Setari Cookie-uri

voi mai fi vreodata cu el??

De la: y_anm_d, la data 2010-04-14 09:42:24 poate ca v-am plictisit cu ale mele probleme si va inteleh.va multumesc pentru sfaturi,ganduri,pareri

Eu ti-am raspuns aseara, dar vad ca nu mai este postarea mea. O sa ma mai chinui deseara inca odata;-)
Full_Metal_Jacket
Postat pe 14 Aprilie 2010 10:38
Eu ti-am raspuns aseara, dar vad ca nu mai este postarea mea. O sa ma mai chinui deseara inca odata;-)[/quote]

din pacate nu am vazut postarea ta cine stie ce s-o fi intamplat..oricum ms
ana_marya_d
Postat pe 15 Aprilie 2010 09:40
Ti-am raspuns prin mesaj privat.Daca ceva nu ai inteles, as prefera rapunsul tot in privat;-)
Full_Metal_Jacket
Postat pe 15 Aprilie 2010 10:22
eu incerc acum
Celia_29
Postat pe 15 Aprilie 2010 10:23
e cea mai naspa nesiguranta....sigur daca ai stii ceva de el te-ai potoli. si acum te gandesti probabil cum ar fi fost daca nu ar fi plecat si te-ai fi comportat altfel....dar eu zic sa il lasi si sa-ti vezi de viata. Te iubeste, nu te mai iubeste, nu mai conteaza acum, conteaza ca de atata timp nu ti-a dat nimic de veste. Si sigur si-a schimbat mailul. Faptul ca iti reprosa oricand ca il poti lasa pentru altul asta era nesiguranta lui in el. E naspa cand cineva vrea sa-ti controleze fiecare miscare....daca te iubeste ar trebui sa aiba incredere in tine.....si pt faptul ca el are ceva probleme cu el insusi trebuie sa suferi tu. Iti spun ca oricum nu ai mai fi rezistat prea mult cu el daca nu pleca...dar problema acum e ca iti aduci aminte numai fazele bune....dar incearca sa te gandesti si la cele rele...sa-ti aduci aminte ca nu era totul numai bine si frumos si ca sufereai. Numai faptul ca a plecat fara sa-ti zica absolut nimic ar trebui sa te faca sa te gandesti ca nu are nici un rost sa te mai gandesti la el. Eu zic uita de el, sau cel putin incearca, incearca sa te distrezi, gaseste-ti ceva de facut, intalneste alte persoane si o sa vezi ca incet incet o sa-l uiti. Si daca va este scris sa fiti impreuna se poate intampla asta si peste ani, e timp destul. Intre timp nu te mai gandi la bunastarea lui, gandeste-te si la tine, fii putin egoista....pt ca sicer el asta a facut. Be brave!
dianiss
Postat pe 15 Aprilie 2010 14:37
Spuneai ca mama lui nu te-a placut niciodata ,deci tu te asteptai ca atunci cand tu ai sunat-o, ea sa-ti dea informatii despre pretiosul ei fiu?
Hei,trezeste-te niciodata o mama care nu este deacord cu relatia fiului ei de la inceput o va accepta mai tarziu,de aceea nu ti-a dat nici o informatie despre el,ea nu si-a schimbat parerea despre tine,probabil ca acum e multumita ca nu mai esti cu el....
Imi pare rau dar sunt deacord cu toti cei care au spus sa-l uiti,sa mergi mai departe,sa nu fortezi lucrurile...la 22 ani esti tanara mai ai multe de invatat de la viata si cu siguranta nu e el cel potrivit pt. tine.
O astfel de relatie,cum ati avut voi ...in timp ucide tot ceea ce tu simti mai frumos pentr el....mai bine acum decat mai tarziu....aaa si crede-ma ca vorbesc din experienta,de la gelozie la bataie...si alte cele...nu e decat un singur pas...
kudika043422
Postat pe 15 Aprilie 2010 15:55
De la: dianiss, la data 2010-04-15 14:37:12e cea mai naspa nesiguranta....sigur daca ai stii ceva de el te-ai potoli. si acum te gandesti probabil cum ar fi fost daca nu ar fi plecat si te-ai fi comportat altfel....dar eu zic sa il lasi si sa-ti vezi de viata. Te iubeste, nu te mai iubeste, nu mai conteaza acum, conteaza ca de atata timp nu ti-a dat nimic de veste. Si sigur si-a schimbat mailul. Faptul ca iti reprosa oricand ca il poti lasa pentru altul asta era nesiguranta lui in el. E naspa cand cineva vrea sa-ti controleze fiecare miscare....daca te iubeste ar trebui sa aiba incredere in tine.....si pt faptul ca el are ceva probleme cu el insusi trebuie sa suferi tu. Iti spun ca oricum nu ai mai fi rezistat prea mult cu el daca nu pleca...dar problema acum e ca iti aduci aminte numai fazele bune....dar incearca sa te gandesti si la cele rele...sa-ti aduci aminte ca nu era totul numai bine si frumos si ca sufereai. Numai faptul ca a plecat fara sa-ti zica absolut nimic ar trebui sa te faca sa te gandesti ca nu are nici un rost sa te mai gandesti la el. Eu zic uita de el, sau cel putin incearca, incearca sa te distrezi, gaseste-ti ceva de facut, intalneste alte persoane si o sa vezi ca incet incet o sa-l uiti. Si daca va este scris sa fiti impreuna se poate intampla asta si peste ani, e timp destul. Intre timp nu te mai gandi la bunastarea lui, gandeste-te si la tine, fii putin egoista....pt ca sicer el asta a facut. Be brave!

