Setari Cookie-uri

inselata de amant cu mine

am o poveste usor caraghioasa, daca n-ar fi extrem de dureroasa pt mine; am o relatie cu un tip insurat, relatie care a inceput acum 10 ani; amandoi eram casatoriti, lucram impreuna si eu eram intr-o perioada in care eram foarte vulnerabila (sot violent, complicatii...); nu este o scuza dar parca barbatii au un simt aparte in a detecta femeile cu probleme; s-a apropiat de mine foarte subtil si incet incet a devenit pentru mine mai mult decat un iubit, un foarte bun prieten. dupa 7-8 ani relatia s-a mai racit, ma cauta mai rar, ne vedeam si mai rar, dar ma resemnasem; era mai important pt mine sa-l am confident, sa am un umar pe care sa pot plange la greu. l-am intrebat de cateva ori daca nu este cazul sa ne oprim si de fiecare data imi spunea ca mi se pare, ca este f ocupat, ca are un job f important si dusmani multi, ca trebuie sa fim pridenti si sa ne luam mai multe masuri de precautie; pt mine a fost ok pama cand am vazut ca-si facuse cont pe netlog si mi-a, dat seama ca nu timpul era problema in comunicarea noastra, asa ca i-am intins o cursa; mi-am creat si eu un cont pe netlog si am inceput sa-i scriu sub un alt nume; surpriza a fost de proportii: era atat de doritor sa aiba o intrevedere cu persoana care-i scria ca a facut tot ce i s-a cerut in mesajele trimite de aceasta: i-a dat date certe despre el, i-a trimis fotografii destul de compromitatoare, i-a povestit despre relatia lui si a vorbit defaimator despre cea care se considera prietena lui.
n-am mai putut rabda si la finalul unei zile de schimb de mesaje infocate, cand el insista sa ne vedem, i-am spus ca se inseala asupra identitatii mele, ca sunt o persoana care il cunoaste si ca este un magar.
nu banuieste nicio clipa ca mesajele ar proveni de la mine, dar este foarte irascibil la telefon, mi-a spus ca i-a fost utilizat abuziv emailul si ca este victima unui abuz pe care il va raporta.
imi vine sa-l plesnesc cand vad cum pozeaza in victima, m-am hotarat sa intrerup relatia cu el, dar ma macina faptul ca nu-i pot spune cum am aflat de magaria lui.
bogdana968
Postat pe 6 Aprilie 2010 13:38
De la: bogdana968, la data 2010-04-06 13:38:17am o poveste usor caraghioasa, daca n-ar fi extrem de dureroasa pt mine; am o relatie cu un tip insurat, relatie care a inceput acum 10 ani; amandoi eram casatoriti, lucram impreuna si eu eram intr-o perioada in care eram foarte vulnerabila (sot violent, complicatii...); nu este o scuza dar parca barbatii au un simt aparte in a detecta femeile cu probleme; s-a apropiat de mine foarte subtil si incet incet a devenit pentru mine mai mult decat un iubit, un foarte bun prieten. dupa 7-8 ani relatia s-a mai racit, ma cauta mai rar, ne vedeam si mai rar, dar ma resemnasem; era mai important pt mine sa-l am confident, sa am un umar pe care sa pot plange la greu. l-am intrebat de cateva ori daca nu este cazul sa ne oprim si de fiecare data imi spunea ca mi se pare, ca este f ocupat, ca are un job f important si dusmani multi, ca trebuie sa fim pridenti si sa ne luam mai multe masuri de precautie; pt mine a fost ok pama cand am vazut ca-si facuse cont pe netlog si mi-a, dat seama ca nu timpul era problema in comunicarea noastra, asa ca i-am intins o cursa; mi-am creat si eu un cont pe netlog si am inceput sa-i scriu sub un alt nume; surpriza a fost de proportii: era atat de doritor sa aiba o intrevedere cu persoana care-i scria ca a facut tot ce i s-a cerut in mesajele trimite de aceasta: i-a dat date certe despre el, i-a trimis fotografii destul de compromitatoare, i-a povestit despre relatia lui si a vorbit defaimator despre cea care se considera prietena lui.
n-am mai putut rabda si la finalul unei zile de schimb de mesaje infocate, cand el insista sa ne vedem, i-am spus ca se inseala asupra identitatii mele, ca sunt o persoana care il cunoaste si ca este un magar.
nu banuieste nicio clipa ca mesajele ar proveni de la mine, dar este foarte irascibil la telefon, mi-a spus ca i-a fost utilizat abuziv emailul si ca este victima unui abuz pe care il va raporta.
imi vine sa-l plesnesc cand vad cum pozeaza in victima, m-am hotarat sa intrerup relatia cu el, dar ma macina faptul ca nu-i pot spune cum am aflat de magaria lui.



