Setari Cookie-uri

Vreau un sfat!

Buna!
am nevoie de ajutorul vostru. In curand fac 20 de ani,sunt de undeva din provincie , studenta la drept in primul an
incerc sa va spun povestea mea cat mai pe scurt, nu vreau sa plictisesc
de la varsta de 14 ani pana in mom asta intretin relatii sexuale cu tata al meu..din mai multe motive cum ar fi frica.. n-am apelat la ajutor... ma batea destul de des, la un moment dat a aflat si mami..intr-un final l-a iertat... intre timp de la varsta de 16 ani pana acum o luna am avut o relatie..care niciodata nu a fost acceptata de parintii mei...
am fugit de maimulte ori de acasa...primele 3 dati am stat maxim 24 de ore si m-au gasit... ultimele 2 datii.... am fugit si nu m-au gasit o luna jumatate... apoi a urmat inca un an de chin.. si am reusit de am fugit iar... dupa 3 saptamani.. m-am intors iar...acum am incercat sa stau de vorba cu mama..si i-amspus ca ce s-a intamplat atunci inca se intampla... mama a inceput sa planga si mi-a spus sa mai stau putin ca are ea un plan.... el si-a dat seama ca i-am zis mamei ceva... si m-a batut , si a spus ca se opreste doar cand ii spun mamei ca am mintit-o si ca de fapt nu se mai intampla nimic... e o luna de la ultima fuga....dar iar numai suport certurii batati...ma controleaza si la chiloti cand vin de la fac sa vada daca am fct sex sau nu... doarme la mine in camera... ma verifica tot timpul.. telefon, calculator... si eu lucrez,de cand am facut 18 ani, chiar din ziua aia m-a pus sa ii fac videochat.. si sunt obligata sa fac asta... in prezenta lui...
ce ma sfatuiri? sa stau aici sa-mi termin faculatea? sau sa plec.... si nu stiu sa o continui in toamna... sau in urmatorul an?... imi doresc foarte mult sa termin facultatea e tot ce ma mai tine in viata...acum numai am nicio alinare... sunt singura...inainte ma mai alina iubitul meu... dar acum.... numai am pe nimeni si nu stiu daca sa mai stau aici sau nu.... daca ar fi sa plec as gasi cevade lucru prin bucuresti cu cazare...
nu stiu ce sa fac...sunt distrusa.... ajutati-ma va rog
angi_mari
Postat pe 28 Martie 2010 16:46
ma scuzati pt greseli dar merge k naiba tastatura asta...
angi_mari
Postat pe 28 Martie 2010 16:50
De la: angi_mari, la data 2010-03-28 16:50:40ma scuzati pt greseli dar merge k naiba tastatura asta...

pentru greseli ortografice da...dar nu cred ca e real ce ai scris mai sus
vocea_inimii
Postat pe 28 Martie 2010 16:53
m-as bucura din suflet sa nu fie real...doar ca am ajuns la capatul puteriilor... numai pot numai suport....
angi_mari
Postat pe 28 Martie 2010 16:56
Din pacate exista astfel de cazuri, la mine in cartier exista o astfel de "familie" iar mama fetei nu-ia nici o masura.Singura care pote lua masuri esti tu, trebuie sa mergi sa-l denunti , iar cei de la politie iti vor spune ce ai de facut mai departe.Esti singura in masura sa-ti schimbi existenta asta infecta intr-o viata normala.

Postat pe 28 Martie 2010 19:39
am citit de doua ori si ma gandesc ca daca e adevarat ce ne impartasesti tu, exista o singura solutie, aceea de a-l denunta asa cum ti-a spus si scorpio! Fuga este doar o solutie de moment, tu trebuie sa fi puternica si sa-l faci pe monstru sa plateasca pt ceea ce ti-a facut, pt ca altfel toata viata te vei lupta cu demonii!
Apropo, mama ta e doar de decor in casa aia? Care e solutia ei la problemele tale si implicit ale ei, realizeaza ca are un dezaxat pe post de sot?
miss_darine
Postat pe 30 Martie 2010 11:05
De la: miss_darine, la data 2010-03-30 11:05:59 am citit de doua ori si ma gandesc ca daca e adevarat ce ne impartasesti tu, exista o singura solutie, aceea de a-l denunta asa cum ti-a spus si scorpio! Fuga este doar o solutie de moment, tu trebuie sa fi puternica si sa-l faci pe monstru sa plateasca pt ceea ce ti-a facut, pt ca altfel toata viata te vei lupta cu demonii!
Apropo, mama ta e doar de decor in casa aia? Care e solutia ei la problemele tale si implicit ale ei, realizeaza ca are un dezaxat pe post de sot?


