Setari Cookie-uri

Barbatii nostri si retelele sociale

buna,

vreau si eu o parere, nu un sfat, ci doar o parere. legat de subiect, sotul meu a intrat pe un site de jocuri, a vorbit cu mai multe persoane, din care una in mod special. i-am gasit mesaje si pe messenger, si pe hi5, in care ii spune ca ii plac pozele ei, ca este foarte draguta, si tot insista sa vorbeasca cu ea. l-am rugat sa inceteze, mi-a zis ca da, dar am gasit alte mesaje. ce credeti? e doar un lucru inofensiv sau se poate ajunge mai departe. eu nu am numic cu ea, eu cred ca el vrea altceva.

merci mult.
ionyas
Postat pe 17 Mai 2010 13:49
Dar ce parere ai cind afli ca a trecut din virtual in real, in sensul ca deja vorbeste la telefon cu madamele de pe mess? Asta cum se numeste? N-o fi inselatorie, dar nici alta destinatie nu are. Si-atunci ce merita un astfel de sot?
kudika2609
Postat pe 17 Mai 2010 18:22
eu deja ma simt inselata. am un sentiment foarte aiurea. mai ales ca si comportamentul lui este foarte ciudat, in sensul ca el este furios ca i-am citit mail-urile, nu ca a facut ceva ce nu trebuia.
ionyas
Postat pe 17 Mai 2010 18:27
Asa cum ei au profiluri pe retele de socializare, asa avem si noi....stai linistita...k dak ar vrea sa te insele nu ii trebuie un profil pe hi5 sau pe facebook...eu zic k dak te iubeste cu adevarat nu s'ar incurva cu cnv pe care o cunoaste de pe net....
otilialeonte
Postat pe 17 Mai 2010 20:31
Eu cred ca el ar vrea o schimbare, ceva nou in viata lui. Si ai putea sa il surprizi cu ceva nou la tine, o alta tinuta, o alta frizura sau poate de ce nu o alta atitudine. Poate nu vrea sa te insele si chiar te iubeste. Dar vrea ceva nou si nu stie cum sa ceara. Cred ca ar trebui sa vedem partea optimista din orice lucru care se intampla in viata noastra.
adricom
Postat pe 17 Mai 2010 23:59
Da, daca te crezi / simti barbat !!! Ca eu....imi vine sa cred ca esti...d`ala,daca esti pe un site de muieri :))
aurikapudika
Postat pe 18 Mai 2010 08:57
De la: adricom, la data 2010-05-17 23:59:58Eu cred ca el ar vrea o schimbare, ceva nou in viata lui. Si ai putea sa il surprizi cu ceva nou la tine, o alta tinuta, o alta frizura sau poate de ce nu o alta atitudine. Poate nu vrea sa te insele si chiar te iubeste. Dar vrea ceva nou si nu stie cum sa ceara. Cred ca ar trebui sa vedem partea optimista din orice lucru care se intampla in viata noastra.


si cam care(ptiu ce mi se impletici limba in gura) ar fi "partea optimista" aici?
touch_me
Postat pe 18 Mai 2010 09:31
daca ai vostri barbati au ajuns pe acolo...pai inseamna ca s-au cam plictisit de voi
parerea mea
Fahnell
Postat pe 18 Mai 2010 11:54
multumesc de parere. Crezi ca dupa 8 ani de casnicie mai am vreo sansa sa il fac sa nu mai umble pe astfel de site-uri sau va continua sa faca lucrurile astea, tot pe ascuns. Vreau parerea ta de barbat.
ionyas
Postat pe 18 Mai 2010 12:38
nu
cred ca e cam cauza pierduta
se va teme sa nu te piarda pt ca ai dai stabilitatea unui camin
dar va tanji mereu dupa o prospatura
imi pare rau
nu exsista scuze pt casatoriti pe matrimoniale.
Fahnell
Postat pe 18 Mai 2010 12:41
dar crezi ca e posibil sa treaca de la astfel de discutii online la fapte reale?
e cam greu sa ma despart de el. sunt insarcinata cu al doilea copil. tu ce ai vrea sa faca sotia ta ca sa te recucereasca?
ionyas
Postat pe 18 Mai 2010 14:06
mai
pb e de principiu
tu esti insarcinata iar el sta online cu pitipoance
asta e pb nu alta
ok poate pt unii o femei cu burta mare nu e atragatoare sexual (naiba stie) dar de aici pana a prefera sa stai online pe matrimoniale e cale lunga
eu nu sunt casatorit si nu iti pot da asemenea sfaturi
spun doar ca e anormal ce face el
Fahnell
Postat pe 18 Mai 2010 14:41
De la: pantegrus, la data 2010-05-15 10:48:04Fiecare femeie este responsabila de barbatul ei daca stie sa-l faca fericit atunci va aparea si ea alaturi de el pe reteaua de socializare daca nu atunci sa nu se mire de ce barbatul este singur!!!!!

