Setari Cookie-uri

cine a facut curs de manichiura pedichiura la christine valmy bucuresti?

Buna!


As vrea si eu sa fac un curs la ei, exista persoane in acest forum care au facut un astfel de curs la ei? Cum e?


Astept rasp!


Va multumesc:)
Inna30
Postat pe 21 Martie 2010 12:45
Buna.Eu incep cursul pe 6 aprilie,am auzit ca e bun.Sper sa fiu multumita.O sa revin cu informatii dupa ce incep.
kudika151496
Postat pe 25 Martie 2010 09:47
De la: kudika151496, la data 2010-03-25 09:47:03Buna.Eu incep cursul pe 6 aprilie,am auzit ca e bun.Sper sa fiu multumita.O sa revin cu informatii dupa ce incep.


si eu ma inscriu in ala de pe 6 aprilie:D poate imi dai un id intr un mesaj privat si tinem legatura:D
Inna30
Postat pe 25 Martie 2010 12:13
Inna ai primit mesajul meu pe privat?
kudika141004
Postat pe 26 Martie 2010 14:43
Buna fetelor!Sincera sa fiu nu am auzit lucruri prea bune despre Christim Valmy in legatura cu unghiile false..Am inteles ca este acolo o doamna care se ocupa mai mult de clientele dansei care pleaca la inceputul cursului se se intoarce la sfarsit,ca nu se ocupa ptr a va aduce modele adica fete pe care sa faceti practica si ca multe din produsele care se folosesc la scoala si care in mod normal trebuie sa existe trebuie sa vi le cumparati voi!Nici sala de curs nu este stralucita...adica nu aduce deloc ambienta unui salon..se lucreaza cu gentile si cu hainele pe masa..barfa multa etc....dar stiti cum e..lumea vorbeste..poate va fi bine
http://www.youtube.com/watch?v=nYzB4QnT4nw (o tipa la examen...se pare ca ar fi incepatoare...nicidecum ca a terminat un curs de specialitate..din pacate:(( )
Unghii_superbe
Postat pe 27 Martie 2010 18:37
Eu cred ca parerile sunt impartite pentru ca eu am vorbit cu o fata care a facut cursul acolo si mi-a zis ca a fost foarte multumita.Dar nu bag mana in foc.Sper si eu sa nu dau banii degeaba.Oricum eu o sa ma iau de ei sa ma invete ca d'aia dau banii .Am vazut si eu filmuletele de pe youtube si la fel m-am gandit si eu ca prea au' mainile pe stanga'dar..................spar sa fie ok.
kudika141004
Postat pe 29 Martie 2010 13:58
In cazul in care isi doreste cineva sa faca cursul christine valmy de manichiura pedichiura unghii false nu se merita sub nici o forma! Daca nu aveti ce face cu 2100 ron nu e nici o problema, in caz contrar va recomand sa cautati o scoala cu adevarat buna! nu sa faceti un curs atat de scump in care nu invatati mai nimic iar apoi sa ajungeti sa va milogiti sa va angajeze pt ca habar nu aveti multe lucruri pt ca "scumpa profesoara" nu va invata nimic corect!
Inna30
Postat pe 25 Mai 2010 20:54
Buna fetelor.Eu am terminat scoala pe 6 iunie 2010 si pot sa spun ca sunt foarte multumita.In momentul de fata lucrez intr-un salon.Eu cred ca cine vrea sa invete, invata.E adevarat ca e foarte greu sa te angajezi intr-un salon pentru ca nu prea vor sa angajeze incepatoare dar eu am avut noroc.Inna ai dreptate cu sala de la scoala,cam lasa de dorit dar eu am fost ochi si urechi si a dat rezultate.Erau fete care veneau odata pe saptamana,nu stiu pentru ce dadeau banii ca nu le interesa deloc.Dar eu care ma gandeam ca de asta depindea viitorul meu,chiar am invatat.In legatura cu profesoara nu este adevarat ca se ocupa de cliente.Ea chiar s-a ocupat numai de noi.Dar poate nu vorbim de aceeasi profesoara,eu vorbesc de doamna Liliana care e super.Daca ar fi sa ma mai inscriu odata tot aici m-as duce.Asta este strict parerea mea. Succes fetelor.
kudika141004
Postat pe 15 Iulie 2010 22:55
buna.sustin parerea ta despre cursuri la valmy vroiam sa te intreb cum te cheama kudika141004 id meu AL_CGA2
gyna_gyna
Postat pe 16 Octombrie 2010 19:17
Unde pot invata manichiura-pedichiura
Dragele mele,

Cine isi doreste sa faca un curs de Manichiura-pedichiura sau de Silist Protezest de unghii, cursuri acreditate de CNFPA si finalizate cu certificat de calificare, le recomand Scoala "Elite Nail Art".

