Setari Cookie-uri

iubirea nu e suficienta intr-un cuplu

De la: marceltuky, la data 2010-04-08 14:20:06
De la: rashela, la data 2010-03-28 23:53:28.......
Imi permit sa-ti sugerez ceva: NICIODATA nu mai povesti detalii ale trecutului tau unui posibil partener. Viata in doi incepe din momentul in care se creaza noul cuplu. Trecutul iti apartine in totalitate. Punandu-l pe tava e ca si cum l-ai face partas si pe el si, in cazul tau, nu-i de mirare ca te-a vazut in bratele altora.. de vreme ce l-ai adus acolo, cu voi, in acel moment.

Probabil iti imaginezi ca iti este permis sa te f... intr-o veselie si si la un moment dat sa zici:
- Gata, mi-a fost suficient, de acum ma fac fata cuminte!
OK - e decizia ta! Atat prima decizie cat si a doua (schimbarea mentalitatii!)
Dar daca dupa toate acestea ai pretentia ca sotul tau sa-ti fie fidel si sa nu indrazneasca sa guste si alte "trufandale" inseamna ca ori esti dusa cu pluta ori esti nemernica!
In momentul in care intemeiezi o familie trecutul fiecaruia devine parte din povestea familiei!
Incercand sa-l ascunzi dovedesti doar ca urmaresti sa-l manipulezi pe celalalt![/quote
cea mai cretina parere posibil...existenta...Dumnezeule,cum poti gandin asa???? tu ai impresia ca el era virgin???cum adica e o nemernica adaca are pretentia ca sotul ei sa-i fie fidel??tu te auzi ce spui?si da e fffff normal ca inainte sa te decizi la o relatie care sa devina casnicie,sa fi avut si altele,sa discerni la urma,cand ai habar de ce vrei,ce iti place,ce cauti....nu ma refer la zburat din p*** in p***,nu vreau sa aud teoria chibritului ars!
-trecutul fiecaruia nu devine parte din familie,in mare povestesti..dar nu cu detalii...eu una nu-s curioasa de cum si-o tragea prietenul meu cu io stiu care flasneta,nu ma intereseaza nici cu cate...prefer sa-mi povesteasca ce vrea,si daca e ceva ce conteaza pt el si vrea sa impartaseasca cu mine...slava Domnului,la fel gandeste si el.
mare dreptate a avut rashela in fiecare cuvant scris.....sunt de aceeasi parere.
-nu stiu ce mai cauti langa el...nu te inteleg...nici tu nu stii ce vrei.el nu se va schimba nici daca veti avea o mie de discutii...pur si simplu nu sunteti compatibili....cauta-ti pe cineva cu aceleasi pasiuni,aceeasi gandire.te-ai obisnuit cu el ca a fost la locul potrivit in mom potrivit..te-a ajutat cu un sfat,ti-a ridicat moralul cand erai la pamant...dar daca nu merge,nu merge...ridica-i o statuie in semn de multumire..sau mai bine sacrifica-ti viata sa fie el fericit ca o sa te tina legata de calorifer intr-o zi,ca l-ai salutat pe vecinu' de la 3.....
-esti proasta,sincer!!!! (fara suparare)...dar ai orimit o mie de sfaturi concludente...,imi parea din postarile tale ,la un moment dat,ca ai inteles unele lucruri...dar vad ca la o postare diferita,te sucesti....mai astepti...esti ca o frunza in vant...cum bate,asa ma duc....tu nu ai creier???
Gyselle
Postat pe 8 Aprilie 2010 20:26
De la: Gyselle, la data 2010-04-08 20:26:05
De la: marceltuky, la data 2010-04-08 14:20:06
De la: rashela, la data 2010-03-28 23:53:28.......
Imi permit sa-ti sugerez ceva: NICIODATA nu mai povesti detalii ale trecutului tau unui posibil partener. Viata in doi incepe din momentul in care se creaza noul cuplu. Trecutul iti apartine in totalitate. Punandu-l pe tava e ca si cum l-ai face partas si pe el si, in cazul tau, nu-i de mirare ca te-a vazut in bratele altora.. de vreme ce l-ai adus acolo, cu voi, in acel moment.