de multe ori aud chestia asta "femeia este responsabilaca barbatu ei sa fie fericit
dar invers de ce nu este asa
ori voi aveti muuuult mai multe nevoi
nu e corect !
YullyNar3
Postat pe 18 Mai 2010 16:18
De la: touch_me, la data 2010-05-18 09:31:17
De la: adricom, la data 2010-05-17 23:59:58Eu cred ca el ar vrea o schimbare, ceva nou in viata lui. Si ai putea sa il surprizi cu ceva nou la tine, o alta tinuta, o alta frizura sau poate de ce nu o alta atitudine. Poate nu vrea sa te insele si chiar te iubeste. Dar vrea ceva nou si nu stie cum sa ceara. Cred ca ar trebui sa vedem partea optimista din orice lucru care se intampla in viata noastra.


si cam care(ptiu ce mi se impletici limba in gura) ar fi "partea optimista" aici?



partea optimista din aceasta situatie este ca a aflat despre lucrul acesta si poate face ceva in acest sens. pana nu se va ajunge la o relatie la distanta, dar in aceeasi casa. de calculator si de pitipoancele cu care sta pe net cred ca se poate dezvata. nu cred ca au cele cu care sta pe calculator ceva in plus ce nu poate sa aiba femeia de langa el care ii poarta in pantece cel de-al doilea copil. .....
adricom
Postat pe 19 Mai 2010 23:49
De la: supermiki, la data 2010-04-09 19:43:42 - Pot raspunde si barbatii? ..

ce as face?? un raspuns sincer...as reactiona....daca el face conversatie cu alte femei pe diferite site uri inseamna ca ceva nu merge in relatia noastra si anume, in primul rand comunicarea...apoi plictiseala...nu stiu exact ce gandeste un barbat.... parerea mea este sa ai o discutie sincera pe aceasta tema, dara fara sa te enervezi si in functie de raspunsurile lui sa iei atitudine....
catalina69
Postat pe 21 Mai 2010 22:41
si eu ma confrunt cu aceeasi problema,chiar nu mai stiu ce sa cred.imi imaginez cele mai oribile scenarii cand vad cate"prietene" are pe diverse situri,dar revin la sentimente mai bune cand ma suna(plecat din localitate cu serviciul) si-mi spune ca ii este dor de mine si ca abia asteapta sa facem dragoste..parerea mea e ca daca vrea sa se culce cu altele ne putem desparti si e liber sa o faca.de ce s-ar intoarce la mine?ma intereseaza in mod deosebit parerea barbatilor,dar fara mistocareala k de astia sunt satula.omul cand nu are ce spune o da in diverse.
twetyloi
Postat pe 22 Mai 2010 16:25
Toti sau aproape toti ca sa nu generalizez, sunt niste magari!Nu trebuie sa avem mare incredere in ei.Eu am ajuns la concluzia ca dupa un timp ,pa, se gandesc la altele, vor schimbare,etc
nelik
Postat pe 22 Mai 2010 21:04
Pai,m-a luat de sotie spunandu-mi ca sunt idealul lui atat fizic cat si la restul, casa, cultura, gusturi muzicale, am facut si un copil iar dupa nastere arat la fel ca la inceputul relatiei, are libertate, nu-l bat la cap, incerc sa-i respect spatiul intim, nu-i caut in telefon..etc. Intr-un cuvant ma iubeste, cel putin asa spune si o spune des.....
DAR tocmai si-a dat intalnire "fara obligatii" cu o fata de pe un asemenea site, o fata care nu i-a aratat poze sexi sau alte propuneri indecente doar ca era o fata libera. De unde stiu? ...pt ca fata e fictiva...eu sunt in spate dar lui nu i-am spus nimic....si continui sa vorbesc cu el, deja pe mess tot felul de vorbe inocente pana ne-am dat intalnire, el spunand ca nu are pe nimeni...........Am facut cont acolo tocmai pt ca am vrut sa ma conving, mi se spusese ca umbla demult pe acolo dar am zis ca na, doar "socializeaza", nu credeam deloc ca ma inseala.
Bun, acum ce sa cred? Ca s-a plictisit?Dupa un an jumatate de relatie? Ca-i lipseste ceva acasa? Va asigur ca nu din ce este normal si nevoie si poate si din ce nu e ....am incercat sa fiu rezonabila in toate, chiar daca sunt indragostita si-mi lipseste mult cand pleaca cu serviciul, nu am vrut sa fiu "sufocanta". Mi-am pastrat un gram de luciditate sa stiu ca nu se acorda incredere cu tona gratuit si sa stiu ca barbatii se plictisesc repede si se reintorc repede la "vanatoare" . Am discutat deschis cu el despre asta si l-am asigurat ca nu sunt genul care face scene de gelozie dar daca are chef de alta gaura sa nu ma considere idioata si sa se poarte ca un domn...eh.
dack
Postat pe 12 Iulie 2010 23:02
si ce-ai facut? sunt curioasa cum s-a terminat? a flat ca esti tu?
ionyas
Postat pe 29 Iulie 2010 13:29

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
crizatele 11 De la: rashela 26 Mai 2010 12:48
Iubitul meu- prea mandru de el 11 De la: kudika_971320 29 Iulie 2014 00:07
Barbatii ar spune mai putine minciuni daca femeile ar pune mai putine întrebari? 23 De la: ionia 20 Mai 2009 20:46
Nu mai stiu cum sa ma comport cu el 24 De la: rox81 24 Mai 2010 08:50
Impreuna sau separat 14 De la: kudika503694 8 Iunie 2014 17:08