Setari Cookie-uri

impacare cu fostul

dupa o relatie de 1 an in care am stat impreuna la mine in casa, mi-a spus intr-o zi ca vrea sa fim prieteni. L-am iubit, il iubesc si nu am acceptat si l-am dat afara din casa. Credeti ca mai are rost sa incerc sa reinnod relatia deja rupta de o saptamana? Va multumesc!
mariana000000000
Postat pe 29 Martie 2010 13:29
eu nu as mai incerca!el este cel care s-a racit!si nu as crede ca dintr-o data a realizat ca-s iubirea vietii lui!parerea mea...dar tu il cunosti sau il cunosteai mai bine!
one_size
Postat pe 29 Martie 2010 13:36
pffff detalii...detalii....
unele scriu prea mult,altele prea putin.....
dc ti-a zis k vrea sa ramaneti amici?de cand erati impreuna ? cati ani aveti ?etc...etc....
blaa
Postat pe 29 Martie 2010 15:33
pffff detalii...detalii....
unele scriu prea mult,altele prea putin.....
dc ti-a zis k vrea sa ramaneti amici?de cand erati impreuna ? cati ani aveti ?etc...etc....

ne-am cunoscut in februarie 2009 si ne-am mutat impreuna in aprilie 2009 (fff curand dupa parerea mea....acum realizez).
Mi-a spus ca s-a creat o tensiune maxima intre noi si nu ne mai intelegem, are nevoie sa respire, sa fim prieteni momentan si sa vedem apoi. Sunt scorpion si am reactionat impulsiv (direct out...)...ideea e ca se racise relatia in ultimele 2 luni, incercam sa facem fiecare ce vroiam, dar eu eram geloasa (mai ales ca statea cu mine in casa)....Alte detalii la alte intrebari. Va multumesc!
mariana000000000
Postat pe 29 Martie 2010 21:32
De la: kudika152041, la data 2010-03-29 21:32:06pffff detalii...detalii....
unele scriu prea mult,altele prea putin.....
dc ti-a zis k vrea sa ramaneti amici?de cand erati impreuna ? cati ani aveti ?etc...etc....

ne-am cunoscut in februarie 2009 si ne-am mutat impreuna in aprilie 2009 (fff curand dupa parerea mea....acum realizez).
Mi-a spus ca s-a creat o tensiune maxima intre noi si nu ne mai intelegem, are nevoie sa respire, sa fim prieteni momentan si sa vedem apoi. Sunt scorpion si am reactionat impulsiv (direct out...)...ideea e ca se racise relatia in ultimele 2 luni, incercam sa facem fiecare ce vroiam, dar eu eram geloasa (mai ales ca statea cu mine in casa)....Alte detalii la alte intrebari. Va multumesc!




pai ...lasa-l o perioada in pace .daca se intoarce ok,daca nu ....move on ...

blaa
Postat pe 29 Martie 2010 21:34
In toate despartirile exista un motiv...acel motiv care v-a despartit o data poate sa fie cauza unei viitoare frustrari sau a unei viitoare despartiri...intreaba-te de ce? Poate ca nu a mai vrut....ok...dar de ce? era nesigur speriat...ii lipsea ceva...era ceva prea mult....analizezza si vezi daca aceste lucruri au un raspuns si o rezolvare....Stiu ca poate fii greu dar ptr o clipa judeca cu mintea in loc de inima ca nu cumva sa te trezesti in aceiasi situatie din nou....Viata noastra are tendinta sa fie ca un cerc...in care ne invartim si dam de acelasi tip de situatie, de acelasi tip de oameni si apoi ne intrebam d c rezultatele nu sunt altele......
Decizia e in mainile tale................
avatar21
Postat pe 6 Aprilie 2010 10:35
Este o vorba din popor...Dupa autobuz si dupa baieti sa nu alergi ca mereu vine urmatorul! Sunt cusute cu ata alba astfel de motive...asa din senin. Mult succes!
SamanthaSam
Postat pe 8 Aprilie 2010 14:09

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
caut o prietena si nu gasesc... 5 De la: vonio1 12 Februarie 2016 13:10
Relatia cu un rac.... 26 De la: Anutza_anny 8 Mai 2012 16:59
baiat singur 9 De la: kudika_20765 30 Mai 2013 05:57
My way 5 De la: Catalin_Sirbu_1 12 Februarie 2016 13:09
Casatorit, 35, Cluj, plictisit, caut "a secret passion", o femeie frumoasa, educata si ... casatorita 13 De la: scorpio67 29 Aprilie 2010 10:57