat. Intr-adevar in aceste luni se nasc cei mai multi oameni. Si multi au sarit ca nu de cantitate este vorba ci de calitatea oamenilor. Asa este. Insa, este mult mai probabil ca daca intr-o luna se nasc 10 milioane de oameni sa gasim printre ei acel 1 dintr-un milion care sa fie un geniu decat daca intr-o luna s-ar naste 10 oameni sa zicem, si acel unu dintr-un milion sa se gaseasca intre cei zece. Nu ca nu ar fi posibil, dar dupa regula probabilitatilor mult mai probabil ar fi sa alegem sau sa-l cautam pe acel om intre cei 10 milioane. Hai sa va dau un exemplu, din care iti dai seama ce inseamna cantitatea. Daca am da cu banul, ar fi doar doua posibilitati: sa fie stema sau ban. Corect? ... Deci este posibilitatea de 50- 50%
Adica 50 % sa fie stema si 50% sa fie ban, asa-i? ... Si totusi daca am da doar de 10 ori cu banul se poate intampla ca sa cada de 8 ori stema si de 2 ori ban ... corect? ... Insa asta nu inseamna ca procentul este de 80% stema si de 20% ban. Inseamna ca nu am dat de suficiente ori cu banul. Pentru ca, in cazul in care am da de 1000 cu banul am putea vedea ca acel procent de 50 - 50% este acolo, in orice caz foarte apropiat. De acord? ... Deci , raspunsul corect intr-adevar este ca in anumite luni se nasc mai multi copii, iar daca sunt mai multi, este evident ca si probabilitatea de a gasi printre ei persoane de exceptie este mai mare. Corect? ...


A citit cineva postarea asta? ... sau va intereseaza doar cele pentru care va puteti certa? ...


Corect era sã ne dea ºi niºte date statistice...cu nr. "copiilor" care se nasc în lunile astea...atunci ar fi credibil...fãrã aceste date...este doar o afirmaþie nefondatã!
Ochi_albastri
Postat pe 21 Martie 2010 13:14
De la: freakbabe, la data 2010-03-18 13:49:48eu sunt semn de pamant....nu vreau sa ma laud dar sunt de-a dreptul geniala


Dragilor, nu a lasat nimeni, nimic pe luna dintr-un simplu motiv: pentru ca nu a ajuns NIMENI pe luna. Oare cat o sa mai credem aberatiile astea? Cautati documentare, argumentele oamenilor de stiinta si o sa aflati ca toata propaganda asta americaneasca este o mare facatura.
No offense.

marukaxxx
Postat pe 21 Martie 2010 13:15
Ceea ce spunea el, se referea strict la genii. Pe langa genii mai exista oameni inteligenti, oameni de inteligenta medie si restul, adica mai neinzestrati. Se pare ca geniile fac parte din respectivele zodii, asta nu exclude posibilitatea in ca cadrul acelor zodii sa fie nascute si persoane mai putin inteligente, sau ca genii nu se nasc si in alte zodii. poate doar mai rar.
geniu te nasti si nu devii pe parcursul vietii, ci doar descoperi acea farama care te deosebeste de restul lumii: genialitatea.

Sincer cred ca ai luat toata povestea asta prea personal, probabil din cauza unei nesigurante cu privire la capacitatile tale.

P.S. sunt semn de aer si sunt inca tanara, s-ar putea sa-mi descopar genialitatea in curand.
veronicasimiciuc
Postat pe 21 Martie 2010 13:15
De la: Fahnell, la data 2010-03-18 13:42:18hai sa facem mai simplu
ce au lasat pe luna oamenii?:)
asa ca sa vada alienii?:)
sa imi spui ce zodie era nenea ala care a compus ce au lasat americanii pe luna da?:)


