Setari Cookie-uri

Problemele hormonale...o problema care se va rezolva,sau care trebuie rezolvata?

Buna tuturor...o sa incep prin a va spune ca inca de cand am inceput sa inteleg lucrurile legate de sanatate,mereu am dat peste subiectul problemelor hormonale...ceea ce ma intriga pe mine este mitul cum ca acestea se rozolva in functie de viata sexuala... ....o sa va lamuresc prin a va spune ca am o prietena care este inca virgina si se confrunta cu anumite probleme "estetice"sa le zic asa...in sensul ca trebuie sa se epileze si in zona gatului,sub barbie,pe abdomen s.a....am incercat sa ii spun sa mergem la un doctor dar a zis ca o sa ii dea doar pastile care probabil vor inrautati situatia...daca stiti vre-un remediu,sau o solutie,orice please,help us... :) merci anticipat...
mandy_jakob
Postat pe 25 Martie 2010 21:52
si care e treaba cu virginitatea ? daca si o pierde ce ? o sa ii cada parul ?
daca e complexata de situatie at s meearga la doctor, dak nu, poate sta si asa ... cauza probabil ca e un exces de testosteron....
Arthur_Rogers
Postat pe 25 Martie 2010 21:59
cred k este tratament pt asta...mergeti la un medic...
okishori
Postat pe 1 Aprilie 2010 08:10
decat sa va dati cu parerea sau presupusul la ce va va spune medicul mai bine ati merge la un control. nu va mai dati doctori ca nu sunteti. eu am probleme hormonale (tiroida extirpata, si totusi am belele) de 6 ani si nu e de joaca!!!
Shhh
Postat pe 1 Aprilie 2010 09:07
De la: mandy_jakob, la data 2010-03-25 21:52:03Buna tuturor...o sa incep prin a va spune ca inca de cand am inceput sa inteleg lucrurile legate de sanatate,mereu am dat peste subiectul problemelor hormonale...ceea ce ma intriga pe mine este mitul cum ca acestea se rozolva in functie de viata sexuala... ....o sa va lamuresc prin a va spune ca am o prietena care este inca virgina si se confrunta cu anumite probleme "estetice"sa le zic asa...in sensul ca trebuie sa se epileze si in zona gatului,sub barbie,pe abdomen s.a....am incercat sa ii spun sa mergem la un doctor dar a zis ca o sa ii dea doar pastile care probabil vor inrautati situatia...daca stiti vre-un remediu,sau o solutie,orice please,help us... :) merci anticipat...


Sa isi faza o dozare hormonala, s-ar putea sa ii iasa testosteronul marit
Summer_
Postat pe 1 Aprilie 2010 14:38

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
INSCRIE-TE GRATUIT SI CASTIGA BANI FRUMOSI CU : REFORMA ASIGURARILOR !!! 2 De la: andreea1976 3 Octombrie 2009 16:15
Master...ce specializare pot alege daca am studiat Finante- Banci? 3 De la: krisutza 27 Aprilie 2010 16:20
Pentru liceeni 44 De la: Calandrinon 19 Decembrie 2009 23:35
Viata mea incotro?! 26 De la: kudika_972424 19 August 2014 02:41
Imi pare rau ca nu am ramas in Romania 13 De la: okishori 1 Aprilie 2010 08:03