Setari Cookie-uri

Tot vorbim de horoscop...o cimbinatie ciudata(a mea) ea-pesti, el-leu

Eu consider ca nu conteaza foarte mult semnele zodiacale .Conteaza sa va intelegeti! .Nu mai fiti superstitiosi oameni buniD:!
kudika152568
Postat pe 16 Mai 2010 10:16
Draga mea,dupa o casnicie de 17 ani in aceeasi combinatie ca a ta, am ramas secata ,epuizata si destul de dezamagita de "leu". Mi-a luat mult timp sa ma regasesc,sa-mi amintesc cine eram,nu cine devenisem...
Stiu ca suntem rabdatoare,intelegatoare,pline de sacrificiu de sine,dar incearca sa te gandesti de pe acum....merita?
Succes !

angry
Postat pe 16 Mai 2010 10:32
Hmmmm........relatia cu un leu......foarte tumultoasa.........au intodeauna dreptate..........ei sunt cei mai cei....chiar daca nu au dreptate nu vor sa recunoasca......dar e frumoasa......daca sti cum sa iei un leu ai chiar surprinderea sa ai imense satisfactii din partea lui......eu sunt leoaica si daia iti spun.....mangaie orgoliul...si vei avea numai de castigat....
GABRIEL2
Postat pe 16 Mai 2010 10:33
Fugi ca dracu de tamaie,ca eu ma chinuiesc cu un leu de 20 de ani,si nu am reusit decat sa ma degradez pe mine.Nu ai sorti de izbinda cu nici o metoda.Cind zici ca l-ai adus cit de cit la liman se afunda tot mai mult si te trage si pe tine.Cine a zis ca pestele si leul sunt incompatibili a avut inzecit dreptate.
doina_panait
Postat pe 16 Mai 2010 10:36
buna..am avut si eu o relatie cu un leu si sunt pesti dar sincer m-am inteles bine...in mare parte facea ce vroiam eu..au nevoie de libertate,nu le place sa fie cicaliti sunt si incapatanati, ambitiosi..noi pestii suntem mai maleabili,ne putem adapta oricarui tip de caracter..acum am o relatie cu un geaman si sincer este dificil dar stiu cum sa ma fac inteleasa..el este mai agita,impulsiv iar eu mai calma..
dianatl
Postat pe 16 Mai 2010 10:46
in mare parte voi spuneti ca relatia dintre femeia pesti si barbatul leu este imposibila, dezastroasa... dar totusi sunt de parere ca nu este asa. Cel mai important lucru intro relatie este dragostea, respectul si increderea. Un leu daca lai cucerit este a tau si numai al tau pana spui tu punct. Intr-adevar sunt f razbunatori dar trebuie sa stii sa faci fata si sai faci sa le para rau dupa tine. Si intro relatie casnicie unde este dragoste partenerul trebuie sati fie si sot si confident si prieten si amant si tu la fel pentru el. Si nu mai stati sa vedeti ce spune horoscopul ca o sa va chinuiti si o sa aveti batai de cap si in plus o sa faceti prostii si uneori chiar o sal indepartati.
deezy
Postat pe 16 Mai 2010 10:56
Buna. Exista mari nepotriviri intre cele doaua zodii :pesti-leu. Nu veti avea niciodata nimic de castigat. Nu are rost sa-ti pierzi vremea cu un leu, daca tu esti pesti. Leii sunti firi dure, materialiste,i f posesive, mincinoase si infidele. Intotdeauna un leu te va duce in jos....si nu te va ridica. Nu vei face casa cu el. Interesant este ca aproape cu nici una dintre zodii nu prea face casa, deoarece este f f materialist , si partenerul leului va observa in scurt timp acest lucru.
amor77
Postat pe 16 Mai 2010 11:25
Dragilor...conteaza enorm combatibilitatea dintre doua zodii, pt ca astfel cei doi oameni vor descoperi daca se inteleg sau nu. Intr-o relatie nu conteaza doar educatie, ci multe altele...si daca cei doi nu sunt compatibili zodiacal, se va simti asta in pareri contradictorii (adica lipsa de intelegere, cum o denumesc multi..), divergente si compromisuri care la un moment dat nu duc la nimic bun , stabil si util in relatia respectiva. Intelegerile dintre cei doi, vine exact de la combatibilitatea dintre cei doi, iar pt asta, cunoasterea zodiilor este importanta intr-o relatie de lunga durata!
