Setari Cookie-uri

sotul meu inca se mai intereseaa de fosta lui prietena

cum ai reusit sa intelegi ce-am scris? ca io ma uit ca blegu'-n monitor si nu-mi dau seama ce-am scris!!
geo_reincarcat_iara
Postat pe 24 Aprilie 2010 22:03
De la: gigel_curiosu, la data 2010-04-24 22:03:56cum ai reusit sa intelegi ce-am scris? ca io ma uit ca blegu'-n monitor si nu-mi dau seama ce-am scris!!
si ca sa intelegi iti spun mai clar ca barbatii sunt niste copii mari care se maturizeaza mai greu si trebuie mereu educati
kudika029282
Postat pe 25 Aprilie 2010 21:33
De la: dyanna19890, la data 2010-04-19 21:50:44verifica sa vada cand e online , o lauda... barbatii astia is toti niste porci

si eu sunt seful lor
felixcat
Postat pe 25 Aprilie 2010 22:44
De la: dyanna19890, la data 2010-04-19 21:50:44verifica sa vada cand e online , o lauda... barbatii astia is toti niste porci


si eu sunt seful lor


:))) bn ca recunosti:P
dyanna19890
Postat pe 26 Aprilie 2010 01:50
De la: kudika029282, la data 2010-04-25 21:33:43
De la: gigel_curiosu, la data 2010-04-24 22:03:56cum ai reusit sa intelegi ce-am scris? ca io ma uit ca blegu'-n monitor si nu-mi dau seama ce-am scris!!
si ca sa intelegi iti spun mai clar ca barbatii sunt niste copii mari care se maturizeaza mai greu si trebuie mereu educati


esti educatoare, nu!?
geo_reincarcat_iara
Postat pe 26 Aprilie 2010 12:07
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-04-26 12:07:38
De la: kudika029282, la data 2010-04-25 21:33:43
De la: gigel_curiosu, la data 2010-04-24 22:03:56cum ai reusit sa intelegi ce-am scris? ca io ma uit ca blegu'-n monitor si nu-mi dau seama ce-am scris!!
si ca sa intelegi iti spun mai clar ca barbatii sunt niste copii mari care se maturizeaza mai greu si trebuie mereu educati


esti educatoare, nu!?
da sigur imi place sa educ un barbat care vrea si el asta...
kudika029282
Postat pe 26 Aprilie 2010 18:22
De la: kudika029282, la data 2010-04-26 18:22:39
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-04-26 12:07:38
De la: kudika029282, la data 2010-04-25 21:33:43
De la: gigel_curiosu, la data 2010-04-24 22:03:56cum ai reusit sa intelegi ce-am scris? ca io ma uit ca blegu'-n monitor si nu-mi dau seama ce-am scris!!
si ca sa intelegi iti spun mai clar ca barbatii sunt niste copii mari care se maturizeaza mai greu si trebuie mereu educati


esti educatoare, nu!?
da sigur imi place sa educ un barbat care vrea si el asta...