Tu intre timp mai esti casatorita ? Asta ca sa iti pot da un raspuns pertinent.
anissya
Postat pe 6 Aprilie 2010 13:42
in primul rand ....toate astea nu se intamplau daca nu te aruncai intr`o relatie cu un barbat insurat...din prima clipa trebuia sa te gandesti ca vei fi a nuj cata spitza ...pt ca daca si`a inselat sotia cu tine ...e clar ca mai avea inca cateva fraere ca numai as ale pot numi..... nu vreau sa te judec pt ca nu este dreptul meu ci vreau doar sa subliniez faptul (care de altfel poate si tu`l stii) ..... ca amandoi v`ati batut jok deniste suflete.... tu te`ai pus vreodata in locul sotiei lui ? Nu nu te`ai pus ...daca faceai lucrul asta numai continuai .... dar na ca sa vezi ca Dumnezeu nu doarme ....si roata se intoarce mereu ..... eu in locul tau m`as duce la biserica m`as spovedi si as incerca sa`mi continui viata intr`un mod corespunzator ... te`am pupat si ai grija de tine si nu uita RAU FACI RAU PRIMESTI / BINE FACI BINE GASESTI! ...
Charmya
Postat pe 6 Aprilie 2010 13:55
da; boala pe care o are sotul meu ma impiedica sa divortez
bogdana968
Postat pe 6 Aprilie 2010 13:58
este usor sa judeci cand nu ai toate datele; sunt situatii si situatii; nu i-am facut rau sotiei lui ba chiar cand incerca sa o barfeasca ii spuneam ca nu are dreptate si ca este prea buna pt el.
bogdana968
Postat pe 6 Aprilie 2010 14:01
De la: anissya, la data 2010-04-06 13:42:02
De la: bogdana968, la data 2010-04-06 13:38:17am o poveste usor caraghioasa, daca n-ar fi extrem de dureroasa pt mine; am o relatie cu un tip insurat, relatie care a inceput acum 10 ani; amandoi eram casatoriti, lucram impreuna si eu eram intr-o perioada in care eram foarte vulnerabila (sot violent, complicatii...); nu este o scuza dar parca barbatii au un simt aparte in a detecta femeile cu probleme; s-a apropiat de mine foarte subtil si incet incet a devenit pentru mine mai mult decat un iubit, un foarte bun prieten. dupa 7-8 ani relatia s-a mai racit, ma cauta mai rar, ne vedeam si mai rar, dar ma resemnasem; era mai important pt mine sa-l am confident, sa am un umar pe care sa pot plange la greu. l-am intrebat de cateva ori daca nu este cazul sa ne oprim si de fiecare data imi spunea ca mi se pare, ca este f ocupat, ca are un job f important si dusmani multi, ca trebuie sa fim pridenti si sa ne luam mai multe masuri de precautie; pt mine a fost ok pama cand am vazut ca-si facuse cont pe netlog si mi-a, dat seama ca nu timpul era problema in comunicarea noastra, asa ca i-am intins o cursa; mi-am creat si eu un cont pe netlog si am inceput sa-i scriu sub un alt nume; surpriza a fost de proportii: era atat de doritor sa aiba o intrevedere cu persoana care-i scria ca a facut tot ce i s-a cerut in mesajele trimite de aceasta: i-a dat date certe despre el, i-a trimis fotografii destul de compromitatoare, i-a povestit despre relatia lui si a vorbit defaimator despre cea care se considera prietena lui.
n-am mai putut rabda si la finalul unei zile de schimb de mesaje infocate, cand el insista sa ne vedem, i-am spus ca se inseala asupra identitatii mele, ca sunt o persoana care il cunoaste si ca este un magar.
nu banuieste nicio clipa ca mesajele ar proveni de la mine, dar este foarte irascibil la telefon, mi-a spus ca i-a fost utilizat abuziv emailul si ca este victima unui abuz pe care il va raporta.
imi vine sa-l plesnesc cand vad cum pozeaza in victima, m-am hotarat sa intrerup relatia cu el, dar ma macina faptul ca nu-i pot spune cum am aflat de magaria lui.



Tu intre timp mai esti casatorita ? Asta ca sa iti pot da un raspuns pertinent.


Un sot bolnav si violent si un amnt gata sa te insele si nesimtit.Nu crezi ca duci prea multe.Mai taie raul din radacina , macar cu amantul.Pe tine te consuma toata povestea , pe el il doare in motz si e gata sa ameteasca pe altcineva.

