Setari Cookie-uri

de la o palma unde se ajunge???...........

nu-i da nici o pauza. pur si simplu renunta la relatia asta !!!! e urata!! o sa-ti pierzi sufletul, dorintele, visele, ai sa te transformi intr-un cadavru viu. asta sunt eu. dintr-o fata plina de viata, cu un spirit liber, amuzanta, frumoasa, aveam admiratori acum sunt un zombi!! dupa o relatie de 4 ani cu un individ care ma manipulat psihic in ultimul hal, am ajuns sa nu-mi mai doresc sa traiesc. am 23 de ani. ma simt de 80 in scaun cu rotile. e oribil. nu fi slaba! fi egoista!! fi cat se poate de egoista!! gandeste-te NUMAI LA TINE!! DOAR TU CONTEZI!! CE SIMTE EL E ZERO BARAT!! PT CA SI CE SIMTIM NOI PT INDIVIZI CA EL E TOT ZERO BARAT. FI EGOISTA DRAGA MEA. nici o puza. rupe-o acum cat nu e prea tarziu. eu simt ca am pierdut lupta asta dar tu poti sa o faci. FA-O nu mai te gandii, sau daca te gandesti . gandeste-te numai la tine mult succes
kudika092802
Postat pe 24 Aprilie 2010 21:21
da sigur te iubeste dupa ce te-a umplut de pumni si tu asteapta sa te caute la mama doamne cand va aud
mj300877
Postat pe 24 Aprilie 2010 23:07
Asculta-ma te rog.Iti vorbesc din propria experienta. Am fost casatorita cu o persoana care deja dupa trei luni de la casatorie mi-a dat prima palma - fara un motiv serios ci doar pt. ca ii placea bautura-netinand cont de faptul ca eram insarcinata.Dupa aceasta palma a urmat alta si alta... pana cand ajunsesem sacul lui de box.Am fost plecata la parintii mei de nenumarate ori dar de fiecare data lacrimile si rugamintile lui m-au facut sa ma intorc.Nu prea povesteam la nimeni cat sufar de rusine,dar toti au observat ca devenisem ca un zombi.La servici mergeam de multe ori cu o esarfa sa nu se vada vanataile de pe gat facute de el.Asa vrei sa patesti si tu ? Si eu eram la fel de indecisa ca si tine si de naiva.Credeam ca-l iubesc si nu ascultam sfaturile nimanui. Acum sunt divortata de 7 ani,imi cresc singura copilul,mi.am facut casa singura si in momentul de fata imi este rusine ca am stat atatia ani cu un nemernic care mi-a distrus cei mai frumosi ani din viata.Traieste-ti viata si nu lasa pe nimeni sa ti-o distruga.Tu inca nu esti casatorita cu el dar gandeste-te ce va fi dupa.
kudika168460
Postat pe 25 Aprilie 2010 06:04
Scumpa mea, am rabdat 23 de ani unui nenorocit, pe care trebuia sa-l parasesc la prima palma, daca n-am facut-o nici la a la a doua, dar la a treia trebuia sa mor cu el de gat. dar vezi , au venit copiii, credeam ca n-o sa ma descurc singura, voiam sa-i vad realizati si am rabdat pana limitele mi-au depasit rabdarea. Asculta, un om care are experienta palmelor, nu mai rabda nici macar o zi sa stai langa acest animal. Nu te iubeste, e autosugestia ta, te-ai autoconvins iubindu-l ca e reciproc; nici pe departe, fugi de un astfel de specimen, te asteapta o viata de cosmar, fara respect, fara tandrete, fara dragoste ! Te-ai obisnuit cu el, poate ti-e teama de nou, dar nu ezita, fugi cat vezi cu ochii, lasa-l cu calculatorul sa-i tina de urat si fa-ti viata frumoasa ! Iti doresc toata fericirea din lume, nu fi slaba, depaseste !
Liuta
Postat pe 25 Aprilie 2010 07:15
buna..si eu sunt in cazul tau...am langa mine un om care ma loveste...am si eu vreo 3,4,5,6,7...palme...astea nu dor pe cat dor vorbele lui...m-am mutat si eu cu el...regret acum...mi-am lasat si prietenii ptr el...si la ce s-a ajuns sa ma controleze ca pe o papusa"fa aia...nu fa aia...".
nici eu nu am puterea sa-l las dracu te inteleg perfect...eu mai vb cu el...dar discutia se incheie..."esti nebuna..."si nu vb cu mine lucru care ma distruge...is in ultimul an de facultate am licenta..dar...nu m-am apucat de ea...sunt distrusa...omul asta ma baga in pamant minut cu minut...stiu ca amandoua suntem in aceeasi situatie numai ca la mine e o perioada mult mai mica...credeam ca sunt singura care trece prin asa ceva...Pe langa asta ...si acasa la parinti am fost lovita din orice...si mereu am cautat sa am pe cineva alaturea care sa ma ajute...tot batuta am sfarsit...cu ce am gresit ca m-am nascut?....
cristina2mh
Postat pe 25 Aprilie 2010 09:58
SINDROMUL STOCKHOLM. Femeile care se întorc la bãrbaþii ce le bat se autoînvinovãþesc.
Femeile care revin la partenerii lor violenți sunt dependente financiar de ei, dar și psihologic
Dragostea e oarbã, mai ales când ochii îþi sunt umflaþi ºi vineþi de la bãtãile repetate încasate de la partenerul de viaþã. De pen denþa emoþionalã de soþul agre sor, numitã ºi sindromul Stockholm, le împinge pe multe femei sã rãmânã pânã la bãtrâneþe într-o cãsnicie în care perioadele de violenþã alterneazã cu cele de acalmie.
Paradoxal, victimele sunt cele care se întreabã cu ce greºesc ºi cum se pot îndrepta, în timp ce cãlãii împrãºtie acuze ºi cautã vi no vaþi oriunde altundeva, dar nu în propria persoanã.
Scenariul, se pare, cu mici variaþii, este acelaºi: violenþa verbalã este urmatã de una fizicã, moderatã, iar ulterior de bãtãi crunte. Apoi se instaleazã liniºtea, când agresorul îºi copleºeºte victima cu vorbe frumoase ºi promisiuni, care îi întãresc femeii dependenþa ºi speranþa. Nu dupã mult timp, însã, lucrurile o iau de la capãt

