Setari Cookie-uri

Tot vorbim de horoscop...o cimbinatie ciudata(a mea) ea-pesti, el-leu

o relatie intre o geamana sh un berbec,merge?
suntem d 2 ani impreuna sh avem sh certuri,sh discutii...adevarul e k ne iubim...dar d ceva timp pare km distant...oare nu ne potrivim???
dennysutza
Postat pe 16 Mai 2010 15:00
Ce ziceti de combinatia Leu - Varsator ?
ChildOfTheSky
Postat pe 16 Mai 2010 15:03
eu am stat casatorita 20 de ani cu un leu .in prezent suntem despartiti in fapt. eu sunt balanta . se spune despre lei ca sunt luptatori si asi apara ceeea ce le apartine. dar al meu cred ca a fost metis , ceva , ca toata viata petrecuta impreuna a fost numai si numai un egoist.s-a iubit numai pe el.
in prezent am o relatie cu un nativ taur si merge bine.noi balantele daruim totul, dar suntem sensibile. cand nu ne respecta celalalt este terminat.
DESERT__ROSE
Postat pe 16 Mai 2010 15:29
doina draga si al meu tot leu este .si tot de 20 de ani ma lupt si eu. dar am reusit de cativa ani sa ma desprind de el si l-am lasat in urma.nu contraza ce virsta ai . gaseste puterea sa mergi mai departe. doar esti femeie!!!!!!!
DESERT__ROSE
Postat pe 16 Mai 2010 15:32
eu sunt sagetator si el e leu....ambii suntem foc........totul e super
anetapuiu1
Postat pe 16 Mai 2010 16:03
buna Dana :) si eu am avut o relatie de 5 ani cu un baiat LEU si zic ca am avut pt ca s-a terminat anul trecut in mai. Desi nu am vrut sa recunosc ca s-a terminat, ne-am tot intalnit cand si cand in timpul liber al fiecaruia pana prin noiembrie cand a trebuit sa accept realitatea. Iubirea mea a fost el si va ramane cea mai mare iubire a mea cat o sa traiesc asta nu se va schimba doar ca nu voi mai putea fi cu el.Relatia mea cu George, nu a mers nu din cauza zodiilor (vreau eu sa cred asta) ci din cauza ca suntem de aceeasi varsta iar eu vroiam ceva mai mult de la el decat sa ne vedem 1 data, de doua ori pe saptamana pe cand lui ii placea asa.Gandurile mele in ceea ce ne privea ca si relatie erau foarte frumoase, orice fata cand iubeste cu adevarat simte ca el este cel cu care vrea sa-si petreaca toata viata si asta am tot incercat sa-i arat si lui..poate l-am speriat prea tare si tocmai de aia s-a rupt la un moment dat relatia. Gandul la mutat impreuna si poate in 2-3-4 ani si casatorie l-a speriat si l-am intors impotriva mea din pacate. Ne-am despartit in mai anul trecut, am tot continuat sa ne vedem toata vara, iar undeva din septembrie deja imi era greu foarte greu fara el, ma consumam, plangeam, il vroiam. Am incercat sa-i spun ca daca vrea eu sunt dispusa sa numai vorbesc despre lucruri ce inseamna in doi, un cuplu si planuri de viitor, am sa incerc sa-i dau libertatea de care are nevoie numai sa fie cu mine din nou, asa cum era el, pe mine ma facea fericita.Numai ca au mai trecut 2 luni si sa aflu ca deja se intalnea cu o alta fata, mai mica decat el cu 4 ani ceea ce lui banuiesc ca i-a convenit sa nu se gandeasca la lucruri "sfinte" pt mult timp.Am trecut printr-o perioada foarte urata, trista dar am incercat sa ma agat de altceva ca sa-l uit pt ca George, deja nu mai era al meu :( si acum ma mai gandesc la el si mai plang cateodata..e foarte greu
danutza_sweety
Postat pe 16 Mai 2010 16:40
buna eu sunt leu el e peste am fost prieteni aproape 4 ani si suntem casatoriti de 2 an.avem si o minunatie de baiat are 1 an.si pot sa spunt ca nu ne mai intelegem deloc din aproape ori ce punct de vedere.el e prea visator nu vede realitatea e mincinos.cred ca doar copilul ne mai tine impreuna dar nu stiu pentru cat timp.e trist dar cred ca nu ne potrivim deloc....el e o apa si eu un foc