Postat pe 6 Aprilie 2010 14:15
...povestea ta este cam complicata si stiu ca nu ai cum sa ne-o spui pe toata pentru ca ti-ar lua zile si pagini intregi...parerea mea este sa renunti la treaba cu amantul,e clar ca s-a plictisit de tine,totusi de ce n-ai incercat sa gasesti acest umar pe care sa plangi in sotul tau?sau ai incercat si nu e omul potrivit?nu sunt de acord deloc cu inselatoriile,cred k trebuia sa te desparti de sotul tau chiar daca e bolnav,pentru ca dupa cate am inteles este si violent...ce ai facut tu?ti-ai distrus viata pentru ca ti era mila sau te mustra constiinta ca sa renunti la el pe motivul ca e bolnav si in acelasi timp ,poate e dur spus ,dar ti-ai batut joc de el si nu te a mustrat constiinta ca-l inseli pentru ca gandeai tu ca o faci ascuns si n-o sa afle niciodata si astfel n-ai sa-l ranesti...
freedom123
Postat pe 6 Aprilie 2010 14:15
De la: scorpio67, la data 2010-04-06 14:15:04
De la: anissya, la data 2010-04-06 13:42:02
De la: bogdana968, la data 2010-04-06 13:38:17am o poveste usor caraghioasa, daca n-ar fi extrem de dureroasa pt mine; am o relatie cu un tip insurat, relatie care a inceput acum 10 ani; amandoi eram casatoriti, lucram impreuna si eu eram intr-o perioada in care eram foarte vulnerabila (sot violent, complicatii...); nu este o scuza dar parca barbatii au un simt aparte in a detecta femeile cu probleme; s-a apropiat de mine foarte subtil si incet incet a devenit pentru mine mai mult decat un iubit, un foarte bun prieten. dupa 7-8 ani relatia s-a mai racit, ma cauta mai rar, ne vedeam si mai rar, dar ma resemnasem; era mai important pt mine sa-l am confident, sa am un umar pe care sa pot plange la greu. l-am intrebat de cateva ori daca nu este cazul sa ne oprim si de fiecare data imi spunea ca mi se pare, ca este f ocupat, ca are un job f important si dusmani multi, ca trebuie sa fim pridenti si sa ne luam mai multe masuri de precautie; pt mine a fost ok pama cand am vazut ca-si facuse cont pe netlog si mi-a, dat seama ca nu timpul era problema in comunicarea noastra, asa ca i-am intins o cursa; mi-am creat si eu un cont pe netlog si am inceput sa-i scriu sub un alt nume; surpriza a fost de proportii: era atat de doritor sa aiba o intrevedere cu persoana care-i scria ca a facut tot ce i s-a cerut in mesajele trimite de aceasta: i-a dat date certe despre el, i-a trimis fotografii destul de compromitatoare, i-a povestit despre relatia lui si a vorbit defaimator despre cea care se considera prietena lui.
n-am mai putut rabda si la finalul unei zile de schimb de mesaje infocate, cand el insista sa ne vedem, i-am spus ca se inseala asupra identitatii mele, ca sunt o persoana care il cunoaste si ca este un magar.
nu banuieste nicio clipa ca mesajele ar proveni de la mine, dar este foarte irascibil la telefon, mi-a spus ca i-a fost utilizat abuziv emailul si ca este victima unui abuz pe care il va raporta.
imi vine sa-l plesnesc cand vad cum pozeaza in victima, m-am hotarat sa intrerup relatia cu el, dar ma macina faptul ca nu-i pot spune cum am aflat de magaria lui.


<
Un sot bolnav si violent si un amant gata sa te insele si nesimtit.Nu crezi ca duci prea multe.Mai taie raul din radacina , macar cu amantul.Pe tine te consuma toata povestea , pe el il doare in motz si e gata sa ameteasca pe altcineva.

