Setari Cookie-uri

Fetelor, ce machiaj aplicati pentru tenul mai inchis?

De exemplu, eu am tenul putin mai inchis si nu imi place prea mult acest lucru. Imi place la corp, insa nu si la fata. Am mereu tenul bronzat :D. Si ce imi displace si mai rau e sa folosesc fond de ten inchis pe fata... Imi place mai mult cel deschis, insa in ultima perioada m-am decis sa fol culoarea fetei mele.. ca sa nu se obervse apoi diferenta la gat. Insa... am o problema. Nu prea gasesc moduri de a ma machia care sa-mi placa pentru ca nu se vad bine culorile pe cul tenului meu.. in afara de albastru. Parca si tusul arata urat cu aceasta culoare. Deci.. o intrebare pentru fetele care au tenul putin mai inchis..ce machiaj abordati?
kudika165378
Postat pe 11 Aprilie 2010 14:36
hmmm... si eu am tenul inchis si de obicei optez pt machiaju"l nude " fond de ten apropriat de culoarea pielii , un strat subtire de perle bronzante , un bej la ochii si dupa care eu folosesc tus si masacara... acum ... depinde...
AdrianaRay
Postat pe 12 Aprilie 2010 22:46
eu am tenul putin inchis si aplin fond de ten asa putin vizibil dar uneori ma enerveaza ca sunt prea intunecata parca la fata
tatca1
Postat pe 18 Aprilie 2010 06:57
BUNA
incearca sa folosesti un fond de ten de culoarea pielii tale impreuna cu anticearcan pentru a-ti lumina zona ochiilor dar nu in cantitatii mari.
ca fard de ochii poti folosi foarte multe nuante in functie de culoarea ochiilor si a parului dar incearca sa nu il faci strident. ti se pare ca ai fata intunecata pentru ca pui multa culoare
dupa ce ai pus nuantele de cafe, gri, bej albastru verde ( te poti si juca cu culoriile) ai grija sa aplici bine culoarea uniform si dedesubtul sprancenelor foloseste alb perle pentru a-ti lumina fata si accentua contrastul.
free_to_be_happy
Postat pe 20 Aprilie 2010 16:08
ai o sumedenie de avantaje datorita nuantei pieli tale ti se potrivesc foarte multe culori eu de ex folosesc un fond te ten q o nuanta mai deskisa pieli mele sh in general ma fardez q nuante de maro iar daca vr sa skimb macazu folosesc albastru,alb foarte mult celor q pielea mai inkisa se potrivesc toate nuantele de culori
kudika012227
Postat pe 25 Aprilie 2010 12:37
buna,am si eu o intrebare.
am o rochie alb cu negru,pot sa imi iau un plic(poseta) roz mai tipator?
trebuie sa mai imi pun ceva roz ca sa se asorteze?
pantofi sunt negri
va rog sa imii spuneti.ptr ca merg la o nunta si vreau sa stiu. :)))
dulcikutza_90
Postat pe 26 Aprilie 2010 16:41
De la: dulcikutza_90, la data 2010-04-26 16:41:55buna,am si eu o intrebare.
am o rochie alb cu negru,pot sa imi iau un plic(poseta) roz mai tipator?
trebuie sa mai imi pun ceva roz ca sa se asorteze?
pantofi sunt negri
va rog sa imii spuneti.ptr ca merg la o nunta si vreau sa stiu. :)))


Trebuie neaparat sa fie roz? Eu sincer nu as opta pt roz,mai bine un plic cu paiete negre,oricum un plic negru
mika_elaaa
Postat pe 26 Aprilie 2010 16:45
mai bine un plic cu paiete argintii sa dea impresia ca plicul eset o bijuterie; daca nu gasesti mai bine iei unul negru , roz parca nu merge dar depinde cum arata outfitul per ansamblu
visan_georgiana
Postat pe 26 Aprilie 2010 16:52
te poti machia aproape cu orice culoare doresti, mai putin cu nuantele electrice, gen fucsia, galben; albastru electric, cred ca cel mai bine te-ar prinde un machiaj in tonuri de maro si auriu, foloseste maro spre coada ochiului si auriu la interior pentru a da luminuozitate fetei, apoi o dunga aproape insesizabila de tus si mascara, pe buze un gloss natural (ceva gen J Lo, sau Beyonce)
visan_georgiana
Postat pe 26 Aprilie 2010 16:55
ok
mersi mult
dulcikutza_90
Postat pe 26 Aprilie 2010 16:56
In cazul tenului mai inchis la culoare, eu zic ca e foarte important sa ai ochi "luminosi" , sa le conferi luminozitate -deci culori pastelate, bej deschis, roz, mov, bleu, vernil - in nuante foarte pale. Iar in obraji un blush piersica sau roz-piersica. Fa mai multe incercari in fata oglinzii si vezi cu ce iti vine bine si iti place tie Pentru seara poti folosi si nuante mai inchise, tus.
Cocktail
Postat pe 26 Aprilie 2010 17:16
Fetelor,

Daca va pasioneaza make-up-ul, daca vreti sa invatati cum sa realizati machiaje pentru orice ocazie fara a plati taxe de sute de euro pe cursuri de specialitate, sau daca aveti nevoie de vreun sfat in ceea ce priveste make-up-ul potrivit voua, va astept pe http://ancabuzeamakeup.blogspot.com

O zi frumoasa!!
anca_buzea
Postat pe 25 Mai 2010 21:24

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Recomadare blog de Make-up 2 De la: Andreea_Fugaru_1 11 Octombrie 2011 13:49
Make-up profesionall 2 De la: inna_grace 15 Octombrie 2010 17:56
Fetelor, ce machiaj aplicati pentru tenul mai inchis? 12 De la: anca_buzea 25 Mai 2010 21:24
BUNA...TUTUROR.... 5 De la: FLORY_DULCIK 27 Noiembrie 2009 19:25
Peggy Sage 1 De la: KaRaan25 8 Martie 2010 12:10