Probabil iti imaginezi ca iti este permis sa te f... intr-o veselie si si la un moment dat sa zici:
- Gata, mi-a fost suficient, de acum ma fac fata cuminte!
OK - e decizia ta! Atat prima decizie cat si a doua (schimbarea mentalitatii!)
Dar daca dupa toate acestea ai pretentia ca sotul tau sa-ti fie fidel si sa nu indrazneasca sa guste si alte "trufandale" inseamna ca ori esti dusa cu pluta ori esti nemernica!
In momentul in care intemeiezi o familie trecutul fiecaruia devine parte din povestea familiei!
Incercand sa-l ascunzi dovedesti doar ca urmaresti sa-l manipulezi pe celalalt![/quote
cea mai cretina parere posibil...existenta...Dumnezeule,cum poti gandin asa???? tu ai impresia ca el era virgin???cum adica e o nemernica adaca are pretentia ca sotul ei sa-i fie fidel??tu te auzi ce spui?si da e fffff normal ca inainte sa te decizi la o relatie care sa devina casnicie,sa fi avut si altele,sa discerni la urma,cand ai habar de ce vrei,ce iti place,ce cauti....nu ma refer la zburat din p*** in p***,nu vreau sa aud teoria chibritului ars!
-trecutul fiecaruia nu devine parte din familie,in mare povestesti..dar nu cu detalii...eu una nu-s curioasa de cum si-o tragea prietenul meu cu io stiu care flasneta,nu ma intereseaza nici cu cate...prefer sa-mi povesteasca ce vrea,si daca e ceva ce conteaza pt el si vrea sa impartaseasca cu mine...slava Domnului,la fel gandeste si el.
mare dreptate a avut rashela in fiecare cuvant scris.....sunt de aceeasi parere.
-nu stiu ce mai cauti langa el...nu te inteleg...nici tu nu stii ce vrei.el nu se va schimba nici daca veti avea o mie de discutii...pur si simplu nu sunteti compatibili....cauta-ti pe cineva cu aceleasi pasiuni,aceeasi gandire.te-ai obisnuit cu el ca a fost la locul potrivit in mom potrivit..te-a ajutat cu un sfat,ti-a ridicat moralul cand erai la pamant...dar daca nu merge,nu merge...ridica-i o statuie in semn de multumire..sau mai bine sacrifica-ti viata sa fie el fericit ca o sa te tina legata de calorifer intr-o zi,ca l-ai salutat pe vecinu' de la 3.....
-esti proasta,sincer!!!! (fara suparare)...dar ai orimit o mie de sfaturi concludente...,imi parea din postarile tale ,la un moment dat,ca ai inteles unele lucruri...dar vad ca la o postare diferita,te sucesti....mai astepti...esti ca o frunza in vant...cum bate,asa ma duc....tu nu ai creier???


da sunt proasta si poate n-am nici creier...dar cred k lucrurile astea se intampla pt k sunt la mijloc...am pus pe balanta lucrurile rele si lucrurile bune pe care le-a facut si ce crezi?au aceeasi masura...iar eu am ajuns sa nu stiu ce e bine pt mine...de cine sa ascult?de el sau de parintii mei?
laura10203
Postat pe 8 Aprilie 2010 20:35
cand imi amintesc ce bine ne simteam la inceput,cand credeam ca suntem 2 jumatati...dupa cateva certuri mai dure m-am racit si nu ma mai pot simti ca la inceput...imi amintesc doar vorbele lui jignitoare,si nu-mi pot duce linistita viata in continuare alaturi de el...el nu s-a schimbat,eu da,si-mi reproseaza tot timpul lucrul asta
laura10203
Postat pe 8 Aprilie 2010 20:46
De la: laura10203, la data 2010-04-08 20:35:40
De la: Gyselle, la data 2010-04-08 20:26:05
De la: marceltuky, la data 2010-04-08 14:20:06
De la: rashela, la data 2010-03-28 23:53:28.......
Imi permit sa-ti sugerez ceva: NICIODATA nu mai povesti detalii ale trecutului tau unui posibil partener. Viata in doi incepe din momentul in care se creaza noul cuplu. Trecutul iti apartine in totalitate. Punandu-l pe tava e ca si cum l-ai face partas si pe el si, in cazul tau, nu-i de mirare ca te-a vazut in bratele altora.. de vreme ce l-ai adus acolo, cu voi, in acel moment.

Probabil iti imaginezi ca iti este permis sa te f... intr-o veselie si si la un moment dat sa zici:
- Gata, mi-a fost suficient, de acum ma fac fata cuminte!
OK - e decizia ta! Atat prima decizie cat si a doua (schimbarea mentalitatii!)
Dar daca dupa toate acestea ai pretentia ca sotul tau sa-ti fie fidel si sa nu indrazneasca sa guste si alte "trufandale" inseamna ca ori esti dusa cu pluta ori esti nemernica!
In momentul in care intemeiezi o familie trecutul fiecaruia devine parte din povestea familiei!
Incercand sa-l ascunzi dovedesti doar ca urmaresti sa-l manipulezi pe celalalt![/quote
cea mai cretina parere posibil...existenta...Dumnezeule,cum poti gandin asa???? tu ai impresia ca el era virgin???cum adica e o nemernica adaca are pretentia ca sotul ei sa-i fie fidel??tu te auzi ce spui?si da e fffff normal ca inainte sa te decizi la o relatie care sa devina casnicie,sa fi avut si altele,sa discerni la urma,cand ai habar de ce vrei,ce iti place,ce cauti....nu ma refer la zburat din p*** in p***,nu vreau sa aud teoria chibritului ars!
-trecutul fiecaruia nu devine parte din familie,in mare povestesti..dar nu cu detalii...eu una nu-s curioasa de cum si-o tragea prietenul meu cu io stiu care flasneta,nu ma intereseaza nici cu cate...prefer sa-mi povesteasca ce vrea,si daca e ceva ce conteaza pt el si vrea sa impartaseasca cu mine...slava Domnului,la fel gandeste si el.
mare dreptate a avut rashela in fiecare cuvant scris.....sunt de aceeasi parere.
-nu stiu ce mai cauti langa el...nu te inteleg...nici tu nu stii ce vrei.el nu se va schimba nici daca veti avea o mie de discutii...pur si simplu nu sunteti compatibili....cauta-ti pe cineva cu aceleasi pasiuni,aceeasi gandire.te-ai obisnuit cu el ca a fost la locul potrivit in mom potrivit..te-a ajutat cu un sfat,ti-a ridicat moralul cand erai la pamant...dar daca nu merge,nu merge...ridica-i o statuie in semn de multumire..sau mai bine sacrifica-ti viata sa fie el fericit ca o sa te tina legata de calorifer intr-o zi,ca l-ai salutat pe vecinu' de la 3.....
-esti proasta,sincer!!!! (fara suparare)...dar ai orimit o mie de sfaturi concludente...,imi parea din postarile tale ,la un moment dat,ca ai inteles unele lucruri...dar vad ca la o postare diferita,te sucesti....mai astepti...esti ca o frunza in vant...cum bate,asa ma duc....tu nu ai creier???