Postat pe 6 Aprilie 2010 14:15
sunt multe de povestit; sotul meu are o boala psihica; legal este mai complicat sa divortez si stiu ca ar ajunge rau daca as face asta; in ciuda relelor e care mi le-a facut (inclusiv faptul ca m-a lovit cu masina in mod intentionat) nu am sufletul sa -l parasesc si am avut inainte de a se imbolnavi cativa ani buni impreuna. acum este pensionat si dependent de mine; in perioada in care a debutat boala lui, foarte violent dealtfel, l-am cunoscut pe celalalt si m-am atasat foarte mult de el; ne-am ajutat reciproc si mai ales m-a ascultat atunci cand imi era greu sa mai indur traiul de acasa; nu am avut nicio satisfactie ca inselam, ba dimpotriva ma simteam vinovata si nu i-am cerut sa-si paraseasca sotia pentru mine.am respectat limiitele acestei relatii si l-am considerat un prieten adevarat; daca mi-ar fis spus ca vrea sa incetam sa ne mai vedem acceptam fara probleme; m-a durut insa ca am trait o iluzie atatia ani. m-a durut ca povestea orisicui de pe net despre relatia noastra despre care lasa impresia ca nu a insemnat nimic pentru el si ca s-ar fi implicat in povestea asta sedus de mine (el fiind iar victima).
bogdana968
Postat pe 6 Aprilie 2010 14:45
De la: bogdana968, la data 2010-04-06 14:45:20sunt multe de povestit; sotul meu are o boala psihica; legal este mai complicat sa divortez si stiu ca ar ajunge rau daca as face asta; in ciuda relelor e care mi le-a facut (inclusiv faptul ca m-a lovit cu masina in mod intentionat) nu am sufletul sa -l parasesc si am avut inainte de a se imbolnavi cativa ani buni impreuna. acum este pensionat si dependent de mine; in perioada in care a debutat boala lui, foarte violent dealtfel, l-am cunoscut pe celalalt si m-am atasat foarte mult de el; ne-am ajutat reciproc si mai ales m-a ascultat atunci cand imi era greu sa mai indur traiul de acasa; nu am avut nicio satisfactie ca inselam, ba dimpotriva ma simteam vinovata si nu i-am cerut sa-si paraseasca sotia pentru mine.am respectat limiitele acestei relatii si l-am considerat un prieten adevarat; daca mi-ar fis spus ca vrea sa incetam sa ne mai vedem acceptam fara probleme; m-a durut insa ca am trait o iluzie atatia ani. m-a durut ca povestea orisicui de pe net despre relatia noastra despre care lasa impresia ca nu a insemnat nimic pentru el si ca s-ar fi implicat in povestea asta sedus de mine (el fiind iar victima).

Ce sanse crezi ca ar fi avut el la o potentiala candidata, daca spunea ca totul este perfect si roz....????Sau ca el a fost cel care te-a sedus la inceput???? Nici una...Deci saracul magar a trebuit sa se planga, poate chiar sa minta ca sa poate cuceri o fraiera pe net ca sa-si poata atinge scopul pus...
Tu ca amanta sau "prietena" nu poti avea pretentii nici asupra sexualitatii si moralitatii lui nici asupra timpului liber...In sfera lui privata face ce vrea cu cine vrea si nu trebuie sa-ti dea tie nici o socoteala.
Full_Metal_Jacket
Postat pe 6 Aprilie 2010 15:07
Esti puternica,eu una i-as spune cu cine a vorbit el pe netlog.
cami_goanga10
Postat pe 7 Aprilie 2010 23:59
draga mea,daca eram in locul tau ii propuneam o intalnire amantului...ar fi intrat in pamant de rusine,nu mai trebuia sa ii spun eu cat e de nemernic ca ar fi ajuns el la concluzia asta...nu e tarziu sa faci asta...cauta-l pe net si spune-i ca totul a fost o gluma,ca nu il cunosti dar ai vrut sa vezi cum reactioneaza...iar dupa intalnire,paraseste-l de tot!...
iar in privinta sotului,divorteaza...o viata ai,ti-a ajuns...trebuie sa lasi TOTUL in urma daca vrei ca intr-o zi sa fi fericita...
kudika007253
Postat pe 20 Aprilie 2010 15:33
1. faptul ca insela sotia spune multe .
2. exista 2 variante : o mintea pe "aia" ...ca sa o vrajeasca ( mai ales ca pe ea nu o cunoastea si dc nu avea sa se intample pt el ramaneau vorbe in vant ) si tie ti-a comunicat sincer ca ii pasa.... sau te-a mintit pe tine si ii spunea ei adevarul .
Cred ca implicarea emotionala, dc exista , va aduce o probabilitate mai mare la prima varianta : sa fi jucat ca sa o vrajeasca pe tipa . Sau in fine ... sa vada o alta fata a realitatii .
Poate ca el crede , ca toti , ca barbatul e mai slab si nu rezista, so , dc o tipa e disponibila in acele conditii, atunci l-a sedus .

Acum , faza cu sotul ... hai sa ne sacrificam ca doar avem 10 vieti !
In realitate si chestia cu sacrificiul e una egoista si are ceva in spate , poate descoperi tu ce ...dar faza cu "nu ma lasa inima sa il parasesc " , e credibila ca minciuna a propriei persoane . Chiar daca o vezi ca reala , e mai bine sa iti dai seama de ce ramai si ca e mai bun egoismul decat sacrficiul de sine , fapt ce eu l-am aflat in un mod f dur si traumatic .

Omul nu a facut decat sa isi urmareasca interesul in ambele situatii . Oricum ar fi exista atatea variante posibile , incat , asa cum tu nu te doresti judecata , e posibil ca una din variante sa ii scuze toate "crimele" . Si din punctul meu de vedere , ramane un mister cat nu traiesti viata lui ,in corpul lui , prin mintea si sufletul lui .
Dc il vezi ca pe un tradator , poti fi tu cea care tradeaza prin parerea facuta despre el , deci s-a prabusit ceva fals, pt ca ce e real nu se prabuseste .
Dc il scuzi , poti fi intepretata ca fiind fraiera .

