Setari Cookie-uri

il iubesc dar vreau sa l parsesc

buna ce mai stai pe ganduri fugi de linga el nu te merita de ce te umilesti in halul asta esti inca tinara ia viata de la capat curaj impacate cu prietenele tale si iesiti in oras la disco, in club si ai sa vezi ce bine este te poop bafta multa si curaj nu mai astepta paraseste-l
erosita
Postat pe 7 Mai 2010 00:46
De la: liliana_mami, la data 2010-05-03 16:36:57meriti din plin ceea ce ti se intampla...Ai destramat o familie....ai calcat o caznicie in picioare....acum suporta. Orice rau facut se plateste la un moment dat....



Ahahaha...asta a fost tare! Sufera! Na! Oare de ce am impresia, stimata doamna ca ai patit-o si tu. Abandonata de un sot pentru alta "prospatura"?
AnotherWay
Postat pe 7 Mai 2010 08:22
Felicitari !!! Esti pe drumul cel bun !!!! Esti frumoasa,desteapta...dar mai trebuie sa lucrezi putin cu eul tau !!!
Daca nu poti singura,consulta un psiholog sau un preot in care ai incredere !!! Eu in locul tau as pleca intr-o mini-vacanta si m-as detasa complet de probleba !!! Cand vei reveni...vei vedea mult mai realist situatia !!!
Multumeste Cerului ca esti libera,sanatoasa,fara copii...deci ...ce-ti trebuie ?????
kudika133347
Postat pe 7 Mai 2010 08:30
Va recomand cartea ''Barbatii sunt de pe Marte, Femeile sunt de pe Venus'' scrisa de Dr. John Gray. Este un ghid practic pentru imbunatatirea comunicarii si pentru obtinerea rezultatelor dorite in relatiile dumneavoastra.
Poate va ajuta, conditia fiind sa o cititi amandoi.

Numai bine!
kudika010485
Postat pe 7 Mai 2010 09:27
AI FOST FEMEIA CARE A FOST LINGA EL CIND S-A DESPRTIT DE NEVASTA LUI .....A INCEPUT SA TE TRATEZE CA PE EA; NU E BINE CA MAI STAI LINGA UN ASTFEL DE SPECIMEN. SI EI , CA SI NOI FEMEILE,RENUNTA GREU LA O CASNICIE,POATE S- A INTORS CU GINDUL LA FOSTA, POATE CA IN MINTEA LUI TOATE FEMEILE SUNT LA FEL, ESTE DEZAMAGIT SI DE TINE, ALTFEL NU S-AR COMPORTA ASA. UN BARBAT CIND RENUNTA LA FOSTA NEVASTA N-O FACE NEAPARAT PENTRU SEX, EL CAUTA LA VIITOAREA VICTIMA A LUI AFECTIUNE,PE CINEVA CARE SA NU-L MAI CICALEASCA,INCREDERE,LIBERTATE, SA VINA CU DRAG ACASA...... AM VORBIT(SI I-AL CA PE UN SFAT) DIN PUNCTUL DE VEDERE AL NEVESTEI, NU STIU CUM E SA FII AMANTA, DAR AI GRIJA ......EL O VEDE IN TINE PE NEVASTA LUI,POATE CA FACI ACELEASI GRESELI CA SI EA.....CHESTIA CU BATAIA EU NU O AGREEZ DELOC, UN BARBAT CARE DA IN FEMEIA LUI E UN SEMN DE INFERIORITATE DIN PARTEA LUI, NU E BINE!!!!
kudika168226
Postat pe 7 Mai 2010 10:25
Daca as pune in balanta tot ce s a intamplat intre noi si cate mi a facut, ar trebui sa l parasesc fara sa ma mai uit in spate insa nu pot.ma consider dependenta de el si vreau sa scap.am incercat orice solutie care mi a trecut prin cap insa nu reusesc.