Portretul-robot al agresorului
La prima vedere, agresorii care îºi fac femeile dependente emoþional de ei nu au nimic din imaginea unor cãlãi. Dimpotrivã, spun psihologii. Sunt persoane charismatice, care ºtiu sã se facã plãcute atât de cãtre partenere, cât ºi în societate ºi sunt foarte buni comunicatori. Acumularea unor frustrãri, ca uzate de probleme personale sau de nemulþumiri în relaþie, dublatã în unele cazuri de probleme psihice, îi duc însã la acte repetate de violenþã.
Specific lor este, de asemenea, faptul cã nu-ºi asumã niciodatã vina: fie pun totul pe seama unor factori externi, fie considerã cã partenera este vinovatã pentru situaþie.
miss_darine
Postat pe 25 Aprilie 2010 10:10
De la: denys_, la data 2010-04-10 17:42:01da ms mult pt tot..nu s casatorita cu el.cu acte..doar stam impreuna....mereu am avut discutii pe tema asta si mi a jurat mereu ca se va schimba dar degeaba:(((...chiar acum vin din oras am fost cu fete prin parc k este frumos afara si am ajuns sa fiu geloasa pe anumite cupluri ce le vedem ca radeau..vorbeau si se distrau in parc......oare toate astea se intampla la inceput..dupa devine obisnuintza si toate nu vor ramane decat niste amintiri de inceput?????