roxalynda
Postat pe 16 Mai 2010 16:50
buna si eu sunt leoaica si am citit si multe despre caracterele d baza ale zodiilor ,intr adevarat teoretic nu exista mare compatibilitate dar practic sunt si exceptii .Leului tb sa ii acorzi atentie ,sa ii demonstrezi ca poate avea incredere in tine ,si astfel va mai renunta la gelozie si la posesivitate .La cearta reactioneaza ff impulsiv si uneori spune cam muulte cuvinte ,:d recunosc ,daaarr daca stiii cum sa il iei faci tot c vrei din el ,important e sa nu s plictiseasca ,ii place sa iasa mullt sa vb mult sa comunice si mai ales ii place noul .daca are toate astea crede ma ca va fi un mielusel . si un lucru important daca iti spune ca il deranjeaza un lucru incearca sa nu mai faci data viitoare ,leul nu e razbunator dar nu uita niciodata si daca se va repeta greseala isi va aminti si de cea trecuta si cearta va fi tripla nu dubla . am o prietena pesti care e cu un leu d 4 ani ,sunt exact cum iti spun eu , ea face c vrea din el pt ca stie cum sa il ia dar si cand il enerveaza iese foc :)))
ai grija c faci ,iti urez mult noroc si fericire ,traieste clipa ca un leu si nu vei avea d ce sa iti faci griji
emilik8
Postat pe 16 Mai 2010 18:03
Pentru dana:
Relatia ta cu prietenul leu probabil ca nu merge din considerente de caracter. Zodiile dau o trasatura a caracterului indiferent daca credeti in zodii sau nu.
Cazul tau: Tu esti pesti si femeie - probabil esti o persoana care intuitiv conduce lucrurile si care de cele mai multe ori are dreptate dar din spatele tronului pe care il ocupa leul. De obicei cei care ies in fata foarte mult nu sunt neaparat foarte buni ci doar probabil le place scena. Si daca intelegi lucru acesta probabil vei intelege divergentele. Nu iti amara viata incercand sa intelegi un leu ca sunt convinsa ca nici ei nu se inteleg.Ci doar du-te mai departe doar daca il iubesti.Si important nu pune la suflet.
De aceea combinatia mai des intalnita este intre lei si sagetatori care in general sunt 2 zodii care isi spala rufele in public fara nici o jena sau cea cu lei si gemeni in care unul vrea scena si celalalt il conduce mental.
Ia cazul lui Obama, un visator, care sunt convinsa ca doreste binele poporului american dar in realitate va sfarsi prost din punctul meu de vedere. O sa mai auzi despre asta. Leilor le place sa ajute oamenii cu probleme deoarece le place sa fie admirati dar nu vor atrage niciodata admiratia oamenilor puternici. Astia se prind repede.Oamenii cu adevarat puternici nu conduc decat din umbra.In general daca un leu ajunge sus crede-ma, primul lucru - uita de unde a plecat- pe considerentul ca isi inchipuie ca ajunge ca e bun nu pentru ca l-a ajutat careva. Si va incepe deja sa isi dea cu stangul in dreptul si uite asa iar ajunge jos. Si asa sa te gandesti intotdeauna cand te gandesti la un leu.Dar daca il prinzi dupa 35-40 ani ....cu o bruma de educatie buna....abia atunci merita luat.
Sa fii iubita !!!
motzko
Postat pe 16 Mai 2010 19:13
Buna, am fost combinata cu un leu cateva luni. Mandria si aroganta ma scoteau din sarite dar totodata ma fascinau.Ce m-a indepartat a fost egoismul lui si minciuna.
colloseum
Postat pe 16 Mai 2010 19:49
De la: dana03, la data 2010-04-11 14:25:01
Sunt intr-o relatie cidata si tumultuoasa de patru ani cu un leu...a mai fost cineva in pozitia mea?....ce ar trebui sa fac...fiindca am multe momente in care stau si ma gandesc daca diferentele dintre noi nu se vor mari pe timp ce trece