da sunt proasta si poate n-am nici creier...dar cred k lucrurile astea se intampla pt k sunt la mijloc...am pus pe balanta lucrurile rele si lucrurile bune pe care le-a facut si ce crezi?au aceeasi masura...iar eu am ajuns sa nu stiu ce e bine pt mine...de cine sa ascult?de el sau de parintii mei?

mai fata...NU trebuie sa ASCULTI de NIMENI!!!Gandeste-te tu singura...poti renunta la tot ce iti place pentru el???esti pregatita sa te complaci in situatie ani de zile?(poate cei mai frumosi ani)(nu zic toata viata,ca stiu eu de ce...nu va dura toata viata)daca primul an e asa...in timp va fi si mai rau...
Gyselle
Postat pe 8 Aprilie 2010 20:46
mai fata...NU trebuie sa ASCULTI de NIMENI!!!Gandeste-te tu singura...poti renunta la tot ce iti place pentru el???esti pregatita sa te complaci in situatie ani de zile?(poate cei mai frumosi ani)(nu zic toata viata,ca stiu eu de ce...nu va dura toata viata)daca primul an e asa...in timp va fi si mai rau...[/quote]

asa mi-a spus si mama ca daca acum nu e bine atunci mai tarziu ce sa mai astept ?...insa eu tot sper si cred ca sper degeaba...
laura10203
Postat pe 8 Aprilie 2010 20:54
De la: laura10203, la data 2010-04-08 20:54:38mai fata...NU trebuie sa ASCULTI de NIMENI!!!Gandeste-te tu singura...poti renunta la tot ce iti place pentru el???esti pregatita sa te complaci in situatie ani de zile?(poate cei mai frumosi ani)(nu zic toata viata,ca stiu eu de ce...nu va dura toata viata)daca primul an e asa...in timp va fi si mai rau...


asa mi-a spus si mama ca daca acum nu e bine atunci mai tarziu ce sa mai astept ?...insa eu tot sper si cred ca sper degeaba...[/quote]



probabil ca mama ta stie ce stie....si probabil o doare sa stie ce te asteapta...
Gyselle
Postat pe 8 Aprilie 2010 21:01
doamne fetito ! da ce trecut poti avea la doar 19 anisori
mj300877
Postat pe 9 Aprilie 2010 00:05
mai devreme sau mai tarziu o sa-l lasi tu sau o sa te lase el pe tine intr-un moment de lipsa de incredere in tine. ceea ce simte el pt tine nu e iubire pt ca nu te lasa sa te bucuri de viata ta la varsta ta, e frica de a nu sta singur pt ca daca ar sta singur nu ar mai avea pe cine sa bata la cap si n-ar mai avea nici menajera tanara si nici sex cu o pustoaica. viata cu el, pe masura ce trece timpul, o sa fie grea pt tine si o sa-ti pierzi orice respect fata de persoana ta ca femeie. lasa-l pana nu-ti mananca prea mult timp, anii de acum nu ti-i da nimeni inapoi. si nu incerca sa-i explici nimic, n-o sa vrea sa te inteleaga, e mult prea egoist si mult prea singur. te pup
Chrisinheaven
Postat pe 9 Aprilie 2010 09:04
De la: mj300877, la data 2010-04-09 00:05:10doamne fetito ! da ce trecut poti avea la doar 19 anisori


daca citesti tot topicul,aflii....nu mai deschideti subiecte deja discutate,clarificate....
Gyselle
Postat pe 9 Aprilie 2010 10:36
De la: Chrisinheaven, la data 2010-04-09 09:04:04mai devreme sau mai tarziu o sa-l lasi tu sau o sa te lase el pe tine intr-un moment de lipsa de incredere in tine. ceea ce simte el pt tine nu e iubire pt ca nu te lasa sa te bucuri de viata ta la varsta ta, e frica de a nu sta singur pt ca daca ar sta singur nu ar mai avea pe cine sa bata la cap si n-ar mai avea nici menajera tanara si nici sex cu o pustoaica. viata cu el, pe masura ce trece timpul, o sa fie grea pt tine si o sa-ti pierzi orice respect fata de persoana ta ca femeie. lasa-l pana nu-ti mananca prea mult timp, anii de acum nu ti-i da nimeni inapoi. si nu incerca sa-i explici nimic, n-o sa vrea sa te inteleaga, e mult prea egoist si mult prea singur. te pup


multumesc pentru sfat ...adevarul e ca am multe lucruri care-mi stau in minte si nu le pot uita,din cauza asta m-am racit de el,nu mai e ca la inceput nimic...cred ca tot ce ne leaga acum e obisnuinta,insa eu sunt tare de felul meu(ca mama)si am sa trec peste toate...
laura10203
Postat pe 9 Aprilie 2010 11:47
De la: Gyselle, la data 2010-04-08 21:01:38
De la: laura10203, la data 2010-04-08 20:54:38mai fata...NU trebuie sa ASCULTI de NIMENI!!!Gandeste-te tu singura...poti renunta la tot ce iti place pentru el???esti pregatita sa te complaci in situatie ani de zile?(poate cei mai frumosi ani)(nu zic toata viata,ca stiu eu de ce...nu va dura toata viata)daca primul an e asa...in timp va fi si mai rau...