Eu te sfatuiesc sa te muti....si iti spun din experienta....eram casatorita k el si d la o palma am ajuns la divort. Si ai dreptate dak intervine obisnuinta sigur vor ramane doar amintiri. aceiasi problema o avem si cu el,,,statea numai in fatza pc-ului si juca CS sau mai stiu eu ce joc de strategie. Si d schimbat nu se va schimba...am asteptat 2 ani sa se schimbe...si era din ce in ce mai rau...deci nu mai sta k el
kudika170597
Postat pe 25 Aprilie 2010 10:41
sa stii pe propia experienta lasa l acu cat viata nu este prea complicata cu el/de la o palma se ajunge la pumni si picioare/si dupa ce te casatoresti si mai ai si un copil chiar te nenorocesti de tot,ascultama nu doresc la nimeni sa treaca prin ce trec eu/si asa ca fetellor care ati simtit asa ceva din partea unui barbat lasati l si nu va mai uitati in urma nu merita pt niste porci ce sunt ei sunt barbati care merita iubiti si care nu/si noi nu trebuie sa fim umilite de ei
anncka87_yahoo_fr
Postat pe 25 Aprilie 2010 10:58
Am sa-ti spun eu draga mea unde se poate ajunge de la o palma.
1) palma urmata de lipsa de regrete din partea lui;
2) niste mici vanatai pe corp care de asemenea nu au fost urmate nici macar de scuze;
3) 2 pumni in cap si vreo doi in spate unde sa realizat ca probabil a sarit calul rau de tot urmate de o despartire in speranta ca ii va venii mintyea la cap candva;
4) doi pumni direct in fata urmate de o internare la maxilo facial cu dg fractura piramida nazala care au fost urmate de unilinte si cereri de impacare inclusiv stat in genunchi dar a totusi a venit speram eu ,, despartirea finala"
5) nu a fost asa insa , la doua luni a urmat o tentativa de omor cu premeditare si nu m-am ales decat cu 14 lovituri de cutit si pentru ca i sa rupt cutitul in final a incercat sa ma sugrume, iar pentru ca Dumnezeu a vrut sa traiesc a facut o minune si pot spune ca m-am nascut a doua oara.
NU ASTEPTA SA VEZI DACA DUJMNEZEU VA FACE O MINUNE SI PENTRU TINE, MAI BINE FUGI SI REFATI VIATA.(andreea_bianca07@yahoo.com).
kudika100459
Postat pe 25 Aprilie 2010 11:19
nu stiu exact ce sfat sa iti dau...pt ca si eu sunt in aceiasi situatie am zis de forte multe ori sa ma depart de el ,dar nu pot.isi cere scuze dupa ce da in mine si nu mai pot sa zic nimic.dak tu ai puterea sa te desparti de el fa-o pana nu e prea tarziu.
diczy
Postat pe 25 Aprilie 2010 11:28
mai...chiar nu ai cap?cum poti mai sa te invinuiesti?cum poti accepta sa iei o palma?pai cel care da intr-o femeie are un caracter infect si nu e capabil nici de cele mai mici sentimente...si nu da doi bani pe tine...vezi calculatorul...doi oameni care stau impreuna si se iubesc au activitati comune...stau impreuna discuta se ajuta reciproc...nu se ignora...mai ales ca nu stai 24/24 impreuna sa zici ca e f plictisit....gandeste-te ca acum esti tanara si arati bine...mai tarziu cand o sa mai imbatranesti cine stie de ce ii vine sa te pleseasca ..ca te-ai ingrasat iar asta cu batutul e boala care in timp se agraveaza...gandeste-te f bine...
ariana74
Postat pe 25 Aprilie 2010 11:48
De la: rashela, la data 2010-04-24 00:57:16
De la: rashela, la data 2010-04-24 00:56:04Btw, uitati-va la asta. Este un fragment scurt despre un asemenea joc.

http://www.youtube.com/watch?v=stHF-8GPz0c


sau

http://www.youtube.com/watch?v=K8hfK3RQs2g

Amandoua sunt despre acelasi joc.