Pai hotaraste_te, ori vrei sa_l parasesti ori nu poti sa renunti la el????Nu prea stii ce iti doresti pe mai departe....esti nehotarata.....te_ai agatat de el ca de un fir foarte subtire care poate oricand sa se rupa........asa ca ori te desprinzi singura,ori astepti sa se rupa in orice moment! e decizia ta si trebuie sa o iei cat mai repede....
oksanaa
Postat pe 7 Mai 2010 10:57
Buna. Dupa cum vezi, toata lumea te sfatuieste sa-l parasesti.... practic, ti-a stricat viata, ti-a facut mai mult rau decat bine, o sa suferi dupa aia putin , e normal, dar la un mom dat nici n-o sa mai stii cum il cheama... O sa-l uiti complet si o sa-ti dai seama k ai facut bine k l=ai lasat... repara in primul rand relatiile cu ceilalti, cu prietenele, cu amicii etc.... O sa vrei sa-ti fie alaturi cand o sa-ti fie mai greu.... Lasa-l si invata ceva din relatia asta.... pe viitor o sa stii cum sa te comporti intr-o alta relatie :)
In concluzie, lasa-l si traieste-ti viata asa cum meriti!
nadasurf
Postat pe 7 Mai 2010 13:07
Calca-ti pe inima si rupe-o!Va fi din ce in ce mai rau!Nu mai visa,ia masuri pana nu ajunge sa-ti faca si mai mult rau.
kudika033765
Postat pe 7 Mai 2010 16:37
put a condom on ur heart and fuck ur feelings
freakbabe
Postat pe 7 Mai 2010 16:40
Pentru fetele/femeile care cred ca mi am construit fericirea pe suferinta altora, va rog sa nu ma mai judecati. Eu m am intalnit cu fosta lui sotie si am vorbit destul de serios, fara certuri si jigniri. Mi am cerut scuze pentru cele intamplate iar ea mi a spus f clar k nu o mai intereseaza acest barbat pentru ca isi gasise pe altcineva, pentru k ea avea un job nu tocmai serios, in alta tara, pentru ca el nu o iubea, mai multe. Si atunci am ajuns amandoua la concluzia ca fiecare face ce vrea. Asa eu am ramas cu el, si ea cu altul.Deci, oarecum am primit aprobare de la ea inainte de a mi continua relatia cu el. Nu am stricat casnicia nimanui. Doar sotii si au stricat o in timp. Iar la mine s a pus punct.
Oricum va multumesc tuturor pe sfaturi si celor care fac misto de suferinta altora,in special domnisoarei sau doamnei Celia. Am scris pe acest forum pentru ca tineam prea mult in mine aceste sentimente si am vrut sa aud si parerea altora. Momentan incerc sa mi recastig increderea in mine, prietenii, nu l mai sun asa des, nu ne mai vedem chiar in fiecare zi. Imi este greu sa ma detasez dar chiar se vede o mica schimbare.Si cred ca si el a vazut o, de aceea s a cam intors roata. Nu ma astept la ceva de proportii mari din partea lui dar eu trebuie sa mi revin. Multumesc din nou!:*
alexandra0788
Postat pe 10 Mai 2010 18:09
bravo mergi mai departe incearca sa iti revii si lasa gurile rele nu le baga in seama multa bafta si tot inainte
erosita
Postat pe 10 Mai 2010 23:42
De la: liliana_mami, la data 2010-05-03 16:36:57meriti din plin ceea ce ti se intampla...Ai destramat o familie....ai calcat o caznicie in picioare....acum suporta. Orice rau facut se plateste la un moment dat....


Liliana are dreptate!
citystella
Postat pe 16 Mai 2010 03:19
De la: leo_, la data 2010-05-01 21:00:25
De la: alexandra0788, la data 2010-04-17 19:04:13Buna!
Ca de obicei aceeasi problema...iubirea. Sunt intr o relatie de aproape 3 ani cu un barbat mai in varsta decat mine, eu 23 si el 35. Cand l am cunoscut era insurat-am aflat ulterior-insa m a asigurat k va divorta si asa s a intamplat.A fost si fustangiu la viata sa insa mi a aratat ca s a cumintit. Primul an a fost bine dar mai apoi a inceput sa se schimbe treptat din rau in mai rau(vb urate,jigniri,palme, unul altuia).Parca nu-mi mai acorda atentie si dragoste,este tot timpul la munca , nu se mai intereseaza de mine,nu ma mai suna , niciodata nu a fost langa mine de cate ori am fost bolnava, pur si simplu s a racit.Au fost o gramada de lucruri ce mi au aratat k nu este pers potrivita pt mine insa nu pot renunta la el. parca cu cat rau imi face mai mult cu atat ma si atrage. Ma subestimeaza,ma face sa ma simt inferioara lui si multe altele...pur si simplu am ajuns sa fiu frustrata, nu mai am incredere in mine, ma simt ca si cum fara el sunt un nimeni.De multe ori am vb cu el si i am explicat si frumos si urat dar fara niciun rezultat. Face numai cum vrea el si ce vrea.Nu ma asculta, crede mereu ca spun numai baliverne si ma repede.Si cu toate astea mereu imi spune ca ma iubeste. Dar m am saturat de vorbe, vreau fapte.Daca as pune in balanta tot ce s a intamplat intre noi si cate mi a facut, ar trebui sa l parasesc fara sa ma mai uit in spate insa nu pot.ma consider dependenta de el si vreau sa scap.am incercat orice solutie care mi a trecut prin cap insa nu reusesc. stiu k diferenta de varsta isi spune cuvantul dar mereu m am considerat mai matura decat varsta mea, asta pana cand a inceput el sa ma subestimeze mereu.nu mai am respect fata de mine, daramite sa mai impun respect in fata lui.vreau sa mi revin, vreau sa mi recapat taria insa ma simt prinsa in jocul lui.pentru ca si a dat seama k sunt cuminte, i am oferit totul pe tava, cand ne certam (tot el se despartea demine pe motive de rahat)tot eu ma duceam dupa el si acum ma tine in sah.chiar nu sunt carpa nimanui. Sunt constienta de ce trebuie sa fac insa nu mai am tarie.Tin sa mentionez ca mi-a stricat cam toate rel de prietenie care le aveam , astfel viata mea sociala a devenit limitata...vreau sa l uit chiar daca in sufletul meu il iubesc pentru ce a fost.