asa mi-a spus si mama ca daca acum nu e bine atunci mai tarziu ce sa mai astept ?...insa eu tot sper si cred ca sper degeaba...




probabil ca mama ta stie ce stie....si probabil o doare sa stie ce te asteapta...[/quote]

da,mama ne-a invatat sa fim independente in viata,sa nu stam in casa unui barbat,sa fim pe picioarele noastre din toate punctele de vedere...si eu asa gandeam pana a aparut EL,relatia dintre ai mei si EL nu e deloc buna,nu se suporta...sincera sa fiu nici eu nu-i suport familia...tatal meu e un om tare bun,n-a tipat niciodata la noi,n-a fost niciodata autoritar probabil de asta nici eu nu sunt obisnuita si nu suport sa primesc ordine din partea unui barbat
laura10203
Postat pe 9 Aprilie 2010 11:53
Ai facut bine ca ai fost sincera cu el.S stii ca apreciaza foarte mult asta la tine dar nu tio spune.Ar fi bine sai spui si ce iti place si nu la el, si poate se schimba.Toate astea le face si zice ptr. ca intradevar te iubeste mult.Nu le poti avea pe toate nu e nimeni perfect.Ti-ai dori linga tine un om pervers care sa te lase cum vrrei tu si pe alta parte sa te minta si sa fie betiv, curar etc?
Eu zic sa apreciezi calitatile lui si sa comunici foarte mult cu el.Cred ca e barbatul perfect.
kudika098645
Postat pe 9 Aprilie 2010 12:06
De la: kudika098645, la data 2010-04-09 12:06:09Ai facut bine ca ai fost sincera cu el.S stii ca apreciaza foarte mult asta la tine dar nu tio spune.Ar fi bine sai spui si ce iti place si nu la el, si poate se schimba.Toate astea le face si zice ptr. ca intradevar te iubeste mult.Nu le poti avea pe toate nu e nimeni perfect.Ti-ai dori linga tine un om pervers care sa te lase cum vrrei tu si pe alta parte sa te minta si sa fie betiv, curar etc?
Eu zic sa apreciezi calitatile lui si sa comunici foarte mult cu el.Cred ca e barbatul perfect.



eu asa prefer din toate punctele de vedere sa fiu sincera cine ma accepta sa ma accepte cum sunt,nu cum as vrea sau ar vrea sa fiu...i-am spus ce nu-mi place la el si dupa cum am mai spus,se straduieste sa se schimbe dar nu prea reuseste pt k asa e ''setat''sa fie...si eu am defectele mele nu zic ca nu si sunt constienta ca multe ar vrea un barbat ca el...trebuie sa recunosc faptul ca de multe ori nu-i spun ce ma doare ca sa nu ne certam,nu-mi place cearta,tiganeala si toate astea,si de cele mai multe ori cand ne certam il las sa vorbeasca el si sa creada ca are dreptate,iar eu ma inchid in mine,apoi devin indispusa...sunt si eu de vina,e si el de vina...o sa mai astept sa vad ce se va mai intampla,acum sunt mai lucida nu mai sunt orbita de ''indragosteala''...oricum nu mai astept mult ca n-as vrea sa-mi treaca viata asteptand un miracol...
laura10203
Postat pe 9 Aprilie 2010 12:27
Laura, daca nu-i convine trecutul tau, pune-l sa-ti arate latimea spatelui sau, daca intelegi ce vreau sa spun. Ce-l f**e pe el grija de ce ai facut tu inainte sa-l cunosti, atata timp cat cu el ai fost corecta?! Cum adica iti interzice sa porti fusta scurta, sa-ti faci unghiile, sa mergi acasa etc?! Crezi cumva ca asta inseamna ca te iubeste? Inseamna ca te considera proprietatea lui si are impresia ca se cuvine sa se poarte cu tine oricum! El a fost cumva usa de biserica si nu stii tu? Vezi-ti, gagico, de viata ta, nu-ti pierde tineretea cu un gunoi ca asta, la urma urmei ce trecut groaznic poti sa ai la varsta ta? Oricum, ar trebui sa-i arati ca daca te vrea bine, daca nu si mai bine, e coada in spatele lui, iar tu nu ai timp de pierdut!
darksukkubus69
Postat pe 9 Aprilie 2010 12:48
De la: kudika098645, la data 2010-04-09 12:06:09Ai facut bine ca ai fost sincera cu el.S stii ca apreciaza foarte mult asta la tine dar nu tio spune.Ar fi bine sai spui si ce iti place si nu la el, si poate se schimba.Toate astea le face si zice ptr. ca intradevar te iubeste mult.Nu le poti avea pe toate nu e nimeni perfect.Ti-ai dori linga tine un om pervers care sa te lase cum vrrei tu si pe alta parte sa te minta si sa fie betiv, curar etc?
Eu zic sa apreciezi calitatile lui si sa comunici foarte mult cu el.Cred ca e barbatul perfect.