Pesti - Leu


Apa si Foc – dinamism, exaltare, creativitate... dar, foarte curând, apa va renunta sa mai stea în preajma unui Foc atât de aprins.

Leul adora sa cheltuiasca, iar Pestelui nu prea îi pasa de bani, asa ca atentie: nici unul din voi nu prea simte nevoia sa faca economii
yaniss30
Postat pe 16 Mai 2010 20:08
iubitul meu este leu, eu vãrsãtor. suntem împreunã de 6 ani ºi anul ãsta ne cãsãtorim. pot sã-þi zic despre leul din curtea mea cã este un tip foarte calm, se enerveazã foarte rar .... o datã pe an , da ºi când se enerveazã... un mare plus pt lei: sunt cu adevãrat familiºti convinºi. e drept cã se lasã cuceriþi mai greu, dar cu siguranþã îþi vei da seama din comportamentul lui, când l-ai dat gata.
dar pentru cã tu eºti peºti, nu ºtiu ce sã zic, dacã reuºeºti sã reziºti pânã îºi va da singur seama cã te iubeºte cu adevãrat (atunci va face totul pentru tine), atunci zic eu cã meritã pãstrat.
sau mãcar pânã împlineºte el 30 de ani, când se zice cã dupã acest prag e mai influent ascendentul decât zodia în care s-a nãscut
dana_iasi
Postat pe 16 Mai 2010 20:08
Eu nu m-as strofoca atata cu zodiacul si cu d-astea ca oricum iti pierzi timpul cu ele. Ia-te dupa educatie si caracter, lasa horoscopul, ca nu-i crestin! Asta e ptr oameni neputinciosi.
lavinutza_lavinia
Postat pe 16 Mai 2010 20:58
eu sunt berbec si sotul meu e pesti....suntem doua firi total diferite
mie imi place sa zic ca nu ne potrivim , ci doar ne completam...
kudika103418
Postat pe 16 Mai 2010 21:53
De la: dana03, la data 2010-04-11 14:25:01
Sunt intr-o relatie cidata si tumultuoasa de patru ani cu un leu...a mai fost cineva in pozitia mea?....ce ar trebui sa fac...fiindca am multe momente in care stau si ma gandesc daca diferentele dintre noi nu se vor mari pe timp ce trece
annie13kaori
Postat pe 16 Mai 2010 22:11
De la: Brig, la data 2010-05-16 08:44:55depinde de foarte multe sa stii, e vreunul din voi trecut de 30 de ani? poate o sa va potriviti din punct de vedere al ascendentului, sau poate aveti o compatibilitate buna fizica TU( undeai planeta Venus) si EL( Marte). de exemplu eu sunt Pesti si iubitul meu tot Pesti, ne intelegem foarte mult fizic si asta compenseaza multe. te pup



Subscriu...cea mai reusita relatie ever...iubitul meu a renuntat la relata cu o femeia din zodia leu pentru ca noi doi sa fim din nou impreuna.
kudika_a
Postat pe 16 Mai 2010 22:13
nu cred ca are vreo legatura zodia cu cat ar putea dura sau nu relatia vostra....important e sa traiesti clipa si sa'l tii aproape de tine daca asta iti doresti.Cat despre zodii ,toti suntem diferiti si avem caractere individuale...