Cu siguranta veti intreba de ce fac aceasta recomandare iar raspunsul este urmatorul:

daca doriti sa invatati cu adevarat aceste meserii in cele mai mici detalii si amanunte, daca vreti sa lucrati cu produse profesionale adevarate(Gena, Ez Flow, Tuya, si altele), daca doriti sa lucrati de la inceput cu toata aparatura si toate instrumentele dintr-un salon profesional, daca doriti sa invatati sa faceti si manichiura SPA si tratamentele cu parafina sau sa lucrati cu pila electrica,daca doriti sa aveti ca educatori persoane pregatite special pentru aceasta meserie si cu vechime mare in domeniu, atunci sigur aceasta este scoala pe care o cautati

Nu vreau sa cred ca ar avea prioritate o asa zisa scoala unde nu iti da nici macar o crema de maini, nu mai vorbim de sterilizator sau produse dezinfectante si alte produse sau tratamente pentru maini si picior.

Cu mult drag va recomand Scoala "Elite Nail Art" care incepind din luna Noiembrie 2010 isi incepe cursurile, deci va puteti inscrie deja. Grupele nu cor fi decit de max 8-10 persoane. Pentru contact aveti Tel: 0746548542 si mail : elite.nailart@yahoo.com

Va doresc succes si sunt sigura ca veti fi foarte multumite de alegerea facuta.

iuliacio
Postat pe 23 Octombrie 2010 21:39
scoaladeunghii.ro organizeaza cursuri de unghii false cu diplome emise de ministerul muncii pentru meseria de stilist protezist de unghii...

daca doriti sa va deschideti o afacere in acest domeniu sau sa lucrati in salon, aceasta diploma este OBLIGATORIE!!!

Cursurile se tin in Ploiesti, Bucuresti, Constanta, Galati si Brasov...va puteti inscrie pe scoaladeunghii.ro, unghiifalse.ro sau la telefon 0728254957
alexa_ph
Postat pe 25 Iulie 2011 11:50
nu stiu despre cum decurg cursurile...la C.V....dar stiu foarte multe doamne care merg zi de zi acolo si se aranjeaza. sunt foarte multumite...si din discutile cu fetele de acolo si elsunt pregatite de oameni profesionisti.
acum scuzie dar daca sunt si cursnte "antitalent "ce vrei sa le faci ?
spunea cineva de 2 fete care repetau cursul a doua oara ...si tot nu pricepeau nimic...
daca vreti sa stiti mai multe de ce nu mergeti sa va convingeti cu ochisorii vostri in Buc....pe strada LIPSCANI 57.
PRALEA_
Postat pe 25 Iulie 2011 17:05
Buna

Eu iti recomand cu incredere cursurile de la centrul de pregatire Maraviglia. Am terminat recent cursul de manichiura pedichiura. Conditiile sunt excelente, doamna profesoara este extrem de atenta si binevoitoare, mediul este primitor si profesionist, asistenta permanenta. In plus, a avantajul faptului ca se colaboreaza cu saloanele si se pot face recomandari din randul cursantelor pentru un eventual loc de munca. Cursul este acreditat deci se doveste a fi o investitie.