e barbatul perfect de ce?ca nu bea,n-o bate ,nu fumeaza,nu petrece,n-o inseala....in schimb o tine in casa...,si la cum se comporta,intr-o zi o s-o lege de calorifer pana ajunge el de la lucru... Ideea e ca ei nu-i place sa stea in casa...inchisa!O fi barbatul perfect pt cineva care impartaseste aceeasi monotonie si plictiseala,nu pt cineva plin de viata...
si nu inteleg de ce multi intreaba"dar ce?ti-ar placea sa bea,sa insele...etc"ce legatura are,nu vad!!!sunt absolut sigura ca exista si altii care nu beau,fumeaza,inseala...etc si impartasesc acelasi pasiuni,care ar face relatia superba si n-ar mai aduce-o pe ea aici pe forum....
Gyselle
Postat pe 9 Aprilie 2010 12:55
De la: darksukkubus69, la data 2010-04-09 12:48:04Laura, daca nu-i convine trecutul tau, pune-l sa-ti arate latimea spatelui sau, daca intelegi ce vreau sa spun. Ce-l f**e pe el grija de ce ai facut tu inainte sa-l cunosti, atata timp cat cu el ai fost corecta?! Cum adica iti interzice sa porti fusta scurta, sa-ti faci unghiile, sa mergi acasa etc?! Crezi cumva ca asta inseamna ca te iubeste? Inseamna ca te considera proprietatea lui si are impresia ca se cuvine sa se poarte cu tine oricum! El a fost cumva usa de biserica si nu stii tu? Vezi-ti, gagico, de viata ta, nu-ti pierde tineretea cu un gunoi ca asta, la urma urmei ce trecut groaznic poti sa ai la varsta ta? Oricum, ar trebui sa-i arati ca daca te vrea bine, daca nu si mai bine, e coada in spatele lui, iar tu nu ai timp de pierdut!


tare faza cu ''e coada in spatele lui, iar tu nu ai timp de pierdut! '' cam asa si este nu pot spune ca arat rau,spun asta fara sa fiu lipsita de modestie,toti trebuie sa ne cunoastem valoare nu?important e sa o realizam din comportamentul altora,nu sa ne-o inchipuim ....si despre trecutul meu am scris in pg 3 nu vreau sa ma repet,nu-mi face placere sa-mi amintesc ...
laura10203
Postat pe 9 Aprilie 2010 13:08
Aaa...pai n-am citit pagina 3. Ia sa vad eu acum care-i grozavia.
darksukkubus69
Postat pe 9 Aprilie 2010 13:11
De la: Gyselle, la data 2010-04-09 12:55:21
De la: kudika098645, la data 2010-04-09 12:06:09Ai facut bine ca ai fost sincera cu el.S stii ca apreciaza foarte mult asta la tine dar nu tio spune.Ar fi bine sai spui si ce iti place si nu la el, si poate se schimba.Toate astea le face si zice ptr. ca intradevar te iubeste mult.Nu le poti avea pe toate nu e nimeni perfect.Ti-ai dori linga tine un om pervers care sa te lase cum vrrei tu si pe alta parte sa te minta si sa fie betiv, curar etc?
Eu zic sa apreciezi calitatile lui si sa comunici foarte mult cu el.Cred ca e barbatul perfect.

e barbatul perfect de ce?ca nu bea,n-o bate ,nu fumeaza,nu petrece,n-o inseala....in schimb o tine in casa...,si la cum se comporta,intr-o zi o s-o lege de calorifer pana ajunge el de la lucru... Ideea e ca ei nu-i place sa stea in casa...inchisa!O fi barbatul perfect pt cineva care impartaseste aceeasi monotonie si plictiseala,nu pt cineva plin de viata...
si nu inteleg de ce multi intreaba"dar ce?ti-ar placea sa bea,sa insele...etc"ce legatura are,nu vad!!!sunt absolut sigura ca exista si altii care nu beau,fumeaza,inseala...etc si impartasesc acelasi pasiuni,care ar face relatia superba si n-ar mai aduce-o pe ea aici pe forum....


adevarul e ca poate astea nu-s calitati ci normalitati...stiu ca eu am scris undeva mai sus ca-s calitati dar daca ma gandesc mai bine lucrurile astea ar trebui sa se intalnbeasca la orice cuplu normal
laura10203
Postat pe 9 Aprilie 2010 13:12
Zici ca ai fost fortata... adica violata?! Pai si pt asta te condamna dobitocul?! Draga mea... chiar nu e deloc iubire din partea lui, asta dovedeste cu acest comportament. Chiar daca ai fi sarit dintr-o p**a in alta pana sa-l cunosti, tot nu avea dreptul sa-ti reproseze, cata vreme cu el ai fost/ esti corecta. Dar iti reproseaza ceea ce ti s-a intamplat?! Iti repet, tie iti datorezi sa fii fericita... lui nu-i datorezi decat o cizma ascutita intre picioare!
darksukkubus69
Postat pe 9 Aprilie 2010 13:19
De la: darksukkubus69, la data 2010-04-09 13:19:51Zici ca ai fost fortata... adica violata?! Pai si pt asta te condamna dobitocul?! Draga mea... chiar nu e deloc iubire din partea lui, asta dovedeste cu acest comportament. Chiar daca ai fi sarit dintr-o p**a in alta pana sa-l cunosti, tot nu avea dreptul sa-ti reproseze, cata vreme cu el ai fost/ esti corecta. Dar iti reproseaza ceea ce ti s-a intamplat?! Iti repet, tie iti datorezi sa fii fericita... lui nu-i datorezi decat o cizma ascutita intre picioare!