va fi bine girl,daca vrei sa fii fericita vei fi ;)
dezid
Postat pe 16 Mai 2010 22:20
nu cred ca are vreo legatura zodia cu cat ar putea dura sau nu relatia vostra....important e sa traiesti clipa si sa'l tii aproape de tine daca asta iti doresti.Cat despre zodii ,toti suntem diferiti si avem caractere individuale...

va fi bine girl,daca vrei sa fii fericita vei fi ;)
dezid
Postat pe 16 Mai 2010 22:20
parerea mea este ca nu trebuie sa ne incredem foarte mult in horoscop!!este adevarat ca in funtie de zodie se poate defini caracterul unei persoane dar nu tot timpul........eu sunt balanta si am mai intalnit persoane balante care sunt total diferite fata de mine.....parerea mea este ca o relatie nu se bazeaza doar pe horoscop pt ca daca ne gandim intr-una ca relatia nu va merge din cauza ca zodiile nu se potrivesc chiar va ajunge sa nu mai mearga!!!!!!pur si simplu inconstientul lucreaza fara sa ne dam seama ................asa ca lasa relatia sa decurga normal fara a mai citi compatibilitati zodii si altele
annie13kaori
Postat pe 16 Mai 2010 22:21
in general cand spui ca esti cu cineva din zodia leu deja inseamna scandal,certuri toata ziua de la cele mai mici lucruri si asa mai departe ....ei nu suporta sa ii critici sau sa ii cicalesti pffffff sunt foarte multe lucruri de spus despre cei nascuti in zodia leu in general barbati sunt buni ca painea calda bine uneori adik dak ai nevoie de ajutor ceva te ajuta nu iti spune nu si sunt in stare sa isi de a si pielea dupa ei dar au si momentele lor si inca ceva se cred buricul pamantului ei sunt cei mai destepti...cei mai ceimai el este cel mai destept iar ceilalti sunt prosti iar atunci cand stiu sa faca ceva toata ziua se lauda adik km ceva de genu "i-au murit laudatorii":)))))))
IRINA_REBELA
Postat pe 16 Mai 2010 23:21
Ah, cat as vrea sa stiu si eu raspunsul la intrebarea asta... Cred ca geamanul este cel mai instabil semn zodiacal, iar pentru posesivul scorpion, asta-i o tragedie. NICODATA un geaman nu va fi fidel!!!
zapada
Postat pe 17 Mai 2010 00:54
Din punctu meu de vedere dak vrei se poate am fost casatorita 5ani cu un 'leu' am divortat si dupa 2 ani ne-am reimpacat sincer nu imi pare rau delok, viatza mere inainte
kudika008198
Postat pe 17 Mai 2010 02:02
Cunosc pe cineva ca si voi.Doar ca ea e LEU si el PESTI.Ca si voi au trecut prin momente bune si mai putin bune.Dar acum sau mai linistit au si un copil.Ai dreptate din greseli invata omu.Si eu sint LEU,am avut prieten in pesti,dar nu am reusit sa merg mai departe in aceasta relatie.Cit timp am fost prieteni era totu perfect ,dupa ce ne-am mutat impreuna am stat citeva luni si ne-am despartit.LEU e foarte orgolios.Trebuie sa fii foarte diplomata si smechera
kudika166059
Postat pe 17 Mai 2010 02:07
LEILOR LE PLACE SA LI SE FACA COMPLIMENTI.NU E CA LE MOR LAUDATORII.SE GINDESC DOAR CA POATE IA PRINS SOMNU.NU STIU DACA AI OBSERVAT DAR LEII FAC SI EI LA RINDU LOR COMPLIMENTI SI CIND SINT INDRAGOSTITI APARA CE E AL LOR.Probabil citeodata exagereaza ei darincearca sa vb.cu el pe un ton amical si ai sa vezi ca va accepta si criticile.BAFTA LA TOTI(TOATE)CARE AVETI O RELATIE CU CAPRICIOSII LEI.
kudika166059
Postat pe 17 Mai 2010 02:14
DEPINDE CE ASCENDENT AVETI AMANDOI. EL E LEU ZODIE DE FOC, TU ESTI PESTI ZODIE DE APA NU AR TREBUI SA ITI FACI PROBLEME. LEILOR LE PLAC TOT TIMPUL SA LE FACI COMPLIMENTE SA II LAUZI ....ETC. SI LEUL E ROMANTIC SI ARE MULTE IDEI IN CAP. RESTUL DEPINDE DE VOI CAT DE BINE VA INTELEGETI, CAT DE BINE VA POTRIVITI.
kudika125027
Postat pe 17 Mai 2010 02:36
haide lume...chestia cu astrele e vrajeala,eu sunt pesti si el e berbec si ne merge destul de bine,chiar daca avem si probleme(ca oricare alta relatie!!)totul e sa portii o discutie deschisa in cuplu si sa cadetzi de acord amandoi!
karmen_m10
Postat pe 17 Mai 2010 02:44
BUN ASTEPTI PANA TRECE DE 30 DE ANI. SI DACA E LEU CU ASCENDENT IN LEU CE FACI?
kudika125027
Postat pe 17 Mai 2010 03:04
De la: annie13kaori, la data 2010-05-16 22:21:06parerea mea este ca nu trebuie sa ne incredem foarte mult in horoscop!!este adevarat ca in funtie de zodie se poate defini caracterul unei persoane dar nu tot timpul........eu sunt balanta si am mai intalnit persoane balante care sunt total diferite fata de mine.....parerea mea este ca o relatie nu se bazeaza doar pe horoscop pt ca daca ne gandim intr-una ca relatia nu va merge din cauza ca zodiile nu se potrivesc chiar va ajunge sa nu mai mearga!!!!!!pur si simplu inconstientul lucreaza fara sa ne dam seama ................asa ca lasa relatia sa decurga normal fara a mai citi compatibilitati zodii si altele