ce tare e strategia, trebuie sa o incerc si eu sa vad daca merge. ms mi-ai dat un pont bun cum sa subjug o femeie. de mult asteptam niste strategii...




Iti mai dau si eu, daca ai nevoie.
citystella
Postat pe 16 Mai 2010 23:47
De la: Shhh, la data 2010-04-17 20:52:41esti o carpa... ultima carpa... ce?! nu'ti convine ?? te simti jignita huh?? ti'am spus doar adevarul!!



Te sustin.
citystella
Postat pe 16 Mai 2010 23:49
De la: ilovethisgame, la data 2010-04-21 12:53:08Daca va-ti tras palme reciproc s-ar putea sa va potriviti.

Ati putea sa faceti un copil si cand mai creste sa jucati baza. Va pocniti toti trei intr-o veselie


Eu cred ca mai bine cauti un barbat normal si daca tii neaparat sa iei o palma din cand in cand te duci pe la meciurile de fotbal in peluza si te iei la bataie cu jandarmii. Daca ii nimeresti unuia un capac sa-l zapacesti o sa iti faca galeria si statuie. Ajungi vedeta si castigi si multi bani



Sau si mai bine daca intrii in multime si ii dai lui Boc o palmuta pe chelie o sa te plateasca Voiculescu sa faci emisiuni la antene. Si spui ca doar l-ai impins. Le arati pixelu' albastru.Sforta fie cu tine


Nu numai ca se potrivesc, dar au facut tot posibilul sa fie impreuna.
citystella
Postat pe 16 Mai 2010 23:50
De la: scorpio67, la data 2010-04-21 15:05:49
De la: alexandra0788, la data 2010-04-17 19:04:13Buna!
Ca de obicei aceeasi problema...iubirea. Sunt intr o relatie de aproape 3 ani cu un barbat mai in varsta decat mine, eu 23 si el 35. Cand l am cunoscut era insurat-am aflat ulterior-insa m a asigurat k va divorta si asa s a intamplat.A fost si fustangiu la viata sa insa mi a aratat ca s a cumintit. Primul an a fost bine dar mai apoi a inceput sa se schimbe treptat din rau in mai rau(vb urate,jigniri,palme, unul altuia).Parca nu-mi mai acorda atentie si dragoste,este tot timpul la munca , nu se mai intereseaza de mine,nu ma mai suna , niciodata nu a fost langa mine de cate ori am fost bolnava, pur si simplu s a racit.Au fost o gramada de lucruri ce mi au aratat k nu este pers potrivita pt mine insa nu pot renunta la el. parca cu cat rau imi face mai mult cu atat ma si atrage. Ma subestimeaza,ma face sa ma simt inferioara lui si multe altele...pur si simplu am ajuns sa fiu frustrata, nu mai am incredere in mine, ma simt ca si cum fara el sunt un nimeni.De multe ori am vb cu el si i am explicat si frumos si urat dar fara niciun rezultat. Face numai cum vrea el si ce vrea.Nu ma asculta, crede mereu ca spun numai baliverne si ma repede.Si cu toate astea mereu imi spune ca ma iubeste. Dar m am saturat de vorbe, vreau fapte.Daca as pune in balanta tot ce s a intamplat intre noi si cate mi a facut, ar trebui sa l parasesc fara sa ma mai uit in spate insa nu pot.ma consider dependenta de el si vreau sa scap.am incercat orice solutie care mi a trecut prin cap insa nu reusesc. stiu k diferenta de varsta isi spune cuvantul dar mereu m am considerat mai matura decat varsta mea, asta pana cand a inceput el sa ma subestimeze mereu.nu mai am respect fata de mine, daramite sa mai impun respect in fata lui.vreau sa mi revin, vreau sa mi recapat taria insa ma simt prinsa in jocul lui.pentru ca si a dat seama k sunt cuminte, i am oferit totul pe tava, cand ne certam (tot el se despartea demine pe motive de rahat)tot eu ma duceam dupa el si acum ma tine in sah.chiar nu sunt carpa nimanui. Sunt constienta de ce trebuie sa fac insa nu mai am tarie.Tin sa mentionez ca mi-a stricat cam toate rel de prietenie care le aveam , astfel viata mea sociala a devenit limitata...vreau sa l uit chiar daca in sufletul meu il iubesc pentru ce a fost.