Era o vorba , asculta-ti intuitia , ea niciodata nu inseala ( nu ratiunea , ca ratiunea e cea care orbeste) . Dar numai ce e fals pica , iar disponibilitatea ta de a il vedea "urat" spune multe ... asta pana la a il judeca pe el ...ca mai e pana la el .
Si disponibilitatea ambilor de a trai vieti duble ... si tot asa .
Pana nu traiesti in realitate ... o sa te tot ratacesti in iluzii . Si existenta in realitate e cruda si greu traibila.


_Alexa_
Postat pe 21 Aprilie 2010 03:58
Si mai e un aspect . Tu cand te-ai pretins altcineva, l-ai mintit .
Ai aflat ceva prin metode care au folosit exact ce foloseste el .
Tu ai mintit si inselat, el la fel . Iti datora ce ? Indiferent de cum vezi sunt subiectivisme si de o parte si de alta ... ambii va tradati sotii , ce era de asteptat ? Un om care inseala, inseala , si poate era o idee sa incepi de la a te schimba pe tine si fi sincera cu tine inainte de toate ...si dupa ajungi la altii .

In ceea ce te priveste direct, il vezi urat dupa asta , rupe-o si ai terminat problema .
El ramane sa si-o rezolve pe a lui ... adica absenta ta si cucerirea tipelor pe net, dc chiar asta face .

_Alexa_
Postat pe 21 Aprilie 2010 04:08
De la: scorpio67, la data 2010-04-06 14:15:04
De la: anissya, la data 2010-04-06 13:42:02
De la: bogdana968, la data 2010-04-06 13:38:17am o poveste usor caraghioasa, daca n-ar fi extrem de dureroasa pt mine; am o relatie cu un tip insurat, relatie care a inceput acum 10 ani; amandoi eram casatoriti, lucram impreuna si eu eram intr-o perioada in care eram foarte vulnerabila (sot violent, complicatii...); nu este o scuza dar parca barbatii au un simt aparte in a detecta femeile cu probleme; s-a apropiat de mine foarte subtil si incet incet a devenit pentru mine mai mult decat un iubit, un foarte bun prieten. dupa 7-8 ani relatia s-a mai racit, ma cauta mai rar, ne vedeam si mai rar, dar ma resemnasem; era mai important pt mine sa-l am confident, sa am un umar pe care sa pot plange la greu. l-am intrebat de cateva ori daca nu este cazul sa ne oprim si de fiecare data imi spunea ca mi se pare, ca este f ocupat, ca are un job f important si dusmani multi, ca trebuie sa fim pridenti si sa ne luam mai multe masuri de precautie; pt mine a fost ok pama cand am vazut ca-si facuse cont pe netlog si mi-a, dat seama ca nu timpul era problema in comunicarea noastra, asa ca i-am intins o cursa; mi-am creat si eu un cont pe netlog si am inceput sa-i scriu sub un alt nume; surpriza a fost de proportii: era atat de doritor sa aiba o intrevedere cu persoana care-i scria ca a facut tot ce i s-a cerut in mesajele trimite de aceasta: i-a dat date certe despre el, i-a trimis fotografii destul de compromitatoare, i-a povestit despre relatia lui si a vorbit defaimator despre cea care se considera prietena lui.
n-am mai putut rabda si la finalul unei zile de schimb de mesaje infocate, cand el insista sa ne vedem, i-am spus ca se inseala asupra identitatii mele, ca sunt o persoana care il cunoaste si ca este un magar.
nu banuieste nicio clipa ca mesajele ar proveni de la mine, dar este foarte irascibil la telefon, mi-a spus ca i-a fost utilizat abuziv emailul si ca este victima unui abuz pe care il va raporta.
imi vine sa-l plesnesc cand vad cum pozeaza in victima, m-am hotarat sa intrerup relatia cu el, dar ma macina faptul ca nu-i pot spune cum am aflat de magaria lui.



Tu intre timp mai esti casatorita ? Asta ca sa iti pot da un raspuns pertinent.


Un sot bolnav si violent si un amnt gata sa te insele si nesimtit.Nu crezi ca duci prea multe.Mai taie raul din radacina , macar cu amantul.Pe tine te consuma toata povestea , pe el il doare in motz si e gata sa ameteasca pe altcineva.

