Setari Cookie-uri

ai grija ce-ti doresti,pentru ca s-ar putea sa se indeplineasca

...ce credeti despre vorba asta?mie una mi s-a intamplat de foarte multe ori sa-mi doresc ceva foarte mult si cand mi s-a indeplinit am fost dezamagita...
dr_freedom
Postat pe 11 Aprilie 2010 18:38
cunosc sentimentul. da si cand ai parte de ce'ti doresti si intr'adevar e ceea ce ai nevoie sentimentul e de nedescris
Shhh
Postat pe 11 Aprilie 2010 19:19
De la: Shhh, la data 2010-04-11 19:19:21 cunosc sentimentul. da si cand ai parte de ce'ti doresti si intr'adevar e ceea ce ai nevoie sentimentul e de nedescris


da ai dreptate...eu mi-am dorit foarte mult un om precum e iubitul meu,insa acum parca vreau sa fiu libera...mi-e frica de dorinta mea pt ca s-ar putea sa ajung libera si sa-l vreau inapoi...ciudat nu?
dr_freedom
Postat pe 11 Aprilie 2010 19:28
De la: dr_freedom, la data 2010-04-11 19:28:25
De la: Shhh, la data 2010-04-11 19:19:21 cunosc sentimentul. da si cand ai parte de ce'ti doresti si intr'adevar e ceea ce ai nevoie sentimentul e de nedescris


da ai dreptate...eu mi-am dorit foarte mult un om precum e iubitul meu,insa acum parca vreau sa fiu libera...mi-e frica de dorinta mea pt ca s-ar putea sa ajung libera si sa-l vreau inapoi...ciudat nu?

esti mult prea superficiala
ella13
Postat pe 11 Aprilie 2010 19:33
De la: ella13, la data 2010-04-11 19:33:05
De la: dr_freedom, la data 2010-04-11 19:28:25
De la: Shhh, la data 2010-04-11 19:19:21 cunosc sentimentul. da si cand ai parte de ce'ti doresti si intr'adevar e ceea ce ai nevoie sentimentul e de nedescris


da ai dreptate...eu mi-am dorit foarte mult un om precum e iubitul meu,insa acum parca vreau sa fiu libera...mi-e frica de dorinta mea pt ca s-ar putea sa ajung libera si sa-l vreau inapoi...ciudat nu?

esti mult prea superficiala


si tu pt ca nu inteleg ce vrei sa spui
dr_freedom
Postat pe 11 Aprilie 2010 19:36
Cand iti doresti sufletul cuiva,sa ai certitudinea ca in acel suflet,la fel ca si intr-al tau,exista si lumina si intuneric in proportii egale ...nu e usor sa inveti sa iubesti intunericul din propriul suflet...e dificil sa iubesti intunericul celuilalt...E o provocare ...Tu stii ce iti doresti si care ti-e limita de rezistenta.Bafta!
abrry_s
Postat pe 11 Aprilie 2010 19:47
De la: dr_freedom, la data 2010-04-11 19:36:14
De la: ella13, la data 2010-04-11 19:33:05
De la: dr_freedom, la data 2010-04-11 19:28:25
De la: Shhh, la data 2010-04-11 19:19:21 cunosc sentimentul. da si cand ai parte de ce'ti doresti si intr'adevar e ceea ce ai nevoie sentimentul e de nedescris


da ai dreptate...eu mi-am dorit foarte mult un om precum e iubitul meu,insa acum parca vreau sa fiu libera...mi-e frica de dorinta mea pt ca s-ar putea sa ajung libera si sa-l vreau inapoi...ciudat nu?