Adu-ti aminte ca nu esti carpa de sters pe jos si nici sac de box.Esti o fiinta umana care trebuie respectata.Lasa-l pe Neanderthal si sa stii ca mai sunt barbati pe lumea asta care chiar stiu sa iubeasca cu adevarat .


I-ai gasit tu? Vezi deja sunt luati. Nu mai are sanse.
citystella
Postat pe 16 Mai 2010 23:53
De la: cosmin120189, la data 2010-05-02 10:32:17BUNA AS VREA SATI ZIC CA NU ARE ROST SA ITI IROSESTI ANI LANGA UN OM ASA DE RAU
PTR CA PRESUPUN CA ESTI F DRAGUTA SI ASA MAI DEPARTE SI MULTI BARBATI AR VREA SATI OFERE TOTUL NUMA SA FI FERICITA . ( MAI BINE 2 LUNI DE SUFERINTA DECAT O VIATA DE SUFERINTA)



Nu vrei sa va cuplati? Ve-ti fi o pereche splendida.
citystella
Postat pe 16 Mai 2010 23:57
De la: mirunama, la data 2010-05-04 10:01:24A parasit si va mai parasii.Nu ea este problema parasirii a fost doar mativul acelei decade din viata lui si a picat la timpul potrivit.Daca nu era ea era alta si tot isi parasea sotia.Asa ca nu mai invinovatiti ci fiti mai feministe ca barbatii nu va plang voua de mila ci se plang tot pe ei .De ce sunteti uracioase si nu o ajutati dandu-i o povata si o zguduiti de parca nu o zguduie destul cel langa care traieste.Nu ati dorit niciodata sa faceti o schimbare si nu gaseati solutia si ati apelat la cei din jur?Ati fost rasplatite cu aceleasi raspunsuri pe care le dati si voi acum?