... pai la ce te poti astepta de la un "bou"si o "belea"... scz expresia.
RUY_BLAS
Postat pe 21 Aprilie 2010 09:55
De la: sirghea, la data 2010-04-21 09:55:20
De la: scorpio67, la data 2010-04-06 14:15:04
De la: anissya, la data 2010-04-06 13:42:02
De la: bogdana968, la data 2010-04-06 13:38:17am o poveste usor caraghioasa, daca n-ar fi extrem de dureroasa pt mine; am o relatie cu un tip insurat, relatie care a inceput acum 10 ani; amandoi eram casatoriti, lucram impreuna si eu eram intr-o perioada in care eram foarte vulnerabila (sot violent, complicatii...); nu este o scuza dar parca barbatii au un simt aparte in a detecta femeile cu probleme; s-a apropiat de mine foarte subtil si incet incet a devenit pentru mine mai mult decat un iubit, un foarte bun prieten. dupa 7-8 ani relatia s-a mai racit, ma cauta mai rar, ne vedeam si mai rar, dar ma resemnasem; era mai important pt mine sa-l am confident, sa am un umar pe care sa pot plange la greu. l-am intrebat de cateva ori daca nu este cazul sa ne oprim si de fiecare data imi spunea ca mi se pare, ca este f ocupat, ca are un job f important si dusmani multi, ca trebuie sa fim pridenti si sa ne luam mai multe masuri de precautie; pt mine a fost ok pama cand am vazut ca-si facuse cont pe netlog si mi-a, dat seama ca nu timpul era problema in comunicarea noastra, asa ca i-am intins o cursa; mi-am creat si eu un cont pe netlog si am inceput sa-i scriu sub un alt nume; surpriza a fost de proportii: era atat de doritor sa aiba o intrevedere cu persoana care-i scria ca a facut tot ce i s-a cerut in mesajele trimite de aceasta: i-a dat date certe despre el, i-a trimis fotografii destul de compromitatoare, i-a povestit despre relatia lui si a vorbit defaimator despre cea care se considera prietena lui.
n-am mai putut rabda si la finalul unei zile de schimb de mesaje infocate, cand el insista sa ne vedem, i-am spus ca se inseala asupra identitatii mele, ca sunt o persoana care il cunoaste si ca este un magar.
nu banuieste nicio clipa ca mesajele ar proveni de la mine, dar este foarte irascibil la telefon, mi-a spus ca i-a fost utilizat abuziv emailul si ca este victima unui abuz pe care il va raporta.
imi vine sa-l plesnesc cand vad cum pozeaza in victima, m-am hotarat sa intrerup relatia cu el, dar ma macina faptul ca nu-i pot spune cum am aflat de magaria lui.



Tu intre timp mai esti casatorita ? Asta ca sa iti pot da un raspuns pertinent.


Un sot bolnav si violent si un amnt gata sa te insele si nesimtit.Nu crezi ca duci prea multe.Mai taie raul din radacina , macar cu amantul.Pe tine te consuma toata povestea , pe el il doare in motz si e gata sa ameteasca pe altcineva.

... pai la ce te poti astepta de la un "bou"si o "belea"... scz expresia.


Si bietul bou de ce sa duca atata povara , o belea nu-i ajunge, mai trebuie si a doua/

Postat pe 21 Aprilie 2010 16:25
De la: scorpio67, la data 2010-04-21 16:25:33
De la: sirghea, la data 2010-04-21 09:55:20
De la: scorpio67, la data 2010-04-06 14:15:04
De la: anissya, la data 2010-04-06 13:42:02
De la: bogdana968, la data 2010-04-06 13:38:17am o poveste usor caraghioasa, daca n-ar fi extrem de dureroasa pt mine; am o relatie cu un tip insurat, relatie care a inceput acum 10 ani; amandoi eram casatoriti, lucram impreuna si eu eram intr-o perioada in care eram foarte vulnerabila (sot violent, complicatii...); nu este o scuza dar parca barbatii au un simt aparte in a detecta femeile cu probleme; s-a apropiat de mine foarte subtil si incet incet a devenit pentru mine mai mult decat un iubit, un foarte bun prieten. dupa 7-8 ani relatia s-a mai racit, ma cauta mai rar, ne vedeam si mai rar, dar ma resemnasem; era mai important pt mine sa-l am confident, sa am un umar pe care sa pot plange la greu. l-am intrebat de cateva ori daca nu este cazul sa ne oprim si de fiecare data imi spunea ca mi se pare, ca este f ocupat, ca are un job f important si dusmani multi, ca trebuie sa fim pridenti si sa ne luam mai multe masuri de precautie; pt mine a fost ok pama cand am vazut ca-si facuse cont pe netlog si mi-a, dat seama ca nu timpul era problema in comunicarea noastra, asa ca i-am intins o cursa; mi-am creat si eu un cont pe netlog si am inceput sa-i scriu sub un alt nume; surpriza a fost de proportii: era atat de doritor sa aiba o intrevedere cu persoana care-i scria ca a facut tot ce i s-a cerut in mesajele trimite de aceasta: i-a dat date certe despre el, i-a trimis fotografii destul de compromitatoare, i-a povestit despre relatia lui si a vorbit defaimator despre cea care se considera prietena lui.
n-am mai putut rabda si la finalul unei zile de schimb de mesaje infocate, cand el insista sa ne vedem, i-am spus ca se inseala asupra identitatii mele, ca sunt o persoana care il cunoaste si ca este un magar.
nu banuieste nicio clipa ca mesajele ar proveni de la mine, dar este foarte irascibil la telefon, mi-a spus ca i-a fost utilizat abuziv emailul si ca este victima unui abuz pe care il va raporta.
imi vine sa-l plesnesc cand vad cum pozeaza in victima, m-am hotarat sa intrerup relatia cu el, dar ma macina faptul ca nu-i pot spune cum am aflat de magaria lui.