nu ma condamna ca am fost v...(nu-mi place cuvantul asta)...ma condamna pt ce am facut dupa,el nu intelege de ce nu-mi mai pasa de mine,pt k maj femeilor cand patesc asa cv isi dezvolta o ''fobie''pt barbati...nah eu nu-s ca altele,la mine s-a manifestat altfel...si el mi-a spus ca n-o sa poata avea incredere in mine din punctul asta de vedere pana nu-i dau un rsp concret de ce faceam lucrurile alea(el crede ca din placere sau nuj )....dar nici eu nu stiu de ce,si mie mi-ar place sa aflu de ce,eu tot ce stiu e ca eram indiferenta ca mi-am pierdut personalitatea,principiile tot,si luptam sa scap de toate astea,am avut nuj cate nr de telefon si id uri de mess ca sa nu ma mai caute nimeni,dar nu reuseam sa trec peste...
laura10203
Postat pe 9 Aprilie 2010 13:31
Care "lucrurile alea"?! Ce sunt "lucrurile alea" pe care le faceai, ca asta nu mai inteleg?! Nu-i convine ca nu te-ai inchis in tine, ca nu te-ai sinucis, sau ce? Pai frate inseamna ca e mult mai cretin decat am crezut, el ar trebui sa te sustina... si daca zice ca nu poate avea incredere in tine, de ce nu face stanga imprejur? Asculta aici, un individ ca asta e periculos, iti mananca tineretea pe gratis, nu te mai irosi cu unul cu asemenea basini in cap!
darksukkubus69
Postat pe 9 Aprilie 2010 19:17
am citit pe topicurile despre barbatii ''balanta''povesti asemanatoare cu a mea...eu nu prea cred in zodiac insa park prea bine se potrivesc descrierile
laura10203
Postat pe 9 Aprilie 2010 19:19
De la: darksukkubus69, la data 2010-04-09 19:17:30Care "lucrurile alea"?! Ce sunt "lucrurile alea" pe care le faceai, ca asta nu mai inteleg?! Nu-i convine ca nu te-ai inchis in tine, ca nu te-ai sinucis, sau ce? Pai frate inseamna ca e mult mai cretin decat am crezut, el ar trebui sa te sustina... si daca zice ca nu poate avea incredere in tine, de ce nu face stanga imprejur? Asculta aici, un individ ca asta e periculos, iti mananca tineretea pe gratis, nu te mai irosi cu unul cu asemenea basini in cap!


adica am iesit mai departe cu alti baieti si faceam postioare ...
laura10203
Postat pe 9 Aprilie 2010 19:23
Asa si? Ce daca ai iesit? Inseamna ca ai depasit mai usor intamplarea aia. Si nu se numesc prostioare, ci sunt chestii normale pe care le poate face o femeie/ fata care nu are o relatie cu obligatii. La urma urmei erai libera sa faci ce vrei, cate vreme nu erai cu el... Ce pretentii are de la tine acum? Cu el ai fost corecta? Daca da, atunci nu are ce comenta... sau doar un barbat poate face chestii de-astea fara a fi blamat? Daca nu-i convine, sa te lase in pace, ca precis ai de unde alege. Si inca ceva, nu-i mai face lui menajul. Daca vrea bucatareasa si menajera, sa-si angajeze.
darksukkubus69
Postat pe 9 Aprilie 2010 20:56
De la: darksukkubus69, la data 2010-04-09 20:56:48Asa si? Ce daca ai iesit? Inseamna ca ai depasit mai usor intamplarea aia. Si nu se numesc prostioare, ci sunt chestii normale pe care le poate face o femeie/ fata care nu are o relatie cu obligatii. La urma urmei erai libera sa faci ce vrei, cate vreme nu erai cu el... Ce pretentii are de la tine acum? Cu el ai fost corecta? Daca da, atunci nu are ce comenta... sau doar un barbat poate face chestii de-astea fara a fi blamat? Daca nu-i convine, sa te lase in pace, ca precis ai de unde alege. Si inca ceva, nu-i mai face lui menajul. Daca vrea bucatareasa si menajera, sa-si angajeze.