Draga, Miruna, fiecare se baga unde crede de cuviinta a se baga. Daca s-a bagat in borsul unei casnicii, isi merita soarta. Apoi cati oameni au sarit sa te ajute cand ti-a fost tie greu?
citystella
Postat pe 17 Mai 2010 00:02
De la: kudika_smile, la data 2010-05-04 10:03:14
De la: alexandra0788, la data 2010-04-17 19:04:13Buna!
Ca de obicei aceeasi problema...iubirea. Sunt intr o relatie de aproape 3 ani cu un barbat mai in varsta decat mine, eu 23 si el 35. Cand l am cunoscut era insurat-am aflat ulterior-insa m a asigurat k va divorta si asa s a intamplat.A fost si fustangiu la viata sa insa mi a aratat ca s a cumintit. Primul an a fost bine dar mai apoi a inceput sa se schimbe treptat din rau in mai rau(vb urate,jigniri,palme, unul altuia).Parca nu-mi mai acorda atentie si dragoste,este tot timpul la munca , nu se mai intereseaza de mine,nu ma mai suna , niciodata nu a fost langa mine de cate ori am fost bolnava, pur si simplu s a racit.Au fost o gramada de lucruri ce mi au aratat k nu este pers potrivita pt mine insa nu pot renunta la el. parca cu cat rau imi face mai mult cu atat ma si atrage. Ma subestimeaza,ma face sa ma simt inferioara lui si multe altele...pur si simplu am ajuns sa fiu frustrata, nu mai am incredere in mine, ma simt ca si cum fara el sunt un nimeni.De multe ori am vb cu el si i am explicat si frumos si urat dar fara niciun rezultat. Face numai cum vrea el si ce vrea.Nu ma asculta, crede mereu ca spun numai baliverne si ma repede.Si cu toate astea mereu imi spune ca ma iubeste. Dar m am saturat de vorbe, vreau fapte.Daca as pune in balanta tot ce s a intamplat intre noi si cate mi a facut, ar trebui sa l parasesc fara sa ma mai uit in spate insa nu pot.ma consider dependenta de el si vreau sa scap.am incercat orice solutie care mi a trecut prin cap insa nu reusesc. stiu k diferenta de varsta isi spune cuvantul dar mereu m am considerat mai matura decat varsta mea, asta pana cand a inceput el sa ma subestimeze mereu.nu mai am respect fata de mine, daramite sa mai impun respect in fata lui.vreau sa mi revin, vreau sa mi recapat taria insa ma simt prinsa in jocul lui.pentru ca si a dat seama k sunt cuminte, i am oferit totul pe tava, cand ne certam (tot el se despartea demine pe motive de rahat)tot eu ma duceam dupa el si acum ma tine in sah.chiar nu sunt carpa nimanui. Sunt constienta de ce trebuie sa fac insa nu mai am tarie.Tin sa mentionez ca mi-a stricat cam toate rel de prietenie care le aveam , astfel viata mea sociala a devenit limitata...vreau sa l uit chiar daca in sufletul meu il iubesc pentru ce a fost.









deci.... nu ma mira ce vad scris aici si sunt convinsa ca nu esti nici prima, nici ultima persoana care trece prin asa ceva, doar ca nu toate au taria sa ceara ajutorul.... nu sunt in cea mai mare masura sa vin cu sfaturi in cazul tau...de obicei nu dau sfaturi, dar am citit comentariile din acest subiect si m-am socat... de aceea am decis sa ma inscriu pe forum si sa comentez.... mesajul pe care il las nu este pentru tine este pentru cele care nu stiu decat sa judece fara sa se uite in curtea lor, fara sa se gandeasca ca poate in viitor o sa pateasca si ele ceva similar si atunci nu vor primi decat flegme in obraz si suturi in cur... la fel cum dau ele:(.... e strigator la cer... FETELOR..... alexandra are nevoie de vorbe de incurajare, de lucruri care sa o ajute sa treaca peste asta, nu de jigniri si ofense de care sunt sigura ca nu a scapat si le-a primit "gratis"... daca aveti ceva de spus faceti-o in folosul ei.... si sa nu credeti ca o cunosc... sau mai stiu eu ce... ca nu am nici cea mai vaga idee cine e... ar putea fi vorba de fostul sot al celei mai bune prietene .....dar tot nu ma intereseaza..... daca are nevoie de un gand bun asta ii ofer:)... iti doresc sa iti gasesti linistea draga mea si nu te lasa calcata in picioare de nimeni... esti o fiinta umana care merita sa simta ca viata e frumoasa.....


Adica? Daca aceasta, Alexandra ti-ar distruge casnicia, ai mai fi atat de darnica cu "iti doresc sa-ti gasesti linistea, draga mea"? Da, nu esti casatorita, lasa ca vei fi.
citystella
Postat pe 17 Mai 2010 00:05
De la: reea_deea86, la data 2010-05-04 12:23:09AI VARSTA MEA,LA ACEASTA VARSTA TINDEM SA FACEM NUMAI PROSTII ,AI TOATA VIATA INAINTE .......FUGI,ACUM CAT MAI POTI FUGI EXISTA O ALTA REALITATE PT TINE,NU-TI DAU SFATURI SUNT DOAR IDEILE MELE ,STIU E GREU,AL NAIBI DE GREU DAR TREBUIE SA PLECI,MERGI LA MAMA TA ,LA BUNICI, STERGE-I NR. DE TEL,E VIATA TA SI AI DOAR UNA ,GANDESTE-TE LA TINE:ESTI FRUMOASA,TANARA ,INTELIGENTA SI ITI DORESTI SA FII FERICITA, IUBITA, NU CREZI K DORINTELE TALE SUNT MAI IMPORTANTE?TOTUL IN VIATA ESTE TRECATOR ,O SA VEZI O SA TREACA , LA MINE A MERS DE CE NU AR PUTEA MERGE SI LA TINE?BAFTA IUBITA MEA SI NU UITA MULTE FETE AU FOST IN SITUATIA TA SI AU REUSIT,TU ESTI CEA IMPORTANTA DOAR TU