Tu intre timp mai esti casatorita ? Asta ca sa iti pot da un raspuns pertinent.


Un sot bolnav si violent si un amnt gata sa te insele si nesimtit.Nu crezi ca duci prea multe.Mai taie raul din radacina , macar cu amantul.Pe tine te consuma toata povestea , pe el il doare in motz si e gata sa ameteasca pe altcineva.

... pai la ce te poti astepta de la un "bou"si o "belea"... scz expresia.


Si bietul bou de ce sa duca atata povara , o belea nu-i ajunge, mai trebuie si a doua/

RUY_BLAS
Postat pe 22 Aprilie 2010 16:58
Dupa cum vad, subiectul a devenit amuzant. Este un lucru cert, daca iti deschizi sufletul in fata cuiva, intotdeauna se gaseste cineva sa-si bata joc.
Am rupt-o cu persoana respectiva, asta dupa ce i-am trimis un mesaj in care i-am spus tot; la mesajul meu a raspus cu reprosuri legate de ce a facut pentru mine in toti anii in care a durat povestea asta. Ma surprinde ca ce invoca el nu are nicio baza reala si in loc de scuze si-a exprimat regretul pentru asa-zisul lui ajutor pe care mi l-ar fi acordat. Nu-mi vine sa cred cat de mult m-am inselat in privinta lui.
Am ingropat toata povestea dar doare asa de tare ca mi-as dori sa termin cu toate de tot. Nici macar nu am cui sa povestesc toatea astea, va scriu voua, poate va inveselesc ziua.
bogdana968
Postat pe 23 Aprilie 2010 08:07
Amuzant??? E de plans....nici vorba de amuzament in situatia asta a ta...
darksukkubus69
Postat pe 23 Aprilie 2010 14:02
Daca ti-a reprosat cat a facut pt tine nu a facut pentru ca el a ales si a vrut asta , ci pentru ce a speculat ca aveai tu sa vezi .
Oricum, un pas curajos ... si ce pot spune e ca iti ramane sa mergi mai departe si vezi cu sotul ala al tau cu care stai de mila ce faci .... dc nu exista decat mila nu se merita s ati sacrifici viata .
_Alexa_
Postat pe 23 Aprilie 2010 16:13
De la: bogdana968, la data 2010-04-23 08:07:48Dupa cum vad, subiectul a devenit amuzant. Este un lucru cert, daca iti deschizi sufletul in fata cuiva, intotdeauna se gaseste cineva sa-si bata joc.
Am rupt-o cu persoana respectiva, asta dupa ce i-am trimis un mesaj in care i-am spus tot; la mesajul meu a raspus cu reprosuri legate de ce a facut pentru mine in toti anii in care a durat povestea asta. Ma surprinde ca ce invoca el nu are nicio baza reala si in loc de scuze si-a exprimat regretul pentru asa-zisul lui ajutor pe care mi l-ar fi acordat. Nu-mi vine sa cred cat de mult m-am inselat in privinta lui.
Am ingropat toata povestea dar doare asa de tare ca mi-as dori sa termin cu toate de tot. Nici macar nu am cui sa povestesc toatea astea, va scriu voua, poate va inveselesc ziua.


Nu-si batea nimeni joc, este o expresie populara ca un cuplu intotdeauna e format dintr-un bou si o belea: Beleaua le face si bietul bou le trage.Cred ca esti tu cam prea sensibila.Si apoi sa stii ca e o metoda buna sa faci haz de necaz.Tine depresia departe.

