Setari Cookie-uri

Tot vorbim de horoscop...o cimbinatie ciudata(a mea) ea-pesti, el-leu

De la: kudika002979, la data 2010-05-25 15:50:28Spuneti-mi si mie: ea(adicã eu) taur, iar el e gemeni. Cel mai tare ma enerveaza ca-mi zice de 100 de ori acelasi lucru si el nu e vinovat niciodata pentru nimic, decat daca-i dau probe si nu mai are nicio sansa de scapare. Uneori ma amuza, alteori ma oboseste ca vorbeste prea mult. Are si calitati si anume, face pentru mine, ce pt. el nu ar face. Exemplu: mie imi cumpara, fara comentarii, un parfum scump, dar lui nu-si cumpara. Pentru el se zgarceste. Si e foarte dezordonat!!!!!!!!!!!!!


daca-ti cumpara parfumuri ce mai comentezi??? nu stiu de ce dar am impresia ca va meritati
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 25 Mai 2010 15:53
e de rau cand leul papa pestele! si cum leul este un carnivor inrait intotdeauna o sa haleasca pestele !

Postat pe 25 Mai 2010 16:18
De la: kudika002979, la data 2010-05-25 15:50:28Spuneti-mi si mie: ea(adicã eu) taur, iar el e gemeni. Cel mai tare ma enerveaza ca-mi zice de 100 de ori acelasi lucru si el nu e vinovat niciodata pentru nimic, decat daca-i dau probe si nu mai are nicio sansa de scapare. Uneori ma amuza, alteori ma oboseste ca vorbeste prea mult. Are si calitati si anume, face pentru mine, ce pt. el nu ar face. Exemplu: mie imi cumpara, fara comentarii, un parfum scump, dar lui nu-si cumpara. Pentru el se zgarceste. Si e foarte dezordonat!!!!!!!!!!!!!


Parca l-ai descrie pe al meu de acasa .Cu diferentza ca pe mine ma amuza cand ma bombane intruna si se oftica daca nu-l iau in seama.Interesant e ca am gasit unul care sa vorbeasca mai mult ca mine.

Postat pe 25 Mai 2010 16:21
buna si eu am avut 0 relatie cu un leu ,care s-a terminat pt ca leii se iubesc numai pe ei insi ,sunt foarte increzuti in sinea lor numai ei sunt cei mai bun asa ca ,am iesit din relatia pe care am avut si am ramas amici ,el mai vrea sa continuam dar eu nu asa ca il roade faptul ca este refuzat ,ca leu nu accepta refuz ,ei vor sa domine .as ca te sfatuiesc sa las balta relatia si ai sa vezi ca ce linistita o sa fie viata si o sa-ti gasesti pe cineva care te merita si nu dispera suntem niste femei care cadem ne ridicam si mergem mai departe si nu ne lasam doborite usor .cu stima ,
kudika127102
Postat pe 29 Mai 2010 14:08
De la: kudika182945, la data 2010-05-16 10:12:28ok..si o relatie dintre un geaman(el) si scorpion(ea) credeti ca va dura? uneori cred k e un fel de dragoste cu nabadai !!!

mai multe nabadai decat dragoste...relatia cu un geaman e mai mult cu dute-vino.Ca asa e el.Asa ii place..sa nu fie adorat sau iubit prea mult..pt ca se satura de relatie repede.Mai pe scurt nu il plictisi.
Pam12_
Postat pe 29 Mai 2010 14:23
Sincer nu stoiu de ce ne tot legam de zodii: pe lumea asta exista chiar numai 12 feluri de oameni? Daca e asa ar trebui sa fie simplu,ne facem un sablon si plecam in cautarea celui potrivit!!!! Yupii,s-a rezolvat problema! Sau,nu-i chiar asa????!
Eu sunt o leoaica impulsiva si orgolioasa,in viata mea nu m-am inteles cu pestii ! Daca eram la vre-o reuniune si auzeam pe careva ca era nascut in zodia pestilor,imi ceream scuze "merg pana la toaleta!"....de unde?eram deja in taxi in drum spre...nici eu nu stiam,in orice caz departe!
Ironia sortii,m-am indragostit nebuneste ca sa aflu apoi ca minunea era un pestisor!
Ca la Surprize Surprize!!
Ce mai putea face...nu mai tinea figura cu taxiul E un an de zile de cand ne-am cunoscut,tot de-atunci locuim impreuna,un an de miere,un an in care fiecare zi a fost mai frumoasa decat cealalta,un an extraordinar de fericit,asa incat cu teama imi spun ca nu-mi mai imaginez viata fara pestisorul asta!
In trecut,credeam ca am iubit si ca am suferit enorm....vrajeala! Din moment ce am putut rupe relatiile de parca nici nu au fost....
In concluzie conteaza iubirea dar nu ca o forma de compromis,"fac asta pentru ca il iubesc/ ma iubeste"
Te face fericita,vrei sa-l vezi fericit? Te simti bine cu el? ...sau ca intr-o menghina?
Daca ai mai avea 2 secunde de trait care ar fi primul nume care ti-ar trece prin cap??????
daniellem
Postat pe 18 August 2010 12:58
sunt de acord, dar vrand/nevrand trasaturile de baza,genele si hormonii din corp le primim dupa o regula bine stabilita;
nu le alegem, la fel cum nu alegem nici de cine ne indragostim
pt.ca asa e dragostea...
dupa aceea, ca o relatie, merge sau nu, e deja alta tava de mancare...
uite, si eu sunt in relatie leu/pesti, de 13 ani, si de-abia acum incepe sa zgaltaie cam peste tot...
pana acu' 1an, maxim 2, totul a fost super ok...
ce s-a intamplat???

dorsolya
Postat pe 18 August 2010 23:26

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cine imi poate spune cum recuceresti un peste ...? 133 De la: kudika096594 3 Martie 2014 15:59
eu 8 De la: miss_darine 21 Octombrie 2009 20:05
salut 3 De la: mahy33 25 Iulie 2009 14:53
Fixuri de zodii :D 7 De la: yumalai 14 Iunie 2009 07:29
horoscopul spune NU , ei spun DA:el-geaman, ea-fecioara 24 De la: noor 7 Martie 2014 13:26