Setari Cookie-uri

de la o palma unde se ajunge???...........

e usor sa vb cand nu te afli in situatia asta. asa eram si eu. dadeam din gura toata ziua , judecandu-mi prietenele, spunandu-le ca nu le inteleg de ce stau,, cum stau, cum pot si rahaturi de astea. si uite asa mie VIATA mi-a tras o palma, parca mi l-a scos in cale ca sa-mi demonstreze ca e mai bine sa-mi vad de ale mele si sa nu judec eu atat. eram de-a dreptul revoltata cand auzeam cum se comporta cu ele. ma faceam foc si para la fata si le tineam morala juma de ora. dar iata-ma. l-am intalnit pe EL. frumos destept, prea destept care a fost numa o miere cu un lapte primele 4 luni si dupa aia si-a dat arama pe fata. nu mi-a dat o palma. nu s-a atins de mine in 4 ani de cand suntem impreuna. i-am facut clar inteles faptul k dupa o palma sa-si ia gandul de la mine. dar m-a manipulat psihologic in ultimul hal. mi-a pus restrictii si al naibii ca m-a facut sa cred ca are dreptate. ca el imi vrea binele si tot ce face e numai pt binele meu si ca sa nu patest eu ceva. uite asa ma controla la tot pasu chiar si cand nu era langa mine ii simteam privirea in ceafa. sincer fete.... as fi preferat o palma ca dupa aia il paraseam sigur. dar asa...e oribil cata putere are asupra mea. ma ingrozeste gandul cand vad cat sunt de slaba. acum. ca dupa primele 8 luni am rupt-o cu el.dar a veit plangand. dupa 2 ore ne-am impacat. dupa o luna iar am rupt-o. eram constienta ca nu va avea viitor relatia. dar i-am m.am impacat. iar am rupt-o , iar m-.am impacat..... le-am pierdut numarul in astia 4 ani. nu mai stiu de cate ori am incercat si iar m-a adus inapoi. acum vreau sa-l fac sa ma paraseasca el pe mine. metode sunt. vreau sa ma urasca. vreau sa isi doreasca sa fie cat mai departe de mine. si voi reusii. pt ca daca iar il parasesc eu gaseste el o cale sa ma aduca inapoi. astia-s mai rai decat aia violenti. la aia poti sa iei sucitoru si sa le rupi coastele.dar astia....nu stiu daca intelegeti ce vreau sa zic...is al naibii rau de tot. fac psihologia acum. pe viitor ii descos de la prima intalnire. nu ma mai las pacalita..is curioasa daca mai sunt persoane cu povesti asemanatoare.
kudika092802
Postat pe 2 Mai 2010 18:19
Mai denys.Vreau sa-ti spun ca eu am am patit fix ca tine,numai ca eu m-am intilnit 4ani si ceva si in anul al doilea el a tras o palma in mine,i-am iertat-o deoarece se spune "cine nu iubewste nu iarta",in urmatorul an iarasi am primit o palma da aici poate eram eu de vina dar pe linga vorbe a ajuns si o palma,in vara acelui an am plecat la mare,acolo eu am primit deja doi pumni,din pricina ca el a fost cu alta fata si eu l-am vazut si probabil ca nu stia cum sa se corecteze in fata mea,iar mai apoi la anul nou din motivul ca nu i-am spus ca il iubesc si ca nu l-am sarutat in fata oaspetilor ma chemat in bucatarie pentru o vaorba dar in loc de vorba am primit o palma si mai apoi si cu picioru ma lovit.Dar esentialul e ca dupa toate incidentele astea eu ii spuneam ca trebuie sa ne despartim ca asa nu mai pot continua si el isi cerea iertare si spunea ca mai mult no sa faca si ca totul va fi bine,exact vorbele pe care tu zici ca ti-lea spus tie "iubi al tau",parintii mei nu stiau de asta,absolut nimic nu cunoastea eu permanent eram in cearta cu el.Nu zic nimic el ma alinta de fiecare data,ma facea mereu sa zimbesc dar aceste fapte erau doar pe citeva minute deoarece pe mine ma durea acolo undeva in suflet faptul ca nu stiu ce o sa fie miine.Dupa Anul Nou eu am povestit totul unei prietene,acea prietena i-a spus parintilor mei.Si am stat la vorba cu parintii.Ei au fost toatal de acord sa ne despartim.Iata ca ne-am despartit si pina la momentul de fata tot ma suna si isi cere iertare cica zice ca avem deja douazeci si ceva de ani si ca trebuie sa ne gindim la viitor.Dar eu categoric refuz sa dicut cu el,ii inchid la apelurile lui.Asa ca la moment ma simt destul de bine,nimeni nu ma bate la cap cu chestii de alea de gelozie,ma simt super unde vreau acolo plec si cu cine vreau ...... stiu ca o sa-mi gasesc jumatatea mea sunt o fata destul de linistita,energica si am simtul umorului.Si nu mi-a fost frica de ceva nou.Asa ca iti comunic si tie sa nu ajungi la situatia mea peste vreo jumatate de an.Mai bine incepe de acum ca el tot o sa te bata la cap,dar tu nu-l crede,mi-am facut impresia ca asa sunt toti baietii.De la inceput totul e ok dar mai apoi isi arata fiecare moft.......Succes Deny.....
rotarid
Postat pe 10 Mai 2010 13:18
tu rotarid ce nationalitate e la tine trecuta in buletin? a la turca bre?
miss_darine
Postat pe 10 Mai 2010 13:22
De la: miss_darine, la data 2010-05-10 13:22:52tu rotarid ce nationalitate e la tine trecuta in buletin? a la turca bre?