ehh nah,nu sunt nici eu mandra de ce am facut,si nu faceam pt ca am depasit inamplarea ci pt k eram marcata de ea...si da,am fost tot timpul corecta cu el...el zice ca e vorba de ''orgoliull masculin''bla bla...merci de raspunsuri
laura10203
Postat pe 9 Aprilie 2010 21:04
- Ai primit atatea sfaturi foarte bune pe topicul deschis de tine, incat nu mai pot adauga nimic. Insa daca tu nu te simti de acum implinita si fericita ... mai tarziu va fi si mai rau.
Daca nu vei reusi sa ai o discutie in care sa stabilesti CLAR. (si cred ca ai putine sanse, pentru ca pare un tip inchis la minte ... retine, nu am zis prost, ci inchis. Poti fi foarte destept si sa fii INCHIS la minte si nu deschis), deci, daca nu vei stabili clar ca trebuie sa iti dea si libertate si sa aiba si incredere in tine ... vei avea o viata de calvar mai tarziu.
Nu uita ca avem o viata si nu poti da timpul inapoi. Trecutul nu conteaza.
Ceea ce conteaza este prezentul.
Nu conteaza nici viitorul.
Conteaza doar prezentul si DIRECTIA pe care o ai in prezent, pentru ca acea directie pe care o urmezi in prezent va stabili cum vei trai in viitor, cum va arata viitorul tau. Directia din prezent.
Concluzie:
Trecutul nu conteaza. Trecutul este mort. Nu exista. Din trecut ai luat invatamintele pe care a trebuit sa le iei, si gata! ... s-a dus. Nu mai conteaza.
Conteaza prezentul ... si tu se pare ca NU traiesti cu adevarat in prezent. Viata ta nu este asa cun ti-o doresti.
Nici viitorul nu exista. Este doar ceva care urmeza sa fie.
Dar acum NU exista. Nu poti trai in viitor. Viata este asta care este ACUM ! ...
DA ... ca sa te poti bucura de viata si in viitor, trebuie sa traiesti viata ACUM si sa ai grija de DIRECTIA pe care mergi ... tot ACUM !! ...
Dar viata este NUMAI ACUM !! ... Nici trecutul nu e viata si nici sa traiesti doar pentru viitor nu e viata.
supermiki
Postat pe 9 Aprilie 2010 23:36
De la: laura10203, la data 2010-04-08 14:50:56....
stiu ca e barbat ...tocmai de aia l-am pus sa-mi dea un sfat cu privire la problema mea...el i-a rsp unei persoane care a dat un comentariu dar nu a zis nimic despre ce am scris eu...

Faptul ca sunt barbat nu inseamna neaparat ca ii inteleg si pe ceilalti barbati cum gandesc!
Sincer in doar cateva cuvinte ai descris un barbat care pe mine ma nedumireste din toate punctele de vedere! Prin iubire inteleg sa te bucuri de celalalt, sa vrei sa-l stii fericit, sa-ti doresti sa-i oferi surprize care sa-i aduca bucurii si sa-i faca viata placuta (nu ma refer la cadouri, cum multe persoane inteleg sa masoare iubirea)
Ori cand citesc: "nu vrea sa port fusta scurta,sa mi fac unghiile,sa ma vopsesc,sa merg la facultate singura,sa merg aksa la mine knd vreau" nu-mi vine sa cred ca asa ceva este real!
Din ceea ce ai descris eu nu-mi dau seama ce simte fata de tine dar nu remarc sa-ti ofere iubire!
Cat despre sinceritate: eu sunt genul de persoana care apreciaza sinceritatea ca pe una dintre cele mai esentiale calitati!
Dar am constatat ca sunt multe persoane (99,99% mai exact) care nu sunt capabile sa accepte realitatea si practic te pun in ipostaza ingrata de a-i minti, de a ascunde adevarul sau macar de a-l cosmetiza pentru a le hrani lor orgoliul!
Eu am invatat sa evit sa ma implic sufleteste atata vreme cat nu cunosc sufletul persoanei respective!
Eu sunt capabil sa inteleg si sa trec peste orice, singurul aspect pe care nu il pot tolera este minciuna!
Nu pot sa-ti dau un sfat de urmat... pot doar sa-ti spun ce as face eu daca as fi in locul tau:
As discuta cu el foarte clar cum inteleg iubirea si ce asteptari am de la relatia noastra, binenteles m-as stradui sa inteleg si dorintele lui si punctul lui de vedere dar daca dupa toate astea tot nu am ajunge la un numitor comun as pune punct si as inchide acest capitol al vietii mele!
Putem ramane prieteni in continuare dar fiecare isi va urma drumul sau in viata!
Iar cand mai vrei sa povestesti cuiva picanterii din viata ta asigura-te ca acea persoana este capabila sa se bucure pentru momentele tale de extaz! Daca este un incuiat ai mana libera din partea mea: ofera-i atat cat merita sa primeasca! (povesti despre cum toata viata ai asteptat clipa in care il vei intalni pe el)
marceltuky
Postat pe 10 Aprilie 2010 11:34
Laura... nu trebuie sa simti vreo vinovatie indiferent ce ai fi facut. Deci cu el ai fost corecta de la inceput, ai avut incredere sa-i spui adevarul, asa ca ce mai vrea?! Orgoliu masculin??? Daca il are asa ascutit sa si-l bage in dos, la urma urmei fa-l sa priceapa ca altceva vrei de la el, iar orgoliul lui nu-ti face trebuinta!
darksukkubus69
Postat pe 10 Aprilie 2010 12:28
De la: supermiki, la data 2010-04-09 23:36:39 - Ai primit atatea sfaturi foarte bune pe topicul deschis de tine, incat nu mai pot adauga nimic. Insa daca tu nu te simti de acum implinita si fericita ... mai tarziu va fi si mai rau.
Daca nu vei reusi sa ai o discutie in care sa stabilesti CLAR. (si cred ca ai putine sanse, pentru ca pare un tip inchis la minte ... retine, nu am zis prost, ci inchis. Poti fi foarte destept si sa fii INCHIS la minte si nu deschis), deci, daca nu vei stabili clar ca trebuie sa iti dea si libertate si sa aiba si incredere in tine ... vei avea o viata de calvar mai tarziu.
Nu uita ca avem o viata si nu poti da timpul inapoi. Trecutul nu conteaza.
Ceea ce conteaza este prezentul.
Nu conteaza nici viitorul.
Conteaza doar prezentul si DIRECTIA pe care o ai in prezent, pentru ca acea directie pe care o urmezi in prezent va stabili cum vei trai in viitor, cum va arata viitorul tau. Directia din prezent.
Concluzie:
Trecutul nu conteaza. Trecutul este mort. Nu exista. Din trecut ai luat invatamintele pe care a trebuit sa le iei, si gata! ... s-a dus. Nu mai conteaza.
Conteaza prezentul ... si tu se pare ca NU traiesti cu adevarat in prezent. Viata ta nu este asa cun ti-o doresti.
Nici viitorul nu exista. Este doar ceva care urmeza sa fie.
Dar acum NU exista. Nu poti trai in viitor. Viata este asta care este ACUM ! ...
DA ... ca sa te poti bucura de viata si in viitor, trebuie sa traiesti viata ACUM si sa ai grija de DIRECTIA pe care mergi ... tot ACUM !! ...
Dar viata este NUMAI ACUM !! ... Nici trecutul nu e viata si nici sa traiesti doar pentru viitor nu e viata.