esti mult prea superficiala


si tu pt ca nu inteleg ce vrei sa spui


ti-ai dorit f mult un om ca iubitul tau,apoi vrei sa fii libera,apoi iar il vrei inapoi...te joci cu viata ta,cu dorintele si cel mai rau...te joci cu viata altuia.asta inseamna ca esti superficiala...nu o spun cu rautate...dar daca -ai dorit mult un om adevarat si viata ti l-a oferit,e pacat sa te joci asa.
ella13
Postat pe 11 Aprilie 2010 19:51
De la: abrry_s, la data 2010-04-11 19:47:54 Cand iti doresti sufletul cuiva,sa ai certitudinea ca in acel suflet,la fel ca si intr-al tau,exista si lumina si intuneric in proportii egale ...nu e usor sa inveti sa iubesti intunericul din propriul suflet...e dificil sa iubesti intunericul celuilalt...E o provocare ...Tu stii ce iti doresti si care ti-e limita de rezistenta.Bafta!



frumos spus ....
chiar foarteee frumos ...ai dreptate mare trebuie sa invatam sa acceptam defectele noastre si cele ale partenerilor nostri...problemea mea este ca-l iubesc enorm si in aceeasi masura iubesc si libertatea
dr_freedom
Postat pe 11 Aprilie 2010 19:53
De la: ella13, la data 2010-04-11 19:51:19
De la: dr_freedom, la data 2010-04-11 19:36:14
De la: ella13, la data 2010-04-11 19:33:05
De la: dr_freedom, la data 2010-04-11 19:28:25
De la: Shhh, la data 2010-04-11 19:19:21 cunosc sentimentul. da si cand ai parte de ce'ti doresti si intr'adevar e ceea ce ai nevoie sentimentul e de nedescris


da ai dreptate...eu mi-am dorit foarte mult un om precum e iubitul meu,insa acum parca vreau sa fiu libera...mi-e frica de dorinta mea pt ca s-ar putea sa ajung libera si sa-l vreau inapoi...ciudat nu?

esti mult prea superficiala


si tu pt ca nu inteleg ce vrei sa spui


ti-ai dorit f mult un om ca iubitul tau,apoi vrei sa fii libera,apoi iar il vrei inapoi...te joci cu viata ta,cu dorintele si cel mai rau...te joci cu viata altuia.asta inseamna ca esti superficiala...nu o spun cu rautate...dar daca -ai dorit mult un om adevarat si viata ti l-a oferit,e pacat sa te joci asa.


da ai dreptate si mie mi-e ciuda pe mine ca renunt usor la ceea ce am daca nu merge totul asa cum vreau....prea usor renunt...consider un defect in a fi ''perfectionist''
dr_freedom
Postat pe 11 Aprilie 2010 19:57
De la: dr_freedom, la data 2010-04-11 19:57:52
De la: ella13, la data 2010-04-11 19:51:19
De la: dr_freedom, la data 2010-04-11 19:36:14
De la: ella13, la data 2010-04-11 19:33:05
De la: dr_freedom, la data 2010-04-11 19:28:25
De la: Shhh, la data 2010-04-11 19:19:21 cunosc sentimentul. da si cand ai parte de ce'ti doresti si intr'adevar e ceea ce ai nevoie sentimentul e de nedescris


da ai dreptate...eu mi-am dorit foarte mult un om precum e iubitul meu,insa acum parca vreau sa fiu libera...mi-e frica de dorinta mea pt ca s-ar putea sa ajung libera si sa-l vreau inapoi...ciudat nu?

esti mult prea superficiala


si tu pt ca nu inteleg ce vrei sa spui


ti-ai dorit f mult un om ca iubitul tau,apoi vrei sa fii libera,apoi iar il vrei inapoi...te joci cu viata ta,cu dorintele si cel mai rau...te joci cu viata altuia.asta inseamna ca esti superficiala...nu o spun cu rautate...dar daca -ai dorit mult un om adevarat si viata ti l-a oferit,e pacat sa te joci asa.