dupa ce a incasat si palme si picioare...s-a gandit ca putina romana nu i-ar strica! bine ca s-a dezmeticit!
one_size
Postat pe 10 Mai 2010 13:29
De la: one_size, la data 2010-05-10 13:29:49
De la: miss_darine, la data 2010-05-10 13:22:52tu rotarid ce nationalitate e la tine trecuta in buletin? a la turca bre?

dupa ce a incasat si palme si picioare...s-a gandit ca putina romana nu i-ar strica! bine ca s-a dezmeticit!

mda, noroc cu acel consiliu de familie, ca altfel deschidea si ea un topic p'aici!
miss_darine
Postat pe 10 Mai 2010 13:34
De la: kudika092802, la data 2010-05-02 18:19:10e usor sa vb cand nu te afli in situatia asta. asa eram si eu. dadeam din gura toata ziua , judecandu-mi prietenele, spunandu-le ca nu le inteleg de ce stau,, cum stau, cum pot si rahaturi de astea. si uite asa mie VIATA mi-a tras o palma, parca mi l-a scos in cale ca sa-mi demonstreze ca e mai bine sa-mi vad de ale mele si sa nu judec eu atat. eram de-a dreptul revoltata cand auzeam cum se comporta cu ele. ma faceam foc si para la fata si le tineam morala juma de ora. dar iata-ma. l-am intalnit pe EL. frumos destept, prea destept care a fost numa o miere cu un lapte primele 4 luni si dupa aia si-a dat arama pe fata. nu mi-a dat o palma. nu s-a atins de mine in 4 ani de cand suntem impreuna. i-am facut clar inteles faptul k dupa o palma sa-si ia gandul de la mine. dar m-a manipulat psihologic in ultimul hal. mi-a pus restrictii si al naibii ca m-a facut sa cred ca are dreptate. ca el imi vrea binele si tot ce face e numai pt binele meu si ca sa nu patest eu ceva. uite asa ma controla la tot pasu chiar si cand nu era langa mine ii simteam privirea in ceafa. sincer fete.... as fi preferat o palma ca dupa aia il paraseam sigur. dar asa...e oribil cata putere are asupra mea. ma ingrozeste gandul cand vad cat sunt de slaba. acum. ca dupa primele 8 luni am rupt-o cu el.dar a veit plangand. dupa 2 ore ne-am impacat. dupa o luna iar am rupt-o. eram constienta ca nu va avea viitor relatia. dar i-am m.am impacat. iar am rupt-o , iar m-.am impacat..... le-am pierdut numarul in astia 4 ani. nu mai stiu de cate ori am incercat si iar m-a adus inapoi. acum vreau sa-l fac sa ma paraseasca el pe mine. metode sunt. vreau sa ma urasca. vreau sa isi doreasca sa fie cat mai departe de mine. si voi reusii. pt ca daca iar il parasesc eu gaseste el o cale sa ma aduca inapoi. astia-s mai rai decat aia violenti. la aia poti sa iei sucitoru si sa le rupi coastele.dar astia....nu stiu daca intelegeti ce vreau sa zic...is al naibii rau de tot. fac psihologia acum. pe viitor ii descos de la prima intalnire. nu ma mai las pacalita..is curioasa daca mai sunt persoane cu povesti asemanatoare.


