Setari Cookie-uri

salut! am si eu nevoie de un sfat....

Dupa o relatie de un an relatia mea s-a dus pe apa sambetei din cauza unor telefoane acasa la prietenul meu pe fix prin care il anunta ca eu am in paralel o alta relatie de o jumatate de an.Era o femeie la telefon. El a crezu...si nu ne-am mai intalnit. el crede ca mama mea este cea care a incercat sa ne desparta...prin acele telefoane..inseamna ca e constient ca nu l-am inselat. Dar mama nu ar vrea ca fata ei sa sufere, deci nu ar face asa ceva. mai repede din partea familiei lui..sa fi venit acele telefoane binevoitoare. mai ales ca ii suna si fratele si-i spunea ca eu am pus acea persoana sa il sune.
in prezent tin legatura cu el prin mess. dar nu ne intalnim cand merg acasa. nici la evenimentele importante din viata mea nu a fost prezent: zi de nastere...
imi spne ca o sa ma iubeasca mereu, dar nu stiu ce asteapta. de ce nu vrea sa petrecem timp impreuna?
i-am propus sa petrecem un weekend doar noi doi. nu vrea. ce sa inteleg?
se contrazice. acum e mereu pe mess....o fi in cautari...de relatii.
kudika164844
Postat pe 11 Aprilie 2010 10:49
Cred ca cel mai bine e sa discuti sincer si deschis cu el. Din moment ce te iubeste, inseamna ca are incredere in tine si e constient ca nu tu esti de vina. Cred ca o discutie clara face minuni. E posibil ca din moment ce el crede ca mama ta l'a sunat, sa nu suporte ca altcineva sa se implice in relatia voastra. Si e si normal, cui i'ar placea lucrul asta?
Georgeta1991
Postat pe 12 Aprilie 2010 18:08
asta inseamna ca relatia voastra a fost un mare fass daca a fost de ajuns sa-i debiteze o "no name" minciuni l a fost o incercare peste care n-a trecut...zi mersi, and ...go go go to a new relationship
miss_darine
Postat pe 20 Aprilie 2010 20:17
De la: kudika164844, la data 2010-04-11 10:49:54Dupa o relatie de un an relatia mea s-a dus pe apa sambetei din cauza unor telefoane acasa la prietenul meu pe fix prin care il anunta ca eu am in paralel o alta relatie de o jumatate de an.Era o femeie la telefon. El a crezu...si nu ne-am mai intalnit. el crede ca mama mea este cea care a incercat sa ne desparta...prin acele telefoane..inseamna ca e constient ca nu l-am inselat. Dar mama nu ar vrea ca fata ei sa sufere, deci nu ar face asa ceva. mai repede din partea familiei lui..sa fi venit acele telefoane binevoitoare. mai ales ca ii suna si fratele si-i spunea ca eu am pus acea persoana sa il sune.
in prezent tin legatura cu el prin mess. dar nu ne intalnim cand merg acasa. nici la evenimentele importante din viata mea nu a fost prezent: zi de nastere...
imi spne ca o sa ma iubeasca mereu, dar nu stiu ce asteapta. de ce nu vrea sa petrecem timp impreuna?
i-am propus sa petrecem un weekend doar noi doi. nu vrea. ce sa inteleg?
se contrazice. acum e mereu pe mess....o fi in cautari...de relatii.


eu zic ,parerea mea...sa opresti robinetul.....te poti ineca
Celia_29
Postat pe 21 Aprilie 2010 19:19
E clar ca a gasit doar un "pretext"
Imi pare rau.
Eu zic sa te faci frumoasa, sa te linistesti si sa sa iti vezi de viata mai departe fara el. Da-l naibii, chiar nu merita. Va rasari soarele si pe strada ta, ai incredere
Cocktail
Postat pe 21 Aprilie 2010 19:25
multumesc! :)
kudika164844
Postat pe 21 Aprilie 2010 20:22

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
I-ati da parola voastra de mail/Messenger iubitului/iubitei voastre? 122 De la: Elyaa 19 Iunie 2011 19:54
iubire / gelozie / serviciu 32 De la: kudika_19371 4 Decembrie 2012 13:15
gelozia este o boala? 13 De la: gulden_regep 17 Aprilie 2010 11:02
Ma indoiesc 24 De la: misoginu 16 Februarie 2010 12:02
varsta celor care posteaza 31 De la: roxys 20 Octombrie 2013 11:53