da ai dreptate si mie mi-e ciuda pe mine ca renunt usor la ceea ce am daca nu merge totul asa cum vreau....prea usor renunt...consider un defect in a fi ''perfectionist''



nu exista perfectiune si nici oameni perfecti.daca iubesti mult un om il iubesti asa cum este,cu calitati si defecte.daca vrei o relatie cat mai frumoasa,trebuie sa stii ca ea se construieste in timp si doar in doi.ai grija,iubirea nu iti bate de multe ori la usa.
ella13
Postat pe 11 Aprilie 2010 20:10
orice e posibil numai dorinta sa fie arzatoare
GYPSI
Postat pe 11 Aprilie 2010 20:11
daca iti doresti ceva din tot sufleutl se indeplineste, mai ales daca conditiile sunt propice
yumy
Postat pe 11 Aprilie 2010 20:27
De la: ella13, la data 2010-04-11 20:10:57
De la: dr_freedom, la data 2010-04-11 19:57:52
De la: ella13, la data 2010-04-11 19:51:19
De la: dr_freedom, la data 2010-04-11 19:36:14
De la: ella13, la data 2010-04-11 19:33:05
De la: dr_freedom, la data 2010-04-11 19:28:25
De la: Shhh, la data 2010-04-11 19:19:21 cunosc sentimentul. da si cand ai parte de ce'ti doresti si intr'adevar e ceea ce ai nevoie sentimentul e de nedescris


da ai dreptate...eu mi-am dorit foarte mult un om precum e iubitul meu,insa acum parca vreau sa fiu libera...mi-e frica de dorinta mea pt ca s-ar putea sa ajung libera si sa-l vreau inapoi...ciudat nu?

esti mult prea superficiala


si tu pt ca nu inteleg ce vrei sa spui


ti-ai dorit f mult un om ca iubitul tau,apoi vrei sa fii libera,apoi iar il vrei inapoi...te joci cu viata ta,cu dorintele si cel mai rau...te joci cu viata altuia.asta inseamna ca esti superficiala...nu o spun cu rautate...dar daca -ai dorit mult un om adevarat si viata ti l-a oferit,e pacat sa te joci asa.




da ai dreptate si mie mi-e ciuda pe mine ca renunt usor la ceea ce am daca nu merge totul asa cum vreau....prea usor renunt...consider un defect in a fi ''perfectionist''



nu exista perfectiune si nici oameni perfecti.daca iubesti mult un om il iubesti asa cum este,cu calitati si defecte.daca vrei o relatie cat mai frumoasa,trebuie sa stii ca ea se construieste in timp si doar in doi.ai grija,iubirea nu iti bate de multe ori la usa.



asa este...o sa-l apreciez pt tot ce face pt mine si o sa vad defectele lui ca pe ceva normal,pana la urma n-are niste defecte greu de suportat...e un om tare bun,ar face orice pentru mine,greu gasesti asa ceva in ziua de azi si cum spuneai si tu,iubirea nu ti bate de multe ori la usa,de fapt eu cred ca ti bate doar o data...
dr_freedom
Postat pe 13 Aprilie 2010 18:07
alta care nu stie ce vrea..
razz
Postat pe 14 Aprilie 2010 16:30
De la: dr_freedom, la data 2010-04-11 18:38:16 ...ce credeti despre vorba asta?mie una mi s-a intamplat de foarte multe ori sa-mi doresc ceva foarte mult si cand mi s-a indeplinit am fost dezamagita...