amor77
Postat pe 16 Mai 2010 11:31
eu personal nu prea cred in astre si nici nu citesc horoscopul in fiecare zi sa vad ce se mai intampla azi sau maine, dar am citit despre lei pentru ca iubitul meu este .. si vreau sa zic ca i se potrivea de minune,parca l a descris exact pe el nu mi venea sa cred dar totusi era adevarat.suntem intr o relatie de 6 ani si nu pot sa zic ca mi a fost usor cu el.au o personalitate foarte puternica dar daca stii cum sa le vorbesti si sa le explici, dupa ce se dau cu capul iti dau dreptate in unele momente.fiind foarte orgoliosi de multe ori nu recnosc ca gresesc.au defecte multe...dar si calitati..Am vrut de multe ori sa ma despart de el, dar probabil pentru faptul ca eu sunt rac,,,am dat inapoi,si ma inmoaie cu orice.sincer relatia noastra nu are viitor si nu stiu cand o sa se intample inevitabilul sa ne despartim dar astept un colac de salvare pentru ca altfel nu vad cum ar putea sa se termine relatia cu un leu mult prea greu de controlat pentru mine.daca aveti sau ve ti avea vreo relatie cu un leu trebuie sa aveti nervi de otel si sa nu pune ti suflet la vb grele pt ca de multe ori au gura proasta dar sufletul nu e rau.succes.
deeutza_
Postat pe 16 Mai 2010 11:40
Eu am avut o relatie cu un baiat din zodia pesti si ne-am despartit dupa 9 luni pentru ca am realizat ca nu ajungeam nici unde cu el...este o persoana care ma tinea in loc....dar l-am iubit si inca ma mai gandesc la el...eu sunt gemeni...
denisatrinc
Postat pe 16 Mai 2010 11:45
buna.eu sunt peste si am avut un taurr credetima cea mai proasta combunatie..eu posesiva el la fel..eu impulsiva eu la fel...dezastru..si miam pierdut si 3 ani aproape din viata..
GETA04
Postat pe 16 Mai 2010 11:49
Oricum nu tine numai de zodii....depinde ce simte cu adevarat pt tine,de ceea ce simti si tu....sunt multe aspecte mult mai importante decat zodia pe care trebuie sa te bazezi....relatiia e asa cum ti-o faci tu(cum o faceti amandoi)...
denisatrinc
Postat pe 16 Mai 2010 11:53
nu e chiar asa de rau...eu sunt rac si sunt casatorita de 20 de ani cu un leu...daca nu il cicalesti si daca nu il dezamagesti e totul ok
horoscopul spune 50% reusita...nu se stie niciodata
crinarista
Postat pe 16 Mai 2010 11:55
Si eu am trait o astfel de experienta, unica in felul ei, eu peste, el leu. Tot eu sint cea care a rupt relatia, dar nu pentru altcineva, ci pentru simplul fapt ca nu se putea convietui impreuna cu o asemenea persoana. Scuze, n-as vrea sa generalizez, dar dupa atata timp si analiza profunda, am constatat ca voi leii va sufocati de atata ego.Nu puteti fi tot timpul in centrul atentiei, nu se intampla mereu cum vreti voi. Nu sint obsedata de zodii, dar unele combinatii de genul asta chiar sint total nefericite, e mai bine sa va rupeti cat inca nu e prea tarziu. Fiecare are dreptul de a-si cauta fericirea in alta parte... Si asta o spune o pestoaica care e foarte flexibila si toleranta.
kudika139605
Postat pe 16 Mai 2010 11:57
De fapt, oricat de sceptici sint unii sustinand ca nu cred in zodii, cand exista atatea marturii ca anumite combinatii nu functioneaza, de ce ne-am incapatana sa demonstram contrariul? In final, tot la suferinta se ajunge.