Postat pe 24 Aprilie 2010 15:04
Chestia cu hazul de necaz merge la ce trece repede .
Cand te chinuiesc mai mult ... si cand suferi esti sensibil , e natural .... aici unul sufera si altii isi dau cu parerea si dc aceia nu tin cont de starea interioara a celui afectat sfaturile/parerile nu au decat efecte negative pt ca in fapt conteaza raspunsul emotional mai mult decat cel al mesajului verbal .
Si cel ce sufera se simte din ce in ce mai neinteles ...cand el cauta ceva de care sa se agate .
Deci , e de recomandat sa se tina cont de durerea celui cu problema .... macar la nivelul unui raspuns neutru si la obiect .
_Alexa_
Postat pe 24 Aprilie 2010 16:52
De la: alexa1234, la data 2010-04-24 16:52:47Chestia cu hazul de necaz merge la ce trece repede .
Cand te chinuiesc mai mult ... si cand suferi esti sensibil , e natural .... aici unul sufera si altii isi dau cu parerea si dc aceia nu tin cont de starea interioara a celui afectat sfaturile/parerile nu au decat efecte negative pt ca in fapt conteaza raspunsul emotional mai mult decat cel al mesajului verbal .
Si cel ce sufera se simte din ce in ce mai neinteles ...cand el cauta ceva de care sa se agate .
Deci , e de recomandat sa se tina cont de durerea celui cu problema .... macar la nivelul unui raspuns neutru si la obiect .


Dragutza, cea care mentine necazul este chiar ea, daca nu se decide sa-si schimbe viata nu o poate ajuta nimeni , Mai mult daca stam sa jelim cu ea nu cred ca o ajuta , prefer sa fie furioasa pe noi decat deprimata din cauza la ce are acasa.Sfaturile sunt inutile daca nu se tine cont de ele , chiar si cele neutre .Si apoi e un forum liber , fiecare isi exprima parerea in forma in care i se pare potrivita , dupa cum interpreteaza mesajul.Ceilalti utilizatori cred ca au voie sa converseze si intre ei pe marginea topicului , chiar daca nu vizeaza direct persoana care l-a deschis.Si inca ceva , nu suntem psihologi, ca sa putem ghici exact starea emotionala e persoanei care se plange.De cate ori n-am compatimit persoane care pareau ca se afla la marginea prapastiei ca dupa sa spuna ca e o problema deja rezolvata dar au vrut sa stie si parerea altora.

Postat pe 24 Aprilie 2010 17:02
De la: bogdana968, la data 2010-04-06 14:01:46este usor sa judeci cand nu ai toate datele; sunt situatii si situatii; nu i-am facut rau sotiei lui ba chiar cand incerca sa o barfeasca ii spuneam ca nu are dreptate si ca este prea buna pt el.



ce cumsecade esti !! da vina va ramane in sufletul tau!

in fond ar trebui sa fi implinita dint-o nefericita ai devenit fericita!!tine-o tot asa
anastasia_m
Postat pe 25 Aprilie 2010 11:54
pt scorpio67 :

Da, asta asa este , dar uneori cerand sfaturi si afland ce recomandari primesti poti identifica ce vrei tu de fapt . Si dc x iti rade in fata fugi decat sa le mai ceri . Asta cand nu ai idee ce sa faci .
Si cu treaba legata de a compatimi cand nu e cazul e dreapta , acum , eu chiar ma "distram" zilele trecute de ironia de a mi-o fi luat-o in existenta mea numai de la cei de care mi-a fost mila

Lectia ? Sa nu mai repet greseala !

_Alexa_
Postat pe 25 Aprilie 2010 18:12
De la: alexa1234, la data 2010-04-25 18:12:51pt scorpio67 :

Da, asta asa este , dar uneori cerand sfaturi si afland ce recomandari primesti poti identifica ce vrei tu de fapt . Si dc x iti rade in fata fugi decat sa le mai ceri . Asta cand nu ai idee ce sa faci .
Si cu treaba legata de a compatimi cand nu e cazul e dreapta , acum , eu chiar ma "distram" zilele trecute de ironia de a mi-o fi luat-o in existenta mea numai de la cei de care mi-a fost mila

Lectia ? Sa nu mai repet greseala !



Poti sa dai sfaturi doar daca ai avut o situatie similara daca nu cel mult o parere , poate si de aia pare lipsa de implicare si de intelegere .Cat despre restul nu stii vorba aia: De cine ti-e mila nu te lasa sa traiesti.E bine totusi ca ti-ai insusit morala.

Postat pe 25 Aprilie 2010 18:34

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
imi dau drumul prea repede uneori ..sfaturi?mc 15 De la: Flamed 26 Decembrie 2012 17:02
Santajati de proprii copii 26 De la: printesaa_x 17 Ianuarie 2011 10:26
BANUL POSEDAT ESTE UN MIJLOC DE LIBERTATE-PT CEL CARE ALEARGA SA-L VANEZE ESTE UN MIJLOC DE SCLAVIE 4 De la: cantafabule 12 Septembrie 2009 16:50
Singur 2 De la: alexandra-floriintimisoara-eu 26 Ianuarie 2016 14:44
confuza!!!!!!! 12 De la: kentfarafiltru 4 Decembrie 2009 09:31