Te-am citit de o suta de ori, dar tot n-am gasit morala povestii tale. Ce mesaj transmiti, totusi, femeilor care se lasa batute, pleaca, iarta, se lasa batute, pleca, iarta etc etc ?
rashela
Postat pe 10 Mai 2010 13:55
De la: rashela, la data 2010-05-10 13:55:17
Te-am citit de o suta de ori, dar tot n-am gasit morala povestii tale. Ce mesaj transmiti, totusi, femeilor care se lasa batute, pleaca, iarta, se lasa batute, pleca, iarta etc etc ?

adica astea de-s batute sa zica saru-mana ca i-au bataie si nu-s lucrate psihologic..adica nu le f..e creierul!
one_size
Postat pe 10 Mai 2010 14:01
Fetelor, n-aveti idee cat de mult ma irita asemenea mesaje. Vine un om necajit si-si povesteste cosmarul. Si apare un alt om (tot necajit) si-i transmite: Bucura-te, ar putea fi mai rau!
Jesus! In loc sa prezinti o poveste inceputa prost, dar terminata bine, vii si spui: "sunt la fel de satula de viata, trebuie sa ne resemnam."
rashela
Postat pe 10 Mai 2010 14:05
De la: rashela, la data 2010-05-10 14:05:08Fetelor, n-aveti idee cat de mult ma irita asemenea mesaje. Vine un om necajit si-si povesteste cosmarul. Si apare un alt om (tot necajit) si-i transmite: Bucura-te, ar putea fi mai rau!
Jesus! In loc sa prezinti o poveste inceputa prost, dar terminata bine, vii si spui: "sunt la fel de satula de viata, trebuie sa ne resemnam."


o da...asa este...eu zic sa isi faca clubul celor agresate fizic sau psihic si care inca persista in prostie!
one_size
Postat pe 10 Mai 2010 14:09
De la: rashela, la data 2010-05-10 14:05:08Fetelor, n-aveti idee cat de mult ma irita asemenea mesaje. Vine un om necajit si-si povesteste cosmarul. Si apare un alt om (tot necajit) si-i transmite: Bucura-te, ar putea fi mai rau!
Jesus! In loc sa prezinti o poveste inceputa prost, dar terminata bine, vii si spui: "sunt la fel de satula de viata, trebuie sa ne resemnam."

Morala: cele care se lasa calcate in picioare, nu au parte de happy end
miss_darine
Postat pe 10 Mai 2010 19:37
gandeste-te bine ce fel de viata vrei sa ai, ca ai doar una.... :-/
kudika048671
Postat pe 10 Mai 2010 20:11
buna...sincer nu trebuie sa accepti nici macar o palma...eu i-am zis sotului ca daca indrazneste sa ridice mana la mine i-o rup...am trecut prin destul de multe in viata,parinti nu mai am si vreau sa fiu fericita nu sa fiu umilita si jignita..mai bine stau singura decat sa am o viata deasta..viata este grea si asa dc sa o facem si mai grea stand si acceptand asemenea oameni...gandeste-te mai bine si ia o decizie dar sa fie inteleapta..poate ca vei gasi o persoana care sa te merite si sa te respecte..nu accepta violenta in familie..
dianatl
Postat pe 10 Mai 2010 21:03
Daca zice ca te iubeste si totusi te-a lovit,ori l-ai exasperat cu cicaleala si nu va potriviti,ori nu te iubeste si doar te minte.De la o palma se ajunge la mai multe palme,apoi la bataie in toata regula.Eu zic sa-ti rezolvi problema,invata sa-l cunosti,sa anticipezi reactiile lui in diverse situatii si sa eviti si tu conflictul;am impresia ca momentan tu il creezi.Vorbeste cu el nu cand este la calculator antrenat in nu stiu ce joc ci cand sunteti relaxati.Atunci spune-i ce-ti doresti si daca te iubeste va tine cont de dorintele tale,daca nu...
viogen26
Postat pe 11 Mai 2010 09:35