I
kudika139605
Postat pe 16 Mai 2010 12:05
ce ziceti de o relatie intre o fecioara si o balanta?
kudika056466
Postat pe 16 Mai 2010 12:13
leii sunt foarte loiali si cand iubesc iubesc din tot sufletul..suuces
lady_fox_86
Postat pe 16 Mai 2010 12:15
Nik imi pare sincer rau pentru destramarea casniciei tale! Banuiesc k e groaznic de nasol dupa 12 ani petrecuti impreuna si mai ales sa se termine cum s-a terminat....Dar asta e viata, trebuie sa o luam asa cum e,cu bune si rele si sa ramanem optimisti. Capul sus si mergi mai departe! Gandeste-te k nu te merita si k nu a fost sa fie...dar banuiesc k ti-ai refacut deja viata in astia 3 ani si asa si trebuie! Multa bafta si mai mult noroc de aceasta data!
kudika136977
Postat pe 16 Mai 2010 12:25
Dana..de regula leii sunt persoane dificile,nu recunosc ca au gresit niciodata...au un mare talent de a se face nefericiti..dar exista un lucru ft important(am ex de multe persoane zodia leu) iubesc ft rar,rar isi intalnesc adevarata dragoste..iar cand asta nu s`a intamplat cu tine...atunci el devine insuportabil..se poate sa nu`ti ofere nici macar un zambet..Sfatul meu renunta cat mai ai timp...o sa lipseasca de acasa...dar nu o sa`ti permita acelasi lucru..e ft posesiv si gelos..chiar daca nu iubeste
florosbif
Postat pe 16 Mai 2010 12:33
Nu exista o reteta a fericirii. Nu exista ... asa cum am vrea noi ... doua zodii compatibile exact si pt k asa scrie la manual, asa va fi. Cunosc cel putin 2 casnicii - ea peste + el scorpion (deci 2 zodii de apa) care sunt un dezastru.
Totul depinde de noi, pt k expresia "fericirea exista in noi" este perfect adevarata. De ce spun asta pt k atunci cand iubesti iti doresti tot ce-i mai bun pentru omul iubit si sfarsesti prin a-i darui ce-i mai bun, pe tine. Ei bine aici, intervine propria ta perceptie. Numai tu poti judeca, dak cel pe care l-ai ales, merita darul tau sau nu. Nu cauta raspunsuri ... la alte femei care traiesc, crezi tu, aceeasi poveste, pt k nu o traiesc, nu iubiti acelasi om si nu veti primi sfaturile pe care le asteptati.
Eu sunt pestoaica si iubesc un leu si este destul de ... nu stiu ce cuvant ar fi potrivit "dificila", nu prea e bun termenul, sa spunem k relatia dintre noi e una care te incearca foarte mult, te suprasolicita, pt k suntem doua firi total diferite, dar nu am iubit niciodata asa si nu am fost iubita niciodata atat de intens, de pasional, de frumos si cu tot sufletul asa k acum. Sufletul omenesc este destul de complicat, dak nu reusim sa-l intelegem cu calitatile si defectele lui, nu vom reusi nici sa-l iubim, iar in momentul in care ajungem sa-l iubim, il iubim asa cum e, fara sa incercam sa-l schimbam, pt k atunci ii dispare din farmec.
Eu sunt o romantik incurabila, el nu pune neaparat pret pe romantism decat in masura in care stie k imi face mie o placere, dar asta nu inseamna k nu ma iubeste. De aceea, sfatul meu, dar citeste-l doar, nu-l si urma, pt k nu stiu dak tie ti se potriveste .... cauta raspuns la intrebarea ta in tine, nu la altii si nu uita ... de oricata stralucire ar avea nevoie un leu ... in primul rand are nevoie de iubire si intelegere (asta e valabil si pt tine) ... deci iubeste si daruieste cat mai mult, fara sa astepti o rasplata pe masura daruirii tale. Adik dak vei darui un sarut, nu te astepta tot la un sarut ... poate vei primi o imbratisare, dar vei primi dragoste pt simplul fapt k daruiesti dragoste. El e foc, tu esti apa - apa stinge focul.