ti s-a intamplat ce ti-ai dorit dar ai uitat detaliile dorintei!!!!!!!!!asa ca nu se pune!!!!!
anastasia_m
Postat pe 25 Aprilie 2010 14:56
un pik p langa subiect dar mie imi place o vba p care am auzit-o recent ''iubirea nu iti spune cnd vine, insa iti spune cand pleaca''
bubush
Postat pe 28 Aprilie 2010 22:56
am patit si eu ca dr_freedom :)) eram implicata intr-o alta relatie si numai voiam sa fiu q iubitu oficial si dupa :)) knd am reusit sa fac pasu asta a trebuit sa-mi bat capu sa-l iau inapoi :)) da deee ... pana nu ne lovim q capu de creanga nu ne invatam minte
creatza_cory
Postat pe 9 Mai 2010 05:54
Da si eu imi doresc un Bentley si o casa prin L.A....:)))........cine stie poate peste ani buni :)).......oricum sanatatea trb sa fie cea mai mare dorinta a noastra.....cheers
kudika160380
Postat pe 9 Mai 2010 06:04
intr-o abordare mai profunda ...totul provine din subconstient , spre exemplu , 1data fixata ideea de bani in subconstient se vor ivi ocaziile necesare ptr a face bani , sau un alt exemplu .. al sanatatii ...avand un psihic bine educat nici o boala nu va rezista ,cand avetzi o problema .. o depresie , plangeti , avetzi nervi ...imediat si migrenele , racelile , un sistem imunitar scazut .Noi suntem vinovati ptr absolut orice avem in viatza noastra in momentul de fatza...de aici si aceasta vorba ;) ptr cine este interesat "puterile extraordinare ale subconstientului" Joseph Murphy ...f captivanta si in acelasi timp adevarata ;)
angolie
Postat pe 9 Mai 2010 07:10
De la: angolie, la data 2010-05-09 07:10:28intr-o abordare mai profunda ...totul provine din subconstient , spre exemplu , 1data fixata ideea de bani in subconstient se vor ivi ocaziile necesare ptr a face bani , sau un alt exemplu .. al sanatatii ...avand un psihic bine educat nici o boala nu va rezista ,cand avetzi o problema .. o depresie , plangeti , avetzi nervi ...imediat si migrenele , racelile , un sistem imunitar scazut .Noi suntem vinovati ptr absolut orice avem in viatza noastra in momentul de fatza...de aici si aceasta vorba ;) ptr cine este interesat "puterile extraordinare ale subconstientului" Joseph Murphy ...f captivanta si in acelasi timp adevarata ;)

sunt de acord cu tine..poti avea tot ce-ti doresti,trebuie doar sa crezi ca visul tau este real desi nu este...iar dupa ceva asteptari se va indeplini! orice exista in lumea asta putem avea,trebuie sa avem grija cum ne dorim acel lucru,sa nu uitam vreun aspect...mie mi s-au indeplinit multe dorinte! nu degeaba zice si in Biblie: "cere si ti se va da"...aveti grija ce si cum cereti...nu e de joaca!
Corina1205
Postat pe 9 Mai 2010 08:04
de multe ori s-a intimplat sa doresc ceva , insa dorinta se implinea cind deja imi era indiferent daca se implineste sau nu ...practic tot ce am dorit mi s-a realizat....exceptie un singur lucru, sper sa o tina tot asa "realizarea dorintelor" numai ca de data aceasta fara exceptii
Khristie
Postat pe 9 Mai 2010 08:05
De la: angolie, la data 2010-05-09 07:10:28intr-o abordare mai profunda ...totul provine din subconstient , spre exemplu , 1data fixata ideea de bani in subconstient se vor ivi ocaziile necesare ptr a face bani , sau un alt exemplu .. al sanatatii ...avand un psihic bine educat nici o boala nu va rezista ,cand avetzi o problema .. o depresie , plangeti , avetzi nervi ...imediat si migrenele , racelile , un sistem imunitar scazut .Noi suntem vinovati ptr absolut orice avem in viatza noastra in momentul de fatza...de aici si aceasta vorba ;) ptr cine este interesat "puterile extraordinare ale subconstientului" Joseph Murphy ...f captivanta si in acelasi timp adevarata ;)