Nu sunt adepta folosirii emoticoanelor in exces, dar dupa ultimul post, asta e tot ce-mi vine sa spun:
rashela
Postat pe 11 Mai 2010 09:43
De la: kudika092802, la data 2010-05-02 18:19:10e usor sa vb cand nu te afli in situatia asta. asa eram si eu. dadeam din gura toata ziua , judecandu-mi prietenele, spunandu-le ca nu le inteleg de ce stau,, cum stau, cum pot si rahaturi de astea. si uite asa mie VIATA mi-a tras o palma, parca mi l-a scos in cale ca sa-mi demonstreze ca e mai bine sa-mi vad de ale mele si sa nu judec eu atat. eram de-a dreptul revoltata cand auzeam cum se comporta cu ele. ma faceam foc si para la fata si le tineam morala juma de ora. dar iata-ma. l-am intalnit pe EL. frumos destept, prea destept care a fost numa o miere cu un lapte primele 4 luni si dupa aia si-a dat arama pe fata. nu mi-a dat o palma. nu s-a atins de mine in 4 ani de cand suntem impreuna. i-am facut clar inteles faptul k dupa o palma sa-si ia gandul de la mine. dar m-a manipulat psihologic in ultimul hal. mi-a pus restrictii si al naibii ca m-a facut sa cred ca are dreptate. ca el imi vrea binele si tot ce face e numai pt binele meu si ca sa nu patest eu ceva. uite asa ma controla la tot pasu chiar si cand nu era langa mine ii simteam privirea in ceafa. sincer fete.... as fi preferat o palma ca dupa aia il paraseam sigur. dar asa...e oribil cata putere are asupra mea. ma ingrozeste gandul cand vad cat sunt de slaba. acum. ca dupa primele 8 luni am rupt-o cu el.dar a veit plangand. dupa 2 ore ne-am impacat. dupa o luna iar am rupt-o. eram constienta ca nu va avea viitor relatia. dar i-am m.am impacat. iar am rupt-o , iar m-.am impacat..... le-am pierdut numarul in astia 4 ani. nu mai stiu de cate ori am incercat si iar m-a adus inapoi. acum vreau sa-l fac sa ma paraseasca el pe mine. metode sunt. vreau sa ma urasca. vreau sa isi doreasca sa fie cat mai departe de mine. si voi reusii. pt ca daca iar il parasesc eu gaseste el o cale sa ma aduca inapoi. astia-s mai rai decat aia violenti. la aia poti sa iei sucitoru si sa le rupi coastele.dar astia....nu stiu daca intelegeti ce vreau sa zic...is al naibii rau de tot. fac psihologia acum. pe viitor ii descos de la prima intalnire. nu ma mai las pacalita..is curioasa daca mai sunt persoane cu povesti asemanatoare.


stii ce imi e mie greu sa inteleg... tu te-ai apucat de psihologie datorita traumei pe care o traiesti/ai trait-o? Daca da, mare greseala faci.... Si crezi ca daca esti psiholog o sa te fereasca viata de oameni rai.... sau de tampiti (Gradina lui Dumnezeu e mare)...

Si inca ceva...de ce vrei sa-l faci pe el sa te urasca?!! ca nu esti tu suficienta de puternica ca sa pui capat, o data pentru totdeauna?! Eu cred ca, in primul rand, va trebui sa te raportezi la tine, la ce simti tu ca om si apoi la celalalt... Parerea mea
keep_shining
Postat pe 11 Mai 2010 16:41
De la: denys_, la data 2010-04-20 17:10:24buna din nou.....am incercam sa vb si ce??s a ajuns am da un pumn in umar ca sa sictirit el de anumite lucruri......pe care eu i le am reprosat.......asta s a intamplat azi la 12..la 3 ma cauta si se purta cum nu s ar intampla nimic....chiar vrioa sa ma pupe...oare cat dracu sa ma pot suporta...chiar nu stiu am ajuns intr un moment in care imi doaresc sa ma duc 100 de ani departe sa fiu linistita ,,,,,,,,,,,,,dar nu pot nu stiu ce am dar nu pot ..............stau si plang si plang si toata lumea ma vede pe mine cu ochi rai dar chiar nimeni nu poate intelege ..va rog ajutati`ma