Dragilor, nu a lasat nimeni, nimic pe luna dintr-un simplu motiv: pentru ca nu a ajuns NIMENI pe luna. Oare cat o sa mai credem aberatiile astea? Cautati documentare, argumentele oamenilor de stiinta si o sa aflati ca toata propaganda asta americaneasca este o mare facatura.
No offense.
marukaxxx
Postat pe 21 Martie 2010 13:16
AR TB SA DEDUCI CA NU TE CUNOSTI SUFICIENT DE BINE....DIN MOMENT CE II VEZI PE ALTII MAI PROSTI CA TINE..POATE TE VEZI DE FAPT SI PE TINE ASA...MAI LUCREAZA PE PERSONALITATEA TA...NU-TI BATE CAPUL CU ZODIILE DE FOC SI AER....CA NU IS DE NASUL TAU DOMNITA.TIPUL CARE A CONSTATAT DESPRE GENIALITATEA ZODIILOR DE FOC SI AER...SA STII CA S-A INFORMAT MAI INTAI APOI A SCOS DE PE GURA CE TE-A OFTICAT PE D-TA D-RA.
Sa nu mi-o iei in nume de rau..dar semnele de apa sunt cam visatoare, cu capul in nori. se pierd in detalii ...si foarte greu isi dau seama ce se petrece cu ele...incotro sa o apuce..sunt mereu nehotarate, timide si complexate...cauta sa se agate de altii ca sa iasa in fata... Semnele de foc si aer sunt INDEPENDENTE, ISI REALIZEAZA MEREU OBIECTIVELE CE TIN DE EI...SUNT FF CREEATIVE...
A.... INCA CEVA..DC CUNOSTI ZODII DE FOC SAU AER CUM AI ZIS..FII SIGURA CA NU AI AVUT RABDARE SA LE CUNOSTI MAI BINE.
sPER SA NU TE SUPERI....NU AM VRUT SA TE JIGNESC...IN MARE PARTE CONTEAZA ZODIACUL DAR DC ESTI O PERS SPIRITUALA... DEPASESTI CONDITIA ZODIACULUI..... ESTI DEASUPRA LUI. PA PA...
kudika074485
Postat pe 21 Martie 2010 13:21
De la: tzache, la data 2010-03-21 11:50:20buna...foarte interesant subiectul...foarte interesant. Sunt surprinsa de faptul ca Fahnel deschide topicul cu un subiect atat de vast, iar unii dintre cei care raspund, o fac doar pentru a contrazice cu niste exemple puerile, de copii care urmaresc doar emisiuni genul ''Ceao Darwin'' si nu- mai -stiu -care. Este incredibil ca nici macar nu au curajul sa recunoasca faptul ca sunt depasiti de subiect, si mai ales nu ii intereseaza subiectul. Si cred ca, in cazul in care raspunzi doar ca sa te afli in treaba, nu dovedeste decat ca intelectul si educatia primita sunt reduse, iar sfera preocuparilor este limitata si ea.
Nu e greu sa recunosti ca nu te intereseaza, e chiar benefic si pentru tine si pentru cei cu adevarat interesati, asa ca stati deoparte, toti cei care doar contraziceti, de amorul artei.



Am ajuns exact la aceeaºi concluzie dupã ce am citit tot ce s-a scris pe acest topic!!!!
Cel puþin userul "celia", este de toatã groaza...primele trei pagini am râs de m-am împrãºtiat, de câtã prostie poate exista! Apoi a mai fost cineva "puþin obsedatã" de blonde... nu ºtiu de ce?! Probabil se simte constant ameninþatã de cele cu care "mama naturã" le-a înzestrat cu un pãr bãlai...whatever...subiectul este interesant, dar din pãcate tratat cu superficialitate!
Ochi_albastri
Postat pe 21 Martie 2010 13:23
salut . asta e pentru cei doi care se cearta cu semnele lor de apa si de foc. un sfat pentru amindoi , e interesant ce vreti sa demonstrati dar vad ca sinteti decit voi doi in asta si sincer exista foarte multe lucruri despre care puteti vorbi normal si fara ironie. in loc sa va certati atat, puteti face orice altceva mult mai sanatos. sinteti ca doi copii. e haios dar nu va sta bine. spor la treaba. un beso. monik. scuze ca ma bag in treaba voastra dar sinteti hazlii.
buskuyta
Postat pe 21 Martie 2010 13:27
Dragilor Enstein era peste
Streli
Postat pe 21 Martie 2010 13:29
se pare ca aici foarte putini stiu ce inseamna de fapt sa fii un geniu....!!!
candywoman
Postat pe 21 Martie 2010 13:31
si claude monet si voltairei?unde'i lasati pe aceia?si mircea eliade?si geniul militar al lui erwin rommel?
kudika059293
Postat pe 21 Martie 2010 13:33
De la: Streli, la data 2010-03-21 13:29:59 Dragilor Enstein era peste


si a scapat fara puscarie.
Tazmanian
Postat pe 21 Martie 2010 13:34
De la: Tazmanian, la data 2010-03-21 13:34:46
De la: Streli, la data 2010-03-21 13:29:59 Dragilor Enstein era peste


si a scapat fara puscarie.