ms pentru parere dianiss,chiar mi-ar placea sa fiu iar cu el dar nu peste ani,ci cat mai curand,indiferent de cat de bine sau rau ne va fi impreuna
ana_marya_d
Postat pe 15 Aprilie 2010 21:03
De la: kudika043422, la data 2010-04-15 15:55:31 Spuneai ca mama lui nu te-a placut niciodata ,deci tu te asteptai ca atunci cand tu ai sunat-o, ea sa-ti dea informatii despre pretiosul ei fiu?
Hei,trezeste-te niciodata o mama care nu este deacord cu relatia fiului ei de la inceput o va accepta mai tarziu,de aceea nu ti-a dat nici o informatie despre el,ea nu si-a schimbat parerea despre tine,probabil ca acum e multumita ca nu mai esti cu el....
Imi pare rau dar sunt deacord cu toti cei care au spus sa-l uiti,sa mergi mai departe,sa nu fortezi lucrurile...la 22 ani esti tanara mai ai multe de invatat de la viata si cu siguranta nu e el cel potrivit pt. tine.
O astfel de relatie,cum ati avut voi ...in timp ucide tot ceea ce tu simti mai frumos pentr el....mai bine acum decat mai tarziu....aaa si crede-ma ca vorbesc din experienta,de la gelozie la bataie...si alte cele...nu e decat un singur pas...

ai dreptate cand zici ca mai bine acum decat mai tarziu dar noi inca nu ajunseseram la batai si lucruri mai grave,erau doar chestii verbale...dar tot il vreau inapoi,,,si stiu ca pentru multa lume sunt doar o fraiera ca il vreau inapoi dar...nu-l pot uita
ana_marya_d
Postat pe 15 Aprilie 2010 21:06