Da Alexandra, tu esti cea mai importanta din tot Universul, distruge casnicii, si fii fericita!
citystella
Postat pe 17 Mai 2010 00:07
De la: mirunama, la data 2010-05-04 16:34:19Bravo fetelor vedeti ca putem fi si feministe!!! Ca din partea barbatilor nu vom vedea altceva decat posesie asupra noastra fara sa se gandeasca ca si noi la randul nostru ne avem propria noastra viata pe care trebuie sa simtim ca o traim prin intermediul nostru nu cum ne dicteaza ei.Cand oare vor constientiza ca nu mai traim in secolul trecut si ca ne-am emancipat si noi nu mai vrem sa traim sub conducerea lor ci cu ei si langa ei,ca totusi avem nevoie de ei cum si ei au nevoie de noi in egala masura.Asa ca draga mea gandeste-te ca mai multa nevoie are el de tine decat tu de el.Fa-ti numai un simplu calcul matematic de viata si de interesul care il are el asupra ta.De ce daca tot a divortat are o relatie stabila cu tine si nu este singur? asta pentru ca nu are cine sa-i faca menajul,ceea ce i-a facut la randul ei fosta sotie care acum probabil sau mai bine spus este o fericita ca a scapat de teroare.Sa nu crezi ca ea a avut o viata implinita cu el!sigur nu ca altfel nu renunta atat de usor la el.Asa ca i-ati inima in dinti si mobilizeaza-te pentru a reusii sa gasesti raspunsul de care ai nevoie.Noi celelalte sincer nu putem sa-ti dam raspunsuldeoarece este doar de tine stiut cel mai bine,iar cele care deja iti spun nu stiu ce fac.Mai bine te responsabilizezi singurica si vei reusi,ca asa va fi mai bine pentru tine in situatia aceasta,deoarece tot tu singurica ai decis sa convietuiesti cu el si-ti va prinde bine sa-ti gasesti tot tu raspunsul la aceasta problema majora a vietii tate,si te vei simti mai bine daca decizia va fi luata de tine si nu data de alti. Numai sa ai curajul sa faci acest pas si sa nu intarzii prea mult fiindca viata e scurta si merita traita la maxim si sa simti ca traiesti.
Te respect pentru orice decizie vei lua.



Aici mi-ai placut, dar acest sfat se aplica la toata lumea nu numai Alexandrei.
citystella
Postat pe 17 Mai 2010 00:12
De la: kudika169687, la data 2010-05-05 12:10:11Draga mea ,asta-i consecinta ,efectul cauzei pe care tu cu stiinta s-au fara ai declansat cu ceva timp in urma.Se spune ca atragem si rezonam cam cu aceleasi persoane de tipul nostru..Faptul ca tu ai fost unul dintre generatorii care au despartit un cuplu ,nu-i de mirare ca acum ti se intampla chestii urate.Nu se construieste fericirea pe nefericirea altuia.In mica sau mare parte ai fost unul dintre contribuabili.Nu ai nici o scuza ca nu ai stiut.La un moment dat ai aflat....si ce ai facut?nimic in sensul bun.In egoismul tau ai despartit o familie.Departe de mine gandul sa te judec.Pur si simplu iti arat factorii care au declansat nefericirea in viata ta.Rezonam ,atragem diferite situatii in viata noastra bune sau rele exact dupa specificul fiecarui caracter,spirit s-au cum vreti sa-i spuneti.Sa nu ne asteptam ,ca atunci cand provocam suferinta direct s-au ”indirect”viata ne va rasplati.Dumnezeu n u sta la spatele nimanui sa pedepseasca ,nuuuuu.......avem liber albitru sa alegem.Si apoi dupa fapta si rasplata.Am creat in univers suferinta ,asteapta-te sub o forma ,aspect s-au altceva similar sa primesti inapoi ,,,,dar cu lovitura bumerangului.Generam bucurie ,fericire fara a rani pe nimeni asteapta efectul de 10 ori inapoi.Daca ai generat un rau ,cum ar fi un gand ,ura invidie vorbe fapte .....asteapta-te la reversul faptelor tale dar cu siguranta intr-un mod dezastruos sufleteste ,trupeste s-au cum vrei.