Si eu joc in weekend acest joc si pot spune ca sunt persoane mult prea implicate...comunici cu tot felul de oameni pentru ca se fac guilduri, se fac raiduri - un fel de razboaie de 10 sau 25 de playeri in care fiecare are rolul lui. E un joc in care iti costumizezi personajul, in care poti face bani vanzand si cumparand chestii si poti lega prietenii...asta e doar ca totul trebuie facut cu moderatie si mai ales sa nu uitam ca e doar un joc...
ocs
Postat pe 25 Aprilie 2010 12:12
sa primesti bataia toata o sa ajungi
ancafedorca
Postat pe 25 Aprilie 2010 13:50
mai ce sa zic esti femeie la fel ca mine da si eu am gresit de multe ori si lam enervat la culme dar nu a reactionat asa ............... suntem de 6 ani impreuna locuim impreuna dar niciodata nu a ridicat mana la mine sau sa vb urat deloc ................ STI CE E BINE SA FACI ???? SINCER CAUTATI FERICIREA I ALTA PARTE ........... DE LA PRIMA PALAMA VINE SI A 2 A 3 SI ETC .............. mult noroc si fii tare
alexandra_sziga
Postat pe 25 Aprilie 2010 14:56
NU MAI STA NICI O ZI LINGA EL ,RUPE RAUL DE LA RADACINA.PLEACA NICI NU TE MAI GINDI SA STAI CU UNU CA EL ,DACA ACUM ITI DA O PALMA MAI INCOLO O SA TE FACA SAC DE BOX. ASTA VREI ?
NU CRED.NOI FEMEILE NU MERITAM ASTA. BARBATII SUNT DESTUI ,ITI VEI GASI REPEDE ALTUL ,NICI NU-TI FA GRIJI . CHIAR DACA IL IUBESTI ,PLEACA DE LINGA EL .,PINA NU E PREA TIRZIU. STIU SI EU CUM E SA DE-A UN BARBAT IN TINE (.,AM PRIMIT SI EU O PALMA PESTE CAP DE AM CAZUT JOS ) ,E FOARTE AIUREA NICI NU-TI VINE SA CREZI ,(PRIMA OARA) SI NIMIC DIN CE A FOST INAINTE NU VA MAI FII LA FEL .PARASESTE-L ACUM PINA NU E PREA TARZIU,PINA NU FACETI SI VREUN COPIL. LASAL E MAI BINE ASA PENTRU TINE . BAFTA!
kudika171233
Postat pe 25 Aprilie 2010 16:33
Sunt socata! Nu de cea care a deschis topicul si de cele care au venit "fara numar" spunand ca traiesc LA FEL, traiesc aceeasi drama. Si, unde mai pui, dau sfaturi!!!
Jesus Christ!!!

Intelegeti care-i diferenta intre mine (cele ca mine) si voi? Nu exista A DOUA ZI DUPA PRIMA PALMA!
Imi este absolut egal ca tu ai stat 1 an, tu ai stat 2 si tu "doar" 5 ani. Jalnic! Si acum veniti si dati sfaturi.. "nu mai sta, va fi mai rau"

Inca o data, Jesus!!! Mi-a disparut mila, intelegerea, compasiunea si ce mai vreti voi. Va meritati din plin soarta!