zau bre? hai ca nu te cred !!!
coldwind
Postat pe 26 Aprilie 2010 18:27
Draga tu ai mai multe probleme in relatie. 1 sotul tau nu te baga in seama. Cum adik ai ridicat subiectul si el a spus ca e bine si dak iti convine si dak nu. Nasol! 2. Se mai gandeste la fosta si nu te respecta prin faptul ca vorbeste cu ea desi stie ca te deranjeaza. 3. Scuza-mi intrebarea, dar casatoria a fost de dragul copilului care era deja pe drum? ( de primul copil intreb). Acum ce e de facut. Cu cat il constrangi mai mult cu atat mai rau faci. Ar trebui sa discuti inca o data cu el si sa pui altfel problema( sa te impui in relatie , pentru ca o femeie care domina barbatul e mai fericita decat una care se ascunde dupa aparente): Da! tu esti geloasa, e normal pentru ca il iubesti si ti-ai intemeiat o familie cu el. Da! te deranjaza faptul ca tine legatura tocmai cu ea care a insemnat atata pentru el in trecut (Scuza-ma dar iti imaginezi ce satisfacuta poate fi fosta ca tot cu ea e desi e insurat si are copii cu alta. Tu esti sclava de acasa si ea femeia puternica desteapta si invingatoare care a stiut sa il tina langa ea si asa insurat). Tu ai foarte multe intrebari la care trebuie sa primesti raspuns. Ai putea sa incepi cu tine, de exempul sa te intrebi cate ai sa ii suporti in viata, dak acum la inceput se comporta asa, cum o sa arate viitorul tau cu el, cat timp o sa treaca pana vei divorta pentru ca numai o femeie slaba sau orbita de dragoste accepta sa fie tratata astfel. Imi pare rau pentru tine si pentru toate femeile care accepta sa fie calcate in picioare. Prima conditie e sa te respecte, iar daca respect nu e de unde sa ceri atentie, dragoste si bine. E mare pacat pentru copilasi care nu au nicio vina. In cazul in care nu da rezultate varianta asta poti incerca sa il faci gelos si tu "cochetand" aparent cu diverse persoane din lista ta de mess, iar cand el iti va cere socoteala sa il intrebi, intai de toate, cum se simte in postura ta si mai ales de ce il deranjeaza ca vb cu "x", "y" si ca dak ii convine e bine si dak nu nu. Urmareste-i reactia si explica-i mai apoi ca ai fost cu un minut mai desteapta decat el cand ai ales sa il bati cu propria lui moneda (adica sa il pui in situatia in care te afli tu, pentru a-ti da el solutia), Daca nu reactionea de niciun fel si nu il intereseaza ca tu vb cu "x" si "y" nu da doi bani pe tine, nici vorba de respect. ar mai fii niste solutii pe care am ales sa nu le expun in topic, dar daca vrei mai multe detalii lasi un pm si vorbim. Bafta si sper sa aud de bine!
ZupyMiss
Postat pe 2 Mai 2010 11:22
Buna!sa va spun de mine,cum eram si eu...eram asa disperata in leg cu niste probl de ale mele in dragoste,intro relatie nu stiam ce ma asteapta dk fac bine sau nu etc.nu mai suportam incertitudinea aia ce ma chinuia...
asa ca am apelat la o fata care e si clarvazatoare si da bine din carti tarot si am ramas masca de tot ce mi-a zis cu atata exactitate,nu mi venea sa cred!!!
chiar si pt cateva prietene de ale mele a fost f exacta si au fost exact cum le-a prezis si lor!chiar a facut minuni fata asta cu mine!chiar ca are har!nu e ca alea false!
eu una m-am linistit mult de tot nu mai sunt in incertitudine,sunt mai optimista,am incredere in mine si sunt f linistita stiind ce ma asteapta ,care e decizia buna,etc!
ma saturasem sa ma intreb mereu ce va fi cum o sa fie dk o sa fie mai rau sau nu,etc
serios ca ma simt mult mai bine acum pt ca stiu de e ok sau nu.
stiu ca e greu de crezut,dar cu mana pe inima va spun ca m-a lasat masca,absolut uimita tot ce mi-a zis de trecutul meu,vede lucurri din trecut,prezent si viitor,pe care nu are de unde sa le stie...nici nu ma cunostea...si nu e tiganca.....e din aia adevarata...are un har deosebit!
nici eu nu credeam in din astea si uite.....si totul e exact cum mi-a prezis!

cine vrea mai multe detalii,ma gasiti pe elizateodoru@yahoo.com
Eliza_T
Postat pe 4 Mai 2010 23:59
Nu cred ca se mai poate pune problema de relatie de amicitie dupa despartire. Am avut o relatie de un an cu un tip si dupa ce ne-am despartit am mai vorbit de cateva ori, dar foarte rar, pana cand am ajuns sa nu mai vorbim deloc. Pur si simplu, cand inchei o relatie, inseamna ca nu mai exista legaturi, comunicare, deci de ce sa vorbiti dupa?
Pe actualul meu prieten il cauta fosta gagica regulat, o data pe luna, sa vada "ce mai face". Cand l-am intrebat de ce replica lui a fost simpla "Am fost prieteni buni inainte de a fi impreuna si acum am ramas amici". Wtf?
goodbye_kitty
Postat pe 5 Mai 2010 08:01
De la: goodbye_kitty, la data 2010-05-05 08:01:14Nu cred ca se mai poate pune problema de relatie de amicitie dupa despartire. Am avut o relatie de un an cu un tip si dupa ce ne-am despartit am mai vorbit de cateva ori, dar foarte rar, pana cand am ajuns sa nu mai vorbim deloc. Pur si simplu, cand inchei o relatie, inseamna ca nu mai exista legaturi, comunicare, deci de ce sa vorbiti dupa?
Pe actualul meu prieten il cauta fosta gagica regulat, o data pe luna, sa vada "ce mai face". Cand l-am intrebat de ce replica lui a fost simpla "Am fost prieteni buni inainte de a fi impreuna si acum am ramas amici". Wtf?
nu este bine sa ramai prietena cu fostul tau dupa ce te-ai despartit de el...mereu vor fi frustrari care vor duce la stricarea prieteniei mai ales daca au fost sentimente intre parteneri...
kudika029282
Postat pe 5 Mai 2010 20:42
De la: kudika029282, la data 2010-05-05 20:42:02
De la: goodbye_kitty, la data 2010-05-05 08:01:14Nu cred ca se mai poate pune problema de relatie de amicitie dupa despartire. Am avut o relatie de un an cu un tip si dupa ce ne-am despartit am mai vorbit de cateva ori, dar foarte rar, pana cand am ajuns sa nu mai vorbim deloc. Pur si simplu, cand inchei o relatie, inseamna ca nu mai exista legaturi, comunicare, deci de ce sa vorbiti dupa?
Pe actualul meu prieten il cauta fosta gagica regulat, o data pe luna, sa vada "ce mai face". Cand l-am intrebat de ce replica lui a fost simpla "Am fost prieteni buni inainte de a fi impreuna si acum am ramas amici". Wtf?
nu este bine sa ramai prietena cu fostul tau dupa ce te-ai despartit de el...mereu vor fi frustrari care vor duce la stricarea prieteniei mai ales daca au fost sentimente intre parteneri...