Vrei parerea sincera a unui barbat trecut atat prin bine cat si prin rau ? El te iubeste sau te-a iubit dar stii care este problema ? el nu avea incredere in tine , nu te cunostea destul , era egoist , iti oferea stabilitate , dragoste in schimbul libertatii tale , pui mic , esti un om , o femeie , daca nu i-ai oferit motive de gelozie , el are o problema.
Vrei sa facem un scenariu ipotetic ? Mergea-i inainte pe varianta lui , te casatoreai , statea-i acasa , facea-i copii , statea-i in casa , te imbraca-i cu hainele care ti le cumpara el...sau care ti le permitea el , nu aveai propria identitate erai la mana lui , nu aveai cariera , banii erau ai lui si iti zambesc barbatii , pe strada . la petreceri etc . ai idee cate scene t-ar fii facut , are o minte bolnava ce faceai ? te sacrificai ca sunt copii la mijloc , nu ai cu ce sa te intretii , nu stii sa faci nimic in afara de menaj , mancare , copii si alte lucruri casnice . Asta este viata care ti-o doresti ?
El are o problema , poate de acasa , genetic , el inca traieste in patriarhat , lumea s-a schimbat , eu personal vad femeia egala barbatului in ; relatie , societate , cariera si nu cred ca sunt batut in cap chiar daca unii traditionalisti ma vor contesta , asta e viata si trebuie sa o acceptam , nu suntem musulmani si nici ca acum vreo 50 de ani ni nu putem traii .
El te iubeste cu siguranta , a plecat ca sa incerce sa te uite , dar are modul lui de iubire , te regasesti in el ? eu nu cred , bucurate ca ai scapat de el , ai idee cati barbati buni sunt in tara noastra ? multi , eu cunosc destui cum si cunosc destule femei super o.k. chiar daca misoginii le contesta si le catalogheaza intr-un fel anume , cauta si ve-i gasii pe cineva care te merita , ai incredere in sfatul unui barbat trecut ....prin enorm de multe situatii critice , bizare , incredibile sau normale.
Eu iti recomand urmatorul lucru : mergi inainte , roaga-te si cauta-l pe d-zeu , nu-l uita cand ti-a dat ceea ce ai dorit , poarta-l in suflet si el iti va calauzii pasii si te v-a lua sub aripa lui protectoare.
Esti tanara si e greu sa te conving , poate , dar mie mi-a dat d-zeu mult mai mult de cat mi-am dorit , am uitat putin de el si de marea lui bunatate si mi-a luat tot , acum ma lupt sa-i recastig atentia , sa nu faci niciodata aceasi greseala ca mine , invata din experienta altor oameni e mult mai putin costisitor... si nu uita un alt lucru , incearca sa-i ierti in timp pe toti care ti-au gresit , iarta si mergi mai departe , lasa-l pe d-zeu sa regleze conturile , nu tu , poate si tu gresesti fata de altii si te pot ierta .
Cu siguranta cred ca te-am convins sa mergi mai departe , sa renunti la o relatie bolnava si sa-ti cauti ce te intereseza .
banalulanonim
Postat pe 15 Aprilie 2010 22:39
De la: y_anm_d, la data 2010-04-11 21:35:18
De la: ella13, la data 2010-04-11 21:32:20
De la: y_anm_d, la data 2010-04-11 21:17:21crezi ca nu i-am lasat mailuri???nici eu nu le mai stiu numarul.. in plus am parola lui si nu si-a schimbat-o si nici de intrat nu a intrat...pur si simplu cred ca nu a vrut sa mai auda de mine...


il controlezi prea mult.


nu-l controlez,nici vorba de asa ceva,vreau doar sa iau legatura cu el si sa stam de vorba..


da' nici nu esti pretentioasa...
Tazmanian
Postat pe 15 Aprilie 2010 22:45
Nu merita . Gelozia spune multe . Si lipsa de interes dupa . Bucura-te ca s-a terminat, a fost o iluzie !
_Alexa_
Postat pe 15 Aprilie 2010 23:27
manumarius ma bucur ca am auzit si parerea unui barbat,ms ca ai avut rabdare sa-mi citesti povestea.sa stii ca in timp poate am fi ajuns ca personajele din scenariul tau,dar crede-ma ca la cat de mult il vreau inapoi,as renunta la orice si as accepta orice...nu duceam lipsa de nimic langa el si ar fi trebuit sa am rabdare si sa-i demonstrez ca nu are de ce sa se indoiasca de mine pentru ca il iubesc si nu l-as insela niciodata..dar asta e..nu am stiut cum sa ma port...cat despre dumnezeu...mi-a cam intors spatele...
ana_marya_d
Postat pe 15 Aprilie 2010 23:34
tazmanian,nu sunt pretentioasa,vreau doar niste raspunsuri si eventual o sansa,nimic mai mult
ana_marya_d
Postat pe 15 Aprilie 2010 23:37
De la: alexa1234, la data 2010-04-15 23:27:23Nu merita . Gelozia spune multe . Si lipsa de interes dupa . Bucura-te ca s-a terminat, a fost o iluzie !