rashela
Postat pe 25 Aprilie 2010 16:38
Buna! Voi fi scurta, in aceeasi situatie am fost si eu citiva ani in urma, totul s-a inceput de la o palma, si tot asa am zis si eu ca si tine ca lasa toti avem nervi si ca important e ca regreta ce a facut, si uite ca au trecut mai bine de 2 ani si situatia sa agravat, deja nu mai sunt palme ci pumni, picioare... A bagat frica in mine si nu mai pot face nimic, de fiecare data cind incercam sa fac ceva ma batea, acum de frica nu mai pot face nimic, sunt roaba lui. Deci, sfaturi nu pot sa dau, doar vreau sa te gindesti biiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiine. O data ce a lovit o va mai face fara jena.
kudika041590
Postat pe 25 Aprilie 2010 21:18
Draga mea....imi pare rau ca treci prin asta dar cred ca prietenul tau are deja pe cineva...acel cineva e calculatorul cu tot ce cuprinde el....nu l-ar lasa pt nimic in lume,si se pare ca altceva nu mai exista pentru el.Eu inteleg ca baietii mai au si alte preocupari,dar totusi esti iubita lui si meriti respect,dar asta e un aspect uitat.......ce ma revolta e ca pe langa faptul ca nu se dedica deloc pt relatia asta trebuie sa te mai si loveasca..un animal...Ai servici,cred ca esti o tipa de treaba dar lasa-l naibii cu ,,iubirea" lui.....Vei avea mai multe de castigat...Chiar nu cred ca te vezi casatorita cu un astfel de om,oricum o iei, asta nu e viata....Am trecut si eu prin asta,dar nu s-a ajuns la violenta
Lady_Gaga9
Postat pe 26 Aprilie 2010 04:18
Sincer...nu are rost sa mai speri ca nu o va face iar...daca a facut-o de atatea ori ..o va face dinou
asa ca ai face bine sa iti vezi de drum dar fara el,dar daca iti place sa te loveasca atunci ramai alaturi de el ...dar trebuie sa te gandesti foarte bine, ca de la niste palme vei ajunge la pumni si apoi la mai rau...dac nu iti doresti ca copiii care ii vei avea sa traiasca intr-un mediu infect pleaca si nu mai privi inapoi,stiu ca iti va fii greu dar gandestete bine...este cea mai buna alegere,barbati sant si iti vei gasi persoana care sa te respecte si sa te iubeasca corespunzator si atunci vei intelege ca primul chiar nu stia ce inseamna iubire .
kudika076010
Postat pe 26 Aprilie 2010 11:27
Pleaca cat de repede poti...asta ar trebui sa faci...Daca te mai lasi supusa santajului asta emotional o sa suferi mult si bine. Tu alegi... el nu se va schimba. Probabil ca nu te va lasa s-o faci, va incerca sa te convinga sa ramai. Tu, pleaca, pentru binele tau!
nadyuta
Postat pe 26 Aprilie 2010 12:02
pleaca cit mai poti ca deja esti singura, daca tu dupa 3 ani tanjesti dupa atentie si el doar da cu papagalul nu mai e nik de facut (sfat de la o pers cu 17 ani casnicie in spate)
kudika077206
Postat pe 26 Aprilie 2010 12:10
Din pacate agresiunea domestica este destul de frecventa, din pacate tot mai multe femei cad victime pentru ca le este rusine sa admita in fata cunoscutilor ca au parte de o astfel de relatie. De aici nemernicul profita de situatie, mai vin amenintarile de intimidare, zilele de la inceputul relatiei cand totul era roz, lipsa increderii si sustinerii din partea familiei, o stare materiala precara, n#eancrederea in propriile forte, luarea de buna a jignirilor partenerilor gen, nu esti buna de nimic, esti proasta, nu te mai vrea nimeni, fara mine ai fi ajuns vai de mama ta, dorinta de ai demonstra ca nu vrei sa-l parasesti pentru ca ai pe altul... fiecare face dupa cum ii dicteaza curajul si stima de sine, exista o vorba: "daca tu nu te iubesti, ceilalti nu o vor face".
Casa , copii, societate, prieteni comuni, lipsa banilor, dorinta ca il vei aduce pe calea cea buna... doar amagiri, nimic nu se va schimba, PC-ul, gelozia, prietenii, sunt doar motive, cainta dupa astfel de fapte vine doar pe fondul obisnuintei, comoditatii, rautatii, calcat, spalat, curatenie, piata, frigiderul plin, nu le vor avea in veci de la o relatie sporadica, nicio femeie care are o aventura nu vine sa gospodareasca poate daca e destul de proasta sau de disperata.
Va doresc sa aveti parte de curaj, stima de sine si....iubiti-va singure, restul vine de la sine.
crisstiana
Postat pe 26 Aprilie 2010 13:02
Fato revino-ti. Pleaca de langa el. Am iubit si eu la viata mea dar a iubi nu inseamna a te lasa calcata in picioare. Fostul doar m-a amenintat ca imi "trage o palma" intr-n moment de nervi si am vazut in ochii lui palma ce va urma si l-am parasit. Nu va pot intelege femei bune. Cum puteti accepta asa ceva? Nu aveti gram de mandrie in voi? Fato, inca o data, revino-ti.
alynamatey
Postat pe 26 Aprilie 2010 13:46
De la: denys_, la data 2010-04-22 16:43:26da stiu dar nu stiu unde imi e puterea de a pleca...am tras atatea singura si am avut putere sa merg mai departe si ............dar asta imi lipseste.......puterea de a pleca..nu s stiu ce va fi de azi innainte..crede`ma si va rog sa intelegeti ca si eu dau sfaturi ca din afara situatia se vede altfel..dar cand esti pun in situatie iti este mult mai greu......multumesc oricum...pt tot