Da, stiu... Si ma enerveaza ca ea l-a ranit, l-a parasit pentru altul si el tot ii raspunde cand il intreaba ce face. Cred ca exagerez, dar...
goodbye_kitty
Postat pe 5 Mai 2010 21:03
Fii sigura ca inca o mai iubeste dar nu vrea so recunoasca fata de tine, ptr. ca esti sotia lui si aveti copii.Nu e bine ca o mai cauta si vorbeste despre ea in fata ta.Eu cred ca e posibil ca ei 2 sa se intilneasca fara ca tu sa stii.Ai grija si urmarestel in continuare.Dar fara ca el sa vada asta.
kudika098645
Postat pe 5 Mai 2010 21:09
Bunà draga mea ,deci el tia spus In fatà cà din comportamentul lui ,cà mai este interesat si simte ce va pt fosta lui iubità :-( !!!! Dacà nu a uitato nici acum,nu o va uita nici o datà Iti spun din surse sigure 100 % :-((( !!!!
kudika_33725
Postat pe 1 August 2013 19:57
Dràguta ,treaba cu fosti si fostele,este vràjealà curatà ,In momentul In care ràmài amic cu fosta sau fostul este clar cà ai ce va In creier. Nu degeaba ràmàneti amici cà vb aiai cànd ai pb In cuplu sau càsàtorie fugi la celàlalt sau cealaltà :-( sunt 100% De asa ce va !!! Asa cà ,nu mai vràjiti lumea cà este normal sà ràmài amic cu fostele sau fosti VRAJEALAAAAAAAAAAAAAAAA de 1 cent !!!!!!! UUUUUUUUUUUUUUUUUUUUAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!
kudika_33725
Postat pe 1 August 2013 20:06
Auzi dràguta,Inainte sà acuzi punete In locul acelei persoane(a victimei) si apoi o sà vedem cum mai critici !!!!! Un adevàrat BARBAT nu ràmàne amic cu fostele lui iubite doar,In cazul In care au copii Impreunà. Asa cà nu ne mai aburiti cu povesti idioate !!!!!!!!!
kudika_33725
Postat pe 1 August 2013 20:14
MARE SMECHIERIE CA TEA LUAT DE SOTIE(SOT) IMPORTANT ESTE CUM TE TRATEAZA DUPA CASATORIE SI IN ,TIMPUL CASATORIEI !!!!!!!!!!!!!!! Dacà dupà càsàtorie Iti face asa ce va imagineazà ti mai tàrziu !!!!!!!!!!!
kudika_33725
Postat pe 1 August 2013 20:16
Dragillor ,eu am aflat dupà 1 an de càsàtorie cà (sotul) meu Incà Isi iubeste fosta iubità ,are 3 copii cu 2 femei si a fost In mare legàturà cu fosta lui iubità . El este ce o cautà Intr una si và spun cà ce vorbe de dragoste Ii spunea am ràmas socatà. Acum Inteleg de ce este distant cu mine si se comportà uràt cu mine,asta pt cà nu ma iubit nici o datà . Sa càsàtorit cu mine doar pt acte si so uite pe fosta lui iubità deci ..........o sà divortez nu mai rezist . Acum Inteleg de ce nu mà mai atingea nici In pat si nici un compliment ,absolut nimika . Imi vb doar material si sentimental pune la fund asa cà asta este am luat teapà si pt a 2 oarà :-)!!!!!!!
kudika_33725
Postat pe 2 August 2013 13:32

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
dati-va o parere 102 De la: valy90 10 Noiembrie 2010 13:51
sfaturi kreva?va rog... 18 De la: felixcat 7 Februarie 2011 21:17
fecioara-scorpion 2 De la: ruby4you 6 Ianuarie 2011 21:15
buna 4 De la: eu_oana_eu 2 Iulie 2010 23:21
sunt in impasul vietii 70 De la: kudika018999 10 Mai 2009 14:50