Draga mea fruntea sus ,incearca sa iesi din aceasta situatie singura ,exact asa cum ai intrat de altfel.
Un sfat il poti primi de la oricine ,il poti pune in practica s-au nu .......dar de tine depinde sa mergi mai departe in aceleasi conditii ,nefericire s-au sa rupi acest lant care singura l-ai infasurat in jurul tau.

Sper sa ai puterea sa iesi din acest cerc.Nu se merita ,,,,,pe el lasa-l isi va gasi la un moment dat nasul.Si nu gandi ,nici macar la acest aspect.Transmite-i ganduri bune ,iubire si pace .Poate este un suflet care isi cauta implinirea si nu stie nici el cum.Pt.fiecare vine un moment in viata ,mie imi place sa-i spun:Momentul trezirii.Mai devreme ,mai tarziu s-au poate nu acum s-au aici .De multe ori ca sa-ti iasa ceva trebuie sa incerci ....iar si iar .

Esti tanara,ia asta ca pe o lectie deja asimilata si invatata.Fii mai sigura pe tine si iesi ,numai daca vrei .Parerea mea ,nici o fiinta nu trebuie sa sufere.Dar daca multi aleg asa ,atunci no comment!

Sa ai noroc ,fericire si multa iubire.

Pace si Lumina!
Doinita!



Doinita: in sfarsit o persoana matura care stie ce e viata. Bravo!
citystella
Postat pe 17 Mai 2010 00:16
De la: kudika133347, la data 2010-05-07 08:30:39Felicitari !!! Esti pe drumul cel bun !!!! Esti frumoasa,desteapta...dar mai trebuie sa lucrezi putin cu eul tau !!!
Daca nu poti singura,consulta un psiholog sau un preot in care ai incredere !!! Eu in locul tau as pleca intr-o mini-vacanta si m-as detasa complet de probleba !!! Cand vei reveni...vei vedea mult mai realist situatia !!!
Multumeste Cerului ca esti libera,sanatoasa,fara copii...deci ...ce-ti trebuie ?????



Nu stii tu ce-i trebuie? Ca doar stii totul despre ea("frumoasa, desteapta, bla bla bla"). Si da, Alexandra i-ai cardul si pleaca intr-o mini-maxi vacanta. Sa ne trimiti poze.
citystella
Postat pe 17 Mai 2010 00:19
De la: nadasurf, la data 2010-05-07 13:07:08Buna. Dupa cum vezi, toata lumea te sfatuieste sa-l parasesti.... practic, ti-a stricat viata, ti-a facut mai mult rau decat bine, o sa suferi dupa aia putin , e normal, dar la un mom dat nici n-o sa mai stii cum il cheama... O sa-l uiti complet si o sa-ti dai seama k ai facut bine k l=ai lasat... repara in primul rand relatiile cu ceilalti, cu prietenele, cu amicii etc.... O sa vrei sa-ti fie alaturi cand o sa-ti fie mai greu.... Lasa-l si invata ceva din relatia asta.... pe viitor o sa stii cum sa te comporti intr-o alta relatie :)
In concluzie, lasa-l si traieste-ti viata asa cum meriti!



Lasa-l si cauta o alta casnicie sa distrugi!
citystella
Postat pe 17 Mai 2010 00:23
De la: kudika033765, la data 2010-05-07 16:37:43Calca-ti pe inima si rupe-o!Va fi din ce in ce mai rau!Nu mai visa,ia masuri pana nu ajunge sa-ti faca si mai mult rau.



Dar de ce sa-l lase taman cand el are nevoie mai mare de ea? Cine il va mai suporta si educa?

P.S: Tare faina poza din avatarul tau.
citystella
Postat pe 17 Mai 2010 00:25
De la: freakbabe, la data 2010-05-07 16:40:23put a condom on ur heart and fuck ur feelings