merci ca ti-ai facut timp si pt problema mea...merci pentru mesajul tau o sa tin cont de tot ce mi-ai spus
laura10203
Postat pe 10 Aprilie 2010 14:57
De la: marceltuky, la data 2010-04-10 11:34:09
De la: laura10203, la data 2010-04-08 14:50:56....
stiu ca e barbat ...tocmai de aia l-am pus sa-mi dea un sfat cu privire la problema mea...el i-a rsp unei persoane care a dat un comentariu dar nu a zis nimic despre ce am scris eu...

Faptul ca sunt barbat nu inseamna neaparat ca ii inteleg si pe ceilalti barbati cum gandesc!
Sincer in doar cateva cuvinte ai descris un barbat care pe mine ma nedumireste din toate punctele de vedere! Prin iubire inteleg sa te bucuri de celalalt, sa vrei sa-l stii fericit, sa-ti doresti sa-i oferi surprize care sa-i aduca bucurii si sa-i faca viata placuta (nu ma refer la cadouri, cum multe persoane inteleg sa masoare iubirea)
Ori cand citesc: "nu vrea sa port fusta scurta,sa mi fac unghiile,sa ma vopsesc,sa merg la facultate singura,sa merg aksa la mine knd vreau" nu-mi vine sa cred ca asa ceva este real!
Din ceea ce ai descris eu nu-mi dau seama ce simte fata de tine dar nu remarc sa-ti ofere iubire!
Cat despre sinceritate: eu sunt genul de persoana care apreciaza sinceritatea ca pe una dintre cele mai esentiale calitati!
Dar am constatat ca sunt multe persoane (99,99% mai exact) care nu sunt capabile sa accepte realitatea si practic te pun in ipostaza ingrata de a-i minti, de a ascunde adevarul sau macar de a-l cosmetiza pentru a le hrani lor orgoliul!
Eu am invatat sa evit sa ma implic sufleteste atata vreme cat nu cunosc sufletul persoanei respective!
Eu sunt capabil sa inteleg si sa trec peste orice, singurul aspect pe care nu il pot tolera este minciuna!
Nu pot sa-ti dau un sfat de urmat... pot doar sa-ti spun ce as face eu daca as fi in locul tau:
As discuta cu el foarte clar cum inteleg iubirea si ce asteptari am de la relatia noastra, binenteles m-as stradui sa inteleg si dorintele lui si punctul lui de vedere dar daca dupa toate astea tot nu am ajunge la un numitor comun as pune punct si as inchide acest capitol al vietii mele!
Putem ramane prieteni in continuare dar fiecare isi va urma drumul sau in viata!
Iar cand mai vrei sa povestesti cuiva picanterii din viata ta asigura-te ca acea persoana este capabila sa se bucure pentru momentele tale de extaz! Daca este un incuiat ai mana libera din partea mea: ofera-i atat cat merita sa primeasca! (povesti despre cum toata viata ai asteptat clipa in care il vei intalni pe el)




multumesc frumos pentru vorbele tale si pentru faptul ca pt cateva momente te-ai pus in pielea mea...cand ne-am certat ultima data foarte tare i-am propus sa o luam de la capat din stadiu de amici ma gandeam ca problema e ca am trecut peste niste etape importante din viata unui cuplu normal sa zic asa....insa n-a acceptat si asta ar insemna cu siguranta ca daca ne vom desparti vreodata nu o sa puteam ramane prieteni...el vrea totul sau nimic
laura10203
Postat pe 10 Aprilie 2010 15:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Poti iubi doua persoane? 42 De la: Eva32 2 Iulie 2011 02:57
dragostea are varsta? 115 De la: faith742011 19 Decembrie 2011 10:39
ratacire?aventura?dorinta de nou? help cu un sfat 26 De la: cami_goanga10 6 Aprilie 2010 17:46
De ce e atat de greu sa suport singuratatea? 77 De la: battleofwits 30 Decembrie 2010 18:03
Il pot avea? 68 De la: steffy91 18 Ianuarie 2012 15:39