Iti doresc sa fii fericita si iubita, pt k atunci cand iubesti esti tot timpul tanar, tot timpul frumos.
Elena_din_Troia
Postat pe 16 Mai 2010 12:33
la noi este invers: eu leu, el pesti. suntem de 1 an jumatate impreuna. imi recunosc defectele, sunt extrem de incapatanata. tocmai pentru ca le recunosc (dar si pt ca el intelege si respecta lucrurile mici care intretin relatia, cum ar fi acesta) reusim sa ducem la bun sfarsit contrazicerile. el vine dintr-o familie in care tatal sau o respecta foarte mult pe mama sa (scorpion, respectiv pesti) si invers. consider ca barbatul care are o educatie buna primita de acasa si care nu se arunca inainte cu capul (incheie relatia daca vede ca nu ajunge nicaieri) poate face fata unei relatii "complicate" (si nu consider ca aceasta "complicare" este din cauza zodiei - acestea sunt elemente minore). si invers este valabil si nu consider ca femeia trebuie sa fie mai intelegatoare, mai rabdatoare, ci amandoi. daca unul este capabil sa il faca pe celalalt sa constientizeze ca a gresit, de ce nu? ii va veni si celuilalt randul sa "suporte" mofturile partenerului. m-am mai gandit la relatiile mele precedente in ceea ce priveste compatibilitatea zodiilor dar nu cred ca ele au avut relevanta, ci caracterul omului. eu sper sa fie bine intre noi si sa reusim sa ne facem un viitor impreuna. nu ma gandesc la zodiile noastre. sunt atatea exemple care contrazic aceste lucruri. daca nu te intelegi cu el, altul este motivul. si pentru final gandeste-te (tu, cel care citesti): cat crezi in Dumnezeu? (nu vreau sa aduc cuiva o ofensa, doar sa amintesc care sunt lucrurile cu adevarat importante).
kudika046486
Postat pe 16 Mai 2010 12:44
buna,sunt make-up artist de 5 ani si caut modele pt a experimenta noi machiaje, in functia de fizionomia fetei,se fac corectii ale fetei, sfaturi... mentionez k lucrez cu produse LANCOME', Dior, MAC, etc, machiaj de seara, de zi, fantezie si nu numai, se fac in funcftie de programare... astept propuneri oferta limitata pe o perioeda scurta de timp va multumesc frumos
cris_make_up_artist
Postat pe 16 Mai 2010 12:45
Draga mea, tocmai am iesit dintr-o relatie de 3 ani si jumatate... Eu sunt pesti, el- leu!
Eu i-am dat liber pentru ca nu mai suportam!!! Numai orgolii, el avea ABSOLUT TOT TIMPUL dreptate, nu puteam sa scot un sunet, nu puteam avea opinii!!!!!!!!! Si PUR SI SIMPLU M-A SUFOCAT!!!! ASA CA, DRAGA MEA, NU MAI STA IN ACEASTA RELATIE DACA INTUITIA (CARE FUNCTIONEAZA FOARTE BINE IN CAZUL NOSTRU, AL PESTILOR!!!!) ITI SPUNE SA TE DESPARTI!! EU AM SIMTIT ASA O USURARE SI O LIBERTATE CUM N-AM MAI SIMTIT IN VIATA MEA!! Toti prietenii imi spun ca stralucesc de cand am plecat de langa omul asta!!! Faci cum simti, dar daca simti ca nu mai merge, desparte-te!! Totul se rezolva in viata! Trebuie numai sa ai incredere in tine!!!