Super tare!Bravos! Ai zece cu felicitari!
citystella
Postat pe 17 Mai 2010 00:27
De la: alexandra0788, la data 2010-05-10 18:09:58Pentru fetele/femeile care cred ca mi am construit fericirea pe suferinta altora, va rog sa nu ma mai judecati. Eu m am intalnit cu fosta lui sotie si am vorbit destul de serios, fara certuri si jigniri. Mi am cerut scuze pentru cele intamplate iar ea mi a spus f clar k nu o mai intereseaza acest barbat pentru ca isi gasise pe altcineva, pentru k ea avea un job nu tocmai serios, in alta tara, pentru ca el nu o iubea, mai multe. Si atunci am ajuns amandoua la concluzia ca fiecare face ce vrea. Asa eu am ramas cu el, si ea cu altul.Deci, oarecum am primit aprobare de la ea inainte de a mi continua relatia cu el. Nu am stricat casnicia nimanui. Doar sotii si au stricat o in timp. Iar la mine s a pus punct.
Oricum va multumesc tuturor pe sfaturi si celor care fac misto de suferinta altora,in special domnisoarei sau doamnei Celia. Am scris pe acest forum pentru ca tineam prea mult in mine aceste sentimente si am vrut sa aud si parerea altora. Momentan incerc sa mi recastig increderea in mine, prietenii, nu l mai sun asa des, nu ne mai vedem chiar in fiecare zi. Imi este greu sa ma detasez dar chiar se vede o mica schimbare.Si cred ca si el a vazut o, de aceea s a cam intors roata. Nu ma astept la ceva de proportii mari din partea lui dar eu trebuie sa mi revin. Multumesc din nou!:*



Sa nu ma uiti pe mine, Si chiar de ai primit aprobarea ei, dupa ce erai deja intr-o relatie cu el, nu are nici o relevanta, pentru ca nu ai de unde sti ce era in relatia lor, poate raceala lui din relatia lor, tu ai provocat-o. Eu tot nu sunt de acord, ca esti o persoana cu inima.
citystella
Postat pe 17 Mai 2010 00:32
De la: erosita, la data 2010-05-10 23:42:56bravo mergi mai departe incearca sa iti revii si lasa gurile rele nu le baga in seama multa bafta si tot inainte



Da, revino-ti . Si nu mai baga in seama nevestele barbatilor cu care incepi o relatie cand acestia au deja o casatorie cu ele. "Multa bafta si tot inainte"
citystella
Postat pe 17 Mai 2010 00:34
Ori esti proasta ori esti frustrata...nu am stiut ca era insurat si atunci cand am aflat era prea tarziu pentru ca aflase si sotia de ceea ce se intampla.Ne am intalnit, am vorbit si s a luat decizia. Repet, nu am stricat casnicia lor, ei si au stricat o. El o insela la greu si ea stia si invers. Asa ca scuteste-ma cu basinie tale de desteapta.Fa le cu altcineva daca vrei dar eu m am cam saturat de astfel de oameni ca tine,cum le stiti voi pe toate si faceti misto de cei din jur.Asa ca data viitoare mai bine ti ai baga un bat in cur sau daca vrei te ajut eu. Am intrat pe acest site pt un sfat, nu pentru judecata ta de cacat, femeie de doi bani. Si daca te a parasit, iubitul sau sotul pentru o "prospatura" cum a zis cineva pe acest forum, probabil ca ai meritat sau nu, dar nu te razbuna pe altii.
alexandra0788
Postat pe 17 Mai 2010 11:54
De la: alexandra0788, la data 2010-05-17 11:54:05Ori esti proasta ori esti frustrata...nu am stiut ca era insurat si atunci cand am aflat era prea tarziu pentru ca aflase si sotia de ceea ce se intampla.Ne am intalnit, am vorbit si s a luat decizia. Repet, nu am stricat casnicia lor, ei si au stricat o. El o insela la greu si ea stia si invers. Asa ca scuteste-ma cu basinie tale de desteapta.Fa le cu altcineva daca vrei dar eu m am cam saturat de astfel de oameni ca tine,cum le stiti voi pe toate si faceti misto de cei din jur.Asa ca data viitoare mai bine ti ai baga un bat in cur sau daca vrei te ajut eu. Am intrat pe acest site pt un sfat, nu pentru judecata ta de cacat, femeie de doi bani. Si daca te a parasit, iubitul sau sotul pentru o "prospatura" cum a zis cineva pe acest forum, probabil ca ai meritat sau nu, dar nu te razbuna pe altii.



Amanta perfecta.
citystella
Postat pe 17 Mai 2010 20:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Despartire!!! 34 De la: valy90 14 Decembrie 2010 12:41
despartire versus singuratate 23 De la: alabastra 19 Martie 2009 10:46
Relaþie la distanþã.. 11 De la: Max2 17 Noiembrie 2011 23:03
Oare ma mai iubeste? 73 De la: Gina1989 22 Noiembrie 2011 14:17
nustiu ce anume sa fac? 38 De la: kudika_14431 12 Septembrie 2012 17:46