AJUTATI-MA!?!?!
NU INTELEG?
CE AM PUTEA SA-TI FACEM ?AI REALIZAT CA NU AI CE CAUTA IN ACEASTA RELATIE,DECI................
VREI SA-TI STRANGEM NOI LUCRURILE?
SI NU INTELEG DE CE TE VEDE LUMEA CU OCHI RAI?CA NU MAI VREI SA FII SAC DE BOX?
maninutza
Postat pe 13 Mai 2010 12:46
wtf..cum naiba ati fost educate..femei fara pic de mandrie si demnitate..ce exemplu veti da copiilor vostri..daca vei avea o fata? aia o sa creasca vazandu-te vanata si plangand si o sa creada ca asa e normal..actionati ca niste gaste..va complaceti in mocirla si mizerie si tot ce puteti face e sa va plangeti de mila..nu va place sa fiti respectate ..va regasiti in personajele din telenovele..traiti drame ieftine si siropoase, in loc sa alegeti o viata demna si normala..daca barbatii au un comportament aiurea e si din cauza voastra..in momentul in care a ridicat mana sa dea in tine o palma, sau fie el si un bobarnac ..nu mai exista RESPECT..esti zero.. nu mai exista demult nici un fel de relatie intre voi..
care e de fapt problema ? de ce nu le dati flit labagiilor?
va e frica de inceputuri? ..va e frica ca nu o sa gasiti altu care sa va pocneasca?
dulcineeaXXX
Postat pe 16 Mai 2010 16:23
Orice ar fi sau ai zice tu sau oricat l-ai cicali tu asta nu ii da dreptul sa dea in tine....De la o palma se poate ajunge la altceva mult mai grav si nu e bine...nicio femeie nu trebuie sa stea sa sufere din cauza unui barbat.Nu va mai intelegeti...gata....asta e....Si eu am o relatie de 4 ani si crede'ma ca sunt foarte cicalitoare...mai ales ca marea majoritate ai prietenilor lui nu ii sufar...mi'se par oameni de nimic si daca mergem undeva cu prietenii lui si nu imi convine ceva,lui ii fac capul mare,dar nu a indraznit nicio data sa salte mana la mine...Iar in ceea ce priveste faptul ca lumea te vede pe tine cu ochi rai,n'ar trebui sa te intereseze...Una din surorile mele a trecut prin ceva mult mai rau...dar am ajutat-o sa mearga mai departe fara el....Ai zis ca a dat in tine de 3 ori...de toate cele 3 ori a fost din cauza jocurilor?Daca e asa,inseamna ca el e cel care are o problema serioasa chiar....Dar tu nu ai de ce sa stai sa suporti asta.Nu ai nicio prietena care te'ar putea asculta?Daca nu ai,eu sunt dispusa sa stam mai mult de vb...O sa iti trimit un mesaj privat cu id-ul meu,daca vrei si iti face placere sa stam de vb,eu sunt online,mai tot timpul.Pup si capul sus,viata merge mai departe...cu sau fara el...
anna_bucuresteanu
Postat pe 26 Mai 2010 12:33
Pot spune din proprie experienta ca nu este asa....acele lucruri nu sunt doar la inceput...in unele cazuri...eu stiu cum e relatia mea...noi ne ofticam ca nu avem mai mult timp liber sa stam impreuna ,dar si cand il avem profitam din plin...
anna_bucuresteanu
Postat pe 26 Mai 2010 12:38
De la: denys_, la data 2010-04-10 18:15:18in seara asta cand vine de la munca am sa incerc sa vb cu el daca va vrea bine inteles ca el 1 lucru pe care il face se pune la pc sa se joaca..iar daca eu ii zic ca as vrea sa vb imi explica ca mai tarziu....adica niciodata..............ca se joaca pana la 1.2 ....cand na eu dorm ca maine merg la munca....Doamne asa grea este viatza uneori ..sau noi ne o facem singuri si mai grea????..am ajuns sa cred ca uneori barbatii sunt de vina ca femeile inseala....din cauza neglijentei lor ......:((((

Asta asa este;))
anna_bucuresteanu
Postat pe 26 Mai 2010 12:39
Toate stiti sa criticati sa vede`ti numai partea rea a problemei.. dar va`ti Pus intrebare oare de ce se ajunge la o palma, Oare ce l`a adus pe el in starea sa ridice mana? Oare unii barbati cer prea mult de lao femeie? Parerea mea e sa nu mai raspunde`ti voi asa repede la un comentariu pana macar nu ave`ti habar un pic de ce se intampla
tkm
Postat pe 26 Mai 2010 15:10
De la: tkm, la data 2010-05-26 15:10:51Toate stiti sa criticati sa vede`ti numai partea rea a problemei.. dar va`ti Pus intrebare oare de ce se ajunge la o palma, Oare ce l`a adus pe el in starea sa ridice mana? Oare unii barbati cer prea mult de lao femeie? Parerea mea e sa nu mai raspunde`ti voi asa repede la un comentariu pana macar nu ave`ti habar un pic de ce se intampla


Sper ca esti barbat! Sper ca numai un barbat poate gandi atat de mizerabil cum o faci tu.
rashela
Postat pe 26 Mai 2010 15:42
Se pare ca dupa parerea unora, daca ne enerveaza ceva rau de tot , e bine sa ripostam cu pumnul...
alina02
Postat pe 26 Mai 2010 15:51
Nu a`ti inteles nimic din cea ce v`am explicat..
tkm
Postat pe 26 Mai 2010 16:35

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Magazine de haine online 1 De la: roberta09 17 Ianuarie 2010 15:20
Curiozitate... 10 De la: valy90 17 Octombrie 2010 14:18
putem sau nu... 67 De la: eka 25 Mai 2009 11:23
Buna! 16 De la: franziska_eu 15 Februarie 2012 11:31
Conservatori sau nonconformisti in relatie? 11 De la: Roco 12 Ianuarie 2009 10:08