ai dreptate, trebuie de luat in consideratie
Khristie
Postat pe 9 Mai 2010 08:08
imi doresc sami gasesc fiul de 26 de ani pistol stefan plecat pe 10 aprilie in franta .am vb cu el pina pe 14 aprilie apoi a disparut.prietenii cu care a plecat sau intors si ma ocolesc nimeni numi spune nimic.ma puteti ajuta sami gasesc fiul unde si cui trebuie sa ma adresez nustiu ce i sa putut intimpla.
kudika093251
Postat pe 9 Mai 2010 08:10
Da,este o dorinta serioasa;eu cred ca trebuie sa va adresati politiei,care impreuna cu prietenii cu care a plecat fiul dvs.sa poata stabili un plan de cautare.Succes!
viogen26
Postat pe 9 Mai 2010 09:17
Da draga mea,te pot ajuta sa-ti gasesti fiul insa pentru asta te rog contacteaza ma ori accepta invitatia mea de prietenie!
raziela
Postat pe 9 Mai 2010 09:19
Uneori ne dorim ceva atat de mult incat ne focalizam toate gandurile spre acel ceva Cu cat e mai greu de obtinut cu atat ni-l dorim mai tare Se intampla, ca in timp, sa ii atribuim calitati pe care nu le are pentru ca ne facem vise Daca e o persoana asteptam anumite reactii de la ea , daca e un lucru ateptam sa realizam ceva cu el iar cand toate acestea nu se realizeaza apare dezamagirea
Se zice ca femeia e o cetate , iar barbatul face orice ca sa cucereasca Acea cetate atunci cand ea i se preda el isi pierde interesul si apare ..... dezamagirea Poate tocmai de asta multi recomanda ca mereu sa mai ramana ceva de cucerit si maine ca o relatie sa dureze mai mlut Ce te-ar mai putea atrage, de ce sa mai pui efort sa faci ceva daca oricum ai totul
Asa se intampla in in priviintza anumitor obiecte ... visam la o rochie .... ne imaginam cum aratam in ea .... si ... dupa ce o avem descoperim ca nu ne vine asa bine ca in visele noastre
Cred ca fiecare din voi are o multitudine de astfel de exemple ........
V-as recomanda celor care doresc sa citeasca The Secret. The Secret spune ca tot ceea ce atragem in viata este rezultatul gandurilor noastre. Scepticii ar spune ... ei bine imi doresc bani si o sa am sau iubire si o sa am .... dar nu e chiar asa usor mereu gandurie noastre sunt impartite intre dorintze, fanetzii ,dezamagiri , in ultimul timp rate datorii Am putea insa incepe prin a invatza sa ne bucuram de lucrurile marunte de tot ce ne inconjoara .... ''Sa ma bucur de o floare cand eu nu am bani sa platesc nu stiu ce rata sau sa imi cumpar nu stiu ce obiect? ''... Asta insemna ca floarea respectiva nu e frumoasa sau daca nu zambiti ,nu va bucurati de lucrurile marunte din jurul vostru toate se vor rezolva? Zambetele atrag zambete , iubirea, iubire .....iar tristetzea va atrage doar tristetze
rainssummer
Postat pe 9 Mai 2010 09:19
ai dreptate ce spui oricum trebuie sa avem mare grija ce ne dorim cu adevarat ca sar putea sa se indeplineasca aceasta dorinta... trebuie sa te bucuri de ceea ce ti se ofera in viata:D
anamaria_brunetik
Postat pe 9 Mai 2010 09:30
daca tot e sa se indeplineasca cea ce iti doresti atunci imi doresc sa cistig la LOTO in data de azi 09/05 2010 o suma mare mare de bani sa ma pot imbogati si eu odata.
nicolaedavid2000
Postat pe 9 Mai 2010 10:00
mda..parerea meae ca...nu trebuie chiar sa astepti sa se indeplineasca acel lucru
vorba aia :Dumnezeu iti da, dar in traista nu-ti baga!!
asa ca..la treaba spre indeplinirea tuturor dorintelor
wwwcamylya
Postat pe 9 Mai 2010 10:10
Cata dreptate ai.........asa e.......trebuie insa ca dorinta sa vina din adincul sufletului....
camelia_dragomir20000
Postat pe 9 Mai 2010 10:17

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cuptor cu convectie 1 De la: BGV 16 Noiembrie 2010 13:42
incercam??? 21 De la: kudika023403 7 Iulie 2009 17:05
NE IUBESTE PE AMANDOUA?!?! 29 De la: rashela 13 Noiembrie 2009 18:05
Heii. 24 De la: EvAmandaCamelia 29 August 2014 14:19
VREAU REAL!! 30 De la: yumalai 19 Mai 2009 16:17