daca as fi constienta ca am luptat si ca am incercat sa-l ajut sa scape de gelozie,poate as fi fost mult mai linistita si impacata cu mine acum,dar...nu mi-am dat silinta 100% si acum am de suferit
ana_marya_d
Postat pe 15 Aprilie 2010 23:42
Tu inca esti de parere ca e vina ta, tu nu ti-ai dat silinta, tu nu ai facut nu stiu ce.....dar el???El a renuntat asa usor pentru ca nu vrea sa se schimbe, crede ca ceea ce face si zice el e corect in totalitate. El e egoist...fa si tu la fel....si crede-ma nu poti schimba o persoana, poate doar anumite chestii marunte...dar caracterul lui ramane la fel pt totdeuna. Te incapatanezi din ce in ce mai mult sa-l vrei inapoi....dar detaseaza-te putin....o sa vezi ca e bine si fara el....bafta!
dianiss
Postat pe 16 Aprilie 2010 16:14
De la: dianiss, la data 2010-04-16 16:14:55Tu inca esti de parere ca e vina ta, tu nu ti-ai dat silinta, tu nu ai facut nu stiu ce.....dar el???El a renuntat asa usor pentru ca nu vrea sa se schimbe, crede ca ceea ce face si zice el e corect in totalitate. El e egoist...fa si tu la fel....si crede-ma nu poti schimba o persoana, poate doar anumite chestii marunte...dar caracterul lui ramane la fel pt totdeuna. Te incapatanezi din ce in ce mai mult sa-l vrei inapoi....dar detaseaza-te putin....o sa vezi ca e bine si fara el....bafta!


stiu ca incerci sa ma faci sa vad altflel lucrurile dar eu sunt de paere ca am gresit si eu..el saracu tot a incercat si a trecut peste multe,s-o fi saturat si el...:(
ana_marya_d
Postat pe 16 Aprilie 2010 20:06
Daca a fost ceva intre voi cu adevarat valabil si care a ramas si pentru el cat a ramas si pentru tine, in suflet, atunci se va intoarce sigur. Iar daca ti-a spus ca te iubeste, si ti-a si aratat, atunci sigur a simtit-o.Mama de baiat este geloasa pe nora, doar pentru ca se simte amenintata, ca e inlocuita, dar din contra va castiga o fata. Fii curajoasa si mergi pe drumul tau. Ceea ce ai decis pentru atunci a fost pentru atunci, momentan oricum iti ramane doar sa astepti. Destinul va decide, timpul va decide daca relatia a fost sau nu potrivita, tu vei intelege daca a fost sau nu pentru tine. Cat priveste viata, iti va oferi tot felul de situatii in care vei fi surprinsa. :)
citystella
Postat pe 16 Aprilie 2010 22:05
De la: STELLA_STAR, la data 2010-04-16 22:05:37 Daca a fost ceva intre voi cu adevarat valabil si care a ramas si pentru el cat a ramas si pentru tine, in suflet, atunci se va intoarce sigur.
ar fi bine daca s-ar hotari sa-mi mai dea si mie o sansa,chiar daca a trecut atata timp....
ana_marya_d
Postat pe 17 Aprilie 2010 06:44
De la: y_anm_d, la data 2010-04-17 06:44:21
De la: STELLA_STAR, la data 2010-04-16 22:05:37 Daca a fost ceva intre voi cu adevarat valabil si care a ramas si pentru el cat a ramas si pentru tine, in suflet, atunci se va intoarce sigur.
ar fi bine daca s-ar hotari sa-mi mai dea si mie o sansa,chiar daca a trecut atata timp....