Eu nu inteleg ce e asa de greu. Lasi in urma 3 ani, care nu au fost foarte placuti, din cate ne spui tu. Nu ai avut o relatie super fericita si intr-un moment de nebunie iubitul ti-a tras o palma( nici asa nu e scuzabil, dar sa zicem), nici nu ai luat palmele si pumnul in gluma sau joaca. E pe bune, te loveste, te va lovi in continuare, se va schimba pentru o saptamana, o luna si ulterior va uita si o va lua de la capat. Vrei sau nu aceasta este situatia. Vrei o viata cu violenta? Vrei sa-ti cresti copii intr-un mediu in care tata o bate pe mama, vrei sa mergi cu groaza acasa ca , cine stie azi de ce se va enerva si te va lovi? Atunci ramai, incearca sa schimbi ceva ce nu se va schimba, prefa-te ca nimic nu s-a intamplat. Daca nu, ai doar 24 de ani, ai toata viata inainte. Mai bine stai singura si ajungi fata batrana cu trei pisici si cinci catei decat sa traiesti o viata de calvar alaturi de un individ care, scuza-ma ca-ti spun , nu te apreciaza si nu te va aprecia niciodata. Tu alegi. Noi doar putem sa-ti spunem care este punctul nostru de vedere, dar in final tu alegi.
kiddcat
Postat pe 26 Aprilie 2010 16:05
Mai fetelor, eu nu vreau sa va judec, ca n am fost niciodata in situatia asta ( slava domnului). E usor sa stai pe margine si sa comentezi, dar nu ma pot abtine. Intotdeauna m am intrebat de ce sunt femei care accepta batai din partea barbatilor care chipurile le "iubesc". De frica? Oare femeile astea nu au frati, tati, veri, unchi, prieteni, care sa le apere? Eu una asa as face, la prima bataie m as prezenta cu frate miu la usa lui. Sa i explice lui frate miu cum a avut tupeul sa dea in mine.
Am mai auzit ca sunt femei care stau pentru copii. POFTIIIIM? Deci e mai bine pentru copilul ala sa vada cum tata o bate de o rupe pe mama?Sau sa l bata si pe copil ( ceea ce se intampla destul de des in cazurile astea)? Asta e viata pe care vi o doriti pentru copiii vostri?
Ceea ce e mai grav pentru femeile care accepta situatia asta este si atitudinea societatii si chiar a prietenilor. Lumea va plange de mila cand aude ca ati luat o bataie. Dar de la 2-a incolo deja va considera vinovate. Deci daca mai stati cu barbati violenti inseamna ori ca va place, ori ca sunteti proaste ( no offence).
inamina
Postat pe 26 Aprilie 2010 16:28
multumesc tuturor.......jocurile lui Cs...si strategii ...are mai multe jocurile de care este dependent.......eu momentan m am mutat ....snt singura doar eu si gandurile mele. mi am schimbat locul de munca. si sunt chiar bine printre noi colegi....acum pe viitor o sa vedem ce se mai intampla..multumesc mult inca o data :*:*:*:*:
denys_
Postat pe 26 Aprilie 2010 17:07
De la: denys_, la data 2010-04-26 17:07:04multumesc tuturor.......jocurile lui Cs...si strategii ...are mai multe jocurile de care este dependent.......eu momentan m am mutat ....snt singura doar eu si gandurile mele. mi am schimbat locul de munca. si sunt chiar bine printre noi colegi....acum pe viitor o sa vedem ce se mai intampla..multumesc mult inca o data :*:*:*:*:
crisstiana
Postat pe 27 Aprilie 2010 21:18
Bravo, in cazul in care te cauta si te roaga sa va impacati, nici daca se taraste la picioarele tale in mijlocul urbei sa nu te lasi impresionata, se va razbuna cu varf si indesat pt ca l-ai facut sa se umileasca in cazul acesta, fii ferma, oamenii nu se schimba sunt ceea ce sunt pentru ca asa vor sau doar atata pot, mergi mai departe si nu privi in urma, sterge-l din suflet, din viata ta, fii curajoasa si respecta-te, altfel va trece pe langa tine barbatul ideal si nu-l vei observa pentru ca vei fi prea ocupata sa fii nefericita. Multa bafta si alta data nu ma da voie niciunui barbat sa te trateze astfel.
crisstiana
Postat pe 27 Aprilie 2010 21:23
De la: inamina, la data 2010-04-26 16:28:30Mai fetelor, eu nu vreau sa va judec, ca n am fost niciodata in situatia asta ( slava domnului). E usor sa stai pe margine si sa comentezi, dar nu ma pot abtine. Intotdeauna m am intrebat de ce sunt femei care accepta batai din partea barbatilor care chipurile le "iubesc". De frica? Oare femeile astea nu au frati, tati, veri, unchi, prieteni, care sa le apere? Eu una asa as face, la prima bataie m as prezenta cu frate miu la usa lui. Sa i explice lui frate miu cum a avut tupeul sa dea in mine.
Am mai auzit ca sunt femei care stau pentru copii. POFTIIIIM? Deci e mai bine pentru copilul ala sa vada cum tata o bate de o rupe pe mama?Sau sa l bata si pe copil ( ceea ce se intampla destul de des in cazurile astea)? Asta e viata pe care vi o doriti pentru copiii vostri?
Ceea ce e mai grav pentru femeile care accepta situatia asta este si atitudinea societatii si chiar a prietenilor. Lumea va plange de mila cand aude ca ati luat o bataie. Dar de la 2-a incolo deja va considera vinovate. Deci daca mai stati cu barbati violenti inseamna ori ca va place, ori ca sunteti proaste ( no offence).