NORMAL CA BALANTELE NU SEAMANA INTRE ELE PENTRU CA DEPINDE DE ORA LA CARE TE-AI NASCUT ORASUL IN CARE TE-AI NASCUT ,ZIUA SAU NOAPTEA ORA LA CARE TE-AI NASCUT SI MULTE ALTELE.TOATA LUMEA POATE SA CITEASCA CARACTERISTICILE ZODIEI SA ISI FACA O IDEIE. SI DACA MAI LASATI SI UNUL DUPA ALTUL RELATIA MERGE STRUNA. MULTA BAFTA VA DORESC
kudika125027
Postat pe 17 Mai 2010 03:15
E adevarat ca relatia cu un Geaman e cu nabadai.Mama e SCORPION si tata GEMENI.Sintem trei,frati.Doi baieti si o fata,adica doi Tauri si un Leu. Fiecare cu traba lui,fiecare face ce vrea.
kudika166059
Postat pe 17 Mai 2010 03:20
Eu sunt BALANTA si sunt casatorita cu un CAPRICORN de multi ani si ne intelegem fff bine , eu nu cred in zodii totul este ca fiecare din parti sa mai lase de la el daca se tensioneaza situatia . Degeaba esti compatibil ca zodie daca nu mai exista iubire si intelegere.
gogosik_2006
Postat pe 17 Mai 2010 10:32

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
AJUTOR! Cum se poate cucerii un varsator veritabil? 81 De la: sekyiwa 10 Iulie 2013 08:28
El Scorpion, eu Sagetator...ce o sa se aleaga de noi? 36 De la: kudika145728 15 Martie 2010 22:13
Ce te faci daca nu te atrage nimic? 11 De la: sycorax 24 Iulie 2009 12:40
Femeia capricorn...barbatul fecioara 3 De la: Libertad 20 Octombrie 2009 18:17
Berbec 20 De la: cocoyonela 24 Martie 2009 12:53