dianabadescu12
Postat pe 16 Mai 2010 12:54
De la: florosbif, la data 2010-05-16 12:33:20Dana..de regula leii sunt persoane dificile,nu recunosc ca au gresit niciodata...au un mare talent de a se face nefericiti..dar exista un lucru ft important(am ex de multe persoane zodia leu) iubesc ft rar,rar isi intalnesc adevarata dragoste..iar cand asta nu s`a intamplat cu tine...atunci el devine insuportabil..se poate sa nu`ti ofere nici macar un zambet..Sfatul meu renunta cat mai ai timp...o sa lipseasca de acasa...dar nu o sa`ti permita acelasi lucru..e ft posesiv si gelos..chiar daca nu iubeste


la mine s a intamplat sa se " lipeasca " leul de mine,,,,si eu de el dar daca relatia noastra nu are viitor?
deeutza_
Postat pe 16 Mai 2010 13:22
Buna,Nu i-ti este clar?? Leul este un animal de prada,el este vinatorul si tu esti vinatul,Ca sa fie armonie ar trebui sa i te supui.Vorba romanului sa stai capra,
ROSSDA
Postat pe 16 Mai 2010 13:28
am citit postarile voastre si cred ca adevarul e pe undeva la mijloc...eu sunt berbec si sotul meu este fecioara....nu cred ca este zi sa nu avem discutii contradictorii,cele mai multe avand ca subiect fetita noastra de un an si cinci luni...suntem impreuna de aproape sase ani si credeti-ma ca as mai trai inca de zece ori inca pe atata alaturi de el.........suntem fericiti desi din cate am inteles horoscopul nu ne-a dat nici o sansa.......
getta_swett
Postat pe 16 Mai 2010 13:32
mdana ai f mare dreptate in legatura cu pestele,iubitul meu e peste suntem de 2 ani impreuna,e lapte si miere cand vrea,dar si cand bubuie nu trebuie sa stai in fatza lui:)),in legaturara cu sensibilitatile lui...pfft e o problema ptr mine,eu sunt balanta si caut un echilibru,el ma dezechilibreaza si sentimental si psihic,nu stie ce vrea,trebuie sa il ajute eu sa decida in orice si ma enerveaza la maxim asta,ptr k mi ar placea sa fie el "barbatul"asa cum e si normal...e complicat un peste,mie una imi da batai d cap zilnic:)))
dyanna20fly
Postat pe 16 Mai 2010 13:58
si eu sunt intr-o relatie cu un leu....si este foarte adevarat faptul ca atunci cand se enerveaza(si o face foarte des) devine foarte dur si scoate pe gura niste vorbe mult prea dureroase.in acel mom imi pierd si eu rabdarea si imi trec prin cap ganduri de despartire,dar a doua zi...dupa ce ne calmam,el e foarte dulce si...trecem peste...am uitat sa specific,ca eu sunt in zodia fecioara.
lalalala888
Postat pe 16 Mai 2010 14:15
sincer eu cred in horoscop,adica ma bazez pe unele carecteristici pentru ca intradevar ne regasim in multe din astea......eu toto ce pot sa ti zic este una daca ai inceput deja sa ti pui semne de intrebare atunci nu e chiar asa de bine....si pana la urma trebuie sa te gandesti la tine,sa ti fie tie bine in aceasta relatie,cu orice zodie nu ar fi....eu am o vorba cel mai bun iubit este urmatorul!!!!
pursisimpluinga
Postat pe 16 Mai 2010 14:19
deeutza...leii sunt atrasi de persoane frumoase...de tot ce inseamna frumos....vezi sa nu faci confuzie intre placerea leului.de a se simti bine cu tine si dragoste...cand iubesc leii...sunt ft blajini..faci ce vrei cu ei...dar doar cand iubesc...asta se intampla mai rar....sau chiar niciodata in unele cazuri..
florosbif
Postat pe 16 Mai 2010 14:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Merge relatia dintre o femeie fecioara (cu ascendent in sagetator) si un barbat varsator ? 1 De la: kudika005416 31 Iulie 2009 15:30
scorpion 80 De la: snowflake_ 8 Ianuarie 2012 15:01
eu sagetatoare si el rac, oare ce o sa iasa? 10 De la: kudika023770 7 Octombrie 2011 16:30
buna 8 De la: Dontyyy 12 Mai 2010 12:51
lamuriti'ma si p mine ca nu mai stiu ce sa cred 8 De la: 6 Aprilie 2013 21:30