E un proces mai complex. Astfel de oameni sunt si foarte perversi ...si se ajunge dupa mai multe cand nu mai stii ce gandesti si ce nu .... cine esti si cine nu ....
De obicei astia nu renunta ...ca stiu ca mai greu mai duc pe cineva de nas , mai ales dc se afla ....
_Alexa_
Postat pe 28 Aprilie 2010 01:14
De la: denys_, la data 2010-04-26 17:07:04multumesc tuturor.......jocurile lui Cs...si strategii ...are mai multe jocurile de care este dependent.......eu momentan m am mutat ....snt singura doar eu si gandurile mele. mi am schimbat locul de munca. si sunt chiar bine printre noi colegi....acum pe viitor o sa vedem ce se mai intampla..multumesc mult inca o data :*:*:*:*:


Iubita,foarte bine ca ai facut aceasta schimbare !!! Felicitarile mele !

Acum,nu trebuie decat sa o iei de la inceput,sa stergi absolut totul cu buretele si sa mergi mai departe si ai sa vezi ca vei intalni un baiat pe masura ta care sa te pretuiasca si sa nu-ti faca ce ti-a facut celalalt !

Mai bine ar fi sa uiti ce a fost si sa-ti traiesti viata !
E asa de frumoasa...pacat ca nu toti pot vedea aceasta..

Bucura-te de noul comfort si succes pe viitor !

Ceea ce conteaza cel mai mult acum este PERSOANA TA !
Acorda-i mai multa atentie,conteaza !
vss
Postat pe 28 Aprilie 2010 21:35

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
iubire cu nabadai 3 De la: l_diana_c 28 Mai 2009 21:42
o problema sau nu? 12 De la: kudika418105 10 August 2011 22:52
Tradarea surorii 10 De la: felixcat 28 Iunie 2009 14:18
eu taur si el berbec 20 De la: Diavolyta_ 13 Iulie 2009 23:50
el taur....eu capricorn 5 De la: helenita5 1 Iulie 2009 21:46