Ochi_albastri
Postat pe 21 Martie 2010 13:39
Ca un scorpion veritabil, nu ma dau batuta si-mi sustin cauza pana la capat.
Vorbim de genii.......degeaba esti genial daca mori in mizerie si saracie........hai sa vorbim despre putere, oamenii care au schimat lumea definitiv, scorpionii : profetul Mohamed, Martin Luther, generalul Charles de Gaulle, Bethoven, Voltaire, Albert Camus, Marni Eisenhower, Trotsky, Theodore Rosevelt, Avan Leenwenhoek, king Hussein of Jordany, Margaret Mitchel, Grace Kelly de Monaco, P.J. Goebbels, H.R. Haldeman, Andre Gide, Robert Kenedy, Nadia Comaneci, Basescu....politician prin excelenta, i-a ciuruit pe toti........ca sa nu mai vorbim de artisti, actori, regizori.........colcaie Hoolywoodul de Scorpii..............we made the difference !!!!!
Si in astrologie, perioada scorpionului este perioada celor mai mari schimbari si revolutii....caderea Comunismului, caderea Zidului Berlinului, marea revolutie Rusa, s.a.........suntem zodii de apa, dar pe cat suntem de sensibili..........pe atat suntem de puternici.........garda moare dar nu se preda !!!!
Klarys
Postat pe 21 Martie 2010 13:40
De la: candywoman, la data 2010-03-21 13:31:27se pare ca aici foarte putini stiu ce inseamna de fapt sa fii un geniu....!!!


Corect!!! Dar oricine poate gãsi oricând rãspunsul în DEX! (dar de ce sã se mai oboseascã...pe unii cititul îi doare)
Ochi_albastri
Postat pe 21 Martie 2010 13:41
BUna.
Toate ca toate dar ceea ce a dezvoltat cel care a deschis acest topic este fff interesant: dorinta noastra de a ne considera si a fi recunoscuti ca unici, genii, persoane deosebite. Oare nimeni nu s-a gandit la faptul ca un geniu isi traieste viatza cu suferintza, majoritatea geniilor fiind condusi in viatza si asha scurta de dorinta absoluta de a descoperii ceva ce nimeni nu intelege la acel moment?? Aproape tuturor geniilor le-a fost recunoscuta arta dupa moartea lor, au trait singuratici si flamanzi, deprimati, exilatzi, au murit de diverse boli.....ce alegem?? sa fim genii sau sa ne traim viatza cu bucuria unui naiv??
P.S.: nu cred in zodii, sunt multi alti factori interni si externi de care depinde dezvoltarea unui individ.
luforlayer
Postat pe 21 Martie 2010 13:42
bai fetito..astea sunt mai mult persoane publice...care ies in evidenta prin munca lor..nu genialitatea lor. chiar nu poti face diferenta intre genialitate si vedete?
kudika074485
Postat pe 21 Martie 2010 13:43
De la: Klarys, la data 2010-03-21 13:40:15Ca un scorpion veritabil, nu ma dau batuta si-mi sustin cauza pana la capat.
Vorbim de genii.......degeaba esti genial daca mori in mizerie si saracie........hai sa vorbim despre putere, oamenii care au schimat lumea definitiv, scorpionii : profetul Mohamed, Martin Luther, generalul Charles de Gaulle, Bethoven, Voltaire, Albert Camus, Marni Eisenhower, Trotsky, Theodore Rosevelt, Avan Leenwenhoek, king Hussein of Jordany, Margaret Mitchel, Grace Kelly de Monaco, P.J. Goebbels, H.R. Haldeman, Andre Gide, Robert Kenedy, Nadia Comaneci, Basescu....politician prin excelenta, i-a ciuruit pe toti........ca sa nu mai vorbim de artisti, actori, regizori.........colcaie Hoolywoodul de Scorpii..............we made the difference !!!!!
Si in astrologie, perioada scorpionului este perioada celor mai mari schimbari si revolutii....caderea Comunismului, caderea Zidului Berlinului, marea revolutie Rusa, s.a.........suntem zodii de apa, dar pe cat suntem de sensibili..........pe atat suntem de puternici.........garda moare dar nu se preda !!!!