Eu m-am inscris si la cursul de unghii false, tot aici si intentionez sa urmez si cursurile de nail art care mie personal mi s-au parut interesante si, cred eu, imi vor fi de folos pe viitor.Daca vrei mai multe detalii imi poti da un PM sau poti intra pe site-ul lor http://www.maraviglia.ro/
anda_sandu
Postat pe 28 Iulie 2011 18:06
Buna fetelor,eu lucrez in domeniu de 12 ani ,nu va recomand cursurile de 2 luni 3 etc ,nu ai cum dupa 2 luni de curs sa lucrezi intr-un salon bun ,unde ai de lucru .Va recomand cursuri de 10-12 luni.
kudika457595
Postat pe 21 Octombrie 2011 00:05
manichiura ,pedichiura si unghiile false nu sunt atat de usoare incat sa le inveti in 2 luni cine este mai vechi in acest domeniu poate sa confirme.
kudika457595
Postat pe 21 Octombrie 2011 00:10
daca ne-ai recomanda si unde am putea gasi un curs de 10-12 luni ar bine ...dar in rest se gasesc cursuri de maxim 2luni jumatate:)
kudika512745
Postat pe 1 Martie 2012 20:38
Din pacate nu aveti cum sa gasiti in Romania o scoala de unghii care sa dureze 10-12 luni, pt ca din punct de vedere al standardelor impuse de statul roman aceste cursuri au alocate un anumit numar de ore si nu veti ajunge niciodata sa le parcurgeti intr-un nr atat de mare de luni.Ceea ce conteaza cu adevarat nu este perioada de scolarizare ci recomandarile si experienta in formare a trainerului cre va preda.Eu personal, am reusit sa invat foarte bine aceasta meserie intr-un program de scolarizare care a durat 2 luni si am invatat de la Dna Dorina Codres.Este un adevarat profesionist cu un cv impresionant , dansa reusind de-a lungul anilor sa puna bazele mai multor scoli de profil din Romania ( Pegy Sage, IBD< Dream Nails, Perfect Nails ),sa invete si sa ofere o meserie multor fete care activeaza in domeniu cu maxim de interes si profesionalism..pt ca au avut de la cine invata...Va recomand cu draga inima sa o cautati daca doriti sa invatati aceasta meserie la standarde inalte, cu produse de calitate si cu o tehnica bine pusa la punct..nu veti regreta.Acum Dna Codres are deschisa propria Scoala de Unghii- DC Nails Academy se numeste...Bafta!!
kudika_9646
Postat pe 12 Iunie 2012 13:29
ARTIST salon angajaza personal cu sau fara experienta in departamentele:coafor,manichiura,cosmetica.
Salonul este situat in zona cu vad de clienti (Victoriei-Stefan cel Mare).
Conditii avantajoase!Relatii la 0736693025.
kudika_13546
Postat pe 3 August 2012 19:21
Unde imi recomandati sa fac cursul de manichiura-pedichiura???
kudika_18170
Postat pe 12 Octombrie 2012 15:16
Va recomand cu draga inima cursurile de mani-pedi de la formareplus.
Am facut cursul acolo anul trecut, sala este ok, profa este ok, personalul este amabil plus ca aveti inclus si cursul de frizer-coafor.
Am fost foarte multumita!
kudika370643
Postat pe 6 Martie 2013 16:44
Buna, pot spune ca acum sunt cursanta la cursul mani+pedi la C.Valmy si mai am 2 saptamani. Cand am hotarat sa fac acest curs o zi intreaga am stat si m am gandit daca sa merg la acest curs la aceasta scoala sau nu, pana la urma am decis sa merg si in cazul in care nu as fi fost multumita pierdeam taxa de inscriere 1 milion care il dai obligatoriu.Nelamuririle mele au primit raspuns , este un curs bun la care ai ce invata , iar profa Tica Liliana te pune pe muchie de cutit cu teoria si practica ( toate clientele ii spun ca are ochi de soacra :))))) . Am vazut comentarii ca sunt cursante care st ca si incepatoare. Da sunt intradevar dar doar cele care in 2 luni de curs vin doar o zi doua pe saptamana, ori pt diploma ori pt a cheltui bani fara rost sau nu si dau interesul de a face cum este corect si fac ca ele , profesoara repetandu le de zeci de ori ca nu asa se face , iar ele destepte fac ca ele!! Iar in privinta materialelor si ustensilelor, materiale si consumabile vi le ofera scoala iar ustensilele trebuie sa le cumparati voi si vor ramane ale voastre ca asa este si logic.sper ca am mai redus un pic di nelamurire , tare as fi vrut sa imi spuna si mie cineva chestia asta inainte ca sa nu fi fost nedumerita dar poate eu v am fost de ajutor. Recomand cu incredere acest curs si aceasta scosla C.Valmy. Dupa ce voi termina acest curs ma voi muta cu un etaj mai jos cu specializare in unghii false care la fel , stiu ca st 2 fete foarte pricepute , dar va voi spune cand il voi incepe in rest va doresc numai bine si poate cele care va inscrieti la cursul din 6 aprilie ne vom cunoaste. Va pup si bafta!!!!
kudika_983307
Postat pe 18 Martie 2015 21:45
Buna fetelor as dori sa va intreb daca pot face si eu cursuri de manichiura daca am 16 ani. Astept raspuna
kudika_995300
Postat pe 23 Octombrie 2015 02:41
Buna fetelor vreau sa va cer si eu o pãrere .As vrea sa fac si eu un curs de coafor dar am de ales între Cepecom care este mai ieftin si ar mai fi Christine valmy dar e mai scump .A facut cineva la cepecom sau Christine Valmy????????


Anne_Marie_Loubia_1
Postat pe 16 Ianuarie 2016 10:48
Prietena mea a facut cursuri la ei si i-au prins foarte bine. http://www.casaorena.ro/service/manichiura-pedichiura/
kudika_976192
Postat pe 4 Februarie 2016 21:47

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Aplic unghii false 4 De la: home_nails 30 Septembrie 2009 19:15
UNGHII FALSE-GENE FALSE 1 De la: unghii_false_gene_false 30 Iunie 2010 09:30
PRIMUL CENTRU de PICTARE UNGHII 2 De la: larisatat 22 Martie 2009 20:43
Aplic unghii cu gel Bacau 1 De la: kudika483182 9 Decembrie 2011 10:06
Nails perfect! 2 De la: kudika_990359 6 Iulie 2015 15:29