darine eu am citit o singura data si mi-am dat seama ca-i vorba de inca un copil care nu stie ce sa faca cu timpul liber
Dontyyy
Postat pe 30 Martie 2010 11:31
De la: Dontyyy, la data 2010-03-30 11:31:20
De la: miss_darine, la data 2010-03-30 11:05:59 am citit de doua ori si ma gandesc ca daca e adevarat ce ne impartasesti tu, exista o singura solutie, aceea de a-l denunta asa cum ti-a spus si scorpio! Fuga este doar o solutie de moment, tu trebuie sa fi puternica si sa-l faci pe monstru sa plateasca pt ceea ce ti-a facut, pt ca altfel toata viata te vei lupta cu demonii!
Apropo, mama ta e doar de decor in casa aia? Care e solutia ei la problemele tale si implicit ale ei, realizeaza ca are un dezaxat pe post de sot?


darine eu am citit o singura data si mi-am dat seama ca-i vorba de inca un copil care nu stie ce sa faca cu timpul liber

chiar m-as bucura sa fie un topic deschis din plictiseala
miss_darine
Postat pe 30 Martie 2010 12:48
cand ajungi la capatul puterilor realizezi ca de fapt vei gasi o portita care iti va da sansa sa o iei de la inceput :-) asa ca daca vei dispera cautand sfaturi pe acest site nu vei gasi, cel mai bine ar fii sa iti pui ordine in ganduri si in suflet si sa privesti situatia la rece
yumy
Postat pe 30 Martie 2010 18:51
pe mine m-a socat mesajul tau ... este tragic ce se intampla in famlia ta,dar nu uita sfarsitul vietii pe Pamant il reprezinta moartea...sunt multe solutii si la problema ta...trebuie doar sa le gasesti.Aici pe forum sunt oameni ca mine care iti vor da niste sugestii sau niste pareri.Eu cred ca ar trebui sa il denunti politiei,sau incearca macar sa vorbesti cu o alta persoana in care ai incredere din familia ta daca mama ta nu ia nicio masura...trebuie sa faci ceva cu VIATA TA,esti tanara nu poti sa stai intr un calvar ca asta,chiar daca risti sa pierzi facultatea...o alta sotutie ar fi sa pleci din tara dar ai grija sa nu cazi undeva unde sa fie mai rau(proxenexi etc)...trebuie sa fie cineva care sa te poata ajuta...as face-o chiar eu daca as putea insa sunt si eu o amarata de studenta fara venit ...in cazul in care mesajul este real sper ca ti am fost de ajutor macar cu o sustinere morala...in caz ca nu e real poate o sa ajute la altcineva sau ...in fine nu conteaza...
freedom123
Postat pe 1 Aprilie 2010 13:04
greseli mature savarsite de indivizi nenorociti
GYPSI
Postat pe 4 Aprilie 2010 22:44
Mergi la politie!!
cami_goanga10
Postat pe 6 Aprilie 2010 14:49
in curand implinesti 20 de ani ........ tu si numai tu trebuie sa rezolvi problema asta ....este bine ca lucrezi....si incearca sa-i eviti pe ......asa zisii parintii tai ... mai vb
kudika105116
Postat pe 10 Aprilie 2010 13:38
cred si eu ca e inventata povestea, pentru ca fata n-a mai intrat de cand a deschis topicul pe kudika; la cata disperare exista in primul mesaj, as crede ca mai intri macar din cand in cand sa vezi ce a zis lumea. Si mai am si alte motive pentru dubiile mele.
kitty_krieger
Postat pe 10 Aprilie 2010 14:35
daca este real ce ai scris tu imi pare rau desi stiu ca nu ajuta cu nimic,cel mai bine il denunti...dar tu spui ca studiezi dreptul...nu ti-ai trecut prin cap nicio clipa sa il denunti sa faci rost de probe impotriva lui? totusi nu ex. alta cale.
me_and_point
Postat pe 10 Aprilie 2010 15:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Nu credeti ca uneori fetele care arata bine traiesc o drama? 403 De la: kudika081126 14 Aprilie 2010 02:43
...intrebare fara ..raspuns.. 5 De la: concordia 11 Noiembrie 2009 09:09
Iubitul meu are copil cu alta femeie 84 De la: ram84 30 Martie 2013 16:31
Probleme cu parintii lui 145 De la: kudika226898 1 Decembrie 2010 08:00
ce sa fac? 3 De la: _oktober_ 27 Decembrie 2009 09:33