Oamenii prin firea lor, gandesc si actioneaza pentru ei. Daca el va mai simti ceva pentru tine, se va intoarce sigur. Dar o va face pentru ca el vrea asta, in nici un caz pentru tine. Iar daca ai vrea sa o faca pentru tine, fara a tine la tine, atunci nu vei putea fi fericita, caci el nu te va putea face fericita.
citystella
Postat pe 17 Aprilie 2010 12:45

Oamenii prin firea lor, gandesc si actioneaza pentru ei. Daca el va mai simti ceva pentru tine, se va intoarce sigur. Dar o va face pentru ca el vrea asta, in nici un caz pentru tine. Iar daca ai vrea sa o faca pentru tine, fara a tine la tine, atunci nu vei putea fi fericita, caci el nu te va putea face fericita.
[/quote]

crede-ma ca mi-ar placea sa se intoarca indiferent pentru cine o face si pt ce motiv are. ..doar sa se intoarca sa fiu eu impacata ca am mai avut o sansa si ca am putut si eu lupta pentru el si sa-i pot arata ca inca il iubesc. dar el e si cam orgolios si chiar daca ar mai simti ceva pentru mine de data asta nu cred ca s-ar mai intoarce
ana_marya_d
Postat pe 17 Aprilie 2010 20:48
ce parere aveti depre vise??credeti ca ele pot "prevesti" anumite lucruri?dupa atatea discutii pe forum dar si in viata de zi cu zi,despre el,am ajuns astazi sa-l visez pentru prima data dupa foarte multe luni de zile...credeti ca asta ar putea insemna ceva sau e doar un rezultat al faptului ca m-am gandit emorm la el in ultimul timp?in vis era foatre rece si chiar violent,cum nu a fost niciodata in realitate,avea o relatie cu o alta tipa si totusi incercam sa ne reluam relatia dar nici la cealalta nu vroia sa renunte...oare ce o insemna asta?in realitate niciodata nu s-a certat cu mine pentru nimeni ,cu atat mai putin pentru alta...
ana_marya_d
Postat pe 18 Aprilie 2010 22:29
De la: y_anm_d, la data 2010-04-17 20:48:55
Oamenii prin firea lor, gandesc si actioneaza pentru ei. Daca el va mai simti ceva pentru tine, se va intoarce sigur. Dar o va face pentru ca el vrea asta, in nici un caz pentru tine. Iar daca ai vrea sa o faca pentru tine, fara a tine la tine, atunci nu vei putea fi fericita, caci el nu te va putea face fericita.


crede-ma ca mi-ar placea sa se intoarca indiferent pentru cine o face si pt ce motiv are. ..doar sa se intoarca sa fiu eu impacata ca am mai avut o sansa si ca am putut si eu lupta pentru el si sa-i pot arata ca inca il iubesc. dar el e si cam orgolios si chiar daca ar mai simti ceva pentru mine de data asta nu cred ca s-ar mai intoarce [/quote]


Oricat orgoliu ar avea un om, sigur daca iubeste va pune aceasta in mecanismul iubirii sale. Timpul il va face sa vada daca va dori sau nu asta.
citystella
Postat pe 19 Aprilie 2010 22:53
De la: STELLA_STAR, la data 2010-04-19 22:53:11
De la: y_anm_d, la data 2010-04-17 20:48:55
Oamenii prin firea lor, gandesc si actioneaza pentru ei. Daca el va mai simti ceva pentru tine, se va intoarce sigur. Dar o va face pentru ca el vrea asta, in nici un caz pentru tine. Iar daca ai vrea sa o faca pentru tine, fara a tine la tine, atunci nu vei putea fi fericita, caci el nu te va putea face fericita.


crede-ma ca mi-ar placea sa se intoarca indiferent pentru cine o face si pt ce motiv are. ..doar sa se intoarca sa fiu eu impacata ca am mai avut o sansa si ca am putut si eu lupta pentru el si sa-i pot arata ca inca il iubesc. dar el e si cam orgolios si chiar daca ar mai simti ceva pentru mine de data asta nu cred ca s-ar mai intoarce



Oricat orgoliu ar avea un om, sigur daca iubeste va pune aceasta in mecanismul iubirii sale. Timpul il va face sa vada daca va dori sau nu asta.[/quote]


Tare ciudat mai este si forumul pe pagina asta. Nu stiu de ce.
citystella
Postat pe 19 Aprilie 2010 22:55
stella_star,ms pt parere dar daca in 8 luni si ceva nu si-a dat seama daca vrea sau nu fie cu mine sau nu....nu stiu ce sa mai cred..am asteptat si tot asteptat dar se pare ca fara rost..
ana_marya_d
Postat pe 20 Aprilie 2010 09:55
De la: y_anm_d, la data 2010-04-20 09:55:08stella_star,ms pt parere dar daca in 8 luni si ceva nu si-a dat seama daca vrea sau nu fie cu mine sau nu....nu stiu ce sa mai cred..am asteptat si tot asteptat dar se pare ca fara rost..