LOOOOOl!!!!!
Grace Kelly, R. Kenedy, Nadia, Bãse????? Geniii??????? Eºti pe lângã...rãu de tot!!!
Când îþi mai fatã mintea pui d'ãºtia....sã-i ucizi !!!!!
Ochi_albastri
Postat pe 21 Martie 2010 13:46
De la: Celia_29, la data 2010-03-18 13:05:15
De la: Fahnell, la data 2010-03-18 13:02:06am zis genii nu marea masa
intra si tu pe net si cauta la mozart la ghandi la van gogh la bach ....
la napoleon la exploratorul scott si multi altii


tu esti da vinci?
nu maria ta ,sunt un prunc format dintr-un spermatozoid.....
ma lasi? cum dracu sa spui ca esti geniu ......asta se formeaza in timp ...omule ,si altul iti da acest stigmat.....nu zodia


Nu inteleg de ce va atacati atat! Omul a pus o intrebare si voi va atacati ca vezi doamne nu faceti parte din zodie de foc ...nu ati fii genii....hai sa fim seriosi.... ...Suntem oameni,putem comunica civilizat si fara injuraturi.
Referitor la ceea ce spune baiatul...Sa stii..cam ai dreptate..daca analizezi bine situatia..majoritatea geniilor de-a lungul anilor... fac parte din zodiile de foc....nu stiu..oare sa aibe vreun rol zodia?
kudika102787
Postat pe 21 Martie 2010 13:48
Buna ziua
Sunt curios daca e o leg intre semnul zodiacal si genialitatea
Asa ca am facut o mica investigatiune...si a rezultat o chestie absolut interesanta

90% din genii sunt fie zodii de foc fie de aer (puteti cauta pe wikipedia). Oare e doar o coincidenta?
denygirl21
Postat pe 21 Martie 2010 13:52
pt Celia, ca sa ajungi geniu ai nevoie de o gena care sa iti permita lucrul acesta. intr-adevar zodiile de foc si apa au o mai mare afinitate fata de cultura si realizare profesionala.zodia este un motiv in plus deoarece are principalele caracteristicii realismul si pragmatismul.
butzyGirl
Postat pe 21 Martie 2010 13:55
Da, fiecare e geniu in domeniul lui......politica, arta, gimnastica, religie ; a fi geniu nu se rezuma numai la a descoperii atomi, neutroni si protoni, cu toate ca uraniul care sta la baza energiei nucleare si a radioactivitatii a fost descoperit de Marie Curie, si prin excelenta domeniul nuclear e patronat de semnul Scorpionului.........cere si ti se va da.............citeste si ma vei intelege.
Klarys
Postat pe 21 Martie 2010 13:57
Da, baiatul are dreptate. Eu stiam asta demult...si tipa care a enumerat actori, presedinti si mai stiu eu ce habar nu are ce este un Geniu:)
AlexxaC
Postat pe 21 Martie 2010 14:12
Baiatul nu vroia sa jigneasca.iaca,acum,daca nu sunteti genii (ceea ce e evident)ce vi se va intampla?
dadria45
Postat pe 21 Martie 2010 14:12
Asa ca nu va mai ambalati...daca nu esti geniu nu inseamna ca esti prost:)
AlexxaC
Postat pe 21 Martie 2010 14:13
Ai perfecta dreptate . Erwin Rommel si Voltaire erau Scorpioni, zodii de apa..........
Klarys
Postat pe 21 Martie 2010 14:15
Apropo de zodiile de apa................Apa este cel mai puternic element din natura...apa stinge focul, brazdeaza pamantul, rugineste si dezintegreaza metalele, sapa in piatra si acapareaza totul....oceanele si marile care acopera teritorii itregi si inghit tara dupa tara si insula dupa insula.
In filozofia Japoneza si orientala, apa era cel mai respectat element din natura, cea care persevereaza, care se strecoara peste tot, care da viata, care distruge.....sensibilitate si forta, la fel si zodiile de apa si persoanele care sunt nascute in aceste zodii...genii, poliicieni, strategi militari, persoane religioase, figuri istorice, pomul dupa roade si omul dupa fapte.......degeaa esti genial, daca nu pui in practica, daca nu actionezi, daca nu construiesti nimic pentru eterniatate, daca nu ajuti oamenii............make this world a better place.
Klarys
Postat pe 21 Martie 2010 14:23
Eu nu am de spus nimic, pt ca nu se merita sa-ti pierzi vremea: INVESTIGATIUNE:)) Sigur esti un geniu!!
AdeBlaga
Postat pe 21 Martie 2010 14:36

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
dar barbatii din zodia leu ? 69 De la: ioana_blondyna89 12 Martie 2011 22:12
eu taur el scorpion ,ce sanse sint? 49 De la: kudika321284 3 Ianuarie 2011 12:24
Ce parere aveti despre barbatii capricorni? 55 De la: georgie81 7 Noiembrie 2013 00:28
El capricorn-ea gemeni. 3 De la: Iradiatu_ 4 Februarie 2009 22:24
Eu pesti - El sagetator , ce fac ?cum fac ? 29 De la: kudika195501 25 Decembrie 2010 22:07