Ai rabdare, daca il vrei pe el. Daca nu, mergi pe drumul tau, pe care l-ai ales si pana acum.
citystella
Postat pe 20 Aprilie 2010 14:28
Ai rabdare, daca il vrei pe el. Daca nu, mergi pe drumul tau, pe care l-ai ales si pana acum. [/quote]

si o persoana invarsta mi-a mai dat sfatul asta:sa-l astept daca chiar vreau cu orice pret sa fiu cu el.dar in timp ce eu il astept el e bine-mersi in bratele alteia
ana_marya_d
Postat pe 20 Aprilie 2010 14:53
De la: y_anm_d, la data 2010-04-20 14:53:58Ai rabdare, daca il vrei pe el. Daca nu, mergi pe drumul tau, pe care l-ai ales si pana acum.


si o persoana invarsta mi-a mai dat sfatul asta:sa-l astept daca chiar vreau cu orice pret sa fiu cu el.dar in timp ce eu il astept el e bine-mersi in bratele alteia [/quote]


Si e dureros nu?
citystella
Postat pe 20 Aprilie 2010 19:08
De la: STELLA_STAR, la data 2010-04-20 19:08:20
De la: y_anm_d, la data 2010-04-20 14:53:58Ai rabdare, daca il vrei pe el. Daca nu, mergi pe drumul tau, pe care l-ai ales si pana acum.


si o persoana invarsta mi-a mai dat sfatul asta:sa-l astept daca chiar vreau cu orice pret sa fiu cu el.dar in timp ce eu il astept el e bine-mersi in bratele alteia



Si e dureros nu? [/quote]





Cand durerea ta va atinge durerea lui atunci ve-ti fi egali, si nici unul nu va fi mai sus ori mai jos decat celalalt, si atunci ve-ti putea sa dialogati de pe acelasi nivel.
citystella
Postat pe 21 Aprilie 2010 01:20
Barbati sunt ca niste copii uni se maturizeaza mai repede altii raman in faza de a cunoaste evolutia femeii.
Parerea mea ,daca tu consideri ca merita sa-l astepti asteapta-l Dar! sa nu ramai vasind .
Si eu sunt in aceeasi situatie oops! Inca mai sper. Speranta moare ultima Iubim ne indragostim dar nu stim de cine ,,,Dezamagire aceasta cruda incercare a vietii ,sa avem satisfactia ca
kudika167995
Postat pe 21 Aprilie 2010 01:51
Cand durerea ta va atinge durerea lui atunci ve-ti fi egali, si nici unul nu va fi mai sus ori mai jos decat celalalt, si atunci ve-ti putea sa dialogati de pe acelasi nivel. [/quote]

si cand ar trebiu sa se intample asta?daca el e fericit sunt slabe sanse sa ajunga vreodata sa simta durerea.....iar daca o va simti nu o va face din cauza mea sau pentru mine....si atunci,cum sa mai ajungem vreodata sa mergem impreuna pe acelasi drum?
ana_marya_d
Postat pe 21 Aprilie 2010 09:59

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
O alta poveste... 8 De la: sadora 23 August 2009 17:42
help! 46 De la: Lucia1971 30 Martie 2009 11:16
Am nevoie de un sfat .Cred ca nu sunt suficient de puternica sa pot lua o decizie singura ,asa ca apelez la voi macar pt a va cunoaste parerea. 27 De la: daiana_dy 29 Octombrie 2009 21:17
Oare timpul ma va ajuta sa-l uit? 53 De la: alissa_roberta 22 Ianuarie 2011 19:47
Cum sa scapi de obsesia pentru ex? 36 De la: geolynu 28 Iulie 2010 00:04